0

Jak myślicie kogo na myśli miał Laporta mówiąc o 3-4 transferach? Ja życzyłbym sobie transferu lewego obrońcy. Marzy mi się Gaya, ale dobrą alternatywą byłby Grimaldo. Środek obrony mógłby wzmocnić Kounde. Nie jestem przekonany do Pau Torresa. Należy pamiętać o uzupełnieniu kadry dobrym defensywnym pomocnikiem, który mógłby zastąpić Busiego. Na tej pozycji widziałbym Houssem'a Aouar'a z Olimpique Lyon lub 18-letniego Eduardo Camavinga. Jeśli uda się doprowadzić do wymiany Dembele za Bernardo Silvę również będę wniebowzięty.

2

Teraz czas na pozbycie się: Roberto, Pijanica, Breithwaita, Umtitiego, Dembele i Coutinho i Firpo.

0

@Coutinho007 tylko 2 nazwiska dałyby u nas jakość? De Bruyne, Gundogan, Rodri, Thiago Alcantara, Kimmich, Bruno Fernandez, Veratti, Bernardo Silva i jeszcze paru by się znalazło.

14

Bardzo irytuje mnie postawa Puiga. Jest diametralnie odmienna od tej prezentowanej np. przez Pedriego i Ansu. Wydaje się wybujanym cwaniaczkiem i pozerem, którego wszędzie jest pełno. Jego zachowanie podczas celebracji Pucharu, relacje z social mediów mogłyby wskazywać, iż jest głównym architektem sukcesu Barcy. Nic bardziej mylnego. Na filmie, który dodany jest na kanał YouTube klubu, można dostrzec moment w którym Puig kopie flagę Barcelony. Może jestem zbytnim oldschool'owcem, ale wg. mnie barwom zawsze należy się szacunek. Następnie młody wychowanek uderza w głowę szalikiem pozującego do zdjęcia Gerarda Pique. Wiem, że to wygłupy, ale mimo to, ja nie byłbym w stanie potraktować w ten sposób ponad 10 lat starszego kolegi z drużyny. W ostatnich minutach filmu Riqui wyrywa puchar z rąk Busiego. Widzący to Araujo temperuje młodego kolegę zabierając mu trofeum. Irytacja na twarzy Urugwajczyka mówi wszystko. Do tego dochodzą plotki o jego skłonności do zbytniego zwierzania się mediom i o wynoszeniu informacji z szatni. Jego postawa boiskowa i brak produktywności również nie przekonują. Mam nadzieje, że jego temperament szybko zostanie utemperowany, przez wypożyczenie do jakiegoś hiszpańskiego średniaka.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

Żeby pobić rekord Muellera, Lewemu brakuje 6 bramek. Jeśli opuści zakładane 4 mecze Bundesligi, to zostaną mu 4 spotkania na dokonanie tego.

Ronaldo ma 11 spotkań do końca ligi czyli 7 spotkań na nadrobienie 12 bramkowej straty do Lewego. Messi 10 spotkań do końca ligi i 6 meczów na nadrobienie tej samej straty. Obaj mają obecnie 23 bramki i są drudzy w klasyfikacji złotego buta.

Patrząc na formę z roku 2021 - Messi ma 16 bramek, a Ronaldo 11. Messi strzela bramkę średnio co 62 minuty, a Ronaldo co 108. Tylko Lewy miał lepszy średni czas potrzebny na zdobycie jednej brami niż Leo - 61 minut.

Jeśli Messi zachowa średnią to w 6 spotkaniach jest w stanie zdobyć około 9 bramek. Dalej traciłby 3 gole do Lewego, a obu zostałyby 4 mecze do rozegrania. Może nas jeszcze czekać bardzo ciekawa walka o Złotego Buta za bieżący sezon.

0

@kamilomes123 nie da się urwać jednego punktu. Mogą urwać dwa lub trzy punkty.

2

@BarcaInfo myśle, że Barca nie jest odosobniona w tym problemie. Co więcej uważam, że są drużyny z czołówki mające większe problemy kadrowe. Cenie Koemana za decyzje dotyczące młodzieży, ale przeszkadza mi ciągłe szukanie wymówek i dawanie do zrozumienia w jak ciężkiej sytuacji się znajduje. Cała narracja przed pierwszym meczem z PSG również była skandaliczna. Możemy sobie tylko wyobrazić jak na podświadomość piłkarzy wpływają słowa (parafrazuje): "to jest sezon przejściowy, w zasadzie z tą kadrą kibice nie mogą liczyć na zbyt wiele". Jak takie podejście miało ich zmotywować i dodać odwagi przed szlagierem z Paryżanami? Chyba zapominamy, że ostatnimi czasy wcale nie najlepsze kadrowo drużyny sięgały po CL. Gdyby skład na papierze miał tak duże znaczenie, od lat Liga Mistrzów lądowałaby w rękach City. Cieszy mnie stanowisko Laporty, który w zasadzie od pierwszych dni prezydentury jasno daje do zrozumienia, że w Barcelonie termin "sezon przejściowy" nie powinien istnieć.

0

Wie ktoś gdzie obejrzę wywiad Oprah z "Royalsami"?

3

Trochę dziwie się, że kontuzja Araujo, powrót po wielomiesięcznej pauzie Pique, brak formy Lengleta i szamańskie czary na Umtitim nie wymusiły na Koemanie choćby próby sprawdzenia Firpo w roli pół-lewego stopera. Z jego zwrotnością, dynamiką i warunkami fizycznymi mógłby pełnić rolę analogiczną do tej Abidala, który także czasem występował na tej pozycji.

1

@tomFCB na tym polega wolność słowa.

0

@Czajka90 jesteś kibicem Barcelony, której główne hasło to Mes Que Un Club - odnoszące się do możliwości wyrażania poglądów politycznych i dążeń niepodległościowych katalończyków za pomocą klub i uważasz że łączenie futbolu z polityką jest żałosne?

0

@kaamil1910 wahałem się między nimi, ale niestety po meczu z Granadą werdykt może być jeden. Umtiti gra zbyt wolno pod presją, a przy pressingu PSG dobre wyprowadzenie piłki będzie kluczowe. Zwrotność Lengleta również oceniam na tę chwilę wyżej, a może przydać się ona w pojedynkach jeden na jeden z Neymarem czy Mbappe.

0

@kaamil1910 oby niczym nie zaskakiwał i postawił na ten skład, w którym czujemy się najlepiej tj. Ter Stegen - Dest, Araujo, Lenglet, Alba - Busi, De Jong, Pedri - Messi, Griezmann, Dembele.

2

@MarcelNJ11 niestety nie. Dostał cynk od sprzątaczki, która podsłuchała rozmowę na stołówce w siedzibie TVP.

0

Neto - Oscar, Araujo, Umtiti, Firpo - Busi, Pjanic, Puig - Trincao, Messi, Konrad

4

@deyna2018 do Radomia i zabrał bilet miesięczny.

15

Ryan Reynolds po ogłoszeniu decyzji, że Deadpool oficjalnie dołącza do MCU, a tym samym rodziny Disneya: "Pierwsze zadanie: Odnaleźć gościa, który zabił mamę Bambiego".

3

@Janas11224 piękna parafraza Ricky'ego z Chłopaki z baraków.

0

@pele1282 polecam zobaczyć na youtube film Tomasza Ćwiąkały pt. "Jak uczyć się języków obcych".

1

@yla postawiłbym na Puiga kosztem Pjanica i jest gitara.

1

@Jarema2000 może pisałeś do niej bez użycia polskich znaków i środków interpunkcyjnych i po prostu już nie mogła tego znieść.

0

Ja czuje, że będzie to dobry mecz w naszym wykonaniu. Pedri zajmie miejsce obok Busiego, a patrząc na ustawienie w dwóch poprzednich meczach na skrzydłach zagrają Griezz z Braightwaite'm.

2

Nie rozumiem głosów jakoby Messi miał ośmieszyć się głosowaniem, a Ronaldo wykazać obiektywnością. Gdybyśmy tylko chcieli prześledzić historię głosowań Ronaldo w ciągu ostatnich 10 lat. Głosy oddawane na kolegów z drużyny Di Marie, Marcelo, Ramosa były dla Cristiano normą. W tym roku odwiodła go od tego jedynie świadomość nikłej szansy zdobycia statuetki. Messi także co roku wykazywał się kolesiostwem, a teraz był po prostu konsekwentny. Nikt nie rozumie też jednej kluczowej kwestii. Piłkarze mają grać w piłkę, a nie znać się na piłce, znać wszelkie statystyki, oglądać inne ligi. Może Leo po prostu nie ma świadomości wielkości Lewandowskiego. Bundesliga nie jest najchętniej oglądaną ligą świata i widać to po wypowiedziach ekspertów i byłych piłkarzy jak choćby Christian Vieri.

0

Gramy bez skrzydeł, z dwoma pivotami o zbliżonym profilu. Pedri dwukrotnie pokazał, że daje radę obok De Jonga w ustawieniu 4-2-3-1. W dodatku para stoperów to wracający po kontuzji Araujo i elektryczny Oscar. Z drugiej jednak strony czy obecnie jesteśmy w stanie wystawić lepszą jedenastkę? Niestety wątpię.

0

Jak powinniśmy wyjść na Juventus? Moim zdaniem: Ter Stegen - Dest, Oscar, Lenglet, Alba - De Jong, Pjanic - Messi, Griezmann, Dembele - Braithwaite. Ewentualnie wahałbym się nad postawieniem De Jonga w miejscu Minguezy i zaryzykowania z ruchliwym Puigiem w środku pomocy.

9

@abram3k VAR = 0 zwycięstw LM Realu Madryt

1

@Dior hmm Messi w szczycie formy strzelił 91 goli w roku kalendarzowym, a Maradona strzelił bramkę ręką.

0

@Fawrf nurkujący Messi? Brzmi jak oksymoron.

4

@Barca1992 reprezentacja Hiszpanii 2008 - 2012

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?