JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
To jesszcze do udźwignięcia bo znam kilku rok starszych piłkarzy którzy podobnie w pół roku zrobili masę mięśniową - pytanie o specjalistów, którzy pomagają Yamalowi to układać, mam nadzieję że wiedzą co robią i bez wspomagaczy bo błędy mogą kosztować wiele.
0
@bari_94 Premier Słowacji również w mediach słowackim powiedział że zrobi wszystko aby nie wysłać na wojnę ani jednego słowackiego żołnierza.
Teraz warto sobie przypomnieć jak debilny wydźwięk mają wypowiedzi ludzi z chanukowej koalicji w Polsce jak SIkorskiego czy Hołowni - pachnie to tym że Polscy żołnierze będą ginąć za ochronę produktów rolnych oligarchów i spółek koncernów zarejestrowanych na Cyprze.
1
@slayer Również tak uważam dlatego jestem zwolennikiem aby trener był takim futbolowym świrem jak kiedyś Guardiola czy Arteta i Alonso ostatnio - ja uwielbiam takich trenerów i dlatego jestem fanem De Zerbiego.
@Kamil689 Nie chcę robić burzy na wątku :) To trener na zasadzie nikt nie prosił a każdy potrzebował w stylu Artety - u mnie by był wysoko. Bliżej mu do De Zerbiego.
@Gall Długo żaden trener nie będzie jadł przy stole Kloppa i Guardioli, ale generacja trenerów jak Alonso, De Zerbi, Amorin czy nawet dokonujący cudów z niczego Motta z pewnością mają szansę kiedyś być trenerami z absolutnego topu prędzej niż Flick.
@BISHBASHBOSH sorry po pierwszych 7 słowach przestałem czytać bo stwierdziłem że odklejone to jest. Jeśli uważasz że w roli asystenta Flick tak dużo się nauczył to czego jego asystenci z Bayernu się nauczyli od niego i gdzie są ich kareiry? Ja do niczego nie staram się Ciebie przekonać - mam takie zdanie i tyle. Dla mnie Flick to trenerski Nikodem Dyzma - kontynuował dzieło poprzednika nic samemu nie wnosząc, zespół odżył bo był zmęczony konfliktami Kovaca z górą i to się Bayernowi utało bo nie dość że oszczędzili na topowym trenerze to jeszcze wynik sportowy był. Dobra fala się skończyła i trener również.
@Kasy Bezrobotyny latem trener nie oznacza że będzie najtańszy - lepiej wybrać najlepszego możliwego i zestawić z możliwościami klubu. Flick czy Tuchel nie będzie tańszy od trenerów za których trzeba zapłacić, a warto brać pod uwagę że trenerzy z wyrobionym nazwiskiem będą chcieli 2-3 mocne transfery - sprawdź sobie jakich cracków chciał sprowadzić do Bayernu z ciężkie miliony Flick i zastanwów się ile z tego to by były przepalone pieniądze.
2
@mightyanaldevastator Uwielbiam gości którzy wtrącają się do rozmowy gdy nie czują luźnego wajbiku i konwencji rozmowy.
1) Jeśli w 2014 roku trafił do Barcelony, czyli 10 lat temu, a dzisaij ma 31 lat to chyba bliżej mu było do 21 niż 23 lat :) Tak na oko :)
2) Kogo obchodzi w tej dyskusji że ter Stegen miał Bravo do rywalizacji?
3) Co to za argument że rozegrał bramkarz X całych sezonów? Liczy się ilość sezonów i treningów z dorosłymi przeciwnikami, kto był trenerem bramkarza oraz ostatni sezon, który jest wyznacznikiem etapu rozwojowego. Ederson zagrał dobry 1 sezon zanim trafił do City, czy Alisson również zagrał jeden dobry sezon zanim trafił do Liverpoolu. Z tego co widzę ledwo sobie radzisz z oceną zawodników z pola to nie wchodź w tematykę bramkarzy bo masz myślenie jak 5-latek.
11
@slayer Aspekt ekonomiczny jest nieoczywisty bo o ile za De Zerbiego trzeba by było zapłacić te 10-15mln euro to jego pensja może być niższa niż Tuchela czy Flicka, a w dodatku De Zerbi niekoniecznie będzie wymagał od klubu 2-3 wielkich transferów, a w przypadku Niemców tak może być. Tuchal i Flick potrafią skonfliktować sie z władzami klubu, a De Zerbi nigdy nie narzeka - jest kontuzja to znaczy że inni muszą pracować ciężej, a nie że klub ma kupić bo nie biorę odpowiedzialności za wynik. Patrzmy też na kadrę jaką posiadamy - większość piłkarzy trzeba nadal rozwijać bez wzzgględu na to o jaki wynik sportowy byśmy nie walczyli. Od keidy Xavi ogłosił odchodzi po sezonie ja stoją przy swoim, że Barcelony nie stać na trenera z dużym nazwiskiem bo liczba pobocznych kosztów będzie gigantyczna, a klub jeszcze zamierza spieniężyć piłkarzy za 200mln euro, zatem młody ambitny trener na dorobku jest realną opcją. Pożyjemy zobaczymy.
21
To że Davies trafi do Realu było wiadome od dawna, ale ostatnio jeszcze lepsz news był z Deco który chciał porozmawiać z Daviesem w 4 oczy, ale w hotelu, w którym się spotkali nie było gdzie :) Dni mijają a nadal śmieszy mnie to doniesienie.
2
@BISHBASHBOSH ale ty wiesz że biorąc pod uwagę pracę na ławce trenerskiej przykładowo w ostatnich 15 latach to Xavi jest bardziej doświadczonym trenerm od Flicka i to nawet nie licząc jego pracy w Azji? Trochę dużo nieuzasadnionej wiary masz w trenera, który poprowdził Bayern z przypadku i oszczędności jednocześnie. Nie wydaje ci się dziwne że blisko 60 letni trener przez tyle grubych lat nie pracuje w zawodzie?
@Dany9555 dzięki za wstawkę, ale nie czuję się zaatakowany - szanuję wszystkie opinie do momentu aż ktoś mnie nie obraża. Pozdro
6
@slayer Czy 50% czy 1% to nadal jakieś prawdopodobieństwo, ale mam ciekawą anegdotę - parę tygodni temu gdy zniszczyliśmy Nice (2:0) to wykorzystałem moment aby zamienić parę zdań i zdobyć autograf do kolekcji, na koniec zbiliśmy sobie piątkę i życzyłem mu transferu do Barcelony - roześmiał się, ale dodał może latem :). Nie powiem jak odczytałem mimikę, ale jak teraz pojawiają się w mediach oferty za Ter Stegena i nie słyszę o jakimś dementowaniu aby szybko zamknąć temat to kto wie.
PS: Wg mnie Bułka nie jest za młody - ter Stegen trafił do Barcelony mając 21 lat, a Bułka ma 24 - to dobry wiek na trafienie do topowego zespołu.
21
To może przeanalizujmy pod innym kątem:
1) zdolności taktyczne: Tuchel > De Zerbi (szybko rosną) > Flick
2) zdolności motywacyjne: De Zerbi > Flick > Tuchel
3) zdolności budowania jedności zespołu i relacji z piłkarzami: De Zerbi > Flick = Tuchel
4) rozwój piłkarzy: De Zerbi > Flick > Tuchel
5) rozwój młodych piłkarzy: De Zerbi > Tuchel > Flick
6) nowoczesny futbol: De Zerbi > Tuchel (Flick nie kwalifikuje się)
7) kadra Barcelony, a preferowany styl gry trenera: De Zerbi > Tuchel > Flick (nie mamy 3-4 topowych skrzydłowych, a to 90% jego pomysłu na grę).
8) wielowariantowy styl ataku: De Zerbi > Tuchel > Flick
9) doświadczenie: Tuchel > De Zerbi > Flick
Przestańmy żyć przeszłością, a zacznijmy teraźniejszością - świetny niegdyś Lucho zdobywający tryplet z Barceloną to nie jest ten sam trener co dzisiaj. To samo można powiedzieć o Flicku z tą różnicą że on będąc w swoim prime nie stworzył niczego nowego, poprostu od lat grający bardzoo dobrze zespół zaczął grać trochę lepiej grając to samo. Barcelona dziasiaj nie potrzebuje trenera, przy którym będzie grała trochę lepiej od Xaviego grając to samo, a trenera który jest wizjonerem i ma pomysł na ten zespół, z uwzględnieniem jego gigantycznego potencjału.
0
By było "zatkao kakao" jakby okazało się że od dawana wszystko jest już jasne i wszystkie media są w błędzie - przykładowo przychodzi de Zerbi lub Motta i znając piłkarzy jakich lubią prowadzić spotkanie z Zahavim by dotyczyło Marcina Bulki (i sprzedaży ter Stegena za dobry pieniądz) oraz bardzo tanie pozyskanie Gabriego Veigi, gdyż cały czas mówi sie że chciałby wrócić do Hiszpanii :)
Być może fantazja mnie poniosła, ale równie prawdopodobne jest to co napisałem patrząc co piszą dziennikarze. Moim zdaniem z Zahavim Barcelona rozmawia o piłkarzach, a nie o trenerach.
14
Świetna wiadomość.
21
Brawo sztab medyczny! Tak to się kończy gdy klub zatrudnia amatorów z doskoku - nie oglądałem meczu, ale z tego co widzę wszedł w drugiej połowie i po 6min bez żadnego kontraktu z przeciwnikiem ma złamanie piątej kości śródstopia.
Dla przeciętnego kibica może wydawać się to normalna sytuacja, ale nią nie jest, a do przedstawionej historii w artykule dorzucam granat - spotkanie wcześniej Garrido nie zagrał z powodu zgłaszanego urazu stopy! Jak wyglądła ta sytuacja w praktyce? Można się jedynie domyślać - lekarz zamiast zlecić szczegółowe badanie w postaci prześwietlenia zapewne kazał zachowawczo oszczędzać nogę i gdy będzie dyskomfort się utrzymywał lub pogłębiał sygnalizować. Po tygodniu być może było trochę lepiej, napewno nie gorzej i w drugiej połowie wczorajszego meczu wszedł na boisko i stało się.
Pisałem o tym od dawna - młodzi piłkarze nie potrafią szczegółowo i zrozumiale dla lekarza opisywać problemów zdrowotnych i z tego względu potrzebny jest wykwalifikowany sztab medyczny, który nie będzie ryzykował zdrowiem utalentowanego piłkarza. Zapewne Garrido już tydzień temu miał mikrouraz lub mikropęknięcie, które zamieniło się w złamanie przez to że nikt nie zlecił prześwietlenia stopy. Co to ma być - u mnie w Rennes w szkółce, czyli nawet nie rezerwach prześwietlenia po starciach lub wszelkich dolegliwościach średnio robi 2-3 piłkarzy w tygodniu tak na wszelki wypadek bo stan zdrowia piłkarzy jest wnikliwie obserwowany, a w Barcelonie adepci szkółki leczą się w przychodniach publicznych i nawet 2-3h tracą dziennie na dojazdy autobusami miejskimi jeśli nie mieszkają z rodzicami w mieście.
Bardzo szkoda Garrido bo był podstawowym piłkarzem w drużynie Marqueza - wbrew pozorom nie będzie go łatwo zastąpić bo słusznie Marquez odwzorowuje w rezerwach system gry Xaviego (to dobre ze względów szkoleniowych i dostarczania piłkarzy do pierwszego zespołu, którzy są w formie). Nie przypadkowo piszę o trzymaniu się ustawienia pierwszego zespołu bo jest to bezkompromisowe bez względu na to że nieco nowocześniej ustawiony zespół mógłby wykorzystać lepiej swój potencjał - np. Darvich w systmie Xaviego źle się odnajduje, a w systemie Alonso, De Zerbiego czy Kloppa by błyszczał. Domyślam się że Marquez nie pozwoli sobie na samowolkę na zasadzie "walić pierwszy zespół, ustawiam zespół jak chcę bo walczę o awans" jak to robił przykładowo Pimienta za czasów Koemana, a nadal będzie trzymał się tego po co jest zespół rezerw, czyli utrzymywania w formie i rowijania piłkarzy na potrzeby pierwszego zespołu.
Cóż - pozostaje trzymać kciuki za Garrido aby wrócił szybko silniejszy, niestety powiększa on grupę kontuzjowanych do 8 piłkarzy. Można powiedzieć że piekielnie ciężki sezon mają rezerwy, gdyż non stop 1/3 składu jest niedostępna, ale to piękny sezon - ilość piłkarzy, która nie tylko dostaje szanse w pierwszym zespole, ale również mentalnie i sportowo dźwiga ciężar jest więcej niż zadowalająca. Pechowy dzisiaj Garrido czy 16-letni Bernal być może będą kolejnymi świetnie przygotowanymi talentami np. w presezonie.
20
@MESSIah16 w 100% się zgadzam, ale:
ad1. Pisząc o milliarderach z Ukrainy nie możemy zapominać o koncernach zachodnioeuropejskich które prowadzą na Ukrainie działaność rolniczą. To jest realny powód dla którego takie kraje jak Niemczy czy Francja "pomagają" Ukrainie się bronić. Koncerny mające wpływy w polityce chronią swoje interesy, zatem zasada działania jest prosta - Zelenski zaciekle walczy o eksport produktów rolnych pomimo tego że Ukraina ani grosza na tym nie zarobi bo to gwarancja nie olania Ukrainy przez koncerny - można powiedzieć że tak samo to wygląda jak Tusk blokujący rozwój Polski aby Niemcy możliwie szybko się rozwijały z tą różnicą że nie robi tego dla bezpieczeńśtwa Polski, a za poklepanie po plecach.
ad2. Wiele źródeł wskazuje że ludobójstwo na Wołyniu to nie dziesiątki tysięcy bestialsko wymordowanych Polaków, a można mówić o 100-150tyś. Polaków.
0
@sepek "potrafi przestać 80% meczu" absolutnie się nie zgadzam - nie do końca chyba widzisz założenia taktycznej jakie Xavi stawia przed Raphinhią. Co do pozycji to Raphinhia nie nadaje się na prawą obronę - w Rennes testowany był na kilku pozycjach i nie nadaje się - jego potencjał jest największy na klasycznym prawym pomocniku lub prawym ofensywnym pomocniku. A tutaj zostawię ciekawą statystykę z sezonu 20/21 - to była maszyna do zapierdzielania, którą Xavi włożył do wąskiej ramki prostego mało wymagającego grania:
4
@Sebolinho Jak to jest że mając piłkę w moim Rennes czy Leeds do którego trafił nie tracił głupio piłek, a w Barcelonie "głupieje". Przepraszam bardzo Salah czy Grealish również by w ten sam sposób by grali jeśli by mieli tak ograniczone pole manewru na boisku. Zobacz jak dzisiaj w drugiej połowie Raphinha wygenerował okazję dla Lewego (tą gdy był na spalonym) lub jak z kolgami rozklepał Getafe chwilę przed zejściem z boiska - nie miał wtedy problemem z podejmowaniem szybkich i trudnych decyzji bo to było granie w stylu LFC czy City - szybka gra kombinacyjna czy przechwyt i szybkie podanie do przodu na bardzo małej przestrzeni to jest nowoczesny futbol bez klepania w nieskończoność. Guardiola dobierając sobie zawodników do składu nie szuka holowników, którzy ładnie będą się utrzymywac przy piłce a zawodników którzy mają szybki czas reakcji w grze do przodu. Barcelona nie gra szybkiej kombinacyjnej piłki zatem logiczne jest że dla takich piłkarzy jak Raphinha gra jest zbyt wolna aby wykorzystac jego potencjał, szczególnie że nie ma PO, który by go wspierał. Gdyby nie Arnold to Salah by nie potrafił grać tak wysoko - by był prawym pomocnikiem bo nie potrafi grać w pojedynkę na flance. Nieprzypadkowo piszę o tych piłkarzach bo w dzisiejszej Barcelonie ich gra nie robiłaby wrażenia.
Nie piszmy o presji w przypadku Raphinii - przyszedł do Barcelony bo Deco i Alemany oszukali Xaviego mówiąc że jest innym piłkarzem niż się spodziewał. Chłopak nie płacze w mediach, ciężko pracuje aby stać się lepszym piłkarzem na pozycji na której nie ma kadrowego wsparcia w postaci PO. To on pokazuje że ma jaja robiąc to co mu wskazuje trener i sztab szkoleniowy. Gdyby piłka była szybsza i bardziej kombinacyjna to jego gra również wiele lepsza.
PS: nie będzie grał lepiej bo jest to niemożliwe - może będzie popełniał mniej błędów gdy będzie w rytmie meczowym, ale trudno będzie coś wycisnąć z prawego pomocnika, który może być prawym ofensywnym pomocnikiem jeśli by miał za plecami wahadło o profilu Traore, Frimponga czy Trenta-Arnolda.
2
@Arczi87 Ja również uwielbiam Kloppa. W mojej pracy ja od lat mam wielki problem z kibicowaniem bo piłkarze odchodzą do klubów za którymi nie przepadam i tak przykładowo z ostatnich sezonów Camavinga gra w Realu, Ugochukwu w Chelsea, Tel w Bayernie czy Doku w City, a w cześniej Mendy przechodził do Chelsea czy Sarr do Watfordu. Dla mnie to dramat i cholera szczęście że się wybili - musiałem kibicować piłkarzom grającym w takich klubach, których nienawidzę lub są wrogami klubów w których kiedyś pracowałem. Chociaż Aguerd trafił do WHU, które lubię i mam sentyment :)
Co do Realu to nie ma co się oszukiwać - Perez tworzy Galacticos. Trzymam się zależności że mocna Barcelona była wtedy kiedy Real był mocny. Mamy talentu sporo i oby nowy trener gonił Real.
@VegetaPolska dlatego piszę że karuzela ruszy w LFC - co się mówi w mediach to jedno, ale fakty są takie że Perez tworzy Galacticos i niektóe kwestie mogą być przyspieszone - Frinmpong 2024 jest możliwy tak samo jak Trent-Arnold, a opcja Hakimi zakłada przedłużenie Carvahala o rok, lecz nie zmienia to faktu że nawet jeśli to i tak tego lata intencje transferowe lub przełożenie realne będzie znane już za parę miesięcy.
2
@mint , @sepek , @Sebolinho Jeśli oczywistym jest że Raphinha jest prawym pomocnikiem a nie skrzydłowym to pytanie można zadać dlaczego został sprowadzony lub dlaczego nie został sprowadzony prawy obrońca wahadłowy, który by wydobył jego potencjał.
Nie róbmy z niego dryblera, który nigdy nim nie był - to piłkarz profilem piłkarskim przypominającym u Kloppa Salaha, który również nigdy nie był dryblerem czy u Guardiolu Grealisha, który również nigdy nie był dryblerem. Pytanie można zadać czy to wina piłkarza że Barcelona nie gra nowoczesnego futbolu jak grają dzisiejsze topowe zespoły. Podałem przykłady Kloppa i Guardioli, ale zobaczcie co robi De Zerbi, Motta albo Alonso z młodego pokolenia bardzo nowoczesnych trenerów - robią wynik piłkarzami o profilu Raphinhii bo tacy piłkarze wspierają 2 formacje totalnie rozszerzając wachlarz zarówno form ataku jak i bronienia (Raphinhia na 90min również jest top w odzyskiwaniu piłek). Ja bym docenił to co robi Raphinha bo on, podobnie do Pedriego czy wspominanego w wątku Torresa nie nadają się do grania jak to było 10 czy 20 lat temu, a do totalnie nowoczesnego grania i z tego względu Raphinha należy do piłkarzy za którego Barcelona może dostać bardzo duże pieniądze bo cenione są jego umiejętności - na rynku jest trochę więcej wart niż przykładowo de Jong.
PS: każdy by chciał widzieć Wirtza w Barcelonie, a nie przyszło wam do głowy że jego gra by była podobna do Raphinhii i nawet 50% petencjały by się nie wykorzystało? Jeśli nie gramy nowoczesnego futbolu, gdzie jest przykładowo kilku właściwie ofensywnych pomocników i środkowy napastnik to po co nam Wirtz jeśli nie będzie skrzydłowym. Inna perspektywa bo Wirtz by był dryblerem nie lepszym od Raphinhii.
0
@VegetaPolska a jak myślisz? Nawet pomijając rynkowe plotki to twój Real ma ciężki orzech do zgryzienia kogo wybrać na następcę Carvahala - mówi się transferach łączonych PSG, Realu, Leverkusen, Liverpoolu i jeszcze 2 klubów. Skupiając się na Realu jeśli Alonso trafi do LFC to śmiało można powiedzieć że układana przez wiadome osoby karuzela rusza:
1) Jeśli Alonso będzie widział Alexander-Arnolda w pierwszym składzie LFC to przedłuży kontrakt, a Real będzie mógł albo sprowadzić Frimponga za około 50-60mln euro albo uruchomić podobną procedurę do Mbappe i wyczekać Hakimiego, który chciałby wrócić szczególnie widząc jak buduje się potęga.
2) Jeśli Alonso będzie chciał zastąpić Alexander-Arnolda Frimpongiem to Real nadal ma opcję wyczekania Hakimiego, ale Alexander-Arnold kuluarowo już zadeklarował że jeśli nie LFC to tylko Real. Wybór pomiędzy Alexander-Arnoldem a Hakimim nie jest oczywisty bo nie znamy także następcy Ancelottiego, a na 90% będzie nim Klopp bo to najbardziej logiczna kandydatura.
3) Innych klubów nie chce mi się opisywać bo nie mam tyle czasu - domyślam się że interesuje cię Real zatem voilà. Logiczne jest że wszystko będzie musiało uwzględniać szacunek do Carvahala, logiczne że Real i LFC zarówno na płaszczyznach klubowych jak i personalnych dogadują się na wielu płaszczyznach, zatem wszystko zależy od tego co wydarzy się w Liverpoolu teraz latem i od tego będzie zależało jak prawa obrona Królewskich będzie wyglądała przez X kolejnych lat. Montuje się przepotężna ekipa i z przepotężnych prawdopodobnie trenerem - wszyscy topowi piłkarze chcą trafić do Realu i tego trochę zazdroszczę.
1
@MOLESTA Chodzą plotki że szykuje się wielka wymiana pomiędzy topowymi klubami jeśli chodzi o prawych obrońców. Lawina ruszy gdy oficjalnie będzie można mówić o nowych trenerach m.in. LFC - szczerze nie słyszałem w ostatnich dniach żadnych przecieków łączących go z Barceloną, a szkoda bo świetny piłkarz.
3
@Murazor Ja rozumiem, ale żeby znaleźć kozła ofiarnego trzeba znaleźć jakieś konkretne argumenty, czyli wykazać się myśleniem. Tak to jest bezmyślne nawalanie na piłkarza, który nosi herb Barcelony, czyli zaprzeczenie bycia kibicem Barcelony :)
22
Brawo, w końcu świetny mecz, gdzie potrafiliśmy zaznaczyć przewagę jakości.
MVP meczu Raphinha - poważnie przeraża mnie jak bardzo kibice nie znają się na piłce lub są odklejeni patrząc na komentarze w trakcie meczu. Chłopak wraca po kontuzji, łapie formę, a i tak generuje liczby a tu płacz. Można by było mieć pretensje gdyby zagrał kilka spotkań w dłuższym wymiarze czasowym i miał problem z budowaniem formy - rozumiem że jedni piłkarze mogą być bez formy pół roku i jest ok, a Raphinha świeżo po kontuzji którą w tym miesiącu wyleczył musi strzelać po 3 goli i zdobywać po 3 asysty :)))
PS: zaraz mi ktoś wyskoczy odnośnie Raphinhii że nadaje się do tarcia chrzanu, zatem chłopak zagrał w tym sezonie nieco ponad 1000min i zdobył aż 5 goli i 8 asyst. Nikt w Barcelonie nie generuje więcej kluczowych podań na 90min, nikt w Barcelonie nie generuje większego współczynnika oczekiwanych asyst xA, a w SCA90, czyli tworzeniu akcji zakończonych strzałem przez zespół na 90min jest tylko Raphinha, długo gługo nikt, potem Gundogan i Yamal. Odrobina obiektywizmu by się przydala - zagrał dzisiaj bardzo dobry mecz patrząc na fakt, że wraca do regularnego grania i miał możliwość dostać trochę minut na prawej stronie.
0
@MajkiYB szkoda, ale nie ma to wielkiego znaczenia, ważne że wraca do gry i rytm meczowy - miałbym do niego pretensje gdyby był w rymie meczowym, a tak to luz.
1
@MajkiYB jak miał rytm meczowy to nie miał nigdy z tym probleemu - można winić go za błędy, ale obiektywnie pomimo tego że nie ma rytmu meczowego to mało który piłkarz Barcelony na instynkcie tak dobrze gra jak Raphinha.
19
@fotohobby szczerze to tych atutów jest dużo więcej bo on nie tylko rozwija indywidualnie piłkarzy, ale rozwija także cały zespół, a w dodatku jest świetnym motywatorem, gra nowoczesną piłkę, zawodnicy nie grają schematycznie bo jest i wymienność pozycji i bogata różnorodność form ataku, a także nie dość że potrafi zastosować dobrą taktykę to jeszcze piłkarze bardzo dobrze potrafią reagować na jego pomysły. Śmiem twierdzić że gdyby miał kadrę wartą te 200mln więcej to jak równy z równym by się bił z LFC, City czy Arsenalem. W tym sezonie stracił piłarzy których rozwinał jak Caicedo, Mac Allistera czy Sancheza, a zespół nadal gra na bardzo przyzwoitym poziomie.
1
@arasz1819 Ja mam szersze spojrzenie na wiele tematów i wiem że kłónie PL-UA są na rękę Rosji. Faktem jest jednak to że UA i UE nie ułatwiają sprawy, a od przyjaciół z południa Polski, którzy siędzą w rolnictwie wiem że teraz na wiosnę po prostu nie wiedzą co robić. O tym nie mówi się w TV, ale największy problem rolników to brak możliwości ogłoszenia upadłości rolnika jeśli to ich jedyny przejaw działaności gospodarczej. Rolnicy są załamani tym że nie mogą rzucić w cholerę rolnictwa i skazani są na wieloletnie restrukturyzacje i biedę. Gigantyczna ilość gospodarstw nic nie będzie robiła na wiosnę bo skala zalania ukraińskim syfem jest tak duża. Ja patrzę na gospodarkę Polski - mam gdzieś rolnictwo ukraińskie bo to nie oni na tym zarabiają, zatem sprzedaż syfu z Ukrainy nie wspiera w niczym tego kraju w walce z Rosją. Nie widzę sensu dobijać setek tysięcy Polskich rolników - a wiele wskazuje że są już tak zdesperowani że będzie grubo.
PS: w zachodniej prasie od dawna pisze się że Rosja zarabia na wojnie jak nigdy dotąd, PKB i wszelkie gałęzie gospodarki rosną jak nigdy. To Ukraina i Europa ponosi największy koszt wojny, a nie Rosja. Biorąc pod uwagę ile nagładów pieniężnych i wojskowych dostała Ukraina przez te 2 lata można mówić o gigantycznych liczbach - nie zdziwiło cię że na Rosji nie robi to wrażenia?
6
@Kgorecki2500 chyba nie ma sensu spierać się z pisiakami/peowcami - Mentzen stracił wątek i tyle, ale zazwyczaj mówi z sensem. Dla mnie to hipokryzja i fanatyzm w jednym bo wystarczy wysłuchać pierwsze lepsze wystąpienie kogoś z PiS/PO to ręce opadają - ludzie bez żadnego dorobku, często życiowi nieudacznicy, którzy bez pojawienia się w polityce zapewne by byli jakąś totalną najniższą wartwą społeczną.
PS: przykład fanatyzmu to wymyślanie historii pod teżę "Złożona ustawa z błędem, wycofanie, ponowne złożenie z błędem" - to nie on, a inni posłowie Konfy.
1
@arasz1819 Labambla jest od wrzucania pierdół z internetu - 90% komentarzy jest takich, zatem nie wiem po co się czepiasz akurat mnie. Jeśli szerzej spojrzysz na temat bo wykluczyłeś legitność to może warto zastanowić się dlaczego w przestrzeni ukraińskich social mediów akurat takie obrazki krążą oraz czy jest taka sytuacja możliwa abstrachując od tego zdjęcia. Szanowany kanał WarNewsPL nieprzypadkowo zamieścił takiego tweeta żeby zobrazować to co się dzieje w internecie.
1
@arasz1819 a gdzie ja napisałem że w to wierzę? wyraźnie wyraziłem wątpliwość. Może lepiej by było gdyby nie nadinterpretowano tego co piszę to by nie było nieporozumień :)
1
@marcin62 oby, bo to był wielki skandal
@Bobo25 jeśli to prawda to jest skandal,, oby nie była to prawda
1
hmmm jak to jest możliwe...