Kusco15
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: październik 2014
12 obserwujących
43 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@viscajasiek O gender pay gap widziałem wiele dyskusji i nie mam ochoty znowu się w tym babrać niech kolega @don'T.R.I.P.e o tym z tobą pomówi bo już o tym temacie dyskutował na stronie
0
@YeastMoss Przecież u brytyjczyków jest taka zasada. Wśród imigrantów też kobiety i dzieci mają pierwszeństwo. Nawet jeśli na ogół kobiet i dzieci na statkach nie ratowano pierwszych to i tak pokazana jest tu pewna hierarchia wartości życia tzn ratowanie życia kobiet kosztem mężczyzny jest chwalebne i romantyczne. Albo sprawa Boko Haram
1
@viscajasiek Tzn jaka jest sytuacja kobiet na rynku pracy?
0
@YeastMoss Tak, tak ale to tylko przykład który miał pokazać dlaczego życie kobiet jest ważniejsze na ogół i dlaczego utrata życia jednej kobiety jest boleśniejsza niż paradoksalnie mężczyzn i dlaczego są chronione. I kolejna sprawa że one umieją opiekować i wykarmiać dzieci gdyby umarła inna kobieta. Wtedy bez ojca dziecko z matka mogło przeżyć a bez matki a z ojcem już nie bardzo
8
@viscajasiek Dla przykładu: jest plemię liczące 2000 osób. 1000 kobiet i 1000 mężczyzn. Gdy umiera kobieta plemię traci bezpowrotnie potencjał rozrodczy podczas gdy śmierć nawet 800 mężczyzn niczego nie zmienia
11
@viscajasiek @puyol_presidend5 Z powodów kulturowych czy biologicznych to kiedy maja ale przywileje począwszy od takich błachostek jak ustępowanie miejsca czy puszczania przodem aż do pierwszeństwa do szalup ratunkowych tzn życie meżczyzny nie jest tak samo ważne jak kobiety. Życie kobiety stoi tylko trochę niżej niż dziecka gdy mężczyna traktowany był jako mięso armatnie na wojnach. Przyczyna jest tego taka że w miesiąc jeden mężczyzna spłodzić nawet 100 dzieci podczas gdy kobieta może urodzić jedno na 9 miesięcy. Życie kobiet było kwestią kluczową dla przetrwania gatunku
16
@Kusco15 @don'T.R.I.P.e @patry295 @Comentateiro Przykłady programów pomocowych dla kobiet gdzie dla meżczyzn analogicznie brak https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/technologie-dla-kobiet
https://www.coca-cola.pl/czyn-dobro/jak-byc-spelniona-kobieta/coca-cola-pomaga-kobietom-na-rynku-pracy-startuje-program-aktywizacji-zawodowej-sukces-to-ja
https://muplublin.praca.gov.pl/-/10222047-program-specjalny-aktywna-kobieta-
Tutaj polecam poczytać o stereotypach męskich...
https://www.niebieskalinia.pl/pismo/wydania/dostepne-artykuly/4961-mezczyzna-ofiara-przemocy
https://bezprawnik.pl/mezczyzni-wyzsze-wyroki-niz-kobiety/
https://parenting.pl/aborcja-w-polsce-dane-ministerstwa-zdrowia-statystyki-z-lat-2017-2018#:~:text=W%202017%20r.,wady%20genetyczne%20lub%20somatyczne%20p%C5%82odu.
https://annlove.pl/dlaczego-nie-ma-w-polskim-prawie-wyludzenia-alimentacyjnego/
https://www.rp.pl/artykul/945994-Winny-rozwodu-placi-alimenty-az-do-smierci.html
20
@Comentateiro @don'T.R.I.P.e @patry295
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/dyskryminacja-os%C3%B3b-p%C5%82ci-m%C4%99skiej-przed-s%C4%85dami-w-zakresie-spraw-rodzinnych
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1540235,1,ojcowie-dyskryminowani-w-walce-o-dzieci.read
https://noizz.pl/not-just-a-mood/raport-who-polscy-mezczyzni-w-czolowce-samobojstw-w-europie/nrdf05r
https://www.focusnauka.pl/artykul/liczba-samobojstw-wsrod-mezczyzn-i-kobiet-stale-rosnie
https://www.gov.pl/web/rodzina/wyniki-ogolnopolskiego-badania-liczby-osob-bezdomnych-edycja-2019
https://eige.europa.eu/publications/gender-equality-index-2017-measurement-framework-of-violence-against-women
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/kobieca-twarz-polskich-technologii-i-biznesu.html
https://wyborcza.pl/7,75398,23123452,polki-sa-lepiej-wyksztalcone-wczesniej-wyprowadzaja-sie-z-domu.html?disableRedirects=true
https://www.pit.pl/aktualnosci/roznice-wynagrodzen-kobiet-i-mezczyzn-w-polsce-jedne-z-najnizszych-w-ue-946443
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-powszechny-wiek-emerytalny-w-europie
3
@patry295 Skopiowane ale zrobiłem research i są prawdziwe.
0
@Comentateiro Pamiętasz nick albo coś bo tak trudno coś z tym skonfrontować
1
@Comentateiro Możesz podrzucić ten wykres? Z chęcią się zapoznam.
72
mamy w Polsce jeden z najniższych wskaźników samobójstw kobiet względem mężczyzn w Europie (bardziej feministycznej niż Polska); to pokazuje jaki jest poziom życia dla obu płci, która płeć jest wspierana bardziej i z jakim poziomem ciężarów muszą się obie płcie mierzyć
- jeden z najniższych wskaźników przemocy mężczyzn wobec kobiet i to pomimo tego, że wskaźnik zgłaszania jest jednym z najwyższych (za to mężczyźni zgłaszają przemoc wobec siebie zdecydowanie rzadziej i nie widnieją przez to w statystykach); poziom przemocy kobiet wobec mężczyzn, czy mężczyzn wobec mężczyzn (niestety!) jest wyższy, to też mężczyźni muszą się bardziej mierzyć z trudniejszymi warunkami powodowanymi przez obie płcie i nie mogą na to za bardzo narzekać, czy okazać słabości
- jeden z wyższych wskaźników naukowców kobiet w Europie (pomimo tego, że w bardziej feministycznych krajach jest większy nacisk na to, by kobiety się uczyły np. na studiach ścisłych)
- jeden z wyższych wskaźników agresji (głównie psychicznej oraz werbalnej) kobiet na świecie (i wobec kobiet i mężczyzn) – postępują w ten sposób bo są chronione jako uprzywilejowana płeć, której wmówiło się, że jest ofiarą
- jeden z najwyższych wskaźników alienacji rodzicielskiej, choć głównie jest to wynik braku opieki naprzemiennej i przydzielaniu aż w 97% przypadków opieki nad dziećmi po rozwodzie matkom; prawo jest kobietocentryczne i matkocentryczne; i nie, nie zależy to od wnioskowania mężczyzn o opiekę, te liczby są zbyt wysokie nawet na podejmowanie takiej hipotezy; Ojcowie mają 48h miesięcznie na budowanie więzi z dzieckiem; prawa ojców do dzieci i decydowania o dzieciach (czy to w łonie matki, czy w późniejszym etapie) są nieistniejące, lub marginalne
- zdecydowanie najniższy wiek emerytalny kobiet w UE i niższy, niż mężczyzn – niecodzienność w feministycznej Europie; jw.
- uzyskiwanie wyższego wykształcenia częstsze u kobiet, niż u mężczyzn; nie tylko dzięki pomocom TYLKO dla kobiet (np. programy finansowe i edukacyjne Politechniki Białostockiej), czyli dzięki dyskryminacji mężczyzn zwanej „pozytywną” (np. UMCS przy równej ilości punktów przyjmuje kobietę), stypendiom tylko dla kobiet (seksizm wywołany przez feminizm), czy dostosowania samego szkolnictwa pod kobiety…
- jedne z najmniejszych różnic zarobków obu płci; Według GUS w 6 na 16 województw godzinowa różnica płacy była niekorzystna dla mężczyzn względem kobiet
- jeden z najwyższych wskaźników kobiet na wyższych stanowiskach w Europie
- jest masa programów pomocowych np. by zatrudnić kobiety, lub je przeszkolić (Urzędy Pracy), gdy analogicznych dla mężczyzn – brak
- jeden z wyższych wskaźników samotności mężczyzn na świecie w młodym wieku (w tym prawiczków) w Polsce, kobiet analogicznie (samotnych, dziewic) – nie (a jednak dla wielu bycie z kimś razem jest bardzo ważnym fundamentem życia, samooceny, samopoczucia). Kobiety zaczynają być samotne dopiero w wieku starczym, bo… mężczyźni umierają. I to nie jest tendencja tylko w Polsce, bo Japonia, czy USA są chyba nawet w gorszej sytuacji. I dziwnym trafem to wszystko koreluje z uprzywilejowaniem kobiet.
- jedna z najdłuższych średnich życia kobiet w stosunku do mężczyzn – 73,8r. dla mężczyzn i 81,7 dla kobiet (więc albo są silniejsze, albo mają łatwiejsze życie; w obu przypadkach programów pomocowych dla mężczyzn brak, gdy analogicznie dla kobiet robi się ich sporo)
- jedna z najmniejszych liczb bezdomnych kobiet w przeciwieństwie do mężczyzn (25 369 tyś. mężczyzn i 4 961 kobiet)
- jedne z wyższych liczb składanych pozwów rozwodowych przez kobiety (70-80%), ergo rozbijających związki i rodziny, a nie jak mówi się o mężczyznach i ojcach; ale aż do 90% kobiet wykształconych zamieszkujących miasta składa pozwy rozwodowe
- jedne z najwyższych liczb kobiet zdradzających mężczyzn na świecie
- jedna z najwyższych różnic leczenia płci w szpitalach psychiatrycznych; mężczyzn leczy się 4x więcej, niż kobiet (Zdrowie kobiet i mężczyzn; Janina Jóźwiak)
- zdecydowana wyższa liczba uzależnionych mężczyzn od kobiet (nierzadko związane jest to z nieradzeniem sobie, samotnością, presją dotykającą mężczyzn i męskość, ilością porażek, czy maskowaniem przed społeczeństwem fobii i depresji, które nie znajdują zrozumienia, czy współczucia)
- jedne z najwyższych liczb pobierania zapomóg socjalnych przez kobiety
- jeden z najwyższych liczb opodatkowania mężczyzn; w tym na potrzeby kobiet (programy socjalne, emerytury itd.)
- jeden z najniższych wskaźników dzietności w Europie (kobiety nie rodzą lub rodzą coraz mniej; Polska wymiera w strasznym tempie!)
- jeden z najwyższych wskaźników bierności zawodowej kobiet w Europie (kobiet nie pracują, lub nie pracują tyle, ile mężczyźni)
przez bierność zawodową kobiet, ale głównie przez uprzywilejowaną sytuację na rynku matrymonialnym to kobiety mają większe szanse na bycie utrzymywanymi przez partnerów, czyli znalezieniu opiekunów nawet gdy są w złej sytuacji; Przykład: Kobiety decydują o zakupie mieszkań, ale to mężczyźni za nie płacą
- jedne z najwyższych różnic otrzymywania przez kobiety niższych wyroków za te same przestępstwa (unikają kar za swoją przemoc, lub unikają kar na równi z mężczyznami)
- jeden z najwyższych wskaźników kobiet w szkolnictwie zawodowym od najmłodszych roczników (mają więc dużo większy wpływ na wychowywanie pokoleń, niż mężczyźni)
- zwykle maksymalnie jedna kobieta rocznie robi aborcję z powodu PODEJRZENIA gwałtu (powtórzę – JEDNA, czyli palący, masowy problem, tak?); kobiety nie są masowo gwałcone, tylko głaskane w porównaniu do losu mężczyzn
- nierzadko mężczyźni muszą płacić na nieswoje dzieci, gdy kobiety wiedzą zawsze, że dziecko jest ich; mężczyźni muszą płacić nawet gdy to oni zostali zgwałceni (źródło)
- jeden z najdłużej trwającego kultu kobiety-lepszego rodzica, otwierania im drzwi, rycerskiego ratowania z problemów, adorowania, idealizowania i łagodniejszego traktowania; ergo wywyższanie kobiet i surowe wymagania, czy niski poziom empatii/współczucia/zrozumienia wobec mężczyzn
- W Polsce nadal mężczyźni przechodzą kwalifikację wojskową i są wcielani do armii, kobiety na ogół – nie
- Polska to kraj bliski pełnej emancypacji kobiet, ale nadal jest to pośredni etap, gdzie coraz więcej kobiet pragnie przywilejów tradycjonalistek, ale i przywilejów wywalczonych przez feministki (swoiste combo); jednak mężczyźni nadal są zmuszani tkwić w dawnych obowiązkach mężczyzn, czy w dawnym stylu męskości (i nawet jeśli kobiety twierdzą, że wcale tak nie jest praktyka pokazuje zupełnie inaczej, czyli innych mężczyzn szanują, pożądają i z innymi są w związkach)
- Polska to jeden z krajów, które najszybciej dały kobietom możliwość głosowania – na równi z mężczyznami (1918r.); wiele krajów „postępowych” wprowadziło je później, albo kobiety dostawały takie prawa nawet wcześniej, niż mężczyźni; mężczyźni musieli odbyć 2 letnią służbę wojskową, by pozyskać takie uprawnienia; dlatego też to kobiety głównie decydują o losach kraju i rodziny; to jest władza
- Polska to jeden z krajów, które nadal kurczowo trzymają się komunistycznego prawa z czasów kiedy kobiety nie pracowały, by mogły dostawać alimenty po rozwodzie na siebie same (co prawda mężczyźni też mogą skorzystać z tego prawa, ale tylko teoretycznie, w praktyce to się nie zdarza, a same alimenciary procentowo unikają płacenia jeszcze bardziej, niż mężczyźni); to może powodować zjawisko wyłudzania alimentów, czy też bogacenia się poprzez małżeństwo i rozwód
- Polska to niestety też jeden z krajów, które zaczynają powoli uznawać, że przemoc pochodzi od mężczyzn i tylko mężczyzn, a bazuje to na zgłoszeniach spraw przez kobiety na policję. Skutkuje to represjonowaniem mężczyzn, nierzadko też odbieraniem im majątków i mieszkań tylko z tytułu oskarżenia kobiety (nie trzeba dowodów). Nie uwzględnia się fałszywych oskarżeń kobiet, czy też tego, że w takich związkach zachodzi zwykle przemoc wzajemna. Nie uwzględnia się też tego, że mężczyźni nie zgłaszają przemocy wobec siebie, nie wierzy się im, czy wyśmiewa. Zgłoszenie policyjne to nie dowód na przemoc! Duża liczba zgłoszeń nie dowodzi dużej liczbie przemocy i to jednostronnej! Do tego trzeba sądu. O tym mało kto pamięta. Czytaj: Ustawa antyprzemocowa pozwala na wyrzucanie na bruk i areszt bez sprawy sądowej i Konwencja Stambulska uznaje, że źródłem przemocy są mężczyźni, a kobiety należy otoczyć szczególną opieką (czyli nie są równe wobec prawa na równi z mężczyznami, a ponad, co jest sprzeczne z Konstytucją RP gwarantującą równość traktowania płci)
0
@kaamil1910 Wiadomo że tak natomiast staje się to trochę zabawne :)
1
Oglądałem dzisiaj "Ring" na TVP Sport i Adamek stwierdził że może stoczyć w przyszłym roku nawet kilka walk nie a tylko walkę pożegnalną. Mam Deja Vu poraz setny. Brak słów.
Wypowiedź z dzisiaj
(...) Wejdźmy do ringu w połowie czerwca, zobaczymy, jak się będę czuł, nie ma co jeszcze mówić o nazwiskach rywali na kolejne walki (...) Badania porobione, pierwsza klasa, tylko wychodzić do ringu i się bić - stwierdził "Góral"
12
Poniżej przedstawiono środowiskowe czynniki, które według psychiatrów, kształtują socjopatę:
Badania wykazują, że 60% jednostek psychopatycznych straciło rodzica;
Dziecko jest pozbawiane miłości lub opieki; rodzice są rozdzieleni lub nieobecni;
Niekonsekwentna dyscyplina: jeśli ojciec jest surowy, a matka łagodna, dzieci uczą się nienawidzić autorytetów i manipulować matką;
Rodzice cechujący się hipokryzją, którzy poniżają dziecko, podczas gdy publicznie prezentują obraz “szczęśliwej rodziny.”
Genetyka
Testy pokazują, że system nerwowy psychopaty jest znacznie inny – oni odczuwają mniej strachu i obaw niż normalni ludzie. Potrzeba wysokiego poziomu stymulacji czyni z psychopaty osobnika szukającego niebezpiecznych sytuacji. Biologiczni krewni socjopatów są od 4 do 5 razy bardziej narażeni na bycie socjopatą niż przeciętna osoba. Jednak genetyka nie wyjaśnia całej sprawy; pokazuje ona tylko predyspozycję do antysocjalnego zachowania. Środowisko może utworzyć, bądź zniszczyć psychopatyczną osobowość. Anormalny przebieg fal mózgowych pochodzi z płatów skroniowych i układu limbicznego mózgu, obszarów, które kontrolują pamięć i emocje. Kiedy rozwój tych części mózgu jest genetycznie osłabiony, a rodzice dziecka poniżają je, są nieracjonalni lub manipulujący, to wszystko jest przygotowane do katastrofy.
Wśród mężczyzn jest 3-5 razy więcej psychopatów.
36
Przeglądam La ramble siedząc w salonie gdzie mój brat ma lekcje online z biologii i trochę słucham co tam nauczycielka mówi. Nie wiem jaki był dokładnie temat ale coś o rozwoju świata, liceum jakby co, że w chadzie jest bieda etc i w końcu dochodzimy do USA i słyszę że Czarni zarabiają mniej ze względu na niewolnictwo i dyskryminację w przeszłości, myślę sobie wszystko okej ma rację, po czym dodaje że to tak jak w Polsce że dyskryminowane kobiety dostają mniej pieniędzy niż mężczyźni za taką samą pracę.... Pranie mózgów czy tylko błędne informacje?
1
@Szift13 Na GO VOD. Tyle że musisz założyć darmowe konto
1
@MensculinVeB Fajnie o tym Kawulski powiedział
https://www.mmarocks.pl/marcin-najman/dzis-pozwole-sobie-stanac-w-twojej-obronie-szef-ksw-o-najmanie
4
— Na moich imprezach pojawia się wiele osób publicznych z różnych krajów, w tym polscy politycy z Prawa i Sprawiedliwości. Mają rodziny i od początku proszą, żeby utrzymać ich udział w gejowskiej orgii w tajemnicy. Przyjeżdżają z Warszawy kilka razy do roku — mówi w rozmowie z Onetem David Manzheley, organizator seksimprezy w Brukseli
8
@Chinaski Po prostu odnaleziono kolejnego geja-kolege narodowców, który jest przeciwko LGBT. A niektórzy na stronie mówili że sobie zmyślają
4
Nie jestem hejterem strongmana ale mam już dość :(
5
Może ten węgierski polityk to ten słynny kolega-gej który nie popiera parad LGBT
1
@TheNekro94 Jako całość może nie ale kilku by się znalazło
2
Krzysztof Włodarczyk, były mistrz WBC tak w motel Polska wypowiadał sie o prezydent Gdańska i transseksualnej Victorii Volkovi:"Mnie to załamuje, pluje jadem. (...) To jakaś choroba jest. Może ona nabrała się jakichś środków albo pijana była. Powinna się stuknąć w głowę. I że ona jest prezydentem miasta Gdańsk. Może ona jakieś narkotyki bierze? A może jest niedoinformowana i na bakier z historią?"
Inni uczestnicy show TVP twierdzili, że pani Dulkiewicz jest "obrzydliwa" i pozbawiliby ją urzędu. "Jak Polka może w ten sposób się wyrażać?" - mówili oburzeni.
"Jak patrzę na nią... na niego... yyyy... dupy nie urywa" - oceniał Włodarczyk. "Uważam, że promowanie transseksualizmu... Nie widzę w tym nic fajnego. Nie można powiedzieć: kobieta transseksualna. Albo kobieta albo mężczyzna".
1
@amek555 Jak lubisz postać Tysona to czytaj. Wielu znajomym się podobało. Ja z kilku powodów nie byłem zadowolony ale to bez znaczenia bo można powiedzieć że miała na to wpływ moja prywatna opinia o nim
0
@tristan87 ??? Kliczko Alego niewątpliwie.
2
@Kusco15 Archie More: 83kg, 180cm, zaczynał walczyć w kategorii do 64kg. 28kg i 18cm przewagi dla Kliczko? "Chyba jakiś żart, najgorsza era w historii boksu"
Henry Cooper: 84kg, 187cm, rekord 27-8.
"Haha, Kliczko ma szklaną szczękę został znoukatowany przez waciaka i buma. Wygrał przez oszustwo. Nienawidzę tego chi**"
Sonny Liston: "Za co Klitschko dostał title shota? Za pobicie buma Coopera z którym powinien przegrać?", " Po za tym Liston nie jest prawdziwym mistrzem bo tytuł zdobył po gościu ważącym 87kg, który zaczynał walczyć w kategorii 160 funtów", " haha Liston poddał się zanim na dobre zaczęła się walka. Dzisiejsi bokserzy to pipy, Joe Louis walczył 20 rund!".
Floyd Patterson:" Ja prld, dlaczego Kliczko walczy z już pokonanym przez Listona małym i chudym Pattersonem i do tego znokautowanie go zajęło mu 12rd"
George chuvalo:" kto to jest Chuvalo? 34-11 haha, pokonany przez cruisera i przegrał dwie z 3 ostatnich walk. Ta dywizja to żart"
Henry Cooper 2: "śmieszny Wład, 96 to było dla nie go za dużo, więc chcę walczyć z starym junior ciężkim (84kg)"
Brian London:" London powinien wrócić do cruiser. Kliczko nabija sobie rekord walcząc z bumami"
Kark Midlendeberg:" jak ten waciak dostał walkę o mistrzostwo? 30% ko hahaha. Przez pokonanie Ivana preberga (82kg 11-9)"
Cleveland Wiliams:" kaleka z nie sprawną nogą i nerkami, która ledwo chodzi. Ta era jest dnem"
Ernnie Terrell" Kliczko unika puncherow, Terrell to waciak"
Zora Folley" zatkało mnie waciak (40%ko) dostał szansę po pobiciu 3 bumow"
Jerry quary:" zola był za ciężki dla wladymira więc wybrał cruisera którego pobił buma z ujemnym rekordem"
Oscar Bonavena: "Ale odważny Wład tym razem waży więcej niż rywal tylko o 20kg ale ma 18cm przewagi wzrostu. Zresztą kogo pobił Bonavena?"
Joe Frazier: "Haha, pierwszy raz zawalczył z niepokonanym zawodnikem i przegrał w najnudniejszej walce w historii HW, co za nudziarz"
Jimmy Eliza: "Wybrał ogora który zaczynał boksować ważąc 150 funtów, waży 85kg ma 180cm wzrostu i jest waciany"
Buster Mathis: "haha wybrał spaślaka i nie mógł go znoakutować. Kto to ogląda?"
Juergen Blin: "Żałosne, Blin bije jak dziewczynka i do tego jest bumem z cruiser"
Mac Foster: "zasnąłem w połowie walki, bez nokdaunu, bez akcji. Ale waciak"
George Chuvalo: "żałosne znowu walczy z Chuvalo, który obija bumow"
Jerry Quarry: "To jest żałosne. Czy on nie może wybrać kogoś nowego, zamiast nudnych rewanży. Ta era to dno"
Alvin Levis: "Uh, najcięższy znokautowany jego rywal. Jego siła jest jednak tylko trochę powyżej dnia a nie jak myślałem czyli na dnie"
Floyd Patterson 2: "to się robi żałosne. Ciągle rewanże z cruiserami. Niech ktoś go w końcu znokautuję"
Bob Foster: "lol, 80kg. Zaorać dywizję ciężką"
Joe Bugner: "wreszcie opponent który oddaje i ledwo wygrywa decyzja sędziów po bliskiej walce"
Ken Norton: "żałosne. Drugi raz spotkał kogoś przyzwoitego i przegrał"
Ken Norton 2: "Okradli Nortona. Skandal. Najsłabszy mistrz w historii"
Rubi Ludders no comment
Joe Frazier 2: "wygrywa nareszcie bliska decyzją sędziów z ślepym na jedno oko gościem którego wartość już pokazał George Foreman"
George Foreman: " haha Foreman padł ze zmęczenia po 7rd, a żeby wygrać musiał oszukiwać z linami i na dodatek nie chce dać mu rewanżu. Tchórz"
Ron Lyle: "kogo on pokonał? I do tego przegrał z Jimmym Youngiem"
Joe Bugner: "oczywiście znowu Rewanż, nuda i brak nokautu. Najgorsza era w historii boksu"
Joe Frazier: "chciał się poddać z karłem ślepym na oko"
Jean Pierre copman no comment
Jimmy Young: "waciak 20%ko, pobił trzech bumow z rzędu i dostał walkę o pas"
Ken Norton: "znowu dostał prezent od sędziów ze szklarzem. Jestem zmęczony tym"
Alfredo Evangelista: "szklarz a i tak nie mógł go znoakutować. Dobrze że tłum go wygwizdał"
Ernie Shavers: "mały Cruiser ale przynajmniej była jakaś akcja"
Leon Spinks przegrana Alego, dramat i wstyd to tak jakby dzisiaj przegrać z Marcinem Siwym. Dno i wodorosty".
0
Co powiedzieli by współcześni fani o rywalach Muhammada Alego gdyby byli rywalami Władymira Kliczko?
Z dużym przymrużeniem oka.
0
@Kusco15 I artykuł
https://polskatimes.pl/muhammad-ali-potrzebowal-pomocy-mafii-by-pokonac-sonnyego-listona-fbi-publikuje-dokumenty/ar/3355197
0
Drugie dno walk Ali vs Liston na podstawie książki "The real story behind Ali vs Liston fights" której na polski chyba nie przełożono.
"During the first Liston-Ali fight at the Convention Hall in Miami Beach on February 25, 1964, Sonny had a bad left shoulder. He had gone to see Joe Louis' doctor who treated him for bursitis, but there wasn't enough time for the treatment to work. Sonny was around 45 years old at the time, which was a well kept secret, and old men like Sonny just healed more slowly. He asked the Florida Boxing Commission for a postponement of the fight. He was turned down and fought the six rounds with the damaged left shoulder, which he completely tore up during the fight. He had no jab and no left hook that night because of it."
O drugiej walce:
"In the second fight at St. Dominic’s Hall in Lewiston, Maine, on May 25, 1965 a really bizarre situation developed. According to Gallender, Malcolm X's people had a hit out on Ali (Ali sided with the rival Elijah Muhammad). Elijah's Black Muslims kidnapped Geraldine Liston and Liston's son Bobby. Sonny was told to lose the fight to Ali or he would never see his family again! The fight lasted one round with Liston going down from the famous 'Phantom Punch'."