JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
22
Brawo dla Prima - w dzisiejszym futbolu trudno odmówić Mendesowi bo słynie z tego, że jest bezwzględy i potrafi wynegocjować wysoki kontrakt będąc jednym z lepszych pod tym względem aktorów na rynku. Ja to doceniam bo pokazuje to charakter piłkarza oraz że ma normalną rodzinę. Mendes to niezły showmen i potrafi przykładowo rodzinie piłkarza obiecywać złote góry, zatem widać że chłopak w 100% sam chce kształtować swoją przyszłość, a nie być elementem dziesiątek układanek.
3
@Tasde , @RosjaninBut mi się wydaje że na politykę międzynarodową należy patrzeć jak na biznes - Trump zapytany keidyś czy uważa Putina za zbrodniarza powiedział że zna gorszych i wszyscy mają coś za uszami bo będąc prezydentem widział jak to wygląda od środka. Taka jest też prawda bo zarówno USA jak i UE robią to samo co robi Rosja na Ukrainie, tylko w innych częściach świata. Z punktu widzenia wydarzeń na Ukrainie śmiało można powiedzieć że najbardziej poszkodowana jest ludność Ukrainy, zwykli cywile, ale też ludność UE, a w szczególności Polska, która ponosi gigantyczne koszty robiąc wiele rzeczy pro bono (nie jak przykładowo Niemcy czy Francja, które zasypują swoje "poświęcenia" z budżetu UE). Zobaczmy kto zyskuje na wojnie :
1) Koncerny "żywnościowe" UE z Niemiec i Francji przed wybuchem wojny kupiły blisko 50% ziem uprawnych na Ukrainie prawie za darmo. To koszt Ukrainy aby UE o nich pamiętała gdy wybuchnie wojna. UE dzisiaj nie walczy o Ukrainę, a o koncerny żeby dostarczały półdarmową żywność, która jest tania również dzięki preferencjom podatkowym w ramach pomocy Ukrainie. Dziesiątki lat będzie odbudowywała się Ukraina i na dziesiątki lat zaklepali sobie tanią żywność, chociaż gorszej jakości i kosztem unijnych rolników (w tym Polskich).
2) Koncerny paliwowe powiązane z ludźmi z USA i UK - przed wybuchem wojny wszelkie firmy zajmujące się obrotem surowcami energetycznymi naszpikowane zostały prezesami i dyrektorami od syna Bidena, po rodziny kongresmenów, a kończąc na ludziach powiązanych z Izbami Gmin. Po wybuchu wojny z małych firm paliwowych stały się największymi na Ukrainie koncernami surowcowymi - gdyby w 2022 roku był omawiany rozejm to by była porażka brytyjczyków i amerykanów - przecież dzięki wojnie tak samo jak Rosja świetnie zarabiali dzięki rosnącym cenom na rynku oraz możliwości utrzymania monopolu na Ukrainie. Oczywiście USA i UK będą czerpać zyski z obrotu surowcami zarówno teraz jak i po wojnie bo bez względu na to kto będzie rządził na Ukrainie to kraj się zadłużył na pożyczkach od USA (to należy podkreślić - pożyczkach, a nie darmowej pomocy jak Polska).
3) Rosja - kilka lat przygotowywali się i jak ruszyła wojna to wystrzeliły parametry rynkowe do tego stopnia że nawet Chiny moga pozazdrościc wzrostu gospodarczego. Pod względem politycznym świetnie wszystko rozegrali i nie mają takich problemów jak np. USA, któych cały świat nienawidzi za dostrczanie broni Izraelowi.
4) BRICKS - wojna na Ukrainie pokazała słabość USA, UK i UE - kraje Afryki, Azji czy Ameryki Południowej łatwiej staiwają się i nie dają się wyzyskiwać, a w tym roku dołączy do BRICKS zapewne 20-30 krajów, dzięki czemu będą mogły równie dobrze się rozwijać jak ostatni nowi członkowie, czyli na zasadach rynkowych, z inwestycjami infrastrukturalnymi, bez oddawania zysków, bez obowiązku trzymania rezerw złota przykładowo we Francji czy bez obrotu dolarowego. Wojna na Ukrainie bardzo wpłynęła na świat patrząc na opinie zagranicznych ekspertów.
Podsumowując - nie wiemy co jest prawdą, a co jest fałszem - coś może być mniej lub bardziej prawdopodobne, ale jedno jest pewne: Ukraina jest w dupie, Polska jest dupie bo prawdopodobnie po wojnie będzie tym z krajów, które najbardziej będą obciążone finansowo pomocom dla Ukrainy (nam Niemcy i Francja nie pozwolą odbudowywać Ukrainy, a jedynie pomagać). Mieszkańcy UE są w dupie bo UE realizuje politykę koncernów pod przykrywką ekologii i wszyscy obywatele UE będą ponosić tego koszty. Tutaj nie chodzi o ekologię, rozówj UE czy pomoc komukolwiek - to czysty biznes, lecz nie rozumiem dlaczego UE wybrała opcję dojenia swoich obywateli zamiast konkurować na rozwój z nowym światem. Realizując politykę koncernów UE wywiesiła białą flagę i to martwi nie z perspektywy dzisiaj, ale chociażby tego jak zmieni się dysproporcja pomiędzy krajami np. za zaledwie 5 lat. Z biznesowego punktu widzenia szkoda Ukrainy, ale Polski też szkoda i wiele wskazuje że słono będziemy płacić za udział w nie swojej grze.
5
@ObiwanKenobi dziwisz się? w Realu korzsytają z usług lekarzy, a w Barcelonie figuranci lekarscy mówią żeby się wylizywać, a jak już nie boli bardzo to na treningu piłkarze sami diagnozują siebie czy są w stanie zagrać :)
3
Bardzp ciekawie napisany tekst:
1
@borys1990 ale ja nie hajpuję Barcelony - uważam że PSG jest dużo lepsze, ale mamy szanse bo oni grają nieregularnie.
@Lama20 ważne żeby się prawdziwy wynik zgadzał :)
10
Nie rozumiem problemu kibiców z Dembele - ja go lubiłem, a to że klub wywalił wielkie pieniądze w błoto to nie wina piłkarza. Zarówno dla Dembele jak i Lucho to będzie miła wizyta w Barcelonie bo nadal maja tu wielu przyjaciół i znajomych.
PS: Rozumiem że za rok kibice Barcelony również na Pedriego i Araujo grających w innych zespołach niż Barcelona będą gwizdać bo śmieli odejść z klubu ratując sobie karierę (wybierając klub, który będzie szanował ich zdrowie). Ja bym wolał grać na boisku za dobry pieniądz niż siedzieć w szpitalu w Barcelonie - wielu piłkarzy Barcelony z pewnością tego lata pod tym względem zastanowi się w temacie swojej przyszłości, tym bardziej gdy na ławkę trenerską ma przyjść jakiś kolejny ogór bez szacunku na rynku piłkarskim.
15
Hahah ale jaja - Real, City, Bayern i Arsenal z pewnością marzyli o Barcelonie lub BVB, a tu sami trafili na siebie. Romantyczna dusza zaczyna wierzyć we wróżby sztucznej inteligencji, która uważa że Barcelona wygra LM, ale rozum mówi że przeszliśmy tylko słabe Napoli i byliśmy mniej słabi.
Dobre losowanie bo jest nadzieja - z PSG jeszcze istnieją jakieś szanse na ich pokonanie bo paryżanie często grają bardzo nieregularnie. Niestety tak jak ich obserwuję to widać że ten zespół, składający się z wielu nowych piłkarzy zaczyna grać coraz lepszą piłkę.
0
@Murazor chłopie to czemu dyskutujesz jeśli sam mówisz że nie interesujesz się, a ze źródeł podajesz stronkę z której nic nie wynika. Zestawienie księgowe nabite pożyczkami i dźwigniami ma się nijak to realiów, w których klub nie ma nawet 10mln euro na zatrudnienie trenera. Miałeś tu na stronie szczegółowo opisane budżety 2022/2023 i 2023/2024 - najpierw się z nimi zapoznaj, potem zobacz jak działają dźwignie czy pożyczki na wynik finansowy, sprawdź sobie jakie cele klub zrealizował w stosunku do prognoz przykładowo na sezon 2023/2024, a potem dyskutuj. Fakty są takie że zredukowaliśmy pensje i zamieniliśmy je na ponad 200mln euro rocznie "kosztów zarządzania", gdzie nikt ci nie powie na co Laporta wydaje tyle pieniędzy. Pracuję w piłce blisko 20 lat i nie widziałem sytuacji w któej koszty zarządzania zbliżały sie chociaż do 10% wydatków klubu, a w Barcelonie te pieniądze po prostu znikają.
Na ten sezon zgodnie z prognozami zarządu i Romeu, który właśnie ucieka z Barcelony prognozowany wynik operacyjny to -67mln euro, a wiele wskazuje że na skutek gorszych wyników sportowych niż zakładano ten wynik będzie jeszcze gorszy.
https://www.fcbarca.com/113366-fc-barcelona-zaprezentowala-szczegoly-budzetow-2022-2023-i-2023-2024.html
2
@Murazor 1) "Laporta mądrze postawił na transfery" - wskaż mi jedną opinię jakiegoś eksperta który uważa że to był mądry ruch jeśli każdy mówił że ryzyko duże, ale będzie zabawnie.
2) "FFP oparte jest na bilansie finansowym" - poczytaj sobie czym jest FFP - sama rezygnacja z transferu Raphinhii od Deco prostowała temat FFP w tamtym okienku.
3) "osiągnął olbrzymie przychody" - wskaż mi dokładnie na czym polega przychód Barcelony w sytuacji gdy zakupiła Torresa lub Raphinhię jeśli to koszt, który zamiast zostać zainwestowany w długi to utrzymał długi i przesunął je na kolejne lata, zapewne na głowę kolejnego prezydenta
4) "Lepiej przecież rozbujać przychody do 800 mln i z części tego spłacać zobowiązania niż mieć 600 po olbrzymich redukcjach" - ale Barcelona nie osiągnęła większych dochodów gdyby nie liczyć dźwigni i związanych z tym zapisów księgowych. Wskaż mi transfery które wpłynęły na przychody klubu i klub nie dopłacał do interesu.
5) "próbując coś z tego wyciągnąć na spłatę zobowiązań" - zamiast wyciągać coś z tego trzeba było mądrzej inwestować pieniądze bez wałków, w któych kontrahenci udają że płacą za udziały czy zdywersyfikować wydatki z dźwigni. To nie był czas że nie było darmowych dobrych piłkarzy - byli, a klub wolał wydać krocie na piłkarzy, którzy nie byli topowi.
6) "Przy rosnących przychodach może okazać się że dług już tak nie ciąży." - problemy się rozwiązuje, a nie przyzwyczaja do życia z nimi kolejnych 10 lat, a to nam właśnie Laorta zafundował.
0
@Joopiter Tutaj chodzi o algorytm, który był znany od dawna - równie dobrze mół być 1 kraj i 1 reprezentant kraju, a wybrano opcję bardziej medialną. Liverpool jest ofiarą dużej liczby amgielskich zespołów, które sobie dobrze radzą w LM, a Barcelona jest ofiarą własnej beznadziejnej gry w Europie. Gdyby LFC kilka razy awansował do finału to by zgarniał punkty chociaż z remisów i awansów do kolejnych rund. Może w przyszłości rozszerzy się KMŚ o dodatkowy klub dla Premier League, ale dla innych lig jest bez sensu bo nie ma tak dużej rywalizacji.
Fakt jest jednak taki że na każdym Mundialu z jakiegos powodu są wielcy nieobecni gdy przykładowo ktoś się nie zakwalifikuje. Trzeba to przyjąć na klatę i tyle - ja to rozumiem i nie szukam dziury w całym bo cieszę się że w końcu ktoś robi turniej gdzie w kilka tygodni będą robione największe klubowe igrzyska z setkami milionów do wygrania. Dla Barcelony i LFC też to może być szansa - kadry będą bardziej wypoczęte pod wyzwania sportowe.
0
@lucca87 Podstawowa kwestia - jest to kontynuacja sportowa wynikająca z wyników sportowych zatem z rozgrywek krajowych idziesz grać w Europie w LM, a raz na kilka lat masz mundial klubowy KMŚ wynikający z miejsca w Europie.
Udział w KMŚ na zasadzie wyników w Europie i miejsc z lig które kluby reprezentują jest bardzo sprawiedliwy bo decyduje poziom sportowy, a nie tylko siła marketingowa herbu lub tylko zaproszeni wg własnego widzi mi się. Można powiedzieć że jest to kwintesencja rywalizacji sportowej. Mundial klubowy czyli KMŚ to poziom wyżej niż LM do której trafia więcej zespołów, a do w KMŚ trafiają tylko zespoły które odegrały istotną rolę w LM z punktu ostatnich sezonów i tak będzie co Mundial.
Można mieć różne poglądy, kibicom Barcelony może być przykro ale fakty są takie że w Europie więcej znaczy Real i Atletico w ostatnich sezonach patrząc na punkty - nikt nam nie bronił nie wychodzić z grup LM czy dostawać łomotu od Antwerpii czy Szachtara. Turniej KMŚ to najfajniejszy turniej jakikolwiek istniał w strukturach europejskiego futbolu patrząc na prestiż i znaczenie dla kibiców.
0
@RosjaninBut Kurde czytać trzeba dosłowanie bez domysłów - Barcelona i PSG mają 30 piłkarzy których obsługuje, reprezentuje lub wspiera Mendes, a to już daje znaki zapytania. To w Barcelonie i w Paryżu ma asystentów dostępnych 24h dla piłkarzy i ich rodzin aby rozwiązywać ich problemy. PSG z Mendesem robi transfery kwotowe, a Barcelona z Mendesem transfery układowe, gdzie nie wiesz ile realnie kosztuje piłkarz gdyż masz niejednokrotnie tematy pakietowe. Tu chodzi o transparentność bo przeciętny kibic nic nie wie o planach transferowych Barcelony i totalnie nie wie czego może się spodziewać po Laportcie. Przeciętny kibic nawet nie wie że PSG i Barcelona żyją w przyjaźni od ponad roku.
@Emhyr Ja piszę co uważam lub co wiem i nic więcej. Nie zgadzasz się to ok, to nie mój problem - mimo wszystko siedząc w tej branży oraz znając różne historie z pierwszej ręki (np. cyrk z Raphinhią, piłkarzy przyjeżdżąjących na zaproszenie Barcelony, panią ex-psycholog z Barcelony itd) oraz znając piłkarzy znają innych piłkarzy, którzy mają dojścia do swoich prawd mam z pewnością inne spojrzenie niż przeciętny kibic. Dla ciebie zasady działania Mendesa mogą być niezrozumiałe bo wydaje ci się że jak widzisz cyrk w mediach to prawda objawiona, a często to teatr mający na celu realizację celów którejś ze stron. Polecam przyjdżeć się szopce która pewnie za 2-3 tygodnie będzie z piłkarzami rezerw/szkółki - tak po prostu Mendes działa, robi cyrk i piłkarze świetnie grają w jego grę razem z nim. Ja wiem jak ten cyrk działa bo nie raz moi piłkarze mieli styczność z Mendesem. Pozdro.
0
@Emhyr To medialne bajkki - pisałem o tym nie raz - to był cyrk Fatiego i Mendesa - ten sam manewr 1:1 możesz sobie sprawdzić w przypadku kilku innych piłkarzy. Podwtarzam - ani jednemu klubowi Fati nie został zaoferowany - to była szopka.
Co do Nevesa to chyba oczywiste że zbyt dużo osób było na nie - Laporta miał 2 wyjścia: albo sprowadzić Nevesa alba szukać całej nowej dyrekcji sportowej, a być może nawet sztabu szkolenowego bo Xavi uważał że nie potrafi bronić i drugi raz nie zrobią mu wała jak z Raphinhią że miał być następca Dembele, czyli atakujące skrzydło, a dostał prawego pomocnika wierząc na słowo.
6
@Matheu12 mi się wydaje że kolega @MarioVeB! nie rozumie że w normalnym świecie za usługi sie płaci a on wychodzi z zalożenia że Polacy musza płacić, a Ukraińcy już nie. Na całym świecie mniejszości same sobie opłacają dodatkowe zajęcia językowe, a kraje tego nie zakazują (czyli dają prawo).
Do kolegi chyba nie dociera że pieniądze biorą się z pracy (pewnie wyborca PiS lub PO) oraz że mając ograniczone środku nie dość że ogranicza się je jeszcze bardziej na polskie dzieci to jeszcze wyrzuca sie je w błoto bo płaci się za usługi, których państwo nie powinno opłacać. Domyślam się że typ będzie pierwszym do wysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę i jednocześnie w tym samym czasie pierwszym do opłacania im wszystkiego w Polsce. To nie ma nic wspólnego z solidarnością czy sprawiedliwością - to fanatyzm sprzedawczyków, bo gdy wojna się zaczęła moja żona oplaciła szkołę ukraińcom, których przyjęliśmy na świeżo wyremontowane mieszkanie i tak to powinno wyglądać, że ktoś płaci za usługi jeśli chce, a nie państwo Polskie daje wszystko za nic, a tacy Niemcy dostają rekompensaty z UE za "poświęcenia" gospodarcze. Moje dzieci chodziły do szkół multi-kulti, ale za język polski niezależnie musiałem płacić czesto poza szkołą.
0
@RosjaninBut Są inni piłkarze, którymi może interesować się PSG - jak masz 2 zespoły z których masz około 30 zawodników w pierwszych zespołach, rezerwach i szkółce to jest przestrzeń do szukania rozwiązań.
PS: czytaj ze zrozumieniem - nic nie piszę o Yamalu czy Cubarsim.
@Emhyr Fati w 100% oddaje decyzje Mendesowi - nie opowiadaj bajek że Fati uparł się że zostaje w Barcelonie w sytuacji gdy Laporta chciał go sprzedać. To klasyka w wykonaniu Mendesa - obiecał Laporcie że go sprzeda, totalnie ani jednemu klubowi nie został zaproponowany pod kątem kupna, a ostatecznie skończył na wypożyczeniu z niezagrożoną 14mln pensją i utrzymanym kontraktem :)))) Fati niczym nie różni się od Balde, Yamala - piłkarze i ich rodziny wybierają Mendesa bo gwarantuje im pieniądze. Gdy z Doue przyjeżdżałem na Ciutat Esportiva to Mendes nie oferował mu ścieżki kariery, a właśnie to że zapewni mu progresję zarobkową do końca profesjonlanej kariery. Absolutnie każdy piłkarz podpisujący umowę z Mendesem wybiera w pierwszej kolejności pieniądze, a potem aspekt sportowy. Oczywiście uważam że są małe szanse aby Yamal czy Cubarsi byli do ruszenia z Barcelony, lecz taki Fort, Bernal czy Balde reprezentowani przez Mendesa ponoć na rynku są już teraz oferowani.
2
@MarioVeB! A co wcześnie prawo do nauki nie istaniało? Mówi tu wiceministra MEN, a nie jakiś prywatny sponsor, który wykłada pieniądze na dodatkowe zajęcia dla Ukraińców, zatem oczywiste jest że pośrednio polskie dzieci za to zapłacą jeśli szkolnictwo jest i tak niedofinansowane.
5
@MarioVeB! Posiadanie prawa do nauki nie oznacza obowiązku - wszędzie w UE jest tak że mniejszość ma możliwość płacenia za dodatkowe zajęcia jeśli mniejszości jest wystarczająca ilość aby zatrudnić nauczyciela, ale żadne obce państwo tego nie finansuje - finansuje to mniejszość lub ich darczyńcy/fundacje.
PS: mniejszość to nie uchodźcy
14
@RoberDzik Jest afera - znasz jakieś inne państwo na świecie które ciężar finansowy takich zabiegów bierze na siebie? Z tego co słyszy się na każdym kroku szkolnictwo w Polsce jest mega niedofinansowane i brakuje na wszystko, nawet środki czystości.
Nie pamiętam aby moje dzieci bezpłatnie korzystały z nauki języka polskiego gdy mieszkałem w Belgii, Holandii, WIelkiej Brytanii czy teraz we Francji. Znajdź mi jedną szkołę w Europie, w której obce państwo opłaca naukę języka polskiego. Gdyby Niemcy organizowali dodatkowe zajęcia w języku ukraińskim dla "uchodźców" to UE by znalazła fundusz zwrotu nadpłaconych pieniędzy, ale Polska daje wszystko za darmo.
PS: "mają prawo uczyć się swojego języka" - gdzie jest zapis na podstawie którego Ukraińcy mają prawo w Polskiej szkole uczyć się języka Ukraińskiego. Rozumiem że jak mniejszość arabska, gruzińska czy jakakolwiek inna będzie w danej szkole to oni tez mają prawo się uczyć swojego języka? Uchodźcy to uchodźcy...
0
@Szase oj kolega chyba ma tego samego dilera co Lapcio - powiem szczerze że rozśmieszył mnie tekst: "ludzie zapewne codziennie poddają w wątpliwość sens pracy dla Barcelony, ale przez rok, dwa czy trzy w czasie kadencji Laporty pracują dla klubu i odchodzą z poczuciem wypalenia, ale też spełnienia dobrze wykonanej roboty"
7
@lucca87 , @Rewolucja123 , @Vito9 , @Murazor Panowie oddzielmy naprawę finansów Barcelony od medialnego bełkotu bo fakty są takie że finanse Barcelony cały czas są w złym stanie. To co Barcelona za Laporty zrobiła to:
1) zdiagnozowała i skonsolidowała długi - to nadal są długi do oddania
2) wzięła pożyczkę z GS na kwotę 500mln euro - to nadal są długi do oddania
3) rozwaliła wszystkie dźwignie finansowe - jedynie mały procent poszedł na spłatę długów
4) Barcelona zrezygnowała z pożyczek celowych bo tylko 15% mogła rozwalić na wzmocnienia.
Podsumowując: ludzie znający się na finansach, którzy przyszłi z Laportą pomogli Barcelonie skonsolidować długi i dzięki temu klub mógł zacząć jakoś funkcjonować, ale gdy Laporta zaczął przewalać pieniądze zamiast naprawiać finanse klubu po kolei zaczęli odchodzić. Doszło do tego że nawet kolejno Planes, Cruyff czy Alemany zaczęli odchodzić bo stali się jedynie figurantami przy niejasnych interesach Laporty (czy to trzymanie się nogawki Pereza, czy to przewalanie kasy klubu na piłkarzy od zaprzyjaźnionych agentów, czy to nielogiczne posunięcia kadrowe "z góry"). To Laporty jest wina że Barcelona ma problemy z FFP, a zamiast naprawiać finanse klubu ślepo postawił wszystko na kartę wynik sportowy i przegrał bo skonsolidowane długi i pożyczki lada dzień trzeba będzie zacząć spłacać.
Za chwilę Nike i Puma zaczną ze sobą współpracować jeśli Laporta przegnie pałę i będziemy grać w jakichś bazarowych trykotach i tyle będzie z "waszego" bohatera ratującego Barcelonę. To że dzisiaj odchodzi z klubu najwiersniejszy pies Laporty, czy ostatnio dyrektorka widząca wałki w dokumentach świadczy że możemy spodziewać się znowu jakiegoś trzęsienia ziemi w klubie.
5
Jak widzę komentarze typu "Wszystkim młodym dać klauzulę antyp$" lub ws tylu "niech biorą Raphinhe, Inigio, Oriola, Fatiego, Langleta, Garcie" to zastanawiam się w jakim świecie żyją...
Większość naszych talentów obsluguje Mendes i kolejni młodzi z La Masii są właściwie w kolejce do tego agenta, a warto wspomnieć że ten zaradny Portugalczyk w równie wysokim stopniu co z Barceloną współpracuje z ...PSG. Polecam zwrócić uwagę jakich piłkarzy oferuje Mendes do Barcelony, a jakich do PSG - różnice są spore i na tej podstawie warto wyciągać wnioski.
1
@lucca87 Największe marki piłkarskie będą, zatem turniej ciekawszy od LM. Jakieś kryterium wyboru klubow trzeba było zastosować i zawsze ktoś może być poszkodowany. Jeśli Barcelona nie zakwalifikuje się, a bardzo to możliwe to sama sobie winna że nic nie znaczy w Europie w ostatnich latach.
PS: polecam poczytać sobie o tym turnieju - to będzie jak Mundial tylko że dla klubów i moim zdaniem będą to niezwykle ciekawe rozgrywki. Wygranie tego turnieju dla kibiców będzie równie prestiżowe co wygranie LM, zatem trochę przesadzasz trochę z tym tueniejem wakacyjnym. To coś z czym identyfikuję się kibice w Europie, zatem to nie gówno typu puchar Pereza.
0
@mekston jeśli dzisiaj Atleti awansuje to będzie utrzymane 6pkt przewagi (jak odpadnie po dogrywce 5pkt) - wtedy potrzebujemy 3 zwycięstw z rywalami już nie tak słabymi jak Napoli aby mieć tyle samo punktów. Logika podpowiada że gol Depaya był/jest kluczowy, ale w piłce wszystko jest możliwe. Trochę jak z mistrzostwem Realu - niby oczywiste że wygra, a matematyka jeszcze im tego nie daje.
0
@VamosFCB11 to wszystko zależy jak leży - Atleti ma umiejętność dochodzenia do finału LM i doświadczenie, a wszystktie włoskie zespoły bardzo słabo grają na wyjazdach w Hiszpanii. Nie mam swoich ludzi w żadnym klubie, zatem dla mnie bez różnicy bo każdy przeciwnik może być problemem.
7
Ehhh - gol Depaya kosztuje nasz prawdopodobnie 50mln euro i udział w KMŚ.
PS: liczy się wynik bez dogrywek, zatem na konto Atletico trafiają 2pkt właściwie zamykając nam drogę do tego rewelacyjnego turnieju bo trudno zakładać że Barcelona wygra każdy w tym sezonie mecz w LM nabijając 2pkt za zwycięstwo, a Atletico już nawet nie zremisuje.
3
@slayer To jest też problem bo młodzi piłkarze powinni być również odpowiednio rozwijani, a Xavi robi szkolne blędy w prowadzeniu piłkarzy. Możemy miec nawet i 50 talentów, ale ilu z nich przekroczy barierę U23 i będą grali na miarę talentu? Patrząc jak Barcelona nie szanuje zdrowia piłkarzy to wspominane U23 stanowi wyzwanie. Już 25-letni Araujo jakoś przedarł sie przez wspominaną barierę, ale zobacz taki Pedri - wg mnie mnie talent większy od Bellinghama - on musi odejść z Barcelony latem aby ratować karierę.
To że Cubarsi i Yamal grają teraz dobrze to dla mnie taka radość przez łzy bo wszyscy wiedzą że ten piękny sen w każdej chwili może się skończyć nawet jakby najlepiej na świecie byli przygotowani do gry. Młodego wieku nie da się czasem oszukać w grze z dorosłymi i aspekty fizyczno-zdrowotne zawsze się odezwą (podkreślam zawsze).
1
@Vito9 tottalnie nie kumasz jaki problem jest z Laportą - tak jak napisałem zapraszam do archiwum lub czytania artykułów z Laportą. Niejednokrotnie poruszany był wątke ośmieszania Barcelony przez Laportę, nieobyczajowego zachowania, zarzutów zatrudniania rodziny i znajomych, zarzutów prania pieniędzy z z prowizji z transferów itd. Po krótce odniosę się do twojego komentarza:
1) "Każdy prezes w mediach przemawia do swoich popleczników" - Laporta przemawia tylko do swojego betonu i nikogo innego
2) "Kontakty z Negreirą były jeszcze przed jego prezydenturą, więc obarczanie Laprty Negreirą nie jest całkowicie uczciwe" - w trakcie jego pierwszej prezydentury płacił zatem był umoczony, a forma w jakiej walczy z tematem Negreiry dzisiaj ośmiesza klub.
3) "Co zaś krytyki jaka tu leci w jego kierunku to aż odechciewa się czytać" - krytyka jest zbyt mała w stosunku do tego że przewala kasę klubu na urojenia sportowe, rodzinę i kolegów zamiast naprawiać sytuację finansową klubu. Niczego nie naprawił, długi jak były tak są bo kaśę wygenerowaną z dźwigni przewalił. Ludzie ktorzy poukładali długi i skonsolidowali je odeszli bo nie chcieli firmować swoim nazwiskiem jego działań.
4) "No bo co takiego ktokolwiek inny by zrobił z sytuacją zastaną w klubie ? Kto by tu i w jaki sposób szybciej zrobił porządek?" - profesjonalista a nie Laporta by był transparentny w działaniu, transfery i polityka kadrowa by była transparentna, a pieniądze z dźwigni by były wykorzystane w większej części w naprawę finansów klubu i dzisiaj nikt by nawet nie wspominał o FFP. Laporta zagrał na dużym ryzyku licząc na wielki sukces sportowy, a wyszło że kolejnych wiele lat będziemy wychodzić z długów i będzie to problem kolejnego prezydenta.
0
@Emhyr po co te ataki z "farmazonem" - mamy podobny staż na tym portalu, zatem logiczne że na wiele tematów możemy mieć inne zdanie ale szanujmy się. Może jestem w twoim życiu ważny że cały czas przeżywasz dyskusje sprzed wielu miesięcy czy lat i o mnie piszesz czy trzymasz pamiątkowe screeny - zszokowany jestem, ale nie trzeba, dziękuję - razem z @BORO_12 wymieniajcie się na argumenty, a mnie do tego nie mieszajcie bo to nie moja zabawa.
PS: jeśli naklepałeś blisko 50tyś komentarzy, a obserwuje cię 13 osób, a ja pisząc 5 razy mniej komentarzy w podobnym czasie zebrałem 147 obserwujących to chyba nie jest aż taki źle z moim farmazonieniem? Zobacz ile ludzi nabralem, zatem pozdrawiam serdecznie, trzymam kciuki i pozdrawiam oraz życze kolejnych 50tyś wartościowych komentarzy :)
0
@Recha_0684 gratuluję - jesteś pierwszą osobą, która nie zrozumiałą ironii w słowie "fantastyczny" i wypowiedzi :)))
0
@senri Archiwum... już o każdym trenrze pisałem sporo. Dla mnie: Motta > Nagelsmann > De Zerbi, a na końcu bez większego doświadczenia Flick i Marquez oraz Tuchel który powinien odpocząć chociaż pół roku od piłki.
Mam nadzieję że Xavi nie przerżnie z Napoli bo Barcelona potrzebuje pieniędzy, ale na otarcie łez obstawiam Marqueza do końca sezonu w przypadku porażki.