0

@Rewolucja123 jak pokazuje np. Casemiro - grając jedynego defensywnego pomocnika w drużynie również można wchodzić z drugiej linii w pole karne. De Jong też mógłby to robić grając na pozycji Busiego jako jedyny pivot w zespole. Regres o którym piszesz wynika m.in. z umieszczania go na nie swojej pozycji. Fakt, że De Jong nie rozgrywa, nie podejmuje ryzyka, również przemawia za moją tezą o nie umieszczaniu go bliżej bramki przeciwnika. Cechy zdobywania metrów, przestrzeni z piłką przy nodze są wręcz konieczne do posiadania przez pivota, który w fazie wychodzenia spod pressingu przeciwnika cofa się między stoperów, by otrzymać podanie od bramkarza. Zresztą dla potwierdzenia mojej tezy przesyłam link do filmu z analizą gry Frenkiego w jednym z najlepszych w jego wykonaniu spotkań w karierze, w którym wystąpił jako śpd:

0

@Rewolucja123 takie jak asysta przy bramce Depaya w meczu z Getafe. W reprezentacji oraz w Ajaxie gra i grał jako pivot i wychodziło mu to genialnie. Został wybrany najlepszym pomocnikiem roku UEFA. U nas przez obecność Busiego na boisku zmuszony jest grać bliżej bramki przeciwnika i pełnić rolę swoistego box to box, co kompletnie moim zdaniem mu nie leży.

0

@Pilka_jest_okragla moim zdaniem to urodzony pivot. Przychodził tu jako następca Busiego. Frenkie nie ma warunków do gry bliżej bramki. Jego głównym atutem jest drybling, wychodzenie z pressingu rywala, asekuracja obrońców oraz długie piłki. Nie jest to typowy playmaker - gracz dyrygujący linią pomocy i posyłający błyskotliwe podania przecinające formacje obrony przeciwnika. Myśle, że wraz z upływem czasu De Jong wejdzie w buty Sergio, a przed nim zobaczymy Pedriego wraz z Gavim.

6

@DaPidejpi Insignie vs. Crouch

6

@Momals11 wolałbym: Ter Stegen - Dest, Araujo, Pique, Balde - Busi, De Jong, Gavi - Coutinho, Depay, Demir

1

Gdzie transmitowany jest mecz Atletico vs. Bilbao?

2

Tak widzę skład na najbliższy mecz Gironą: Ter Stegen - Balde, Garcia, Araujo, Mingueza - De Jong, Gavi, Pedri - Coutinho, Memphis, Demir

1

@TheCagePL na oficjalnej stronie Barcelony zmień język na Kastylijski. W zakładce socios przejdź do aktualności. Widnieje tam informacja, że do końca środy trwa sprzedaż dla posiadaczy karnetów. Po zakończeniu owej sprzedaży z niezagospodarowanej puli część biletów trafi do sprzedaży ogólnej dla socios i pozostałych kibiców. Sądzę, że ze względu na bliskość terminu spotkania obie sprzedaże zostaną puszczone równolegle. O ile oczywiście karnetowcy nie wykupią całej puli.

1

@Ratamahatta tylko że Felix grał ogony a Griezmann wszystko od deski do deski.

1

@hayek już raz spotkali się w finale Ligi Mistrzów. W 2009 roku w Rzymie.

3

Po ostatnich meczach eliminacji do Ligi Mistrzów doszło do zmiany w rankingu ligowym UEFA. Z top 5 wypadła Ligue 1, którą zastąpiła liga portugalska.

1. Premier League
2. La Liga
3. Seria A
4. Bundesliga
5. Primeira
6. Ligue 1

1

@mekston dokładnie. Nie ma na co liczyć w tym sezonie. Nie z trenerem pragmatykiem.

1

Mam lekki dysonans między spotkaniem z Sociedad i Bilbao. W pierwszym meczu zawodnicy gryźli trawę, a ledwie tydzień później po 10 minutach spotkania, oddychali rękawami. Zero pressingu, wycofanie na własną połowę. Obawiam się, że z Koeman’em na każdym trudnym terenie i z każdym cięższym przeciwnikiem będziemy grać w ten sposób. Martwią mnie wybory personalne i zarządzanie materiałem ludzkim przez Holendra. Pedri jest przemęczony i w dwóch pierwszych kolejkach grał na alibi, Alba wystraszony i gubiący się pod pressingiem przeciwnika, bezużyteczny jako skrzydłowy Griezmann… Niech wraca Ansu, Dembele i Cou, to przynajmniej zyskamy na możliwościach rotacji. Obecnie brakuje szybkich skrzydłowych przez co gramy zbyt statecznie. Szkoda, że Koeman nie daje szansy Gaviemu, czy nawet Puigowi, a wpuszcza mizernego Roberto. Niestety gramy apatycznie i bez odwagi. Dziwne, że pomoc złożona z Busiego, Pedriego i Koke zdominowała Verattiego i Jorginho, a Koeman mając do dyspozycji jeszcze De Jonga nie potrafi stłamsić nawet Basków. We współczesnej piłce nie chodzi o wielkie nazwiska. Chodzi o kolektyw, pracę i intensywność. My gramy z kompleksem niższości… Nikt nie wmówi mi, że Chelsea ma najmocniejszą kadrę w Europie. Jednakże zaangażowaniem, wybieganiem i odrobiną talentu udało im się wywalczyć Champions League.
Do tego retoryka Koeman’a, który publicznie narzeka na kadrę, brak wzmocnień itd. Cały poprzedni sezon tłumaczył się tzw. „okresem przejściowym”. Jak piłkarze mają w siebie uwierzyć i jak mają grać bez kompleksów, kiedy słyszą że trener na konferencji mówi że są za słabi? Pep objął w 2008 r. drużynę rozbitą, która ledwie zakwalifikowała się do LM. Mimo to zaszczepił w zespole gen zwycięzców. Tego brakuje obecnej Barcelonie. Nie są to braki kadrowe, to brak poczucia własnej wartości.

0

@Dojaar na ostatni mecz z Sociedad nie sprzedano całej puli biletów, a na Camp Nou zasiadło jedynie 21 tys. kibiców. Zakup biletów przez stronę internetową nie powinien być problemem. Można ustawić powiadomienia na adres e-mail o uruchomieniu sprzedaży ogólnej, która poprzedzona jest sprzedażą dla tzw. karnetowców tj. osób posiadających sezonowe karnety. Bilety na Ligę Mistrzów również niekoniecznie muszą być droższe. Wszystko zależy od rangi przeciwnika.

70

Za niskie oceny dla Pique i Griezmanna. W zasadzie czego więcej możemy spodziewać się od stopera? Ani jednego poważnego błędu, do tego dołożył bramkę. Wiele udanych interwencji, walka, agresja, gra na wyprzedzenie. Natomiast, żeby docenić Francuza po tym meczu należy po prostu znać się na futbolu. Bardzo dobra gra bez piłki, szybka gra kombinacyjna, pare udanych dryblingów, 6 udanych odbiorów, czy wyprowadzenie kontry na akcję bramkową przy wyniku 3-2. Jedno z lepszych spotkań Barcy od miesięcy, przeciwnik nawet nie ze średniej półki, a z top 5 La Liga, a oceny jakbyśmy wygrali 2:0 z Cadizem u siebie..

2

@RMS ja dokonywałem rejestracji przez Fan Cluba Barca Polska. Jestem jego członkiem od kilku lat i w ten sposób zdobyłem możliwość zostania Socio. Fan Club w celu potwierdzenia mojej przynależności wysłał do biur FC Barcelony wiadomość, a ja przez internetowy formularz dostępny na oficjalnej stronie klubu dokonałem rezerwacji terminu wizyty w biurach Barcelony, które znajdują się obok Camp Nou przy wejściu "access 15". Stawiłem się w nich punktualnie i dokonałem zapisu u bardzo sympatycznej Pani z okienka, która wyjaśniła mi wszelkie niedoprecyzowania. Na miejscu dokonałem płatności, która wyniosła połowę składki rocznej (ponieważ zapisywałem się w drugiej połowie roku) tj. około 90 euro. Cała procedura trwała około 30 minut.

7

@Karol1993 muszę się też pochwalić że podczas pobytu zostałem Socio numer 145 774.

22

Właśnie wróciłem do Polski z tygodniowego urlopu w Barcelonie, który zwieńczyłem meczem obejrzanym z wysokości trybun. Wrażenia niesamowite. Muszę przyznać, że gra Barcy, w pierwszej połowie wyglądała obłędnie. Najbardziej zaskoczył mnie Griezmann i to jak Francuz prezentuje się z pierwszych rzędów Camp Nou. Bardzo inteligentny gracz, w każdym jego zagraniu czuć było jakość, trzeba go pochwalić za tytaniczną pracę w obronie. Na pochwałę zasługuje także Depay, który na żywo sprawia wrażenia tarana, nie do przepchnięcia. Po kilku jego zagraniach na trybunach słychać było "ochy" i "achy", a magia ponownie wróciła do stolicy Katalonii. Genialny był również Pique. To jak zarządzał linią obrony, pokrzykiwał do zawodników. Nie wszystko jesteśmy w stanie wyłapać oglądając mecz w transmisji telewizyjnej. Zdolności przywódcze Gerarda są jednym z takich aspektów. To jak PiqueBauer grał w tym meczu na wyprzedzenie, miałem wrażenie że nie ma dla niego straconej piłki, a każda stykowa sytuacja kończyła się na jego korzyść. Trzeba też docenić klasę De Jonga. Zdarzyło mi się widzieć na żywo grę takich tuz jak Xavi, Iniesta, Pirlo, Kaka, David Silva (jeszcze w City), Ozil, Busi, Modric, Kroos, Xabi Alonso, Yaya Toure, Veratti, ale uwierzcie mi, że De Jong wcale od nich nie odstaje, a wielu wręcz przerasta klasą, umiejętnością wyprowadzenia piłki, szybkością czy wychodzeniem spod pressingu rywala. Chciałbym wyróżnić także waleczność Breithwaita, odwagę Erick'a, przebojowość Desta, starania Alby i wizję Busiego. W zasadzie cała drużyna zagrała jak z nut i nie za bardzo widzę pole do przyczepienia się kogokolwiek poza zmiennikami. Mam nadzieje, że wracamy na właściwą drogę bo w drużynie widać zjednoczenie. Sama rozgrzewka ujawniła, że w ekipie panuje dobra atmosfera, a motywacja jest na najwyższym poziomie. Visca el Barca!

0

@Masti_Real_Madryt ale przecież tu nie chodzi o to że Barcelonie brakuje pieniędzy, tylko o to że wydaje za dużo na pensje pozostałych zawodników.

0

@Matchess źródło: "no mówię Ci"

0

Czy pojawiły się jakiekolwiek informacje odnośnie zapełnienia Camp Nou podczas pierwszego meczu ligowego z Realem Sociedad?

4

@PatrychoO Bękarty Wojny, Lista Shindlera, Pianista, Szeregowiec Ryan.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@LS śmieszą w znaczeniu pejoratywnym. Wręcz żenują.

0

Śmieszą mnie memy publikowane przez fangol deprecjonujące pozycje Pique w świecie sportu: https://tiny.pl/9xr6k
W komentarzach starałem się zająć swoje stanowisko, choć zdaje sobie sprawę że jest to tzw. "walka z wiatrakami".

1

@neeed wyobrażasz sobie Jorginho jako zwycięzcę Złotej Piłki mając w perspektywie brak sukcesu w owym plebiscycie takich zawodników jak Xavi czy Iniesta? To, że Włoch osiąga sukcesy drużynowe, czy reprezentacyjne nie oznacza, iż prezentuje niebywały, nieosiągalny dla innych poziom indywidualny. Moim zdaniem trójką nominowanych do złotej piłki powinien być Messi, Lewy i Kane.

1

@eydeem nie ma sprawy. Jest to książka biograficzna przedstawiająca losy twórcy i założyciela koncernu Nike. Historia ta jest nader ciekawa i ekscytująca. Pokazuje jak ważna w życiu jest determinacja i to by podążać za marzeniami. Możesz sobie wyobrazić jak ciężko w latach 70 było wybić się na tle potentatów takich jak Adidas, Puma, Umbro, Keppa itp. Phil'a Knight'a poznajemy jako młodego i ambitnego chłopaka z pasją do biegania, którego kariera sportowa nie może być kontynuowana przez brak talentu i warunków fizycznych. Jego droga polegająca na przekształceniu swego hobby w jedną z najbardziej rozpoznawanych marek świata, jest trudna, ale i bardzo inspirująca. Pokazuje, iż najbardziej dochodowe pomysły nie są efektem kalkulacji. Trzeba zaznaczyć, że lektura jest również lekka i przyjemna w odbiorze.

1

@eydeem Bestseller "New York Timesa" pt. "Sztuka Zwycięstwa - Phil Knight - Wspomnienia Twórcy Nike.

0

@Khajio Może nie byłaby to zmiana 1 do 1, ale znaczące wzmocnienie środka pola. Pamiętajmy, że docelowo pozycję Busquetsa zajmować miał De Jong. W takim wypadku Aouar mógłby grać bliżej bramki rywali. Mimo to są to jedynie spekulacje i próba odgadnięcia kogo na myśli miał Laporta mówiąc o 3-4 wzmocnieniach.

0

@Ronnie1992 nie wiem w jakim stopniu śledzisz losy Blaugrany, ale mówi się o odroczeniu wszelkich pożyczek krótkoterminowych zatem dług niespecjalnie wpłynie na nasze poczynania na rynku transferowym. Poza tym 3-4 transfery to nie mój wymysł, a parafraza słów Laporty, będącego dość wiarygodnym źródłem. Odnosząc się do moich propozycji Gaya może odejść za około 20 mln euro. Wymiana Dembele i Bernardo również miałaby odbyć się bez żadnych dopłat z Naszej strony. Należy pamiętać również o możliwym odejściu zawodników takich jak Pjanic, Umtiti, Coutinho, którzy w znacznym stopniu obciążają obecny budżet płacowy. Chyba, że wierzysz, iż uda nam się dokonać kolejnych 3-4 "transferów darmowych" takich jak Depay, Aguero i Garcia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?