JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@excalibur a kto miał tego nauczyć Araujo? Sam pracując z młodymi piłkarzami nie raz wiele miesięcy poświęcam aby nauczyć piłkarzy zgłaszać problemy lub mówić "nie". Charakter i wola walki Araujo mają plusy i minusy - dla każdego trenera żołnierze są super, ale trener również musi mieć umiar oddzielając ambicje od bycia człowiekiem. Jeśli sam piłkarz mówi że od dawna gra z urazem to nie jest normalne.
@Nieznajomy Jesteśmy na forum Barcelony, a nie normalnie zarządzanego zespołu. Łączyć kropeczki proszę lub czytać wartościowe artykuły i na tej podstawie wyrabiać sobie opinię. Problemem Barcelony od bardzo dawna jest brak respektowania stanu zdrowia własnych piłkarzy, notoryczna gra na środkach przeciwbólowych z urazami czy przyspieszanie procesu rehabilitacji.
Jak piłkarz wraca po kontuzji i za chwilę znowu jest kontuzjowany to mówimy o pechu, jak dotyczy taka sytuacja 2 piłkarzy to zapala się lampa ostrzegawcza, a jak zaczyna to dotyczyć dużo większej ilości piłkarzy to mówimy o patologii.
0
@PatrykBarca Pokazuję Ci że warto przetestować jakieś rozwiązania niż znowu wydawać fortuny na kolejnych piłkarzy. Barcelona znowu może zadłużyć się i kupić odpowiedników Torresa czy Raphinhii na pivota...
Piszę wyraźnie że mamy piłkarzy posiadających argumenty do przetestowania - w wielu topowych klubach gra nawet 2 pivotów potrafiących bronić w pierwszym składzie, a w Barcelonie nawet nie ma jednego. Nie gramy już o nic, zatem nic nie szkodzi aby się przekonać czy ktoś daje radę - idąc twoją logiką dawanie szansy nie ma sensu - rozumiem że Fort też niepotrzebnie grał na pozycji Balde jeśli to nie jest jego nominalna pozycja?
Piszę podając argumenty - nie podoba się to płącz gdzie indziej. Dobry trener na ławce Barcelony by się nawet nie zastanawiał nad sprawdzeniem wszystkich dostępnych rozwiązań kadrowych i taktycznych.
PS: Głupoty piszesz o trudności podań z linii obrony do pomocy porównując to do podań z linii pomocy do ataku. Czym ma się różnić z technicznego punktu widzenia jeśli są to odania do najbliższej formacji. Chyba w piłkę nigdy nie grałeś - bez względu na to gdzie jesteś na boisku podanie na 10m wykonuje się w ten sam sposób, a pivovi w LaLiga na przykładzie Zubiego najczęściej podają podają do boku. Różnicę robią genialne podania Garcii i Christensena, które otwierają drogę do strzelenia gola, a tego Zubi nie posiada. Sam Christensen ma 2x więcej podań tego typu i o dużo większej celności od Zubiego.
PS2: dla mnie idiotyczne jest podejscie - nie mamy zawodnika to nic nie róbmy - czekajmy rok aż klub kupi kogoś. Trzeba pracować z piłkarzami jacy są i ich rozwijać lub szukać dla nich odpowiednich pozycji. Garcia odszedł do Girony bo chciał się rozwijąć przypominam.
1
@BORO_12 też się obawiam Motty w Premier League
@michal1899 przepraszam bardzo ale Real był blisko sprowadzenia Xabiego Alonso bo patrzy się na pracę jaką wykonuje trener, a nie na wyrobione nazwisko. Młodzi trenerzy dostają szanse w wielkich klubach jeśli pokażą że potrafią trenować i wydobywać z piłkarzy wszystko co najlepsze, dlatego tacy trenerzy jak Motta, De Zebi, Alonso, Farioli czy Arteta są cenieni - każdy z nich ma małe doświadczenie i każdy potrafi grać nowoczesną piłkę.
@Litman poczytaj sobie moje komentarze na temat pracy Marqueza a potem napisz że chcesz dalej oglądać regres piłkarzy pod wodzą Xaviego.
@lj89 wypowiedzi medialne to jedno, a świat rzeczywisty to drugie - nie ma szans na Kloppa z wielu powodów. Fakt jest jednak taki że zgadzam się z Tobą - tak Klopp powiedział.
1
@PatrykBarca Sorry ale nie wiesz o czym piszesz - przykładowo bez podprowadzania piłki przez Garcię gra Girony nie istnieje i to on odpowiada za regulowanie tempa gry.
Porównanie wg fbref Christensena, Garcii i Zubimendiego - parametry godne uwagi z punktu widzenia pivota:
Progresywne podania - najgorszy Zubimendi
Udane podania - najgorszy Zubimendi (także celność najgorsza)
Krótkie udane podania - najgorszy Zubimendi (także celność najgorsza)
Średnie udane podania - najgorszy Zubimendi (także celność najgorsza)
Długie udane podania - najgorszy Zubimendi (także celność najgorsza)
Kluczowe podania: tu wygrywa Zubimendi ale liczby jak na SO są świetne 0.33, 0.28, 0.48, zatem bez problemu by sobie poradzili minimalnie wyżej ustawieni
Podania w 1/3 - najgorszy Zubimendi
Goal Creating Actions - najgorszy Zubimend (0.17, 0.28, 0.16)
13
Oj coś czuję że utrzymanie Xaviego w Barcelonie będzie kosztowało bardzo wielu zawodników problemy zdrowotne. Niestety wszystko wskazuje że nie będzie oszczędzania piłkarzy do momentu aż liga nie będzie przegrana, a to co widziałem w meczu z Bilbao i zachowaniach/reakcjach przykładowo Araujo nie zdziwię się że po meczu z Villareal któryś z SO nie będzie miał już dolegliwości a kontuzję.
PS: W meczu z Bilbao był moment w których Araujo trzymał kolano w taki sposób jakby miało wybuchnąć niczym granat - to nie była reakcja jak przykładowo na płaskie stłuczenie - służby medyczne zapodały środek przeciwbólowy w sprayu i piłkarz kontynuował grę. To nie jest profesjonalny sport, a jakaś parodia.
13
Co tu dużo mówić - jeden z najlepszych trenerów świata. Nigdy nie zapomnę ile ciężkiej pracy wykonał aby LFC wrócił na szczyt - najpierw do gry w rozgrywkach LM, wygrania Premier League czy LM. Zrobił gigantyczną robotę posiadając gigantycznie mniejsze pieniądze nić przykładowo City. Zarówno w BVB i jak i LFC nie raz tworzył cuda przy gigantach posiadających dużo większy potencjał.
PS: proszę nie piszmy o Kloppie w Barcelonie.... ludzie to czytają...
24
W końcu jakieś pozytywne informacje - Barcelona musiała zareagować medialnie bo Klopp wprowadził trzęsienie zemi na rynku trenerów. Powiedzmy sobie szczerze - LFC będzie walczył aż o Alonso, Mottę i De Zerbiego, Bayern z chęcią by zatrudnił Alonso, a Motta to opcja zapasowa ze względu na znajomość Bundesligi. Real przedłużył Ancelottiego i pewnie liczy na to że Alonso zdobędzie jeszcze trochę doświadczenia, a Brighton jeśli sprzeda za górę złota De Zerbiego to nie zdziwię się że będzie miał wiele argumentów aby przekonać Mottę do kontynuowania projektu sportowego. To bardzo dobra wiadomość że przypadkowo nieprzypadkowo akurat w Cadena SER pojawiła się wiadomość o naszym byłym piłkarzu i słusznie bo akcje w Europie Motty znacząco wzrosły, zatem dobrze by były gdyby Barcelona "zaznaczyła teren". Klubów potrzebujących grać nowoczesny futbol jest dużo, a trenerów o takim potencjale można policzyć na palcach jednej ręki.
Motta to świetny nowoczesny trener, którego stawiam pod względem warsztatu na poziomie Alonso czy De Zerbiego z tą różnicą że trenując gorszych piłkarzy nadrabia umiejętnościami taktycznymi oraz budową mentalu zespołu, który prowadzi, a dzięki jego pracy wartość składu zespołu przekroczyła wartość 200mln (norując wzrost o 1/3).
Dla mnie idealny scenariusz to Marquez przejmujący do końca sezonu zespół po Xavim, a potem przychodzi Motta i bierze kumpla z boiska do sztabu szkoleniowego.
Pierwszy zespół pod skrzydłami Marqueza z pewnością by się odbudował - kult ciężkiej pracy oraz ponowne zaszczepienie mentalu jaki otrzymali już Fort, Guiu czy Cubarsi z pewnością by był bardzo dobrym rozwiązaniem, a nawet nie wspominam że taktycznie zespół by się mocno podciągnął i zobaczylibyśmy w końcu jakieś ciekawe warianty gry.
PS: proszę nie piszcie że chcecie Kloppa - ludzie nie kibicujący Barcelonie również czytają te komentarze i mają z pewnością bekę... Zamiast myśleć o Kloppie lepiej zacznijcie się martwić jakie klubie mogą sprzątnąć nam Mottę sprzed nosa. Nawet jeśli Klopp nie chciał by odpocząć od futbolu to Barcelony nie stać na Kloppa, Barcelona nie da Kloppowi takiej autonomii jaką miał w LFC pomimo że to nie było jej wiele. Jeśli praca w LFC go tak mocno wymęczyła to Barcelona na ten moment jest całkowicie niemożliwa bo tutaj są problemy absolutnie wszędzie i na każdej płaszczyźnie.
0
@PatrykBarca Defensywny pomocnik w każdym klubie musi przede wszystkim potrafić bronić dobrze się ustawiając, a w Barcelonie dodatkowo rozgrywać piłkę i potrafić grać do przodu. Nawet jeśli Barcelona by chciała sprowadzić SPD za 50mln to będą to piłkarze posiadający umiejętności Christensena lub Garcii bo takich piłkarzy potrzeba na tej pozycji, zatem w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy dobrze sobie radzą na tej pozycji. Czym różni się jeśli chodzi o wachlarz umiejętności taki wymarzony przez wszystkich w Barcelonie Zubimendi od Christensena czy Garcii? Jedynie tym że kilka sezonów gra na pivocie.
PS: nawet sugerowanie że Frenkie może być pivotem jest głupie bo to box to box bez umiejętności bronienia. Jeśli były mecze na których grał dobrze to tylko wtedy gdy obok niego grał pomocnik potrafiący bronić - np. Busi lub Romeu na początku sezonu zanim psycha mu nie siadła.
@Czarny_ck Sugerujesz że przykładowo Bayer Leverkusen nie ma kim szarpać? Skończmy pisać głupoty o tym że potrzebujemy kogoś do szarpania - potrzebujemy drużyny która gra w sposób zespołowy, a szarpać mogą pojedynczy zawodnicy jak Yamal. Zobacz sobie jeszce raz mecz z Athletic Bilbao czy Realem Madryt - gdzie masz ciasno? Wrażenie było jakby brakowało jednego piłkarza w linii pomocy bo zespół jest ustawiony na modłę 433, czyli systemu, który nawet nie jest dopasowany do możliwości kadrowych jakie posiadamy. Potrzebujemy grać szybką kombinacyjną piłkę, a nie grać na stojaka i czekać aż ktoś zbuduje przewagę - czasy Messiego się skończyły, a sam Messi za czasów rewelacyjnego MSN był bardziej ofensywnym pomocnikiem niż typowym napadziorem. Jeśli mamy większość piłkarzy ofensywnych którzy dobrze odnajdują się w wejściach z głębi to po co traić potencjał wysoko ich ustawiając? Zespół się męczy, spada koncentracja napastnikom - bez sensu szczególnie że mamy wielu drobnych fizycznie piłkarzy.
5
Wg mnie Barcelona nie powinna szaleć w styczniowym oknie transferowym, a skupić się jedynie na dogadywaniu letnich ruchów, aby nowy trener miał jakieś opcje do wyboru przychodząc do klubu..
Kluczowa kwestie na ten sezon:
1) defensywny pomocnik - sprawdzić jak funkcjonuje Christensen (szkoda że feenomenalny w rozegraniu Garcia jest w Gironie) oraz przetestować talenty jakk radzą sobie z presją naa poziomiee LaLiga. Poszukać wartościowe opcje z doświadczeniem na lato dla nowego trenera. Wydaje się że żaden młody trener nie zaryzykuje swojego nazwiska jeśli nie otrzyma gwarancji sprowadzenia jakiegoś wojownika na tą pozycję.
2) prawa obrona - jeśli Cancelo zostaje to mamy komfortową sytuację, gdyż niewielu kibiców zapewne zauważyło że Fort jest nominalnym prawym obrońcą, a nie lewym gdy zastępował Balde. Otwiera to możliwość posiadania wartościowego zmiennia, a jeśli na LO całkiem nieźle się czuł to mamy być może piłkarza, któremu nie sprawia problemu gra na zasadzie lustrzanego odbicia (wiemy że dla np. Dembele, Torresa, Raphinhii i innych piłkarzy był to duży problem).
3) lewa obrona - Balde potrzebuje piłkarza do konkurencji na tej pozycji - może być nim oczywiście przekwalifikowany Fort czy Cancelo, ale warto by było aby jakiś jeszcze zawodnik na stałę napierał na tą pozycję bo brak konkurencyjności spowalnia rozwój - może to być Valle jeśli wróci z wypożyczenia (Xavi nie chciał piłkarza podobnego profilem do Balde preferując Alonso), a w rezerwach jest problem bo Martin nie ma tak dużego potencjału jak 18-letni Sanchez, który cały sezon jest kontuzjowany. Edu wrócił do treningów po długiej kontuzji, ale ponoć Marquez bardzo bojowo go nastawia i być może już w najbliższym meczu dostanie jakieś minuty, zatem nie da się wykluczyć że na koniec sezonu może być jakąś opcją. Wydaje się że inne talenty godne uwagi są jeszcze nie gotowe na to aby być brane pod uiwagę.
4) lewy skrzydłowy - może warto by było zacząć bardziej myśleć o ustawieniu zespołu, a nie piłkarzu, który będzie dryblował 2-3 przeciwników? Z tego co pamiętam nie ma dzisiaj w Europie topowego klubu który równolegle lewą i prawą stroną atakuje w taki sam sposób, zatem jeśli mamy na prawej Yamala, który robi dryblingiem różnicę oraz posiadamy bocznych obrońców z niezłym dryblingiem (nawet Fort pokazał szybkość w meczu z Bilbao) to może wykorzystajmy potencjał kadrowy jaki posiadamy. Z punktu widzenia trenerów młodego pokolenia grających nowoczesny futbol jest jeden środkowy napastnik, a każdy inny ofensywny piłkarz jest właściwie ofensywnym pomocnikiem atakującym w wybranych momentach pole karne. Przecież Alonso w Leverkusen czy Motta w Bolognii nie mają czegoś takiego jak lewe skrzydło - nawet jeśli w skłądzie by grał lewy bądź prawy napastnik to gra jako LAM lub RAM. Moim zdaniem mamy skład odpowiedni do gry nowoczesnej, efektownej i efektywnej piłki bez kupowania cracka na lewe skrzydło - wystarczy odpowiednio poukładać zespół.
14
@Kengo , @Rhaan , @BORO_12 najgorsze jest to że jeśli Xavi zostanie do końca sezonu to nie ma co się wydarzyć w zespole - jeśli przez 2 lata nie zbudował drużyny która ma swój wyraźny styl to nie ma liczyć na cuda, a fakty są takie że piłkarze nie wierzą w trenera od bardzo dawna. Nawet "mistrzowska" wiosna z poprzedniego sezonu to była w większości przypadków tragiczna gra przepychana 1:0, gdzie sezon życia miał ter Stegen i jechaliśmy ostro na farcie. Jeśli przed meczem w PK z zespołami niższych lig piłkarze protestują widząc skład Xaviego i używają argumentu że nie raz już się pomylił w ustalaniu składu to nie ma oo czym nawet rozmawiać.
Co do Marqueza - ja jestem jego zwolennikiem do końca sezonu, lecz nawet jeśli by wygrał każdy mecz efektownie i efektywnie to zgłębiając wiedzę o jakości trenerskiej Thiago Motty bym był zwolennikiem zatrudnienia na nowy sezon właśnie jego, a Marqueza bym umieścił w sztabie szkoleniowym aby był odpowiedzialny za młodych piłkarzy.
PS: Xavi psuje piłkarzy, a część piłkarzy nawet cofa się w rozwoju. Warto także podkreślić że Xavi nie szanuje zdrowia piłkarzy - przykładowo ostatnie 3 mecze:
1) mecz z Bilbao - Araujo nie powinien nawet wychodzić na boisko z bo grał z urazem, kreatywny Pedri zasuwa ustawiony niczym Gavi, a Yamal robi rekordy minut.
2) mecz z Betisem - kompromitacja z Cubarsim, którego Xavi zmienia po kilkunastu minutach od zgłoszenia problemu, a w międzyczasie dokonuje zmiany, a dzieciak biega do pola karnego przeciwnika.
3) mecz z Unionistas - bezsensowna gra Balde przez cały mecz jeśli świetnie przygotowany był Fort - widać że Balde zaczyna łapać formę, ale nie powinien grać wszystkich i całych meczów w okresie jej budowy, a młody Fort mógł zgrywać się z zespołem. Od kiedy Balde zaczął odbijać się od dna zagrał w pełnym wymiarze czasowym z Osasuną, Realem, z poruszanym teraz Unionistas, Betisem i złapał kontuzję z Athletic Bilbao. Ten mecz z Unionistas był totalnie niepotrzebny bo we wcześniejszej rundzie Fort świetnie sobie poradził z Barbastro. Szkoda że Xavi aż tak bardzo nie ufa młodym zawodnikom z rezerw bo cierpi na tym i pierwsza drużyna i zawodnicy, którzy nie dostają szansy kiedy powinni dostać, a nie wtedy kiedy Xavi nie ma już innego pomysłu i muszą wejść na boisko. Balde ma uraz naderwania mięśnia dwugłowego - każdy współczesny fizjo powie że tak młody piłkarz nie powinien grać co 3-4 dni pełnych spotkań ze względu na zbyt duże obciążenia i zwiększoną liczbę wykonywanych sprintów, a u Balde tego elementu gry nie brakuje. Xavi przyczynił się swoimi decyzjami do jego kontuzji, a najgorsze jest to że jeszcze w tym sezonie Balde zapewne będzie znowu miał problemy z dwugłowym bo bardzo często tak bywa że zbyt szybki powrót do gry przyczynia się do nawrotu problemu, a to jest pewne że za Xaviego nikt nie uszanuje zdrowia Balde bo trener walczy o życie...
16
To może zastąpić Xaviego trenerem który miał największy wpływ na to że tacy piłkarze jak Fort, Cubarsi czy Guiu byli zawsze świetnie przygotowani do gry z pierwszym zespole? Zawodnicy wybiegani, ze świetnym mentalem oraz bardzo odważni nie tworzą się sami - i tak już o nic nie gramy, zatem może warto postawić na rozwój zespołu i odbudowę piłkarzy. Nie ma co liczyć na cudy, ale kult pracy z ostrym zapierdzielem na treningu czy wielowariantowy sytem gry ze wymiennością pozycji można by było zaszczepić.
PS: na swój sposób jest to niesamowite że gdy Xaviego stołek się nie palił to chwalił Marqueza za świetną pracę jaką wykonuje w rezerwach, a gdy teraz nie gramy już właściwie o nic to Xavi stosuje narrację stawiania na młodzież i nawet nie zająknie się o Marquezie jakby Fort, Cubarsi czy Guiu to był wynik jego pracy. Fakty są takie że ci zawodnicy w dużym stopniu swoje minuty w pierwszym zespole zawdzięczają przypadkowi bo od bardzo dawna byli w dobrej formie do otrzymania szans na grę, a teraz są wykorzystywani do narracji Xaviego na konferencjach (bez tego obraz trenera pierwszego zespołu by był jeszcze gorszy).
4
@blakkudium po meczu zapomniałem o wątku - opinie są podzielone bo widziałem opinię że stylem przypomina mix Roberto i Kimmicha, a dla mnie to bardziej Mascherano z okresu gry w LFC.
Nie ma to wielkiego znaczenia na ten moment bo chłopak sporo eksperymentuje, gdyż obszar boiska po którym się porusza jest naprawdę spory i jego własny styl właściwie się tworzy.
1
@Uukasz_93 Wg mnie Neapol ma bardzo ciekawą architekturę, ale zgadzam się co do "śmietnika" - ma coś wspólnego z Zakopanem - miasto to brud, smród i ubóstwo, ale jakie przepiękna przyroda w okolicach :)
18
"bez pomysłu i woli walki w dogrywce" - zgadzam się że nie było pomysłu, ale po piłkarzach widać było chęć do walki. To Xavi odpowiada za wypracowane warianty taktyczne czy pomysły na różnorodność wypracowanych akcji ofensywnych, a Valverde w drugiej połowie i dogrywce tak samo jak ostatnio Ancelotti odebrał wszelkie argumenty do gry. Łatwo jest ustawić zespół wiedząc że Barcelona gra przewidywalną piłkę - wystarczy że piłkarze będą realizowali założenia taktyczne odpowiednio zamykając przestrzenie i po sprawie.
To że strzeliliśmy jakieś gole w Bilabo nic nie oznacza - gol Lewego był przypadkowy, a gol Yamala był świetną indywidualną akcją - nie stwarzamy zargożenia jako zespół i to jest kamyczek do ogródka Xaviego.
PS: Xavi trenuje Barcelonę 120 meczów, otrzymał blisko 20 piłakrzy, z których większość to świetne nazwiska i umiejętności z tym związane. Valverde trenuje Bilabo pół roku krócej od Xaviego i rozegrał 70 meczów. W żadnym oknie transferowym Athletic nie wydało nawet 1 euro na transfer nowego piłkarza, a zespół, który w ostatnich latach balansował w miejscach 8-11 w lidze znowu stał się czołowym zespołem LaLiga. Każdy może powiedzieć że Athletic Bilbao ma swój styl gry, każdy może powiedzieć że potrafią grać różnymi wariantami taktycznymi, a piłkarze wiedzą jakie zadania mają wypełniać na boisku. Barcelona potrzebuje trenera...
64
AKurat Yamal jest jednym z ostatnich, który ma za co przepraszać.
26
Wielka szkoda bo już wydawało się że odbija się od dna i zaczyna łapać formę.
32
I po tryplecie...
Valverde w drugiej połowie i dogrywce zmasakrował wszystkie "pomysły" Xaviego.
To jest kompromitacja - trzeba naprawdę na wiele pozwolić przeciwnikowi aby mógł wygenerować xG 4.63...
17
WIelkie brawa dla Forta - dźwiga presję, jest wybiegany i w miarę możliwości gra dojrzale - warto podkreślić że to kolejny świetnie przygotowany zawodnik do gry. Szkoda że w poprzedniej rundzie PK nie dostał trochę czasu na boisku bo druga połowa może być dla niego cięższa.
Torres i Yamal dzisiaj również dają radę - można powiedzieć że wszystko co ciekawe w ataku się dzieje to dzięki nim. Pochwalić trzeba również Gundogana, który walczy na całym boisku.
Pomimo tego że zespół z Bilbao stara się cisnąć to dobrze mecz się ogląda, zatem po zwycięstwo w drugiej połócwe!
2
@blakkudium Szczerze to ja o nim też niewiele mogłem powiedzieć jeszcze jakiś czas temu - w pracy widziałem jego nagrania i opinie o nim - były super.
0
@Tibu Wiesz, na jakieś podstaie trzeba budować zdanie o piłkarzach - gra czy statystyki piłkarskie to liczby jakby nie patrzeć.
Ja rozumiem że masz ból tyłka bo z tego co pamiętam chciałem się założyć o 10k euro, zatem na dobre wakacje z rodziną by starczyło. Bym przegrał zakład, ale nie jest to powód do atakowania jeśli jestem merytoryczny w swoim punkcie rozumowania.
1
@blakkudium Sorry, ale nie wierzę w Prima tak samo jak Casado - nie podobają mi się już - wolę Bernala i nowość - Xaviego Esparta jeśli mówimy o pivocie.
1
@lysy1015 widzisz, za Xaviego gramy tak "piękny" futbol że mecz z Betisem mi się podobał :)
@Campeon87 ten sam Valverde - może Europy nie zawojował, ale w Hiszpanii brał co chciał i zespół z Bilbao potrafi grać w piłkę.
@MateuszGotowka99 wg mnie będzie starał się grać podobnie do meczu z Betisem, ale obrońcy będą zdecydowanie grać ostrzej. Oby zdrowia nie zabrakło bo jak 16-latek pomimo bardzo dobrej gry ma grać po 90min to trochę cyrk będzie :)
1
@BORO_12 Oczywiście - 99% kibiców nie będzie wiedziało o kim piszę, ale w Barcelonie jest jeszcze genialny defensywny pomocnik obok Bernala i jest to Xavi Espart. Prawdę powiedziawszy prędzej uwierzę grę na 2 defensywnych pomocników w Barcelonie przyszłości z Bernalem i Espartem niż to że Casado lub Prim awansują na stałę do pierwszej drużyny.
A tu ciasteczko od Esparta:
1
Bardzo fajnie że Torres został doceniony - zdecydowanie zasłużył.
7
Kimmich to takiej klasy piłkarz, że może sobie wybierać, ale gdyby trafił do Barcelony to nie oszukujmy się - to by było gigantyczne wzmocnienie bo nie mamy pivota, a młodsi defensywni pomocnicy lub obrońcy pasującyh profilem i umiejętnościami nawet nie są testowani.
23
No to trzymamy kciuki za to aby drugi mecz "z rzędu" był dobry dla oka i wyniku.
Wydaje się że będzie to dużo bardziej fizyczny mecz niż z Betisem, a Valverde to nie trener z łapanki i potrafi ustawić zespół pod przeciwnika, zatem zapowiada się świetny mecz. Zacieram ręce :))))
0
@CPuyol to nie prawda - wszelcy eksperci, a nawet sztuczna inteligencja czy profesjonalne symulatory piłkarskie, które są używane w klubach wskazywały że parametry Romeu były bardzo bliżone do Busiego. Dzisiaj widzimy zwłoki rozbitego psychicznie piłkarza, ale fakty są takie ze SI i analizatory parametrów piłkarskich, sposobu poruszania się po boisku oraz wpływ na grę zespołu stawiał go bardzo wysoko obok takich nazwisk jak Kimmich, Zubimendi, Brozovic czy Amrabat, którzy również mogli nie wypalić w Barcelonie, ale tego się raczej już nie dowiemy ze wzgledu na pieniądze.
Jeśli w pierwszych meczach grał poprawnie i zbierał pochlebne opinie to znaczy że potrafi grać - po prostu mamy drugiego Felixa tylko bez hajpu.
0
Prawdę powiedziawszy aż 3 napastników jest kontuzjowanych i kimś trzeba wzmocnić kadrę, ale trochę dziwi mnie polityka klubu, gdyż totalnie brakuje transparentności co do pomysłu na Marca Guiu czy kolejnego czekające na swój czas Daniego Rodrigueza.
Dla mnie ten ruch jest nielogiczny, ale może ktoś coś w nim widzi więcej - kiedyś był uznawany za niezły talent.
0
@Tibu słaba prowokacja - Romau ma umiejętności aby grać na pivocie w Barcelonie, ale gołym okiem widać głowa nie dojechała. Przepychanki 5-latków to nie ze mną - fakty są takie że był to jeden z najlepszych piłkarzy Girony w poprzednim sezonie, a na wiosnę najlepszy pivot w całej LaLiga, zatem z czym do ludzi mierny atencjuszu?
15
Na pocieszenie fajnie, że taki zawodnik trafia do LaLiga. To jeden z największych talentów na pozycji defensywnego pomocnika na świecie, zatem młodego Busiego pare razy w sezonie zawsze zobaczymy :)