20

Sławomir MENTZEN w programie Gość wydarzeń.

B. Rymanowski: Czy zasiłek dla uchodźców z Ukrainy przez rok, to nie za mało?
S. Mentzen: Rok to wystarczający okres czasu żeby znaleźć sobie pracę.
B. Rymanowski: To są często samotne, młode matki z małymi dziećmi.
S. Mentzen: Panie redaktorze w Polsce są przedszkola, żłobki. Młode Polki też mają dzieci, a jednak pracują. Nie widzę powodu żeby Ukrainki traktować lepiej od Polek!
Rymanowski spuszcza głowę i zmienia temat. ;)

0

@Rewolucja123 Wszyscy (38 mln.). Znalezienie 11stu piłkarzy na odpowiednim poziomie... No z tym może być problem.

0

@gumaz Eutanazja? Legalna w III Rzeszy...

1

Javier Zanetti. Ten człowiek się nie starzeje.

0

@fotohobby Śląsk w granicach Polski. Historia sukcesu! xD

"masz małą lukę w wiedzy nt jak wyglądał Plebiscyt" Która ze stron uzyskała większość? Nie obrażaj się, to tylko gdybanie, ale ciekawe czy Twoi (i innych) Ślązaków pradziadkowie postąpiliby tak samo widząc, co zrobiono z przemysłem górniczym i hutniczym na GOP.

"Trzeba było wtedy inaczej granice proponować." Pod tym podpisuję się w 100%.

0

@fortunate_son Odnosiłem się tylko do terenów wschodniej Ukrainy zamieszkanych w zdecydowanej większości przez ludność pochodzenia rosyjskiego.

Gruzja! Dobry dowód na to, że Twoja teoria jest mylna. Rosja w 2008 kawałek Gruzji, tj. Osetię Południową, sobie "zabrała", a właściwie podporządkowała. CZEMU SIĘ ZATRZYMAŁA? Świat wojnę w Gruzji generalnie miał w "D".

0

@osa91 W 1939 pewne państwo domagało się od Polski korytarza przez nasz kraj. Polska odpowiedź? Nie. Reszta to już historia, ale głupoty. KAWALERIĄ NA TANKI!

Sam sobie zaprzeczasz! Najpierw "(...) Ukraina nie jest państwem będącym mieszanką narodowości." A zaraz potem "Mają mniejszości jak każdy kraj. Niestety największa jaką mają to rosyjska." Zdecyduj się.

Sztuczne państwo, bo w ich granicach znalazły się tereny rosyjskie, zamieszkałe głównie przez ludzi czujących więź z Rosją, a nie z Ukrainą. Ponadto państwo Ukraińskie, a w społeczeństwie dominuje j. rosyjski. ;)

"Wielonarodowe społeczeństwo nie oznacza sztuczności państwa." Tak i nie. Skrajnie różne przykłady. Szwajcaria a Jugosławia. To może albo nie musi się udać. Zależy od ludzi. Różnice, narodowość zwłaszcza, mogą być źródłem konfliktów.

0

@against_modern_football Z demokracją tak jak z wyrokami sądowymi. Zawsze znajdzie się niezadowolona strona, która będzie kwestionować rezultat. Pozdrawiam.

0

@tko "(...) ZSRR w 1917 r. to tworzyły go 4 republiki tj. UKRAIŃSKA Republika, Białoruska Republika, Zakaukaska Republika i oczywiście ROSYJSKA Republika." Dziękuję!. A po rozpadzie ZSRR tereny, które powinny włączone do Rosji znalazły się w granicach Ukrainy. To o UE kompletnie nie ma sensu. Pozdrawiam.

0

@prison118 Jesteś świadom wydarzenia jakim był plebiscyt na Górnym Śląsku w 1921, prawda?

Następnym razem odpowiadając mi odnoś się konkretnie do tego co napisałem. Chyba, że nie jesteś w stanie. Pewnie stąd te wyolbrzymianie z twojej strony Hiszpanią, Niemcami, Chorwacją...

Ponad 4600 dni w serwisie, a tylko 73 komentarze. Które to już multikonto? ;) Celowo się przelogowałeś żeby mnie obrazić? @wpwelement 9.3.2

1

@VbamboeB Kawa + papieros. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia!

0

@michal26 5%. Już to widzę, że elektorat wiejski, na ogół bardziej konserwatywny i wierzący, będzie głosował na PSL. Na PSL, w koalicji ze zwolennikami aborcji i tęczowych. Wiochy pójdą głosować na PiS i Konfederację.

0

@syngoku1 Ślązacy akurat w referendum swego czasu wypowiedzieli się, że chcą przyłączenia do Niemiec. Polacy jednak demokrację mieli w "D". Wiadomo dlaczego, na Śląsku był cały przemysł. Śląsk generalnie słabo wyszedł na pozostaniu w Polsce....

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Po rozpadzie ZSRR tereny zamieszkane w zdecydowanej większości przez Rosjan znalazły się w granicach Ukrainy. Rosjanie nie zasymilowali się z Ukraińcami. Najwyraźniej nie są jak Polacy, którzy po 6 miesiącach w UK aaa ann zapominają język. Rosjanie wiedzą skąd się wywodzą, są świadomi swojej tożsamości. Trafiła się okazja wrócić do "domu", to chcieli skorzystać.

Nie zastanowiłeś może czy jakaś część winy może nie leżeć po stronie Ukraińców. Zwłaszcza Polacy powinni o tym dobrze wiedzieć. Stosunki POLSKO-UKRAIŃSKIE przecież zawsze był TAKIE WSPANIAŁE. 11/7/1943!

0

@tomek8756 To samo można powiedzieć o ćwierkaczu, fejsie, którymkolwiek forum, portalu społecznościowym.

0

"Wide is the gate and broad is the road that leads to destruction, and many enter through it.
Small is the gate and narrow the road that leads to life, and only a few find it."

0

@Kamiloza91 Marksizm

0

@Deviler Lewandowski, Milik, Krzynówek, Szymkowiak, Żurawski, Juskowiak, Kowalczyk, Hajto, Wałdoch , Warzycha, tak można bez końca. O piłkarzach pokolenia, które zdobyło złoty medal Igrzysk Olimpijskich i dwa medale mistrzostw świta nie wspomnę. Pierwsi ich szkoli, o dziwo, POLSCY trenerzy.
"Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie."

0

@Tomo1989 Sztuczne, bo państwo-federacja złożona z wielu egzystujących obok siebie narodów o silnej świadomości własnej tożsamości jest absurdalną ideą, to nie może się udać, vide Jugosławia. W II Rzeczypospolitej też były napięcia na tle narodowościowym. Dobrze, że Polacy nie mają takiej "gorącej krwi".

0

@Encore V. Petković.
Ciekawą opcją imo był też Pan Henryk Kasperczak. Doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji ma ogromne. 76 lat, ale do pomocy by dali mu młodych polskich trenerów.
Szkoda, że opinia publiczna zrobiła sobie z zagranicznego trenera fetysz. Wszystko, co zagraniczne to lepsze niż polskie... xD Tym bardziej po tym jak się zachowywał "końcowy" Beenhakker i jak ostatnio postąpił Sousa.

0

@Gacork To oznacza, że Ukraina w takim kształcie to sztuczne państwo. Trochę jak Jugosławia.

0

@adi7adi8 Czemu nie? Na tych terenach większość stanowią ludzie przez pochodzenie bardziej identyfikujący się z innym państwem niż krajem w granicach, którego żyją. To pokazuje jakim sztucznym państwem po rozpadzie ZSRR jest Ukraina. Mądre państwa (nie Polska) się przed tym zabezpieczają! Uchodźcy są lokowani po całym kraju równomiernie, a nie w jednym miejscu przy granicy. ;)

1

@Tomo1989 A można było tego wszystkie uniknąć bez jakichkolwiek strat w ludziach (po każdej ze stron) i zniszczenia infrastruktury Ukrainy. Polska gospodarka i budżety domowe też nie musiałby teraz cierpieć! Wystarczyło pogodzić się ze stratą Krymu na rzecz Rosji i uznać autonomię Rep. Donieckiej i Ługańskiej.

0

@P33ck Dobrze, że nie na kołnierzyku.

1

@arsenallondyn0 Może "Goryle we mgle".

0

@kamyk_23
Oceniając sam siebie i swoich rodziców pewnie nie zrobiłbym tego należycie. Nie byłbym bezstronny.

Powinieneś zacząć obserwować, łatwiej byłoby Ci znaleźć moje wpisy. :)

1

@Nerazzurro Kojarzę, że @jeyx77x i @Emhyr coś tam pisali w tych rejonach.

15

@KrychaFCB Rodzice tych podciepów pewnie 500+ dostają za to jaką "dobrą" robotę wykonali..

1

@osa91 Oby tak pozostało, że to wyłącznie domena skrajnych jednostek, a większość ma to wyłącznie za powód do śmiechu.

Z drugiej strony, spójrz po własnej odpowiedzi. Odbierasz to jako głupawkę, a mimo to piszesz "KAŻDY ideał, czy wartość promowana przez takich ludzi jest ok". Może o to chodzi. "Woda drąży skałę". Każdego można indoktrynować do jakiegoś momentu, jednego mniej drugiego bardziej.

1

@don'T.R.I.P.e Tylko nie mów, że nikt Cię nie ostrzegał! ;)

1

@osa91 Bo jesteśmy daleko w tyle, w tym naszym "ciemnogrodzie". Spokojnie dojdziemy tam. Teraz młode pokolenia są tego powolutku uczone przez internet i telewizje. Dorosną i będą zaprogramowane żeby uważać za normalność, a jak taki zostanie nauczycielem...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?