KingLeonidas
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
29 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Barcelona potrzebuje napastnika, który:
- jest uniwersalny (środek i skrzydła),
- potrafi odnaleźć się w grze kombinacyjnej,
- pogodzi się z rolą zmiennika,
- wchodząc z ławki będzie umiał zrobić różnicę,
- ma pewność siebie i nie zawaha się strzelić mając piłkę na nodze,
- zagrał już sporo meczów o stawkę większą niż puchar Grenlandii,
- zna specyfikę ligi hiszpańskiej lub grał przynajmniej w jakimś "średniaku" którejś z mocniejszych lig europejskich,
- nie będzie kosztował więcej niż 30 milionów razem ze zmiennymi.
Ile osób tyle kandydatów, jak wybrać najlepszą opcję?
Jeśli MU kupi Pogbę za kwotę >100 mln euro, to świat już nigdy nie będzie taki sam. Wielkie ryzyko za wielkie pieniądze. Młody jest, talent niewątpliwie ma, każdy w wielkich chciałby go mieć. Ale jest wart nie więcej niż Hazard, gdy przechodził do Chelsea. Nawet skory jestem napisać, że mniej.
0
Jak dla mnie najlepszy bank do zakupów ratalnych. I te nieustające promocje, telefony, listy i maile. Tylko w jednym celu - stać się ich szczęśliwym dłużnikiem. W sumie dla rzetelnych i wiarygodnych żaden bank nie powinien być straszny.
5
Ten pan musi zostać w Barcelonie przynajmniej na jeden sezon. Jest do bólu solidny. Chyba, że ktoś wyłoży z 15 milionów.
2
Ma dwa lata, żeby udowodnić ile jest wart. Talent ma, sporo już w swojej karierze zagrał, nauczył się trochę w La Masii. HSV do tuzów nie należy, więc powinien szybko potwierdzić swoje zdolności i być podstawowym zawodnikiem. Reszta w jego nogach i głowie.
3
Ze wszystkim się zgadzam, jest tylko jedno "ale". Żeby był odpowiedni poziom Umtiti musi grać regularnie. Na chwilę obecną jest czwartym stoperem w kolejności. Mathieu jest tak solidny, doświadczony i ograny, że nie ma co liczyć na taryfę ulgową. Wchodzi i gwarantuje stały poziom. Bez wpadek i po części bez rewelacji. Idealny zmiennik.
Ciężkie wyzwanie przed Samuelem. Liczę, że pierwszy sezon niewiele nam o nim powie. Chyba, że wskoczy na stałe do pierwszej jedenastki. Nawet jako często wchodzący z ławki - nie będziemy mieć pełnego obrazu jego umiejętności i przydatności. Tutaj musi być regularność. Taka już specyfika pozycji.
Tak czy inaczej bardzo na niego liczę. Może już za rok Lucho zrobi z niego stałego partnera Pique?
3
Lewacka Europa musi upaść jak Cesarstwo Rzymskie. Oby tylko orkiestra grała do końca.
1
Jak przedłuży kontakt, to klauzula ma wzrosnąć do 100 mln.
1
Przyszło już dwóch Francuzów, ale mam nadzieję, że to nie koniec. Jeszcze tylko Griezmann i można zaczynać sezon.
0
Świetny transfer. Będzie z niego bardzo dobry zmiennik. Teraz pozostaje kupić wielozadaniowego napastnika i pomyśleć nad prawą obroną. Chyba, że nagle Lucho zaufa Vidalowi. Bo Roberto powinien być tylko alternatywą.
0
Poziom mistrzostw i poziom finalistów - chyba wszystko zostało już napisane poniżej. Popieram większość głosów piszących o tym, że wygląda to słabo.
Ile bym dał, żeby Antuan biegał w koszulce Barcelony. Któryś już rok z kolei o nim marzę. Szkoda, że to tylko nierealne marzenie.
Stoper do dobrej gry potrzebuje rytmu meczowego, zgrania z kolegami, doświadczenia, pewności siebie, Czyli minuty, minuty, minuty. Umtiti zagrał drugi mecz z rzędu i wyglądał o niebo lepiej. Będzie ostro walczył z Mathieu o bycie pierwszym wyborem. Może już za rok brutalnie zapuka do pierwszej jedenastki i posadzi Masche? Wszystko w nogach i przede wszystkim w głowie.
Komu kibicować w finale? Najlepszemu zawodnikowi turnieju. Nagroda już ma właściciela. jak wygra Portugalia, to Griezmann dostanie ją zasłużenie i przy okazji na pocieszenie. Jak wygra Francja, to Griezmann otrzyma ją jako król strzelców i pewnie asyst.
A tak na serio niech wygra lepszy i grający ładniej dla oka.
0
Skoro takie plotki są tematem głównym na stronie, to naprawdę mamy lato, wakacje i okienko transferowe. Słońce, plaża, ciepłe wygazowane piwo.....
Messi nigdzie nie odejdzie. Ojciec był kupować ten jacht. Popłynie nim hen hen daleko. Do krainy, gdzie nie trzeba płacić podatków, gdzie nie ma sądów, prokuratury. Gdzie leniwe fale muskają wybrzeża, wszędzie rosną smakowe owoce, a kobiety chodzą bez ubrań.
0
Nie spodziewałem się, że Portugalia zajdzie tak daleko. Teraz został przed nimi tylko finał, a to mecz, w którym może się wszystko zdarzyć.
0
Ale to Mathieu jest pierwszym wyborem Lucho i łatwo miejsca nie odda.
11
Tak sobie wczoraj pomyślałem, że Umtiti może być dopiero czwartym wyborem przy obsadzaniu pozycji stopera. Pique, Masche, Mathieu i Umtiti. Zakładam, że Verminator odejdzie z klubu. Lewa obrona - pierwszym zmiennikiem Alby pozostanie pewnie Mathieu, Samuel jako trzeci wybór.
22 lata, 25 milionów. w kadrze Francji gdzieś koło piątego wyboru przy zdrowych konkurentach. Trochę się obawiam czy wypali. Na pewno pierwszy sezon będzie bardzo trudny, ale liczę za po roku będzie już etatowym zmiennikiem gwarantującym określony poziom.
0
Kariery na Camp Nou nie zakończy, problemów i plotek będzie już tylko więcej, nawet przedłużenie kontaktu tego nie zmieni. Ciężkie czasy nastaną dla kibiców Barcelony, gdy trofea przestaną lawinowo spływać do gabloty. Podejrzewam, że dopiero wtedy się okaże, czy Neymar pozostanie wierny koszulce Blaugrana. Na chwilę obecną nie mógł zrobić nic innego - puchary, świetna atmosfera, magiczne trio, fajny klimat, spora podwyżka, chuchanie i dmuchanie.
Oczywiście bardzo mnie cieszy ta informacja i nie wyobrażałem sobie, żeby było inaczej. Czas pokaże, czy młody Brazylijczyk zostanie legendą Barcelony. Jak na razie jest na dobrej drodze.
12
Z prezydentem Islandii się nie zgodzę. Niech popatrzy na drużynę piłki ręcznej. Srebro olimpijskie, brąz na Euro i praktycznie od kilkunastu lat światowa czołówka.
2
Faktycznie, już poprawiam. W Polsce już by 500 zł dostawał co miesiąc.
5
Mógłby PAD poprosić Lewandowskiego o strzelenie bramki. Prezydentowi się nie odmawia.
A tak na serio - Messi ma w tej chwili dość i nikt mu się nie powinien dziwić. Trochę odpocznie przy Antonelli, zrobi trzecie dziecko i wróci na Mundial 2018.
5
Trzeba zapodać inny temat, bo już robi mi się niedobrze.
Za 2 godziny szlagier szlagierów, wielki mecz wielkich drużyn, rewanż za finał EURO 2012. Hiszpania vs Włochy, Włochy vs Hiszpania. Kto już dziś spakuje walizki i pożegna się z tym turniejem? Kto gorzko zapłacze po końcowym gwizdku arbitra? Wszystko przed nami. Konsekwencja i solidność w obronie Włochów czy potencjał ofensywny i wielkie doświadczenie Hiszpanów? Zapowiada się wspaniałe widowisko. Niech wygra lepszy.
0
Taka już rola lidera/największej gwiazdy/najwięcej zarabiającego/najpopularniejszego itd.. Coś jak Lewandowski u nas. Jak nie daj Boże odpadniemy, a on nadal będzie bez bramki, to kozioł ofiarny już jest. Albo przynajmniej będzie jednym z głównych winowajców. Choćby nie wiadomo jak walczył i grał dla dobra drużyny.
2
Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna.
Co roku finał i co roku porażka, to musi boleć. Nie wyobrażam sobie Argentyny walczącej o najwyższe cele bez Messiego. Jego brak spowoduje stoczenie się Albicelestes w grono średniaków na świecie, a i w samej Ameryce Południowej będą po prostu jednym z wielu.
Nie pochwalam tej decyzji, trzeba zagryźć zęby i grać dalej. Tak robią prawdziwi liderzy. Nigdy się nie poddają. Porażki powinny wzmacniać. Każda przegrana pozwala na wyciągnięcie wniosków.
Tak czy inaczej zaakceptuję każdą decyzję. Dozgonny szacunek dla tego pana powinien cechować każdego kibica piłki nożnej. Zrobił już tak wiele, że tylko zaślepieni i zawistni tego nie docenią.
1
Krąży gdzieś filmik o ich dobrych uczynkach na Euro: śpiewali kołysankę dziecku w metrze, pomogli parze staruszków zmienić koło w aucie, itd.
Byłem na Zielonej Wyspie 3 razy. Mają nierówno w głowach, ale w większości w pozytywnym znaczeniu ;) Starsi ludzie to już zupełnie odjechani, zawsze uśmiechnięci i pomocni.
Kibiców mają przesympatycznych, o ile nie handlują dragami. Tamci już nie są tacy mili.
0
Nigdy nie byłem hurraoptymistą i tym razem też nie jestem. Dlatego podsumuję fazę grupową Polaków najbardziej obiektywnie jak potrafię.
Na plus:
1. Adam Nawałka - to jak mentalnie zmienił reprezentację odkąd usiadł na ławce jest dla mnie zadziwiające. Uwierzył i pozwolił uwierzyć. Przekonał mnie do siebie. Wybierał i nadal wybiera w sposób prawie bezbłędny. Wielki plus.
2. 7 punktów i bez straty bramki - wydaje się, że w końcu jest wszystko poukładane. Może było dużo szczęścia, może gra nie wyglądała najlepiej, ale do historii przechodzą wyniki, a nie styl.
3. Autostrada do finału - drabinka wyklucza potentatów na naszej drodze.
Minusy:
1. Świetny mecz z Irlandią, bardzo dobry z Niemcami i średni z Ukrainą - lecimy w dół od początku turnieju.
2. Lewandowski - jak gra lider pokazuje chociażby Bale.
3. Brak alternatywy w grze ofensywnej - jak nie idzie skrzydłami, to pozostaje tylko liczenie na cud, albo stały fragment gry.
To tak na gorąco. Wierzę w zwycięstwo ze Szwajcarią i nawet w dojście do półfinału. Jak nie teraz to kiedy?
3
Wzmocnić trzeba w Barcelonie środek obrony i kupić ogranego zmiennika do ataku. Na lewą obronę chyba nikt nie przyjdzie, nawet jak odejdzie Adriano. Jest Alba, za niego zagra Mathieu i może nawet Umtiti, o ile dołączy do składu.
Najbardziej enigmatyczna jest pozycja prawego obrońcy. Czy Lucho zawierzy komuś z pary Vidal/Roberto i przyjdzie ewentualny tani zmiennik - w obliczu odejścia Douglasa. Czy może będzie topowy transfer? Tylko pytanie kto by się nadawał i za ile.
W pomocy wszystko działa tak jak powinno. Dochodzi jeszcze Denis i nie trzeba żadnego transferu. Są pozycje wymagające większej troski. Pogba pójdzie tam, gdzie dostanie więcej kasy, albo wywalczy podwyżkę w Juve. Zresztą interesy z Mino R. nie należą do tanich i prostych. Robi więcej szumu niż jest to potrzebne, jak Cezary K.
0
Nolito albo Pedro. Musi być ktoś ograny na pewnym poziomie, uniwersalny, chętny do gry kombinacyjnej i do pressingu. Gwarant jakości i umiejętności. Swoją drogą ciekawe co będzie z tym wąsatym geniuszem z Kanarów. Może będzie chciał wrócić do Barcelony ;)
Co do Nolito - jak dostawał szanse w Barcelonie, to grał zupełnie przyzwoicie. Może trochę goły taktycznie i nieokrzesany, ale robił sporo zamieszania. Teraz jest zawodnikiem niemal kompletnym, pewnie ma najlepszy okres gry w życiu. Pasowałby tutaj.
W sumie jak już szukamy kogoś z nazwiskiem, to przyjrzałbym się bliżej zawodnikom z La Liga. Jest tu kilku piłkarzy z doświadczeniem, znających ligę jak własną kieszeń.
0
Mam pytanie odnośnie tematu, który się tutaj co jakiś czas przewija: koszulki na sezon 16/17. Na najbardziej znanym portalu 120-130 zł z wielkiego kraju w Azji, wiadomo ile w oficjalnych sklepach. Czy ktoś kupował i może ocenić jakość tych "podrób"? Przymierzam się do zakupu w Botidze, ale tak na już chciałbym kupić koszulkę bez sponsora ;)
10
Diabeł Tasmański już nie założy koszulki Barcelony. Wielkie pieniądze zostały wydane na Daniego, ale jak nie płacić kokosów za bocznego obrońcę, który potrafił napędzać grę ofensywną całego zespołu? Szybko pokazał, że pasuje tutaj jakby od niemowlaka kopał piłkę w La Masii. Motor napędowy, asystent, od jednego pola karnego do drugiego przez 90 minut, asekuracja, pressing, szybki, zdecydowany, kluczowy w meczach o wielką stawkę. Nikt o zdrowych zmysłach nie żałował ani jednego eurocenta wydanego na Alvesa. Zdecydowanie bomba transferowa, która zapewniła Barcelonie multum opcji i przyczyniła się do wspaniałych zwycięstw na wielu frontach.
Odchodzi w chwale, zrobił wszystko co mógł. Chyba nie da się osiągnąć więcej w 8 lat, zresztą średnia zdobywanych tytułów wynosi prawie 3 na sezon gry. Był kluczową postacią, zapisał się w historii klubu złotymi zgłoskami. Wielkie pokłony i dozgonny szacunek. Szczery do bólu, przywiązany do klubu, zawsze gotowy i chętny do gry. Serce w barwach blaugrana, cule na dobre i na złe.
Życzę powodzenia w dalszej karierze i spełnienia pozostałych marzeń. Gracies Dani!!!
0
Wg mnie po prostu w pewnym momencie nie poszedł do przodu. Może dostawał mało szans, może nie złapał rytmu i trochę się zatrzymał w rozwoju. Czegoś na pewno zabrakło, ale pytanie czy Bartrze czy trenerom.
Przykłady z początku sezonu nie dają prawdziwego obrazu, bo wtedy wszyscy grają jakby jeszcze kopali balona na plaży.
5
Jeśli grał, to zawsze solidnie. Większość na jego miejscu odeszłaby już dawno temu. Widać, że w sercu ma tylko Barcelonę, ale nie może marnować swojej kariery siedząc na trybunach i ławce. Dostał wielki kredyt zaufania u Sfinksa i zdecydował, że musi grac więcej. W końcu kiedyś cierpliwość musiała mu się skończyć.
0
Gdybym wcześniej wiedział, że moje dwa ulubione kluby zagrają w Dublinie, to bym sobie tam poleciał na wakacje, a nie miesiąc temu. Cholewa.