1

Powinniśmy zobaczyć cztery hiszpańskie zespoły w 1/8 finału :)

3

Mi się wydaje, że jednak grupa E ;) U nas łatwo przewidzieć, kto wyjdzie.

1

Jak Monako trafi na Real, to Florek może pomarzyć o Falcao, przecież Rusek nie wzmocni rywala w LM :P

1

Ajax co roku ma przerypane. A u nas się szykuje póki co grupa śmierci w tym momencie, ale nie ma innej opcji jak awans!

4

Spoko spoko, Real lubi zbierać baty od drużyn grających w bordowo-granatowych strojach ;)

1

W końcu podobna myśl szkoleniowa do naszej :) Fajnie by jeszcze było, jakby ten Ajax razem z nami wyszedł z tej grupy. Oprócz nich jeszcze Schalke albo Basel, żeby Ivan był w domu i jakiś "chłopiec do bicia", gdzie Messi sobie pośrubuje rekordy strzeleckie.

3

W Hiszpanii ogórki grają bardzo dobrze w defensywie, bo mają po 10 obrońców w składzie na mecze z lepszymi drużynami :P

1

I dalej nie mamy, bo Munir nie jest skrzydłowym :3

1

Na pierwszym zdjęciu nawet nie zauważyłem, że widać jej twarz... :/

1

Z 5 metrów na pustą zestrzelił ptaka przelatującego nad boiskiem ;)

2

Liverpool grał tak naprawdę ze Sterlingiem i/lub Coutinho ustawionymi na skrzydle, a Suarez-Sturridge stanowili parę środkowych napastników. I podobnie będzie u nas, bo mając tak usposobionych bocznych obrońców jak Alba i Alves, a do tego trójkę fenomenalnych napastników, najlepiej skrzydła zostawić bocznym obrońcą, Messiego ustawić jako mediapuntę a Suareza obok Neymara jako "prawego" i "lewego" napastnika - do tego oczywiście dochodzi duża wymienność pozycji. W Brazylii Neymar też nie grał jako skrzydłowy na MŚ, zresztą "symetryczne" ustawienie na boisku powoli staje się passe :P

2

Neymar ma jeszcze Copa Libertadores i parę pucharków z Brazylii, ale fakt, obaj wnoszą głód trofeów do naszego zespołu - na arenie europejskiej, to już nawet Rakitić odniósł większe sukcesy! ;)

2

Lucho wyraźnie pokazał jak do tej pory, że nie nie gra skrzydłowymi tylko Messim w roli mediapunty i dwoma napastnikami ustawionymi obok siebie, do tego to wszystko z dużą wymiennością pozycji. Jak będzie Neymar i Suarez, to żadne grafiki Sportu czy MD nie ogarną, gdzie kto grał ;)

1

Z nim też jest zdecydowanie lepiej, w swoich dwóch pierwszych sezonach u nas w ogóle nie był w stanie rozegrać 90 minut bez złapania czegoś, w poprzednim grał w lidze więcej niż Alba.

1

Wg MD/Kręcidły, Barca przyglądała się między innymi Fabianowi Johnsonowi i Aurierowi, zresztą Iworyjczyk mnie też bardzo pozytywnie zaskoczył na MŚ i uważam, że mógłby u nas wypalić. Srna ma 32 lata, Sagna 31 i temu drugiemu moim zdaniem daleko do poziomu nawet Alvesa z teraz. Do Manquillo mamy jakieśtam prawa pierwokupu, więc to byłaby opcja, ale nie wiem znowu, czy to jest taki "dobry i sprawdzony" gracz - w AM zagrał chyba 3 mecze w lidze w poprzednim sezonie. Janmaata widziałem tylko na MŚ i wydał mi się kompletnie przeciętnym grajkiem, zresztą to chyba nie jest typowy boczny obrońca. Corchii kompletnie nie znam, van Rhijn mógłby być niegłupią opcją, ale też za dużo go w akcji nie widziałem i prawdę mówiąc, to Eredivisie jest podobną kopalnią talentów co liga brazylijska.

1

Już widzę hejty na zarząd, jak ściągamy Amerykanów. Johnson faktycznie podobał mi się na MŚ, Yedlin na razie pykał sobie w MLS, więc ciężko oceniać. Aurier trafił chyba jeszcze podczas MŚ do PSG i pewnie go kupią po tym sezonie, o ile się sprawdzi.

1

Wymień przynajmniej pięciu, których dałoby się wyciągnąć za mniej niż 10 baniek i "z pewnością" są lepsi.

1

I płacić mu 10+ baniek pensji za grzanie ławy? Styknie Munir i Pedro, i tak nie ma szansy, żeby na poważne mecze wygryźli kogoś z podstawowego trio.

1

A może mu się po prostu powaliło i dalej myśli, że sprzedali za 6 milionów? :)

2

"Szczerze mówiąc, tutaj ludzie byli zdziwieni, że łączy się ciebie z Barçą, otrzymywaliśmy informacje, że kibice twojego klubu na ciebie gwiżdżą. Co masz do powiedzenia na ten temat i co możesz dać Barcelonie?" - Mundo Deportivo jak zwykle, wyczucie taktu na światowym poziomie :D Oby gość miał rzeczywiście "poukładaną głowę" i nie ulegał presji wywieranej przez szmatławce, które jak podchwycą jakąś bzdurę, to będą ją cisnęli do znudzenia.

9

Dobrze, że wszystko jest z nim ok. Taki rezerwowy w drużynie to skarb, liczę, że trochę pogra w tym sezonie, niekoniecznie w razie kontuzji Alby. Niby Jordi wciąga go nosem, ale Adriano zasługuje na trochę gry no i to jego kopyto...

2

Bo teraz pojechali na mecz reprezentacji U-20, a razem z Dongou dostali powołanie na zgrupowanie "dorosłej" reprezentacji od 6. września ;)

4

A jakby Mascherano nie powstrzymał faulem typa z Elche, gość by wyszedł sam na sam z Bravo i został sfaulowany - Bravo dostaje czerwoną kartkę, to kto by bronił? :D Lepiej mieć porządnego zapasowego golkipera, którego trener nie będzie się bał wpuścić czy nawet posadzić na ławie w razie konieczności, bo w tamtym sezonie jak VV był kontuzjowany i Pinto przydzwonił w słupek, to miałem wrażenie, że Martino prędzej Pique postawi na bramce niż wprowadzi Oiera :D

1

On i hiszpańskie media :P

5

Bardzo podobny artykuł pojawił się na początku poprzedniego sezonu, chyba "ileśtam zmian w Barcy Martino", gdzie było np. że skończy się krótkie wykonywanie SFG, będzie większy pressing, a Iniesta nie będzie grał na skrzydle :DDD

"Dla kontrastu, Tata Martino w trakcie konferencji prasowych wydawał się nieco zagubiony." - akurat konferencje wychodziły Tacie świetnie, oczywiście miał zupełnie inne podejście od Lucho, ale zjadał dziennikarzy, miał wyluzowane i ironiczne podejście - co później średnio przekładało się na brak uleganiu presji, ale to już inna sprawa. No i mimo, że nic nie wygraliśmy, to byliśmy bardzo blisko - finał CdR, nieuznany gol Messiego w ostatniej kolejce, w LM odpadnięcie po wyrównanym dwumeczu i strzale życia Ribasa. Po prostu przygotowanie fizyczne i gra w końcówce wyglądały u nas tragicznie, nie dało się na to patrzeć i to był główny problem :(

1

Przecież wpłacenie klauzuli oznacza właśnie to - zapłacenie za rozwiązanie kontraktu...

2

Nikt nam go nie sprzątnie, przecież to nie jest tak, że klub wpłaca klauzulę i zawodnik nie ma nic do powiedzenia, a Munir jest u nas szczęśliwy, więc luz. Nie ma co przenosić go do pierwszego zespołu, żeby siedział na ławie, starczy wynegocjować nowy kontrakt, dać większe zarobki i ewentualnie podnieść klauzulę od razu do tych 35 baniek.

1

No to mój błąd, z rozpędu tak napisałem - ale kto wie, może w tym sezonie to się zmieni! ;)

7

Jutro w hiszpańskiej prasie: "Koniec cyklu Atletico" :D

A tak serio, to jak mecz wyglądał, bo nie oglądałem? Atletico z przyzwyczajenia postawiło autobus, bo zapomniało, z kim gra? :D Rayo trzeba życzyć powodzenia, wyjątkowo wdzięczny zespół, grają radosną piłkę, czasem się postawią Atletico albo Realowi, a dla nas zawsze są dostarczycielami punktów i dużych ilości bramek, oby się utrzymali na kolejny sezon!

1

Skoro trener go chciał, transfer jest praktycznie domknięty i będzie nas kosztował śmieszne 6 milionów ojro, to czemu by nie dać mu szansy? Gość z tego, co widziałem, przypomina stylem gry Alvesa, więc może będzie jak znalazł po odejściu "na emeryturę" Daniego za rok. A jak nie, to żadna wtopa, ważne, że jest zabezpieczenie na sankcje transferowe.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?