JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
14
@Rust_Cohle Szczerze nie wierzę żeby ktokolwiek na tym forum odrzucił 150tyś zł. Mało tego - wiele świetnie zarabiających piłarzy nawet by skorzystało z takiej okazji. Jeśli ktoś odrzuca takie pieniądze to znaczy że jeszcze rodzice za wszystko płacą i nie ma szacunku do pieniądza. Ja też bym wziął - nawet jak sam nie potrzebuję to mam rodzinę i bliskich. Inne spojrzenie na samolubność - bym miał wyrzuty sumienia że nie zrobiłem czegoś "nadprogramowego" dla bliskich na rzecz wspomnienia sportowego.
7
Żadnych transferów do Barcelony - ani nas nie stać ani Xavi nie udowodnił że dodatkowy zawodnik coś zmieni. Mamy kim grać - patrz: Fermin Lopez
0
@koksik2700 dzięki :)
4
Ja to tu tak zostawię - Maciek Miko ma bardzo celne spojrzenie na temat i niestety z każdym tygodniem coraz bardziej realny wydaje sie to scenariusz:
PS: kluczowe będzie przedłużenie kontraktu przez Araujo do wakacji - jeśli będzie fiasko negocjacji bo klub nie ma planu progresji zarobkowej młodych którą sam stworzył to nasz zawodnik odejdzie do Bayernu za 60mln euro (nie wierzę w bajki że Niemcy zapłacą więcej za piłkarza który nie chce przedłużyć kontraktu).
8
No ja widzę dachówki...
0
@Bogan dzięki :)
0
@Karol_VeB Ja mimo wszystko mam większy problem z Xavim. Odnośnie śmieszków Felixa to nawet o tym zapomniałem :) no przegrywająca Barcelona Felixa bardzo bolała, ale to jest ten mental "jak ja nie gram to mam was w dupie".
@KobeFR No coś w tym jest :)
0
@kejdzi Mówimy tylko o dograniu sezonu do końca w sposób gwarantujący że kolejni piłkarze nie zostaną bardziej zmarnowani. Może tobie różnicy nie robi czy Guiu się rozwinie, ale dla mnie to ważne bo go lubię i uważam że ma wielki potencjał.
Nie ma opcji aby mogło być gorzej bo na dzień dzisiejszy nie ma w Hiszpanii klubu piłkarskiego z którym Barcelonia w łatwy i przekonujący sposób mogła wygrać. Nawet babcia klozetowa może przyjść na ławkę Barcelony - obojętnie kto i będzie lepiej jeśli zmieni te bezsensowne ustawienie zespołu, gdzie co mecz gramy w 10. Na litość boską zlitujmy się nad tymi piłkarzami - pozwólmy im grać w piłkę.
0
@Rewolucja123 Pośrednio się zgadzam, ale źle przypisujesz zasługi - kilka noworocznych rozmów przy życzeniach świątecznych otworzyło mi oczy na parę spraw żeby nie powiedzieć że coś usłyszałem.
Jasna wizja gry, która podąża za trendami to nie do końca pomysł Xaviego :) Ktoś mu doradzał jak grać, ktoś tłumaczył kim i jak grać, a nawet wyjaśniał jakich piłkarzy potrzebuje zanim Xavi naprawdę uwierzył w swój "plan". Nie kojarzysz jakiegoś trenera z doświadczeniem, znajomością rynku i szerokim spojrzeniem na futbol z którym Xavi konsultował każdy możliwy detal związany z pierwszą drużyną? Poważnie nie drążmy tego tematu w tym kierunku, że Xavi coś wymyślił bo serce mnie boli jak o tym myślę.
13
Zacznijmy od tego że Felix w Barcelonie to marzenie Deco-Laporty-Mendes, a z tego co pamiętam to latem nawet chodziły plotki że Xavi wręcz blokował jego transfer chcąc dostąć piłkarza o innym profilu.
Ferrana bronią liczby oraz piłkarze, którzy wyjątkowo bardzo go lubią, lecz pamiętajmy także o tym że Torres jest nasz i jest rok młodszy od wypożyczonego Felixa. Należy także pamiętać że dzięki takim zawodnikom jak Torres pozostałym piłkarzom gra się łatwiej bo rusza się i walczy.
Co do Felixa już jakiś czas temu zważyłem kilka czerwonych flag i nie chodzi nawet o grę w piłkę, a jego zachowanie w stosunku do kolegów z zespołu. Mam wrażenie że ma problem z szacunkiem do ludzi bo jego gesty, machanie rękami czy krzyki nie robią dobrej atmostery. Żeby było śmieszniej on tak nie zachowuje się bo był przykładowo świetnie ustawiony w polu karnym i Barcelona straciła okazję na gola, a 10-20 metrów od pola karnego. Wczoraj napisałem taki komentarz i po zobaczeniu sobie kilku powtórek nadal podtrzymuję: "Ten mecz pokazał także dlaczego Torres gra na lewej flance pomimo tego że nie jest to jego pozycja. Polecam zwrócić uwage na zachowanie Felixa i reakcje naszych piłkarzy gdy macha rękami, krzyczy i robi inne cyrki gdy nie otrzymuje piłki. Torres dzisiaj w meczu miał gigantyczną ilość wyjść na wolną przestrzeń lub w pole karne, ale gdy nie dostawał piłki to często koledzy prostymi gestami go przepraszali, ale nie reagował agresywnie, zasuwał dalej i szukał kolejnych okazji na podanie. W przypadku Felixa jego reakcje były delikatnie mówiąc zlewane. To już coś mówi."
1
@K4tsuuu dziękuję :)
1
@kejdzi Tak się składa że hiszpańska 3 liga bardziej przypomina LaLigę niż jej drugoligowy odpowiednik, który jest głównie siłowy. Zobacz sobie wyniki meczów w PK - kluby z LaLiga częściej męczą się z zespołami 3 ligi niż 2 ligi.
Problemem Xaviego jest to że on nie ma ani ksztyny pomysłu na grę - polecam ostatnie podcasty UTDLR - tam mówią o tym samym że trzymanie Xaviego na ławce to marnowanie czasu i talentu. Po Marquezie widać że ma pomysł na grę, jest kreatywny i pracowity.
Co do pozycji w tabeli - dla mniie nie ma to znaczenia - wychodzę z założenia jak w większości klubów w topowych ligach że efektem ma być jakość dostarczanych zawodników do pierwszego zespołu. Xavi z rezerw otrzymywał gotowych do gry piłkarzy i od jego woli zależy czy da szansę - piłkarze którzy mieli trafić byli gotowi i to jest najważniejsze. Dodatkowo gdyby Marquez patrzył tylko na wynik to nie dawałby grać najmłodszym a tak nie było i o takim 16-letnim Cubarsim czy również 16-letnim Bernalu byś jeszcze długo nie usłyszał bo on dał im szanse pomimo hajpu na innych starszych zawodników. Mało sie o tym mówi ale to Marquez osobiście przygotowywał Guiu przed meczami w których dostawał szanse w pierwszej drużynie zatem walić pozycję w tabeli (ten zespół to zbieranina zatem jak co sezon pierwsza połowa sezonu gorsza, a potem jest lepiej gdy są zgrani). Marquez nie został w Barcelonie ze względu na wyniki, a pracę w dostosowywaniu młodych do gry w dorosłym futbolu i ich rozwój, a to w rezerwach jest najważniejsze.
Rezerwy Celty i Sociedad - akurat wymieniłeś kluby których szkółki robią największy progres w Hiszpanii i tam w 100% postawili na szkolenie młodzieży. Nawet poznałem trenera Sergio Francisco, który latem był odwiedzić Rennes na zasadzie wymiany informacji trenerskich - naprawdę świetnie pracują nad rozwojem swojej akademii i uważam że w najbliższych sezonach to będzie najlepsza szkółka w Hiszpanii. Oni stosują już technologie oceny rozwojowej które obce są w pierwszej drużynie Barcelony - to robi wrażenie. Mają naprawdę zdolną młodzież i będą z każdym rokiem jej mieli coraz więcej.
1
@Marcinss10 Nie pisz głupot - rozdziel system od roli piłkarza w zespole. Polecam przeczytać przed publikacją to co się pisze bo podane przykłady są idiotyczne.
Czym zajmuje się Walker w City? Obrona plus poruszanie się po linii adekwatnie do pozycji zespołu - otrzymać piłkę aby rozciągnąć grę i podać dalej...
Czym zajmuje się Cancelo w Barcelonie? Do tego co robi w City dodaj rozgrywanie piłki, wspieranie rozegrania, wychodzenie na wolne pozycje zamiast pomocników, kursowanie w pole karne przeciwnika, kursowanie w roli prawego skrzydła, a przeda wszystkim sporo energii traci na dryblingi oraz starcia z przeciwnikami. Patrząc na same parametry "starciowe" to Cancelo nie ma trochę większej ilości niż Walker, a wręcz posiada ich wielokrotnie więcej.
Nie dyskutujesz z 5-latkiem, a osobą która siedzi w piłce i jest oczytana - jak mi nie wierzysz to ok, ale poczytaj sobie biografie piłkarskie związane z Barceloną - piłkarze grający w topowych, dobrze naoliwionych zespołach, których trener potrafi poukładać nie męczą się, a dzisiejsza Barcelona męczy sie z każdym przeciwnikiem. Podkreślam każdym - z zawodników pierwszej jedenastki Cancelo należy do tych którzy najwięcej walczą w całym zespole zatem nie powinien grać w meczu w którym jego występ nie miał żadnego taktycznego sensu.
Warto także dodać że jeśli Cancelo już wyszedł na boisko, ale trafił mu sie uraz to kompromitacją Xaviego było dopuszczenie go do gry zamiast przeprowadzenia natychmiastowej zmiany. To samo było z Gavim w reprezentacji... Jak można wymagać szacunku do zdrowia piłkarzy od innych jeśli samemu się go nie szanuje?
0
@nexxo dzięki :)
1
@AllBundy dzięki Al :)
6
@kejdzi Ja bym się jeszcze zastanowił bo nie ma nawet 1 argumentu za tym aby Xavi został, a istnieje ryzyko regresu kolejnych piłkarzy. Po odejściu Jordiego Cruyffa, który maskował jego braki trenerskie Xavi już skończył trenować Barcelonę.
Marquez rozwija piłkarzy, Marquez potrafi grać stosując wiele wariantów taktycznych oraz wymienność pozycji w celu zaskoczenia rywala, Marquez potrafi mobilizować piłkarzy, Marquez ma szacunek w całym klubie, a co najważniejsze - dla Marqueza nie ma świętych krów i święstosuje zasadę "starszy piłkarz musi być dużo lepszy od młodego aby grać".
PS: pamiętajmy o Guiu - jego moment to tu i teraz, a odejście Xaviego to jego ostatnia szansa w Barcelonie na zrobienie kariery. Talent Casado, Prima i Alarcona Xavi zmarnował bo trzeba dawać szanse gdy jest się w piku progresowym - ten czas został zmarnowany, zatem niech chociaż Guiu się wybije, ale Xavi musi odejść. Pod tym względem absolutnie nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem "to już wolę żeby został Xavi".
16
Gundogan to jakość piłkarska w każdym calu, ale mam wrażenie że kibice oczekują cudów - Gundogan broni, Gundogan rozgrywa, Gundogan pressuje, Gundogan asystuje, Gundogan strzela gole. Mam wrażenie że jak w meczu Gundogan nie zniesie jajka to kibice są niezadowoleni, a on naprwdę robi co może w sytuacji gdy co mecz bijemy głową w ścianę. Ktoś powie że z Las Palmas nie zagrał wybitnie, ale przepraszam bardzo to on obok Torresa i Roberto sprawił że przeciwnik słaniał sie na nogach. Ruchy bez piłki jakie wykonywał były bardzo dobre i wręcz brutalnie nastawione na wymęczenie przeciwnika.
Szkoda że wielu kibiców nie jest w stanie docenić takiej pracy, ale najbardziej dziwi mnie że w Realu co robi Modrić jest równolegle tak bardzo cenione. Ci co kiedyś mieli styczność z piłką będą wiedzieli o co chodzi - przykładowo jeśli od pierwszych minut meczu Modrić wyczuje że ma indywidualne krycie to przeciwnikowi w 20-30min robi taki młyn po boisku cofając się nawet między obrońców że pod koniec pierwszej połowy może już sobie spokojnie biegać po całym boisku, a przeciwnik nie ma już na nic sił ani ochoty. Takie rzeczy się ceni - doświadczeni zawodnicy jak Gundogan, Roberto czy właśnie Modrić bardzo dobrze potrafią poruszać się po boisku tak aby rywal cierpiał i tracił gigantyczną ilość sił. Ta praca było bardzo ważna bo gdyby Las Palmas przez cały mecz cisnęła jak od początku to mecz różnie móglby się skończyć.
4
Największy pozytyw w jego debiucie jaki zauważyłem to że się nie bał, starał się atakować piłkę i podobnie do Torresa szukał miejsca dla siebie aby otrzymać podanie. Zmarnowanej okazji strzeleckiej nawet nie ma co rozpatrywać - z takiej sytuacji mógłby być rozliczany Lewy, ale nie debiutujący dzieciak - dobrze że był gdzie miał być, następnym razem wykorzysta sytuację i tyle.
Może części kibiców to się nie spodobać, ale mi podobało się gdy odepchnął obrońcę - pokazał charakter i dał znać że nie da się traktować jak popychadło. Nie ma co narzucać zbyt dużej presji i oczekiwań "na już", ale jego nastawienie mentalne mi się podobało i dobrze wróży.
0
@RoberDzik Dzięki :)
0
@cracker dzięki miło, zatem polecam się w głosowaniu na Złotą Piłkę :)
1
@Marcinss10 ale wiesz żeby dyskutować musisz podać konkretne argumenty? Przykładowo dlaczego twoim zdaniem Cancelo mógł grać? Moim zdaniem:
1. Cancelo gra od początku sezonu od deski do deski w systemie który wymaga od niego więcej energii niż gra w Bayernie czy City. To całkowicie inne granie gdy jesteś małym trybem maszyny, a praca na boisku wygląda inaczej gdy jesteś przykładowo jej silnikiem. Zabrano go nawet na sparing do USA. Przed decydującą rundą wiosenną dobrym by było aby możliwie dobrze się zregenerował biorąc pod uwagę że jest ważnym ogniwem. Powiedz mi zatem ekspercie ile czasu potrzebuje blisko 30-letni zawodnik odpoczynku aby idealnie zregenerować się po rozegraniu połowy sezonu pamiętając że zaczynał mieć już problemy mięśniowe w końcówce roku? Mówimy o piłkarzu, którego kadrowo i profilem nie możemy zastąpić!!!
2. Z taktycznego punktu widzenia jego gra w tym meczu nie miała najmniejszego sensu - byli zawodnicy do wychodzenia na wolne przestrzenie, zatem mógł grać ktokolwiek lub zostać mogło skorygowane ustawienie.
3. Wybór składu przez Xaviego - no czepiam się, a kogo mam się czepiać? Deco czy Laporty? To Xavi odpowiada za to - oczywiście że trener mógł powołać kogo chciał na mecz, ale bierze za to odpowiedzialność.
@kejdzi Trochę poniosła Cię fantazja z tym Martinezem, ale proszę doceń pozostałych piłkarzy Barcelony - połowa kadry grająca na boisku to piłkarze potrafiący bardzo dobrze podać i w tempo - problemem było idiotyczne ustawienie zespołu na walkę o środek pola zamiast szukania wolnych przestrzeni aby rozrywać szyki obronne przeciwnika. Szeroko grające skrzydła rozciągają grę przeciwnika a i tak finalnie przy podaniu wygląda to jak w końcówce meczu.
14 spalonych, wszelkie niedokładności przy ostatnim podaniu lub przyjmowaniu świadczą o tym że Xavi nie pracuje z piłkarzami w tym aspekcie regularnie, a jedynie od święta lub przed takim przeciwnikiem jak Las Palmas (przyznał się Xavi). Ja od siebie bym dodał jeszcze parę ploteczek jakie słyszałem w trakcie świąt, ale wstrzymam się na ten moment - w dużym uproszczeniu nie ma zbyt dobrej atmosfery w szatni i piłkarze niezbyt wierzą w możliwości trenerskie Xaviego.
0
@Nazio_87 Nie to Jarosław Kaczyński, a S jest dla zmyłki bo by nikt mnie nie lubił :)
0
@JaroCoach jejku dzięki :)
0
@zeko0 dzięki :)
2
@JimMorrisonFCB Mi też miło, a nawet nie środa (żart). Pozdrawiam serdecznie :)
@michal26 Proszę :) Trzeba doceniać ludzi którzy merytorycznie komentują :)
9
Szczęście w nieszczęściu, ale odnotować należy że o ile kontuzja była pechowa to Cancelo nie musiał wcale wychodzić na boisko. Kolejny raz spotykamy się z tym o czym piszę od dawna, czyli szanowaniu zdrowia piłkarzy.
Przed meczem Xavi budował obraz w mediach że to będzie wielka wojna o środek pola... przepraszam bardzo wystarczyło grać szeroko skrzydłami i tworzyłaby się gigantyczna ilość przestrzeni jak w końcówce meczu. Na litość boską nie może być taka odpowiedź trenera na taktykę zespołu 10 razy mniej wartego, że jeśli oni starają się zagęścić środek pola (i wiadomo o tym przed meczem bo zawsze tak grają) to Barcelona musi go zagęścić jeszcze bardziej. To Barcelona - ma grać swoje i wykorzystywać inne wolne przestrzenie. To jest niepojęte aby grając z tak niskiej jakości przeciwnikiem, który gra tak wysoko i walczyć o środek pola, a nie rozklepywać ich wyjściami na wolne pole. Cancelo mógł zdecydowanie w tym meczu nie wychodzić bo nasza kadra jest mocna i szeroka - zabrakło pomysłu trenera i jaj.
3
Dziękuję za nominację
5pkt @JimMorrisonFCB - komentarze ma wysmakowane jak nazwa nicku - lubię merytorycznych użytkowników trzymających się tematyki Barcelony.
3pkt @michal26 - super kompan do dyskusji na tematy polityczne, światopoglądowe czy wojenne. Może mieć odmienne zdanie, ale zawsze poprarte argumentami i to się ceni.
1pkt @Don-Corleone - lubię jego komentarze-ciekawostki, po stylu komentowania wydaje się być bardzo fajnym człowiekiem
1
@kakusus dzięki
1
@Joe_Barbaro dzięki
1
@DaPidejpi dzięki :)