4

Czasem mam wrażenie, że selekcjonerzy reprezentacji po prostu czasem nie zwracają uwagi na zawodników mniejszych klubów, ale jak tylko pójdą do bardziej znanego, to od razu są powoływani, no bo przecież musi być dobry, skoro go kupili... Najśmieszniejsze to mi się wydaje w przypadku Scolariego, gdzie grali Luiz/Dante i Marcelo zamiast Mirandy i Filipe Luisa, bo ci dwaj ostatni grali "tylko" w małym Atletico :D

3

Neutralny kibic by to olał i oglądał mecz Bayernu z City. Albo wolałby obejrzeć Barcelonę, gdzie gra wielu znanych piłkarzy i może się skończyć dużą ilością bramek, bo neutralni kibice lubią duże ilości bramek ;)

2

Adama wkręcał obrońców w ziemię jak sondy geotechniczne, a Juan Roman uroczo odbił się od Dongou przy drugiej bramce. Obrońcy Saragossy średnio ogarniają ustawianie pułapek ofsajdoswych, zawsze ktoś im zostawał albo linia źle wychodziła. Naprawdę ładnie ta gra wyglądała, Barcy B nie stawiają takich autobusów jak pierwszej drużynie.

Swoją drogą, śmieszna sprawa z tymi absencjami. Więcej zawodników z naszych rezerw zostało powołanych do dorosłych (!) kadr narodowych niż z większości pierwszoligowych drużyn hiszpańskich (czwórka o ile dobrze liczę, chyba, że pominąłem kogoś jeszcze)...

0

"Finnegan's Wake" też? U mnie przeczytanie tego jest na topowym miejscu na bucket liście, ale coś ciężko się zabrać! :P

0

Akurat reprezentacja Palestyny jest członkiem FIFA i bierze udział w eliminacjach do MŚ czy Mistrzostw Azji. Zupełnie inna sytuacja niż z Katalonią ;)

11

Jeżeli chodzi o zastąpienie Xabiego Alonso, to wydaje mi się, że Hiszpania niekoniecznie potrzebuje dwóch defensywnych pomocników jednocześnie na boisku, ale w razie czego jest Iturraspe (albo Illarramendi :D ), gorzej z zastąpieniem Xaviego, bo to jest po prostu niewykonalne. Ale na rozegranie obok Iniesty jest Cesc, Isco, Koke, Thiago, Herrera, do tego zaraz zacznie się do dorosłej kadry dobijać kolejne pokolenie w postaci choćby Sampera czy Denisa Suareza.

Ale atak... Zastąpienie Davida Villi, z tym VdB nie może sobie poradzić właściwie od Euro 2012, gdzie jakoś się udało. Torres to Torres, Negredo niekoniecznie pasuje do kadry, a Costa kompletnie nie ogarnia tego stylu gry. Soldado i Llorente nie leżą del Bosque z kolei. Ciekawy może być ten Paco Alcacer, młody i w Valencii tak wyrósł właściwie znikąd w poprzednim sezonie, ratując im tyłki w LE. Zobaczymy, czy Munir dostanie jakąś szansę, bo w sumie pasuje lepiej niż na siłę wpychany do kadry Costa.

21

A mi się wydaje, że to nie jest do końca dobry pomysł. Adama już jest czołgiem tak czy siak, więc w BPL nie zmężnieje jeszcze bardziej (a jakby tak się stało, to by mu chyba włosy zaczęły rosnąć w jakichś kompletnie randomowych miejscach, bo inaczej sobie nie wyobrażam tego :P ). To, czego ten gość potrzebuje, to ogarnięcia taktycznego, może niech analizuje spotkania razem z "analitykiem" Dongou (dobrze pamiętam, że to ten miał takie hobby?) albo niech sztab trenerski z nim spędza więcej czasu, żeby wpoić mu, jak ma grać. W Stoke grającym taktyką "dzida i do przodu" gość się tylko utwierdzi w swoim podejściu. W PD przy dobrym szkoleniowcu i drużynie grającej "na tak" więcej by się nauczył, niech to nawet będzie Rayo, albo Sociedad.

1

Ehhh od razu doktorat, sama wymiana poglądów z innymi daje o wiele więcej niż jakiśtam papierek! :)

2

Kto by pomyślał, że będę wchodził na portal o drużynie piłkarskiej i czytał głębokie filozoficzne dysputy :) A tak narzekają, że poziom mamy niski w Internetach...!

1

To jak łowienie ryb w beczce, co? :)

2

Poza tym z tego, co mówił Zubi, to on negocjował tylko transfer Rakiticia. Bądź co bądź, to jednak były piłkarz, w klubie mamy speców od finansów etc., którzy naprawdę się do tego bardziej nadają - choćby Sanllehi, który ogarnął zdaje się obniżkę ceny za Suareza i akcję z Ceskiem (w sensie transfer do nas) choćby.

3

Wyczuwam, że w ciągu 5 najbliższych odpowiedzi ten wątek zejdzie na temat polityki :P

@pax: No właśnie, śmieszne te odpowiedzi. Przez długi czas myślałem, że tylko u nas jest taki hejt na Zubiego i zarząd, ale okazuje się, że w Katalonii też (co zresztą pokazały prezentacje Douglasa i Mathieu). A szczerze mówiąc, to nie widzę jakiejkolwiek "alternatywy" i silnej opozycji do obecnego zarządu, może niech znowu przyjdzie "cudotwórca" Laporta i spierniczy całą pracę nad redukcją długów wykonaną w ostatnich latach?

16

Całe szczęście, bo jakbyśmy tego Marquinhosa kupili za więcej niż 30 baniek, to byłoby jeszcze śmieszniej niż David Luiz za 50 baniek (i śmieszniej niż, wg niektóych, Jeremy Mathieu za 20, ale to już szczegóły :P ). Cuadrado żałuję, ale cóż, nie wszystko się udaje - myślę, że byłby idealny w roli prawego "Daniego Alvesa" zamiast Brazylijczyka, bo to, jak na razie grał Dani, to na pewno nie była pozycja prawego obrońcy. Jeśli rzeczywiście nie chciał przyjść, bo prawa obrona, to przykre, że przez te przeklęte łatki i etykietki straciliśmy takiego grajka.

A co do transferu Bravo, to już słyszałem, że był to pomysł Zubiego, Lucho, zawodników, którzy dali petycje sekretariatowi technicznemu (!) - przynajmniej tak Orłowski sobie bajdurzył ostatnio, a teraz Unzue (który swoją drogą nie jest trenerem bramkarzy tylko asystentem Lucho!) :)

2

Czyli fakt, że z tych wydanych +/- 150 baniek, zapłacenie o 5 za dużo za jednego gracza (pomijając już kwestie takie, że to nie Zubi negocjował i Mathieu sam "dopłacił" do transferu) to już powód do negatywnej oceny? :(

1

Widzisz, nawet on kibicuje Barcy, no któż by pomyślał? :P

34

Śmieszne te wyniki - wygląda na to, że prawie wszyscy głosują "tak, wygramy 2-3 trofea, wzmocniliśmy wszystkie pozycje, Lucho jest świetnym trenerem - ale Zubizarrety i Bartomeu i tak nienawidzę, o!" :D

3

Przecież to było spotkanie trenerów klubowych, zresztą jaki Lucho miałby cel w tym, żeby jego gracze jeździli na reprezentacje? :P

1

Racja, Costa kompletnie nie czuje gry Hiszpanów, już Torres na dziewiątce u nich lepiej wygląda.

16

Jeśli faktycznie zagrał i był aktywny, to nic, tylko się cieszyć :) Do tego jak rzeczywiście razem ze Suarezem nastrzelali tyle bramek, to jeszcze bardziej się nie mogę doczekać powrotu Urusa do prawdziwej gry - mniejsza o to, że sparing, ale jeśli tak im wyszła współpraca w pierwszej wspólnej grze, to może być tylko lepiej!

2

Trenowało 9 zawodników, w tym 3 prawych obrońców... I jeszcze do tego czwarty Adriano :P

1

"Del Bosque tłumaczy: „Brakuje nam zrozumienia gry Diego Costy”." - mi się wydaje, że to jest na odwrót - to Diego Costa kompletnie nie ogarnia gry reprezentacji Hiszpanii i potrzebny jest tej kadrze jak rybie rower.

1

Myślę, że sporo osób tutaj za bardzo to przeżywa. W sumie kolega zwiący się pokrętnie zerem poniżej powiedział prawie wszystko, co chciałem powiedzieć.

Dla niektórych kapitan to powinien być ten najbardziej "napakowany" zawodnik, najlepiej środkowy obrońca, koniecznie z dużym doświadczeniem w reprezentacji. Ale serio, czy Thiago Silva bojący się wykonywać karnego i płaczący po wymęczonej wygranej, tudzież łapiący żółtą kartkę za bezmyślne zachowanie i eliminujący się z półfinału MŚ to naprawdę dla was materiał na kapitana? Już David Luiz się bardziej do tego nadaje, tylko on z kolei jest kompletnym nieogarem taktycznym. Neymar jest liderem drużyny na boisku, w Brazylii jest z nim jak z Messim w Argentynie - nie wiesz co zrobić z piłką, to podaj do Neymara i masz alibi.

Jeżeli nie ma w drużynie zawodników, którzy ewidentnie wykazują charyzmę i mają cojones ze stali, jak Puyol, to nie ma co wybrać na kapitana środkowego obrońcę tylko dlatego, że to środkowy obrońca i ma doświadczenie.

Swoją drogą, w Barcy grają teraz kapitanowie reprezentacji Brazylii, Argentyny i Chile... Jeszcze jakby tak Suarez w Urugwaju dziabnął opaskę, mielibyśmy komplet w Ameryce Południowej, szkoda, że Luisito ma tego banika na reprę do 2016! :P

6

Przecież Luis Enrique też mówił, że miał okazję spotkać się ze starymi przyjaciółmi, w tym z Mourinho, więc nie przesadzajcie z hejtem na Portugalczyka. Jest jaki jest, trener świetny, zachowanie zwykle prostackie i chamskie, jako człowieka nie można go oceniać, bo zawsze publicznie zakłada maskę. Ale jeżeli taki buntownik i enfant terrible światowego futbolu, który leje na autorytety i który nie wypowiada się kontrowersyjnie tylko jak używa cynizmu i ironii, mówi w tak ciepłych słowach o naszym trenerze, to moim zdaniem dobrze świadczy tylko o Lucho, że był w stanie sobie zaskarbić szacunek i sympatię kogoś tak wymagającego. Pamiętajcie, że kiedyś w Barcelonie bywało tak: https://larottaperitaca.files.wordpress.com/2012/03/immagine-2.png :)

4

Przyjść nie przyjdzie, bo kibice nie zapomną mu, co odwalał jak prowadził Real. Ale wiadomo, że brak zatrudnienia przez Barcę, która zdecydowała się na żółtodzioba Guardiolę to poważna skaza na wspaniałej karierze Mourinho i kopniak prosto w jajca jego ambicji, w końcu to był bądź co bądź nasz człowiek, który zbierał tu szlify.

1

Przecież na tej focie jest Pierluigi Colina, a nie Infantino!EDIT: Nevermind, zauważyłem, że Infantino też jest, tylko schowany w tłumie :P

2

Ale jak to, przecież Lucho wyjaśnił, że oni na ławce przez te słuchaweczki tylko muzyki słuchają! :o

1

E tam, nie ubrudzi, bo przez cały mecz i tak będzie łaził w tę i we w tę. I może znowu da okazje realizatorowi do pokazywania co chwilę jakiejś ładnej pani siedzącej za nim :)

1

Mnie tam Koscielny jakoś cały czas nie przekonuje. Mangali nie śledzę, ale wiem, że Ty się nim jarasz, więc pewno dobry jest :P A co do Sakho, to mi strasznie imponował z czasów gry w PSG i byłem sam bardzo zawiedziony, jak go nie sprowadziliśmy rok temu, ale w Liverpoolu mimo wszystko jakoś nie zachwyca i trochę mnie zawiódł - chociaż tam w sumie to cała obrona popełnia masę baboli.

1

Cholo już zaciera ręce, Ramos z Pepe zresztą też :D

10

Jak dla mnie Chorwatowi jeszcze trochę brakuje do pełnej adaptacji do naszego stylu gry, ale z każdym meczem będzie lepiej - oczywiście musi budzić respekt liczba podań i świetna asysta do Munira, ale jak na mój gust, to ciągle jeszcze nie to. Nie jestem bynajmniej krytycznie nastawiony do tego transferu, bardzo mnie on cieszy - po prostu uważam, że Rakitić może być jednym z najlepszych na swojej pozycji na świecie i wkrótce, jak tylko się rozkręci i w pełni dostosuje, na ten najwyższy poziom wejdzie!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?