John_Doe
Dołączył/a: kwiecień 2021
Bliżej, niż myślisz...
8 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Pewnie przez blokadę nie obejrzałem gdy było na czasie, a szkoda. Tylko dlatego, że wyprodukowała RT.
https://video.twimg.com/amplify_video/1474082656514191362/vid/480x270/4XHn-qG1JAoyqZws.mp4?tag=14
Mój ulubiony fragment:
"Now gifts. No dolls or teddy bears. Prepare your children for brave new world!" Prezenty książki "Peter Pansexual" i "Alice in Genderland". xD
Póki co tylko zabawne, ale do nas też dojdzie. Polska i "nowocześni" Polacy muszą papugować każdy zachodni idiotyzm.
0
@John_Doe Dopisuję. Ktoś mylnie może odczytać, że cały prywatny kapitał „wsadziłem do jednego wora”. Prywatny znaczy zły, NIE. Efekt domina.
12
EURO zamiast KUNY. Chorwacja pozbyła się swojej waluty. Ceny podstawowych produktów zaokrąglane w górę, a pensje stoją. CÓŻ ZA ZASKOCZENIE! Nie zdziwiłbym się gdyby pensje były zaokrąglane w dół. "Wie Pan tak kursy działają/prawa ekonomii!", powie pewnie Pan mgr... ;)
https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,29339295,efekt-cappuccino-w-chorwacji-dlaczego-po-wprowadzeniu-euro.html?disableRedirects=true
https://www.money.pl/gospodarka/chorwacja-ma-juz-euro-i-wyzsze-ceny-w-sklepach-rzad-reaguje-6852008690146240a.html
Kto wykorzystuje zmianę waluty? PRYWATNI przedsiębiorcy. Minister gospodarki Chorwacji apeluje do sieci handlowych żeby nie podnosiły cen. Może cokolwiek więcej zrobić? To nie byłby "wolny rynek", gdyby państwo nakazało prywatnemu ustalić cenę na takim, a nie innym poziomie. Zmowy cenowe? Nie da się udowodnić. U nas wcale nie lepsi. "Duzi" czy "mali", bez różnicy. Gdy przytrafi się okazja, "sztuczny" powód żeby podnieść cenę produktu/usługi, to podniosą. Powieka im nie drgnie. Nieśmiertelne, "MUSIMY KOSZTY PRZENIEŚĆ NA KLIENTA".
Nie dziwi mnie fakt, że ludzie są przeciwni rezygnacji ze "złotego" na rzecz €. Zmiana pieniądza? Przecież już tak było. Ludzie troszeczkę starsi, mądrzejsi o te doświadczenie, pamiętają. Z dnia na dzień za tą samą pensję kupisz zdecydowanie mniej. Za uciułane przez lata w banku oszczędności za które mogłeś kupić meblościankę kupisz co najwyżej taboret. Mądry JAN BURY, jak przyjmować łapówki, to tylko sztabki złota. PIENIĄDZE? To tylko papier i toner w drukarce.
"Turystyka, hotelarze zyskają." "Gdy obcokrajowcy przyjadą do Polski, to nie będą musieli wymieniać waluty." "Jak przyjadę z pracy z zagranicy, to nie będę tracił na wymianie w kantorze", powie zwolennik wprowadzenia €. Poniekąd tak, ale JAKIM KOSZTEM, A WŁAŚCIWIE CZYIM? Ktoś zyska, może Ty zyskasz, a większość straci.
"Polska przystępując w 2004 roku do Unii Europejskiej, traktatami, zobowiązała się przyjąć wspólną walutę europejską. Przyjęcie euro powinno w długim okresie prowadzić do zbliżenia poziomu gospodarczego państw członkowskich." XD x ∞ Jeśli w to wierzysz to:
A. Masz ograniczone zdolności poznawcze.
B. Przeszedłeś poważny uraz głowy.
C. Celowo wprowadzasz w błąd kierując się prywatnym interesem.
D. Dotyczy Cię więcej niż jedna z powyższych odpowiedzi.
Rzeczywistość jest taka, że na wspólnej walucie zyskują głównie Niemcy i kraje Beneluxu. No i Greccy, ale tam wszystko już chyba jest niemieckie... ;)
http://l24.lt/pl/gospodarka/item/289235-kto-zyskal-a-kto-stracil-na-wprowadzeniu-euro
Precz z integracją! Polska oficjalnie jest w Europie, z przerwą, od 966 roku, nie od 2004. Kto twierdzi inaczej wykazuje się brakiem świadomości narodowej, a może nawet godności. Istnienie takich ludzi już mnie nie zaskakuje, widząc jak co poniektórzy reagują na słowa takie jak naród, konserwatyzm, patriotyzm.
Podsumowanie. Tak jak Przerwa-Tetmajer. "Wolę polskie gówno w polu niźli fiołki w Neapolu".
3
Jakimś tam meczem się emocjonujecie, a tu "Sanatorium miłości" się zaczęło.
0
@Ogorinho1974 To pewnie po meczu!
0
Zaraz wejdzie zięć Lucho... ;)
0
Włączyłem mecz. Niech się stanie, co ma się stać!
0
@tomek8756 Oglądałeś czy z góry osąd?
Odbijam piłeczkę, a czy TVN jest wiarygodnym źródłem informacji? ;)
1
@Sulimo niszczyciele plomb.
0
Kolenda-Zaleska nazywa Tuska per profesor, a w tle piosenka
Ti amo Umberto Tozzi'ego. XD Coś pięknego.
"Holding". Dokument o początkach TVNu i ich spółki "matki" ITI. FOZ, firmy rejestrowane w Panamie i Curaçao...
0
@arsenallondyn0 Niestety x(
0
Płacicie abonament rtv? W tym roku ta „uciecha” kosztuje 327,6 (=12 x 27,3)… No chyba, że zapłaci się cały rok z góry do 25 stycznia. Wówczas przysługuje 10-procentowa zniżka i do zapłaty już tylko… 294,9. ;(
0
@Conradxc Jakie złodziejstwo? Dał książce "drugie życie" przecież! Teraz kto inny też będzie mógł przeczytać.
0
@Comfortable_ Praca komentatora piłki nożnej w tv to wg mnie fajna praca. Przekręcenie nazwiska zagranicznego piłkarza to istotny błąd? Nie! Po prostu przemawia tu zawiść.
3
Zagraniczny komentarz. Zelinsky, Selinski, Szezny, Czezny. Ciekawe czy Anglicy oglądający mecze też się przyczepiają do błędnej wymowy nazwisk przez komentatora czy to wyłącznie domena Polaków. Komentator kopanej w polskiej telewizji, fajna praca, udało mu się, więc trzeba wykpić każdą jego nieistotną pomyłkę. Polak rodak od razu poczuje się lepiej w swoim szarym, marnym życiu...
5
5:1 To jest gwałt na starszej kobiecie...
0
Sprzedać robercika, kupić Osimhena
2
Kogoś chyba trochę poniosło...
0
Lewandowski, Sergio B, Fati, Alonso, Torres
0
tej drużynie przydałby się szczur kanalizacyjny
0
@SteuerFreiMoney "Nie mają wszystkich w doma". Powinno się ich leczyć, nie utwierdzać w przekonaniu, że to coś normalnego. Ale żeby bić... Nie. To nadal człowiek. Jakiś szacunek mu się należy!
0
Min. Błaszczak: „POLSKA SIĘ ZBROI, a wojsko się rozrasta po to, by nasza ojczyzna była bezpieczna i mogła się rozwijać.” Do zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie trafił samolot bojowy PHANTOM. Nowatorska konstrukcja opracowana w latach 50tych.
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1519082%2Csymbol-zimnej-wojny-w-polsce-muzeum-lotnictwa-polskiego-pozyskalo-samolot
10
dla Realu Rodrygo mógłby strzelać
0
@RomanHoffer Podlicz ile Cię to kosztuje na dłuższą metę. Na tydzień, na miesiąc, na rok. Ja przestałem pić jak dowiedziałem się, że Cola rozpuszcza zęby...
Teraz piję Rockstar, ten bez cukru w złotej puszce. Max jedna puszka (0,5l) na dzień, może dwa. Trzeba mieć umiar. Pewnie też niezbyt zdrowe...
0
@KrychaFCB Probierz to same "+":
* Płynnie mówi po polsku.
* Zna naszą mentalność.
* Mieszka w Polsce, więc będzie jeździł na mecze obserwować piłkarzy Ekstraklasy, nie jak Sousa...
* Doświadczony trener. Pracuje w zawodzie dłużej od Guardioli.
* Trener z sukcesami (dwa Puchary polski i Superpuchary).
* Jako trener U-21 najlepiej wie na co stać "narybek".
0
Kończcie już ten nudny plebiscyt. Puszczać mnie te "Trzy bilboardy".
0
@paweldunajecfcb Mikel Arruabarrena będzie asystentem...
3
@koksik2700 "Na masie" w sensie, że nie gruba, ale tu i ówdzie miała trochę ciała. Kości skórą obciągnięte są okropne.
0
Najlepszym kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski jest Pan Michał PROBIERZ.
Włada piękną i płynną polszczyzną. Bliski nam kulturowo. Nie będzie miał problemu dogadać się z zawodnikami czy premierem.
Wiele lat pracy jako trener, z sukcesami, w polskich klubach. W wywiadach powtarzał, że gdyby polski trener (tj. On) objął taki klub jak FC BARCELONA, to „(…) poradziłby sobie i nie miałby problemów”. O jego „warsztat” nie musimy się martwić.
O Czesławie Michniewiczu w mediach zwykło się mówić polski Mourinho. Pan Probierz ma atrybuty wybitnego trenera, łysy i zarost. Wypisz wymaluj pewien trener. Tylko, że… Ano Michał Probierz rozpoczynał poważną karierę pierwszego trenera Polonii Bytom w 2005 roku, natomiast Guardiola przejął obowiązki managera FC Barcelony w 2008. Trzy lata później! W piłce nożnej to wieczność. Zatem kto na kim się wzorował? Może powinno się mówić o trenerze Manchesteru City hiszpański Probierz…
Eliminacje do Euro 2024, na które nie sposób będzie nie awansować, mają być okazją na odmłodzenie kadry. Świeża krew w reprezentacji Polski na pewno by się przydała. Któż byłby lepszy do tego zadania niż obecny selekcjoner U-21, Pan Michał Probierz.
3
Ojciec: Brzydka?
Syn: Nie.
O: Głupia?
S: Nie.
O: Biedna?
S: Nie.
O: Trzy razy nie! Niedobrze. ŁADNA, znaczy będziesz musiał odganiać od niej adoratorów. MĄDRA, więc łatwo owinie sobie ciebie wokół palca. BOGATA, czyli będzie cię miała za nic. Trzy razy tak, to recepta na udane małżeństwo! xD
Ciekawa fabuła, zabawne teksty, niezły ten serial
„DOM POD DWOMA ORŁAMI”.