JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@cules100pro Poszukaj informacji jak Barcelona chce oszczędzić 100mln euro na realizacji projektu i co robi Limak aby dostosować projekt aby jego realizacja była możliwa. To będzie bardzo prosty stadion, który od starego Camp Nou będzie głównie różnił się tym że będzie bezpieczny dla gości. Masz sporo dyskusji fachowców oraz ludzi którzy są zaangażowani w projekt, Limak nawet wymienił swoich najlepszych inżynierów na tych z Maroka aby było taniej. To nie kwestia "nie widzę tego na stronie głównej fcbacrca" - masz podcasty, które nakierowują na tematy - jak masz czas wystarczy poczytać i posłychać.
0
@xavi890 czyli nadal nie masz żadnych argumentów - ja piszę swoje komentarze dla przyjemności, a nie zadawalania mentalnych 5-latków lub płaczków mających problem z pogodzeniem się z rzeczywistością. Bez odbioru.
1
@xavi890 To ty jesteś kibicem, nie znasz się i takie masz zdanie, zatem nie pisz osobie która w tym siedzi że się nie zna. To nie miłe, a gdy nie podajesz żadnych argumentów wychodzisz na niezbyt normalnego.
Zauważ że dla PSG kreatywność Gundogana i Raphinhii może być postrzegana jak zagrożenie i długo długo nic. Nie możesz lekceważyć przeciwnika któremu regularnie rośnie forma, a 8 z 10 zawodników pola jest szybszych i lepiej przygotowanych fizycznie. Trener też jest półkę wyżej od Xaviego pomimo tego że jest wypalony, zatem ja pomimo tego że nie znoszę PSG to podchodzę do takiego przeciwnika z respektem.
5
Jako osoba, która wie jakie było zalożenia miało przed meczem Rennes z PSG oraz pamiętająca co PSG na Parc des Princes w meczu z nami grało nie tak dawno temu w lutym to śmiało można powiedzieć że zespół z Paryża wchodzi na najwyższe obroty na LM. Widać było wielką pewność siebie i arogancję piłkarzy po meczu, którzy już nie byli tak dyplomatyczni jak Lucho na konferencji.
Tak jak jeszcze parę dni temu szacowałem że szanse PSG z Barceloną wynoszą 55% do 45% z dzisiejszej perspektwy będzie to raczej 60% do 40%. Barcelona w tym sezonie jeszcze nigdy nie grała przeciwko tak szybko grającemu zespołowi - obawiam się, że wchodzący na szybkości piłkarze PSG w pole karne będą zdecydowanie szukać rzutów karnych na mniej doświadczonych obrońcach. Będziemy musieli zdecydowanie zagrać najlepszy mecz tego sezonu bo forma PSG zdecydowanie rośnie.
12
@cules100pro polecam poczytać opinii na temat realizowanego projektu stadionu - to nie jest nawet zbliżony projekt do założeń bo staramy się ciąć koszty realizacji na czym się da. Nawet patrząc na wizualizację w oczy rzuca się zadaszenie, z którego raczej zrezygnujemy.
Oddzielmy bajki marketingowe od rzeczywistości - Real sprzedał 30% udziałów na 20 lat za setki milionów firmie która będzie maiła wypracowywać zysk, a Barcelona w ramach BV wyceniła 100% udziałów imprez na 400mln, czyli bez ograniczeń czasowych. To pokazuje skalę różnic pomiędzy potencjałem zarobkowym, ale też fakt, że informacje wychodzące z potencjału zarobkowego, które wychodzą z klubu poprzez opłacane przez klub media nie są spójne.
Masz wg newsa informację że Barcelona zarobi na strefie VIP 160mln, ale nie masz podane okresu czasu w jakim to się wydarzy - to wiadomości nic nie wnoszące do faktów jakie znamy na temat stadionu bo nic nie mówią.
0
@Knysz 1) Odnośnie narzekań - nie ma obowiązku czytania komentarzy użytkowników którzy "bardziej" interesują się życiem Barcelony. Jak lubisz bezsensownie się cieszyć i radować w wymyślonego przez siebie świata to spoko, ale nie wymagaj od innych że będą zakłamywać rzeczywistość tylko dlatego że masz problemy z przyjmowaniem prawdy jaka jest.
2) Odnośnie hajpowania - dla mnie to co piszesz jest oczywistym hajpem Deco, czyli nieuzasadnionym gloryfikowaniem dokonań których on nie posiada.
3) Odnośnie momentu zakupu Roque - nie był największym młodym talentem i nie znajdziesz nawet jednej takiej opinii eksperckiej z rynku brazylijskiego. To był zakup na pocieszenie po tym jak dużo bardziej utalentowany i 1.5 roku młodszy Endrick został podkradnięty przez Real i jednocześnie próba otwarcia się na rynek brazylijski (jak czas pokazał była to niudana próba).
3
@Ajan123 Na miejscu Barcelony postawiłbym na szkółkę oraz zrobił wszystko aby spłacić długi. Nasze odbicie od dna powinna trwać jeszcze 2 lata, a nie kolejnych 10 lat, lecz ponowne zaangażowanie w kampanię prezydencką Laporty sprawi że nie ma opcji na oszczędzanie.
Jak mówimy o 16-latkach to chybił-trafił - dzisiaj to nawet nie możemy być pewni Yamala czy Cubarsiego bo jeśli źle będą prowadzeni to nie wykluczysz że za 2-3 lata już kibice nie będą o nich pamiętać. Talentów w Barcelonie jak wszędzie w Europie nie brakuje - pytanie co z nich wyrośnie.
My nadal nie wiemy jaki jest plan rozwojowy dla Barcelony oraz kto ma przejąć pałeczkę po Xavim - dla mnie to unowocześniony profil Jamesa Rodrígueza, czyli powiedzmy takiej 10 - dzisiaj mamy jedynie pretendentów do tej pozycji jeśli chodzi o przyszłość, a futbol idzie w kierunku grania wieloma ofensywnymi pomocnikami.
7
Pomarzyć można, ale nie ma co się oszukiwać - Barcelona nie ma takch pieniądzy.
Mastantuono zapowiada się na wielkiego cracka - tak jak uważam że Echeverri może być w przyszłości wielkim piłkarzem tak jego 1.5 młodszy kolega z River Plate pod absolutnie każdym względem może być lepszy.
Ktoś powie że największe talenty Argentyny to Buonanotte, Garnacho, Echeverri czy Prestianni, ale wydaje się że zdaniem ekspertów Mastantuono bardzo mocno zaczyna dystansować wszystkich, a jest najmłodszy.
0
@ini_barca niestety za późno, już nie przeedytuję
2
Trzeba przyznać że jest to problem właśnie takich klubów jak Barcelona, które nie posiadających grup prawidziwych kibiców, chociaż niezależnych supportersów. W pierwszym lepszym europejskim klubie tacy tiktokerzy od razu by byli przegonieni i nikt by nawet nie wiedział o takim problemie. Każdy podchodzący do piłkarza normalny kibic może liczyc na fotkę lub autograf, a internetowi "kozacy" nie robią głupich rzeczy z wiadomych względów.
10
Do końca sezonu jeszcze wiele może się wydarzyć i każde możliwe nazwisko przewinie się jeszcze. Jeśli Xavi ma rządania dotyczące wielkich transferów, które warunkują jego pozostanie to jakie rządania mogą mieć poważni trenerzy z wyrobionym nazwiskiem. Latem cud się nie stanie i Barcelonie z nieba nie spadną setki milionów na pokrycie długow i powrót do zasady 1:1 przy transferach zatem wybór Marqueza jest logiczny ze względu na finanse, jakość pracy z młodymi piłkarzami oraz pracę nad aspektem fizycznym i mentalnym piłkarzy. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale lepiej posiadać taką alternatywę niż nic nie posiadać.
6
Powiedzmy sobie szczerze - tylko marzyciele bez znajomości realiów produkcji czegokolwiek mogli wierzyć że Barcelona może stworzyć markę własną - wygrało rozwiązanie najbardziej prawdopodobne i tyle.
4
@Firestone prawdziwą dobrą robotę przy transferach w ciężkich warunkach robił Planes i Cruyff bo nikomu nie zawdzięczamy większej ilości sprawodzaonych pół-darmo piłkarzy, którzy odpalili oraz dzięki nim wielu talentów nie odeszło z Barcelony bo walczyli o nich.
Ja Alemany'ego nie cenię bo przekraczał swoje kompetencje nie raz wprowadzając w błąd Xaviego (patrz Raphinhia), sprowadzając po złości niepotrzebnych piłkarzy (patrz Bellerin), robiąc niejasne układy za plecami sztabu szkoleniowego (patrz J. Araujo) lub sprzeciwiając się woli sztabu szkoleniowego (patrz Torre). Tutaj @Lionel_Messi10 ma połowiczną rację bo nie wszystkie transfery idą na konto Alemany;ego, ale w odróżnieniu do Deco przynajmniej w obszarze zarządzania budżetem i transferami radził sobie dobrze. Tutaj totalnie nie rozumiemiem hajpowania Deco przez @Knysz - ani nie sprowadził największego talentu brazylijskiej piłki (sorry ale Roque ledwo w top10 się mieści), ani tanio też tego nie zrobił bo za maksymalnie 74mln (30mln kwota stała, 31mln zmiennych, 13mln prowizje i podatki) można było sprowadzić grajka, który już coś potrafi, a nie być kotem w worku i może kiedyś odpali. Dodatkowo warto podkreślić że jeśli ktoś sprowadza pracę Deco tylko do Roque to... ma rację gdyż Deco to figurant - pomoć Mendes sam go wyznaczył na stanowisko dyrektora sportowego bo to jego były podwładny i łatwiej mu będzie robić interesy. Praca Deco to największa porażka od kiedy kibicuję Barcelonie a to już blisko 30 lat - nie ma ani jednego pozytywnego aspektu jego pracy, a skreślenie Messinho, który talentem przewyższa Roque raczej 10-krotnie daje piękny obraz jego pracy, czyli randomy z rezerw nic nie znaczących klubów oraz piłkarze na których może jedynie zgarnąć gigantyczną prowizję Mendes poprzez przejęcie reprezentacji piłkarza. Brawo.
2
@Kgorecki2500 tysiące Polaków jeździło dzisiaj po Hołowni jak po szmacie - musiał ostro coś powiedzieć - oby chociaż tak myślał...
20
Wszystko super tylko gdzie tu jest uderzanie De Zerbiego w Fatiego? Witać że trener stara się wykorzystac różne sposoby aby go nieco pobudzić aby dawał więcej. Jeśli do końca sezonu taki trener nie wydobędzie z Ansu wszystkiego co najlepsze to oficjalnie będzie można powiedzieć że mamy wielomilionowy kontrakt na głowie i brak piłkarza.
11
ten świat jest chory na Izrael
3
żeby była pewność - to był przypadek...
0
@Iniesta997 mógłby się postarać - pytanie czy Motta by był zainteresowany oraz czy Laporta móglby posiadać trenera z tak mocnym charakterem, a jak wiemy nasz prezydent lubi być na świeczniku i wchodzić w kompetencje podwładnych.
0
@aldewir ale piszmy o realnych sytuacjach, w których trener może gdzieś pójść, a nie Flicku za Kloppa w Liverpoolu. Flick albo poprowadzi Barcelonę albo nadal będzie bezrobotny bo kluby Bundesligi nie spełnią jego oczekiwań finansowych.
@Iniesta997 Zgadzam się - Motta byłby super, ale wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że będzie nowym trenerem Juve.
7
@ShawnC A jakie znaczenie ma pozycja w tabeli? W rozwoju i dostosowywaniu do poważnej piłki nie chodzi o dawanie grać z kimkolwiek tylko z rywalami którzy mogą pozwolić krok do przeodu. Ostatnia drużyna w tabeli to dla każdego piłkarza okazja na grę, ale to Barcelona, a nie Sociedad czy Getafe i w pierwszej kolejności młody piłkarz ma na treningu udowodnić że zasługuje, a mecz to tylko bonus. To podstawy szkolenia młodych piłkarzy - one nie uwzględniają fochów kibiców. Roque pewnie zagra, ale nie mówmy że sprowadziliśmy gotowego piłkarza - on w nowym sezonie dopiero coś więcej pokaże.
3
@Aragorn33 Nie ma co się czepiać - prawda jest taka że gdyby grał w Barcelonie to by walczył o nagrodę Goldem Boy bo to nagroda, w której wielkie marki piłkarskie są premiowane (dlatego w plebiscycie często jest dużo piłkarzy m.in. Realu i Barcelony, którzy na to nie zasługują, a z racji tego że są z wielkich klubów to znajdują się w rankingu).
0
@slayer Ja bym powiedział że są 3 nazwyska: Xavi, Marquez i Flick. Nie oszukujmy się - żaden poważny klub nie zatrudni Flicka i Niemiec sam się nam oferował zatem jeśli Laporcie zależy na czekaniu do końca sezonu to cała trójka jest najbardziej możliwa.
3
@qbuteq Głupota - Roque jest w sumie od paru tygodni w Barcelonie, a nie od początku sezonu. Zagrał proporcjonalnie do potencjału i umiejętności jakie posiada. Nie porównuj do Guiu który jest w systemie Barcelony pomimo tego że gra w 3 zespołach w tym sezonie. Guler czy Endrick jest kilka poziomów większym talentem i ani jeden ani drugi w Realu nie będzie grał więcej niż potrzeba bo stawia się na rozwój a nie bezsensowną ilość minut.
Roque mógl dostać więcej minut w meczach w ktróych rozciąganie gry i szukanie wolnych pozycji ma znaczenie. Przecież Xavi nie móglby wystawić go na Napoli abyśmy grali w 10 bo LM to inny poziom pomimo tego że Napoli nie okazał się mocnym rywalem. W LaLidze w prawie każdym meczu dostraje ogony zatem trudno oczekiwać więcej po zawodniku, który jest tak krótko w drużynie, a praktycznie każdy w linii ataku jest dla niego konkurencją.
0
@Emhyr hahahaha:) niestety tak się prowadzi politykę międzynarodową Polski na kolanach....
4
@Xaviball Haha - też jesstem ciekaw jego reakcji, szczególnie że sponsorem jego partii jest jedna z fundacji należących do George Sorosa :)
6
@BorzyKrzys Wybory samorządowe w Polsce to jeden wielki MEM - prezydentem Warszawy, czyli stolicy zostanie prawdopodobnie koleś który wraz z otwarciem ust utwierdza w przekonaniu że jest jedynie figuralntem. Jeśli nie jest figurantem to warto zwrócić uwagę jakie to "elyty".
12
@qbuteq nie - to oznacza że trafiając z gównianej ligi brazylijskiej potrzebuje więcej czasu żeby dostosować się do poziomu LaLiga. Niewątpliwie jakiś talent Roque posiada, ale to media i kibice zrobili z niego wielki transfer, a fakty są takie że 99% młodych piłkarzy trafiając do mocniejszych zespołów i lig potrzebuje czasu. W Realu każdy Brazylijczyk potrzebował wiele czasu aby się zbudować sportowo i mentalnie.
7
Rubena Amorim to jeden z bardziej obiecujących trenerów na rynku - ja bym go wrzucił do teczki z nazwiskami nierealnymi dla Barcelony.
3
@tristan87 Tomasz Lis to idealny przykład dziennikarza za 5zł - takimi wypowiedziami szmaci siebie, swój dorobek dziennikarski i bliskich. Ciekawe ile w Polsce jest też takich przykładowo polityków...
6
@krycha2201 nie musisz błagać - kontrakt mu się kończy, zatem logiczne że odejdzie, a to że do AM to bardziej ciekawostka :))))))))