JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@martool2 W PSG masz więcej piłkarzy otrzaskach w różnych ligach, przyzwyczajonych do różnych stylów gry (odmiennych dla ligi w której grają i to procentuje w LM), masz masę reprezentantów krajów, piłkarzy którzy walczyli o MŚ czy różne europejskie puchary - bardzo wielu piłkarzy posiada jakieś trofea.
Jakby zsumować trofea indywidualne piłkarzy czy mecze międzynarodowe to jest sporo w Paryżu wartościowych piłkarzy. Cała kadra PSG też rozegrała więcej spotkań w rozgrywakach europejskich czy reprezentacyjnych niż cała kadra Barcelony i praktycznie w każdej formacji mniejszym lub większym stopniu posiadają piłkarskich nauczycieli, gdzie nawet kontuzjowany piłkarz potrafi młodszego odpowiednie wesprzeć w przygotowaniach do meczu i to procentuje w LM.
Inna kwestia że w ostatnich 5 latach PSG w LM miało: finał, 1/2, 1/8, 1/8, 1/4 zatem mimo wszystko to lepsze wyniki w LM niż Barcelony, dlatego nie można lekceważyć przeciwnika.
@Comentateiro Nie - po prostu znoru nie zrozumiałeś co piszę. Przeczytaj sobie jeszcze raz wątek, przeczytaj sobie jak inni użytkownicy w tym wątku z ciebie się śmieją, a na koniec przeczytaj ze zrozumieniem że po frajersku policzyłeś potencjał kadr jak chodzi o obycie w LM. Ja siędzę w piłce i nie mam zamiaru schodzić do poziomu myślenia 10-latka o futbolu żeby każdemu dogodzić. Nie rozumiesz to twój problem, ale czemu mi zawracasz głowę swoimi wysrywami, a nie zasypujesz pytaniami innych, którzy znają się na piłce i uważają to samo. Załóż sobie konto na platformie X i katuj ekspertów piłkarskich dlaczego świat piłki wygląda tak a nie inaczej - ja nie jestem od tłumaczenia tobie wszystkiego jeśli w innych dyskusjach dostałeś złożoną odpowiedź i żadne argumenty do ciebie nie trafiły to poszukaj innego nauczyciela. Nie chce mi się wszystkiego tłumaczyć i jeszcze czytać pitolenia że dziwne, że nie rozumiesz, że nie trafiaą do ciebie argumenty - w dupie to mam - żyj i daj żyć innym.
0
@Borneo Dla mnie to patrzenie na świat przez różowe okulary, gdzie patrzysz się tylko na pozytywne doniesienia zapominając o nieprzychylnych detalach. Kredyty trzeba splacać, a stadion nawet w pierwotnych założeniach nie miał szans generować tyle dochodów co przykładowo stadion Realu, a wiele wskazuje że skrajne oszczędności na projekcie temat zarabiania na eventach okaże się wielką porażką tego projektu jeśli już do spółek zewnętrznych za grosze zaczyna być wciskane. Przeczytaj na spokojnie i ze zrozumieniem co w wątku napisałem - Wirtz, Musiala czy Bellingham są wartością dla klubów bo przez wiele sezonów udowodnili że są przyszłością futbolu - ty głosisz tezy porównując ich z dzieciakami, które dopiero rozpoczynają przygodę w dorosłej piłce i nawet nie jesteś w stanie przewidzieć gdzie będą za 2-3 sezony (Balotelli, Sanches, Isco czy Felix zdobyli nagrody Golden Boy i gdzie są teraz - tak samo można mówić o Fatim, przyszłości Pedriego która jest pod znakiem zapytania czy najlepszy możliwy moment Guiu na robienie progresu został zmarnowany na tułaczkę po 3 zespołach). NIe znasz przyszłości, zatem piszmy o faktach. Dodatkowo berrefleksyjnie piszesz o pensjach w Barcelonie sugerując oszczędności na Lewym itd. - sorry zobacz jaka jest drabinka płacowa oraz jakie i w jakim momencie kariery dostaje pieniądze - Lewy odejdzie to wskakują w jego pułap kolejni piłkarze i nie ma oszczędności bo masz blisko 10 zawodników którym musisz podnieść pensje, a do tego jeszcze kogoś sprowadzić. Nie pisz mi też o słowach Lucho, które są kurtuazją, a jakby brać na poważnie te słowa to połowa z piłkarzy o których mówi zaraz i tak nie będzie grała w Barcelonie. Ale jeszcze raz - koszty krótkoterminowe nie zmniejszą się od uruchomienia nowego stadiony bo pozostałe koszty również wzrosną, a do tego pojawią się nowe. Poczytaj sobie opinie ludzi, którzy śledą temat finansów Barcelony, a nie buduj światopoglądu na sponsorowanych artykułach przez Barcelonę w kolorowych gazetkach.
0
@Comentateiro Zdania nie zmieniam tak samo jak eksperci, trenerzy i piiłkrze - PSG nadal jest faworytem, PSG nadal posiada lepszego trenera zarówno pod względem doświadczenia jak i taktycznym, PSG nadal posiada bardziej zbilansowany zespół i PSG nadal posiada jako całość większe doświadczenie bez względu na to kto wyjdzie na boisko.
Bieżąca okoliczność to jedna z szans Barcelony, ale nie sprawia że Barcelona jest faworytem. To że nie potrafisz zrozumieć lub pogodzić sie z interpretacją rzeczywistości wśród ludzi związanych z piłką to nie mój problem.
0
@Lokusekpl wiem - na ostatnim podcaście Błażej Gwozdowski poruszał ten temat, ale też z innych źródełek słyszałem że Limak wycofał część lepszych i droższych w utrzymaniu pracowników na inne realizacje, zastępując ich tańszymi z Maroko. Jak tak dalej pójdzie to nasz nowy stadion to będę murawa, sanitariaty, trybuny i ładna elewacja. Oczywiście pół żartem pół serio - ale gówienko zawinięte w ładny kolorowy papierek może przypominać cukierka :)
0
@lukkobe nie wierzę w jego transfer, zatem nawet nie będę rozpatrywał go pod kątem sportowym - szkoda czasu. W Kimmicha też nie wierzę bo trzeba za niego zapłacić, a nie wierzę żeby Barcelona sprzedała latem piłkarzy za lekko 300mln euro.
Jedyny słuszny wybór to dogadany jeszcze przez Jordiego Cruyffa darmowy piłkarz w postaci Wilfreda Ndidiego oraz Bernal z rezerw, który mógłby się uczyć od Nigeryjczyka. Jeśli to Barcelona zawali to nie widzę szans na defensywnego pomocnika na poziomie latem 2024.
3
Mimo wszystko i tak nie ma co lekceważyć rywala - nasze rezerwy nieźle dają radę, zatem rezerwy PSG również będą jakiś poziom trzymały, szczególnie że ci piłkarze mają całkiem sporo minut w tym sezonie bo linia obronna PSG praktycznie przez cały sezon ma problemy zdrowotne. Beraldo dopiero co w meczu Brazylia-Anglia debiutował w reprezentacji i zebrał wiele pochwał, a Pereira to może być skuteczny rywal dla Lewego bo piłkarze o jego charakterystyce właściwie się nie męczą. Nie otwierajmy jeszcze szampanów, bo żeby wykorzystać np. braki w zgraniu linii obronnej PSG to najpierw trzeba pokazać coś w środku pola, a nie będzie to takie łatwe jak z Napoli.
6
@Borneo Ja nie mam aż tak dużych różowych okularów, gdyż mam wrażenie że trochę bezrefleksyjnie podajesz przykłady, które nijak mają się do problemu, który podalem:
1) "za 2lata wartość zawodników jeszcze wzrośnue" - możliwe, ale nie ma związku to z długami krótkoterminowymi - ci sami piłkarze przez najbliższe 2 lata będą zarabieli nieporównywalnie więcej zatem zadłużenie krótkoterminowe będzie rosło gdyż takich piłkarzy jest więcej od kilku weteranów, których i tak będzie trzeba kimś zastąpić i będą to również koszty. Warto pamiętać także że za 2 lata będziemy posiadali piłkarzy pokroju Yamala i Cubarsiego bardziej ogranych, ale też z dużo większym ryzykiem powtórki historii Fatiego czy Pedriego, gdzie widać że grają już teraz dużo za dużo. Prawie każdy z młodych piłkarzy będzie miał nowy wielomilionowy kontrakt i prawie każdy będzie obarczony ryzykiem sportowym jeśli nic w klubie sie nie zmieni.
2) "enrique mówi ze orzynajmniej 7 zawidników byloby podstawowymi zawodnikami w jazdym zespole wlacznue z MC" - nie ma związku z długiem, a jest coś takiego jak kurtuazja i szacunek do rywala - Lucho nie wypada mówić inaczej. Inna kwestia że po części mówił o piłkarzach, których już niedługo w Barcelonie może nie być - Lewy, Gundogan czy Raphinha.
3) "Na didatek stadion bedzie 2 krotnie wiekszy nuż teraz inny pkziom reklam" - nadal nie będzie miało to wpływu na zmniejszenie długów krótkoterminowych, gdyż zwiększone wpływy ze stadionu i reklamy nawet nie pokryją rat kredytu na budowę stadionu i rat kredytu 500mln na płynność, która została wzięta na początku kadencji Laporty.
4) "sklsd bedzie dojzalszy i zwyczajnie lepszy" - nie ma związku z długami krótkoterminowymi bo praktycznie co okienko będziemy musieli sprzedaważ piłkarzy za 200mln euro aby utrzymać drogi poziom życia jaki ma Barcelona. Pamiętać należy także że Laporta ma wielkie zobowiązania w stosunku do Mendesa - wielu piłkarzy i wiele roszad personalnych będzie robione w taki sposób aby dogodzić "przyjacielowi" Barcelony bo wiele talentów ma w swojej garści, te talenty go wybrały żeby zapewnim im oraz ich rodzinie perspektywę zarobkową na możliwie wysokim poziomie (podobnie do wielu piłkarzy PSG których również reprezentuje Mendes) i przedłużenie kogokolwiek zaczynając przykładowo od Forta, Cubarsiego, Yamala czy Balde zawsze będzie transakcją wiązaną i niekoniecznie to co dobre dla samych piłkarzy musi być dobre dla klubu. Na to że lepszy skład będzie w przyszłości mocno uzależniony będzie od umiejętności oszczędzania, a z tego co widzę koszty zarządzania w Barcelonie są najwyższe na świecie - trudno znaleźć klub który zbliża się do 10% wydatków w tym zakresie, a wg sprawozdania 22/23 te koszty w stosunku do łącznego przychodu stanowiły 20.25%, a w planowanym budżecie na 23/24 miały wzrosnąć do 23.86% i wynosić kosmiczne 205mln euro. Zauważ że Barcelona zredukowała wydatki, a jak wielki koszt dla klubu stanowią koszty zarządzania - wniosek jest tylko jeden - aby pozbyć się ciągłego zadłużenia krótkoterminowego są jedynie 2 wyjścia: 1) potrzebujemy żeby z nieba spadły nam setki milionów euro bo Barcelona nie przetrwa tak żyjąc 20 lat na kredytach, 2) po wygranych wyborach nowy prezydent Barcelony ogłasza że klub nie ma wyjścia i żeby przetrwać potrzebuje przynajmniej część udziałów klubu sprzedać na rynku i móglby się żeby to wypaliło, a nie był to masterplan GS na przejęcie klubu bo tak jak w wielu kwestiach personalno-piłkarskich jesteśmy skazani na Mendesa to w kwestiach finansowych GS ma wszelkie argumenty aby trzymać nas za jaja i w wielu kwestiach już teraz musimy prosić się ich o zgodę (patrz dźwignie).
14
No już widzę jak Barcelona kolejne lata będzie rolowała długi.... Obiektywnie Barcelona potrzebuje sprzedać piłkarzy lekko za 200mln aby sprowadzić Nico, a dziennikarze piszą o Haalandzie.
Nie wiem jaki plan na Barcelonę ma Laporta, lecz bieżące funkcjonowanie klubu w dużym stopniu uzależnione jest od długów krótkoterminowych. Dzisiaj nie ma w zespole plejady gwiazd jak Messi, Suarez, Pique czy Busi, a nadal ten najważniejszy współczynnik ekonomiczny związany z zadłużeniem krótkoterminowym wygląda tragicznie.
Zadłużenie krotkoterminowe 2021: 596mln euro
Zadłużenie krotkoterminowe 2022: 695mln euro
Zadłużenie krotkoterminowe 2023: 572mln euro (na czerwiec, ale wtedy kwota 120mln z BS pozornie zmniejszała zadłużenie, a dzisiaj wiemy że będzie podwyższać bo był to fejt pod FFP).
0
@partymaker Idiotyczny podałeś wniosek - wskaż agenta/doradcę współpracującego z Realem, który zawalił podobną ilość piłkarzy :)))))))))
Nieudane transfery to norma, ale nie jest normą korzystanie z pomocy ludzi, którzy hurtowo dostarczają piłkarskie kapiszony.
2
@kks1986 Wymieniłem wszystkich piłkarzy których polecał, zatem masz 2 na 14 piłkarzy, na których nie straciliśmy. Biorąc pod uwagę ile straciliśmy na 12 nieudanych transferach to jakaś masakra finansowa.
PS: wyrażnie komentarz wyżej napisałem: "Pracowałem w sumie w 7 klubach piłkarskich na zachodzie i nie znam przypadku aby taki "pomocnik" pomylił się 2 razy i klub nadal by z taką osobą współpracował." - zanim my coś zarobiliśmy fortunę wydaliśmy na wynalazki od niego, grube miliony wywalane były w błoto i traciliśmy tylko czas z jego piłkarzami.
@slayer mądre przysłowie - w klubach w których pracowałem nikt by takiego doradcy nie traktował poważnie. Zarobił na Barcelonie fortunę oferując w większości przypadków szrot za grube pieniądze.
16
Jak ktoś poszukuje logiki to odpowiedź jest tylko jedna: stara taktyka Mendesa - absolutnie każdy piłkarz reprezentowany przez tego agenta zawsze ma ofertę z rynku w momencie przedłużania umowy, która jest nielogiczna na pierwszy rzut oka w fazie negocjacji. Od jakiegoś czasu mówi się że są w przypadku przedłużenia umowy Forta jakieś problemy, zatem dziwię się że dopiero teraz w mediach pojawiła się oferta na 35mln euro (pomimo klauzuli 10mln euro). Łączcie ludzie kropeczki bo przy Fatim, Yamalu czy Balde mamy 1:1 te same historie. Pozostaje czekać na jakąś nową ofertę "z rynku" za Cubarsiego bo też negocjacje są prowadzone. Nie ma co się grzać, gdyż to zabawa na linii piłkarz-agent-klub i badanie na co można sobie pozwolić.
1
@ShawnC , @Szklaner liczy się skuteczność - przy tak dużej liczbie piłkarzy którą polecał Curry musiał trafić się piłkarz na którym Barcelona nie straciła, ale w profesjonalnej piłce normalnie nie daje się takim ludziom tyle szans. Pracowałem w sumie w 7 klubach piłkarskich na zachodzie i nie znam przypadku aby taki "pomocnik" pomylił się 2 razy i klub nadal by z taką osobą współpracował.
1
@kks1986 I co z tego że Mina to Kolumbijczyk, a na Paulinho nie straciliśmy? Wymieniłem wszystkich piłkarzy, za których Curry ręczył, a żaden z nich nie przetrwał w Barcelonie długo. Milans całości jego usług jest zdecydowanie negatywny.
14
Ande Curry to świetny biznesmen - jaki to głupi Real, który sprowadza Viniego, Rodrygo i Endricka, a jaka mądra jest Barcelona stawiające na takich cracków jak Keirrison, Henrique, Douglas, Paulinho, Yerry Mina, Coutinho, Arthur, Marlon, Gonçalves, Vitinho, Igor Gomes, Emerson czy słynny już Matheus Fernandes i Gustavo Maia.
2
@Luccas niestety zdanie mam takie samo - druga liga dla rezerw to idiotyzm, czyli rzeźnia narażająca na kontruzje, trudniej odwzorowywać grę pierwszej drużyny młodym piłkarzom, mniej rozwoju indywidualnego dla młodych piłkarzy, a także mniej czasu na szlifowanie zmieniających się schematów gry pierwszej drużyny (do tej pory był lub bo Xavi właściwie nic nie robił), mniej szkolenia indywidualnego pod awans do pierwszego zespołu, mniej talentów z La Masii bo klub będzie musiał pozyskać z rynky (przynajmniej 5-6) doświadczonych piłkarzy aby każdego meczu nie przewalać i nie ryzykować zdrowiem talentów, a koszty utrzymania kadry są diametralnie wyższe pomimo pojawienia się nowych źródeł dochodu. WIzerunkowo Laporta będzie mógl ogrzać się, ale koszty sportowe i finansowe moim zdaniem są zbyt wysokie.
1
@Barcelonista94 Tuchel by był fajną opcją gdyby odpoczął od piłki przytnajmniej rok czasu oraz miał gwarancję nie wtrącania się "góry" w ustalanie składu czy transfery. Prowadząc takie zespoły jak PSG, Chelsea i Bayern pod względem psychologicznym to po przygodzie każdego z tych zespołów powinno się zrobić przerwę od piłki, a on w bardzo szybkim czasie przejmował kolejne z tych zespołów. Warsztat trenerski, dokonania potwierdzające warsztat trenerski, piłkarze których rozwinął czy momenty w których prowadzone przez niego zespoły grały naprawdę dobry futbol. U mnie w Rennes przykładowo Kalimuendo miał styczność z Tuchelem i Pochettino (także zaczynającym trenerkę Mottą) i z tego co opowiadał to jakość i edyka pracy Niemca to była przepaść pomiędzy tymi trenerami - pracować pod okiem wizjonera, który na każdym kroku wyszukuje elementy piłkarskie dzięki którym jesteś lepszy robi na piłkarzach pozytywne wrażenie. Kwas się zaczyna gdy "góra" wie lepiej od trenera - np. z Chelsea wygrał LM, ale zostaje zwolniony za złe relacje z nowymi właścicielami, w Bayernie zastępuje Nagelsmanna i ratuje mistrzostwo, ale i tak później zostaje zwolniony (czego domagali sie już także kibice) ze względu na kwasy w drużynie (nie mógł pogodzić się z tym że część piłkarzy jest nietykalna z pierwszego składu wg dyrekcji sportowej). Tuchel to świetny trener tak długo jak jest szanowany przez klub.
Co do Marqueza - z penością jest bardziej doświadczony niż Xavi w momencie obejmowania Barcelony, ale wydaje się że powinien iść śladem Xabiego Alonso i Motty - wybić się robiąc jakąś robotę w stylu naszej drużyny rezerw ale na poziomie pierwszoligowym. Sukcesu w Barcelonie wykluczyć sie nie da, od samooferującego się Dyzmy z pewnością by był lepszy, ale zbyt mocno szanuję jakość pracy Tuchela aby powiedzieć że wolałbym Marqueza. Zobaczymy co przyniesie najbliższa przyszłość - fajnie że coraz więcej kibiców docenia pracę Marqueza bo jak pół roku temu pisałem że robi świetną robotę to niektórzy ludzie głupio bawili się w porównania do Pimienty, a fakt był taki że był to trener wynikowy (nie rozwojowy), a mimo to nie awansował przez 3 sezony, często rezygnując z odpowiedniego przygotowywania piłkarzy na potrzeby pierwszego zespołu. Pimienta zmarnował kilka talentów, a te co trafiały do pierwszego zespołu nie były odpowiednio przygotowane mentalnie czy taktycznie (np. Puig) czy nie zostały nauczone szanowania zdrowia (np. Araujo). Młodzież mogła chwalić Pimientę za to robił atmosferę i kazał grać otwarty futbol, ale to było łatwe dla niego i dla piłkarzy, a gdy trafiali do pierwszego zespołu to sami dla ciebie musieli znaleźć miejsce bo często nawet i długimi tygodniami musieli dostosowywać się na treningach do gry pierwszego zespołu co było chore. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale wiemy że przyszły prezydent Barcelony wierzy w Marqueza :)
7
Najważniejsze kwestie:
1) Jakie roszady wśród SO w pierwszej drużynie planuje Barcelona - wiemy że wraca Garcia z Girony oraz wiemy że klub potrzebuje również godziwie zarobić na sprzedaży piłkarzy - tutaj możliwości jest wiele jeśli chce zrobić sprzedaż na 200mln euro.
2) Czy Barcelona utrzyma Marqueza w rezerwach - powiedzmy sobie szczerze - możemy cieszyć się że produkujemy wiele talentów, ale przejście z piłki młodzieżowej do dorosłej ktoś musi robić na najwyższym poziomie. Wartość trenowanych piłkarzy musi rosnąć wraz z przygotowaniem fizycznym, umiejętnościami i mentalem oraz musi być to spójne z pierwszym zespołem aby sportowy awans piłkarzy był możliwie bezproblemowy. Marquez jest pod tym względem najlepszy od lat. Nie znamy przyszłości Marqueza.
3) Jakie piłkarskie talenty z pozycji SO Marquez może stworzyć dla potrzeb dorosłej piłki? Dzisiaj rezerwy były osłabione 6 kontuzjowanymi piłkarzami oraz 7 piłkarzami na zgrupowaniach reprezentacji - co zrobił Marquez? Obserwatorzy myśleli że nie ma kim grać i postawi na wracającego po długiej kontuzji Edu Sancheza, który nie może przebić się na gry od jakiegoś czasu, a tu nie dość że postawił na dobrze zapowiadający się talent w postaci 18-letniego Alexisa Olmedo z drużyny U19 to jeszcze od pierwszego debiutanckiego meczu widać było w nim rękę Marqueza - inaczej niż w młodzieżowej LM, niczym drugi Cubarsi - każde starcie jest zerojedynkowe, zdecydowana większość podań do przodu i długie piłki przenoszące ciężar gry. Odważny i bez układu nerwowego - ja jestem zachwycony.
4) Moim zdaniem posiadając Faye do 2027 roku zdecydowanie złym wyborem by było go sprzedawanie nawet za "dobre" pieniądze, gdyż w sezonie 24/25 każdą możliwą ofertę można by było podwoić dając mu szansę w pierwszym zespole. To w jakim tempie robi chłopak progres oraz jak szybko nauczył się w sposób bezpieczny dla niego atakować piłkę nogami robi wrażenie. Wiadomo że Barcelona latem teraz czy za rok cały czas będzie miała problemy finansowe i będzie musiała sprzedawać, lecz podwojenie wartości rynkowej Faye bez problemu jest możliwe do osiągnięcia, a ewentualne posiadanie bólu głowy wynikająca z urodzaju na SO sprawia że sprzedaż nie musi być optymalnym rozwiązaniem. Jest wielu innych piłkarzy, w przypadku których trudno mówić że znacznie zwiększą wartość rynkową, zatem nie do końca sprzedaż latem to łatwe pieniądze. Prosty by był to wybór gdyby było wiadomo że jesteśmy finansowo totalnie pod ścianą lub że w przyszłym sezonie rezerwy prowadził ktoś inny niż Marquez to wiadomo że łatwiej by było go sprzedać.
0
@Emhyr Znowu obrażasz, a wyjaśniam cię na każdym kroku. Pokaż jakieś fakty w czym się nie zgadzasz bo łatwo sprawdzić że gdyby cofnąć wiek Roque o 1.5 roku do wieku Endricka to:
1) Roque nadal by nie zadebiutował w reprezentacji (zadebiutował dopiero w wieku 18 lat 25 dni, czyli blisko 9 miesięcy później)
2) Roque nadal by nie miał żadnych trofeów (Endrick w dorosłej piłce ma już 2x Mistrzostwa i Superpuchar Brazylii)
3) 1.5 roku temu w żadnym mainstreamie nikt nie mówił o Roque i żaden ekspert nawet nie sugerował aby Roque mógł być talentem pokroju Endricka
4) Aby porównać osiągnięcia strzeleckie Roque do Endricka warto by było zwrócić uwagę że Roque grał w zespole w którym nie było ambicji wygrywania trofeów i nie było dużej konkurencji i presji, dzięki czemu mógł grać, a gdy grał to zespół grał na niego. Mimo wszystko porównajmy zdobycze strzeleckie Roque do 24.09.2022 z Endricka równoważąc wiek piłkarzy w rozgrywkach które mają znaczenie, czyli Serie A i Libertadores:
Endrick - 43 występy, 15 goli i 1 asysta (1978min)
Roque do wieku Endricka - 36 występów, 7 goli, 3 asysty (1767min)
Porównanie reprezentacyjne:
Endrick - 3 występy (1 towarzyski, 2 mecze o stawkę), 1 gol
Roque - nic (dopiero za 9 miesięcy od aktualnego wieku Endricka zadebiutuje w meczu towarzyskim)
Takie są fakty - nasz 19-letni Brazylijczyk może być wielkim piłkarzem, ale to będzie większa niespodzianka niż Endrick, który od najmłodszych lat uznawany był za złote dziecko brazylijskiej piłki.
0
@Comentateiro Nie mogę - jak można się tak kompromitować:
1) Jasne może nie podobać ci się Lucho, ale na litość boską zestawiasz go z Xavim!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po tym juz powinienem kończyć rozmowę.
2) Oczywiście że PSG posiada bardziej obyty zespół - bym powiedział że nie liczenie piłkarzy PSG którzy są kontuzjowani to frajerstwo, ale ok. Sami piłkarze kontuzjowani/niedostępni to Marquinhos 87 występów, Asensio 62 występy, Kimpembe 43 występy, Skriniar 37 występów - ale to tylko licząc LM, bo ci piłkarze również reprezentowali swoje kluby także w innych rozgrywkach europejskich i światowych oraz na różnego typu mistrzostwach reprezentacyjnych. Podsumowując nie po frajersku licząc samą LM PSG ma przewagę, a gdy uwzględnić realne obycie międzynarodowe to jest deklasacja.
PS: nie odpisuj już bo kompromitujesz się - wszystko rozumiem Lucho zły, Naggelsmann zły, Xavi dobry, a Barcelona to faworyt bo to Barcelona :)
36
Marquez to najlepszy trener rezerw od czasów Guardioli :)
Wyniki robią wrażenie biorąc pod uwagę że jest to chyba najtaniej skompletowany zespół od lat, a do tego praktycznie cały sezon 1/3 piłkarzy jest niedostępna. Jak piłkarze trafiają do pierwszego zespołu to są gotowi do gry i tak to powinno wyglądać.
0
@BORO_12 Media chcą zarobić zatem tworzą historie, często tworzą nawet talenty piłkaraskie - myślisz że klub spod znaku gwiazdy Dawida dałby więcej niż 25mln euro oficjalnie za grajka który nawet nie jest w top5 największych talentów w Brazylii w tamtym czasie. Nie rozumiem co ma rok w którym zostali kupieni jakby to miało coś mówić o jakości piłkarskiej talentu - przecież największe nadzieje piłkarskie są w stosunku do piłkarzy których legenda tworzy się kilka sezonów, a nie tygodni. Jak pojawiły się pierwsze informacje że Roque ma być sprzedany za więcej niż 30mln euro, a Barcelona rozmawiała dalej to było wiadomo że nikt inny go nie kupi.
Zamykam temat co ciągnie się niepotrzebnie.
0
@Iniesta997 zgadza się, również uważam że skazani jesteśmy na wielkie nazwisko i kolejny rok stagnacji.
@Comentateiro Gdybym produkował samochody i mówił na temat samochodów lub szył dżinsy i mówił na teamt dżinsów to również bym był pewny siebie wiedząc co mówię lub piszę. Wyjaśniłem ci dlaczego PSG jest faworytem, wyjaśniłem ci dlaczego twoj przykład z Bayernem i Niemcami był bez sensu oraz wyjaśniłem dodatkowe aspekty które poruszaleś, które jeszcze dodatkowo pogłębiały twoje złe spojrzenie na temat. Nic nie zostało jeszcze powiedziane bo nic nie powiedziałeś - na papierze sytuacja jest czysta, a weryfikacja boiskowa nie ma tutaj nic z tym wspólnego.
PS: może brakuje mi trenera na ławce Barcelony który pracuje z zespołem i lubię wspominać Lucho - za czasów Xaviego zbyt mocno przyzwyczaiłem się do nudnej wolnej piłki bez pomysłu z piłkarzami kiepsko przygotowanymi do sezonu.
0
@BORO_12 Dobra nie róbmy sobie jaj - Andre Cury przy każdym transferze z Brazylii do Barcelony mówi to samo - nawet Matheus Fernandes o którym w samej Brazylii nikt nie slyszał zrezygnował z wielkich pensji i ofert innych wielkich klubów. Gdyby takie informacje nie pochodziły z jednego układu to może jeszcze nie byłoby to tak śmieszne.
Nie wiem też kto ci naopowiadał o tym że Roque jest nadzieją brazylijskiej piłki zaraz po Endricku jak w tym kraju są takie perły jak Estevao, Moscardo, Guilherme, Rayan, Elias, Nascimento, Renan, Hugo, a w Europie gra już Savio, Leonardo, Franca, Angelo, Santos, Gomes, Otavio czy Kevin. Dla mnie zaraz po Endricku jest Messinho, potem długo długo nikt, a następnie reszta wymienionych piłkarzy włącznie z Roque.
0
@Comentateiro hahaha jaka kompromitacja :))) No tak wg twojej ligiki Lucho nie jest z wysokiej półki i dlatego nie zjada taktycznie Xaviego - sorry ale Marquez przy Xavim to jest Pan trener patrząc na warsztat i umiejętności trenerskie. Super że Barcelona ma tak świetną kadrę, że pomimo marnowania jej potencjału, braku rozwoju zespołu jak i indywidualnego rozwoju piłkarzy my nadal liczymy się w grze w Europie.
Jesteś ekspertem od Bayernu bo sobie w tv kilka meczyków obejrzałeś i tak samo jak w przypadku Barcelonie nie potrafisz ocenić potencjału zespołu.
Grzecznie napisałem ci dlaczego eksperci, dziennikarze, trenerzy czy piłkarze zazwyczaj PSG stawiają za faworyta w starciu z Barceloną to płaczesz że nie rozumiesz. Napisałem wyraźie - PSG ma lepszego trenera, PSG jest bardziej zbalansowany, PSG posiada więcej wartą kadrę, PSG posiada bardziej obyty w Europie zespół i tam można wymieniać. Jak do ciebie to nie trafia to nie moja wina że nie rozumiesz.
Odnośnie Bayernu - mam swoje źródła, z któymi pracuję do dzisiaj. Zazwyczaj tak to jest że rynek i eksperci mają inne zdanie od kibiców bo jedni znają się na piłce, a drudzy nie. Naggelsman jest szanowany w świecie piłki, a Flick to Dyzma który już połowie Europy się oferował - co zrobić? Bardzo możliwe że od nowego sezonu będzie to Xavi xol.2, a Bayern wróci na szczyt z Naggelsmanem bo z tego co wiem zespół się rozpadnie jeśli dyrekcja sportowa nie posłucha piłkarzy tym razem i nie poprowadzi ich albo Alonso albo właśnie Naggelsman.
0
@BORO_12 Neymar, Vini i Rodrygo mają prestiżowy rodowód klubowy, a reszta to medialne bajki.
0
@BORO_12 Istnieje taka możliwość bo nikt nie wydaje tak kosmicznych kwot na pojedynczy talent z Brazylii, który nie jest z wiodącej szkoły piłkarskiej. Często są przyklepywane opcje na talenty gdy mowa o transferach 5-10mln euro, zatem wykluczyć się nie da. Co zrobił lub załatwił Deco sprwoadzając Roque to niewiadoma :)
0
@waletpl Nie ma takiej opcji.
0
@Comentateiro No co ja mogę powiedzieć:
1) Trudno ci zrozumieć dlatego PSG jest faworytem bo nie potrafisz obiektywnie ocenić potencjału zespołów - w brytyjskich, francuskich, niemieckich czy nawet hiszpańskich mediach i wg ekspertów to PSG jest faworytem. Zauważ że nawet hiszpanski dziennikarz zadaje pytanie Ruizowi używając słów: "panuje powszechna opinia, że PSG jest faworytem, nawet trener rywali Xavi Hernández tak powiedział".
2) Nie rozumiesz na czym polegała praca Nagelsmanna w Bayernie i z jakimi problemami miał do czynienia. Nie przez przypadek to Bayern zabiega o jego powrót na ławkę po mistrzostwach, ale to też jest zapewne trudne do zrozumienia.
3) Twoja opinia o zespołach/piłkarzach bazuje na wrażeniach i porównaniach z trochę z dupy - uważasz że jeśli Xavi przez ponad 2 lata nie wymyślił nic nowego w grze Barcelony to zacznie grać diametralnie inaczej w meczu z PSG? Obiektywnie bez serii błędów indywidualnych piłkarzy PSG w dwumeczu to ciężko będzie, a Lucho pomimo tego że nie jest już tym samym trenerem co kiedyś to wciąga taktycznie Xaviego absolutnie pod każdym względem. Być może będzie to wyrównany dwumecz, w którym zadecydują wspominane błędy indywidualne, ale na papierze PSG jest zdecydowanym faworytem.
1
@BORO_12 i tak i nie - na tym portalu 99,99% kibiców nie wie jak działa rynek transferowy, układy w piłce, szczególnie brazylijskiej oraz co oznacza transfer zawodnika z takiego klubu jak Athletico Paranaense za tak wielkie pieniądze. Tutaj na tym portalu są ludzie którzy uważają że w krajach trzeciego świata sami piłkarze decydują o swojej przyszłości itd. Można wręcz powiedzieć, że Renan Lodi czy Bruno Guimaraes zostali sprzedani za grosze patrząc na ich status piłkarski jaki posiadali w momencie transferów do Europy w porównaniu do Roque, który jako takiego nie posiadał.
Kwota jaką zapłaciliśmy nie była tylko za piłkarza, zatem nie prawda że byle kopacz kosztuje 20mln - ja gdy dowiedziałem się żę Barcelona tak dużo zapłaciła za Roque oficjalnie to w pierwszej kolejności interesowało mnie kto jest w rezerwach lub szkółce tego zespołu. Biorąc pod uwagę fazę mocnego powrotu na rynek brazylijski Barcelony można było sugerować się że to podobnie do sytuacji Mendesa w Barcelona będą transakcje wiązane. AP wiedziało dobrze o braku planowania transferów w Barcelonie i mogło podbijać cenę na rożne sposoby pomimo tego że nie byli jakimiś bogami
Nikt nie zakładał że będziemy współpracować z najlepszymi klubami przygotowującymi piłkarzy do europejskiej piłki bo są mocno obstawione, ale marketingowo to dobrze wyglądało i stanowiło nowe otwarcie, a przynajmniej w ramach klubu-kontrahenta mogliśmy na kogoś liczyć w ramach kwoty transferu, która nie była mała.
Jest przykładowo taki talent jak Kogitzki, o ktorym mój serdeczny kolega Jacek pisał rok temu tutaj: https://footballtalentscout.net/2023/06/20/dudu/ - być może w kwocie transferu Roque zawarte były wiązane porozumianie dotyczące talentów z AP - tego nie wiemy, ale fakt że od czasu zakupu Roque Barcelona właściwie przestała funkjonować na rynku brazylijskim również wiele mówi. Trudno ocenić w co gra Barcelona.
3
@Comentateiro Nie no zachowajmy odrobinę obiektywizmu - to eksperci uważają PSG za faworyta bo ma bardziej zbalansowaną i więcej wartą kadrę, bardziej doświadczony zespół oraz to oni w ostatnich latach byli w finale LM, a nie Barcelona.
To że gramy na tym etapie LM nie sprawia że nagle gramy jakiś wybitny futbol - przecież w tej edycji LM nie mierzyliśmy się nawet z jednym poważnym czy topowym rywalem, a występ w KMŚ i od 50 do 100mln euro straciliśmy tracąc punkty z Antwerpią i Szachtarem.
PS: Totalnie bez sensu podajesz przykład Bayernu i Niemiec - przecież Barcelona nie gra nowoczesnego futbolu opartego na dużej ilości ofensywnych pomocników i backapie rozgrywającym z umiejętnością bronienia. Pod względem taktycznym trudno to by ybło nawet odtworzyć Xaviemu, a chociaż raz spróbować przed PSG przetestować takie ustawienie.