Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
38
Jak stwierdził komentator na BeIn Sports: "co to dla niego, ma kilka blizn z tyłu głowy, teraz może będzie miał z przodu, zaraz powróci na boisko!" ;) Oby to nie było nic poważnego, ale skoro dograł te 15 minut pierwszej części, to raczej nie miał wstrząśnienia mózgu.
1
Jakie 86, przecież kosztował 250 baniek!!!111 Nie wliczając orgii w Londynie dla jego ojca, haha.
OK, oczywiście żartuję, zanim mnie tu ktoś o prowokacje posądzi ;) Neymar dzisiaj wejście smoka zanotował, to fakt.
1
O żeż, no to żeś trafił, chłopie! :P
1
"i nie podyktował żadnego z dwóch możliwych jedenastek na rzecz Barcelony." - głupi chochlik się wkradł, chociaż pociesznie brzmi :P Swoją drogą, dodałbym tu możliwą jedenastkę dla Athleticu po obłapywaniu Aduriza przez Masche w pierwszej połowie. W ogóle, sędzia dzisiaj chyba zapomniał dezodorantu, jak w tej reklamie i dlatego nie gwizdał prawie nic, bo fauli było od groma. No i nieuznana bramka Munira.
Ale meczyk wysokich lotów, tak dobrze grającej Barcy dawno nie widziałem!
0
Sytuacja rozkręci się, jak będzie większe zgranie. Iniesta i Messi akurat grać muszą, bo bez Iniesty nasza pomoc wyglądała miernie, a Messi to no... Nie trzeba nic mówić. Tylko skąd ten Munir?
0
No przyznam się, że mnie Lucho zaskoczył z tym składem! Ale bardziej dziwi obecność Munira zamiast Neymara, serio... Dziwne rzeczy się dzieją. A z Mathieu przesadzasz, jego wybicia w słupek nie nazwałbym do końca błędem - błędem było oczywiście wybicie w Sergio, po którym Villarreal miał szansę i skiksowanie przy wybijaniu dośrodkowania, po którym był strzał w słupek. Przy pierwszej sytuacji w tej samej akcji, piłka trafiła w pole karne jak Mathieu był na wykroku i musiał dziwnie wygiąć się, żeby ją wybić, dlatego było to złe wybicie - ale tutaj bardziej Rakitić zawalił, bo mógł tę piłkę opanować albo trzasnąć w trybuny, tymczasem odbił tak, że zawodnik VR miał okazję na strzał. Nie grał tak źle, jak wyszło w ocenach, naprawdę.
1
Baskowie są bardzo groźni w grze w powietrzu i przy SFG. Dwóch wysokich stoperów zapewnia nam większy spokój w tym aspekcie, a Mathieu naprawdę dobrze się spisuje przy bronieniu górnych piłek. Poza tym jest lewonożny, więc bardziej naturalna będzie dla niego gra na LŚO (chociaż na dobrą sprawę, moim zdaniem Bartra też się sprawdza ustawiony w ten sposób obok Pique).
1
Drugiego Halilovicia jednak nie wzięli do tej jego kategorii, bo chyba za wolny był.
2
Poza tym, nie ma się co czarować - możemy sobie kalkulować, że remis to, a wygrana Realu tamto - ale jak gra Real, to zawsze najbardziej usatysfakcjonuje nas ich porażka :P
15
Kadra pierwszego zespołu liczy 23 zawodników, do tego Sandro i Munir z Barcy B = 25. Na mecz powołuje się 18. Suarez zawieszony, Alves, Vermaelen i Masip kontuzjowani, zostaje 21 - czyli trójka tak czy siak musi iść na trybuny. Douglas jest nowy, więc wiadomo, że jest w tej trójce, Rafinha po długiej podróży, poza tym grał w dwóch poprzednich spotkaniach, więc też może odpocząć. Na ławe na pewno idzie bramkarz, boczny obrońca, środkowy obrońca, dwóch pomocników i dwóch napastników - zmiany w defensywie będą raczej przeprowadzane z konieczności, a w ataku jak nie będzie szło, to dobrze kogoś wpuścić, do tego Iniesta jest po kontuzji. Czyli zakładając, że zagra Pique i Mathieu, na trybuny idzie albo Bartra albo Masche, bo dwóch ŚO nie potrzebujemy - Masche jest bardziej doświadczony do tego może zagrać też na DM. Proste? Może dla odmiany w następnym spotkaniu szanse dostanie Bartra, na razie gramy z bardzo mocnym rywalem więc nie ma co robić roszad w defensywie, jeśli nie zachodzi taka konieczność, od testowania nowych ustawień będzie Granada czy inne Rayo.
Tak płakaliście, że nie mamy dość graczy na pozycje ŚO, a jak w końcu mamy rezerwowych i nie musimy się martwić każdą kontuzją czy wykluczeniem, to płaczecie, żeby Bartra uciekał, bo w 3 (!) spotkaniu sezonu trener go odsyła na trybunę...
3
"Warto tu wspomnieć o kontekście historycznym tej daty, czyli podbiciu miasta przez wojska Burbonów w 1714 roku. Nie tylko Polacy mają w zwyczaju świętować swoje klęski." - świetne ;) Czyżby kolejny powód, dla których na Katalończyków mówi się "el Polacos"? :D
1
E tam, żaden stres, w tym sezonie mamy dość środkowych obrońców ;) Nawet próbowałem coś na ten temat znaleźć w regulaminach LFP, ale prawie wszystko co znalazłem tam dotyczyło finansowego fair play albo nie było przetłumaczone na angielski :P Nawet kolegę Cosinusa zdaje się niechcący wkręciłem, że dzisiaj pauzuje Masche!
9
A niby dlaczego Neymar miałby nie zagrać, przecież zagrał w dwóch spotkaniach Brazylii (gdzie dodatkowo trzasnął bramę i chyba asystę)? I do tego Munir... Gość ma jeszcze czas na ogranie się, z Bilbao musi zagrać pewniak, bo z Villarrealem to młody grał piach. Messi, Neymar i Pedro, innej opcji nie widzę na dzisiaj do wyjściowego składu.
1
Właśnie też byłem przekonany, że tak to wygląda, bo myślałem, że za bezpośrednią czerwoną są dwa mecze pauzy.
1
Pamiętam tę rolę, chyba każdy, kto oglądał "Prawdziwy Romans" zapamiętuje go... Floyd się chyba ta postać nazywała? :P
2
No właśnie ten nieuznany gol Messiego mnie do tej pory zadziwia - wszyscy przeszli nad tym zupełnie do porządku dziennego, nie słyszałem ani jednego komentarza piłkarza/działacza Barcy na ten temat, ani tutaj na stronie nikt tego nie roztrząsał specjalnie. W sumie sam też to miałem gdzieś na dobrą sprawę... I chyba każdy sobie pomyślał po prostu "no nic, graliśmy jak dzieci we mgle od kwietnia, sezon bez trofeum, może jakieś dobre transfery i przebudowa drużyny będzie, Martino odchodzi, a Atletico tak ładnie szło i zasłużyli...", czego do tej pory nie pojmuje, bo bądź co bądź, przez te ostatnie kolejki to nie tylko Barca, ale też Atletico i Real wręcz przebijały się w najbardziej absurdalnych i głupich stratach punktów. Coś w stylu "oni wtopili z Getafe? No to my nie możemy być gorsi, podłóżmy się Almerii!" :P
Wyobrażasz sobie, co by się działo, jakby nie uznali prawidłowej bramki w ten sposób powiedzmy w finale LM i np. doszłoby do karnych?
1
Za bezpośrednie czerwo jest zdaje się dwa mecze zawieszenia, więc raczej nie zobaczysz (chociaż głowy sobie nie dam uciąć, że na pewno tak jest)!
1
Rola życia Brada Pitta, z tym "psi" (oczywiście obok Tylera Durdena) ;) Ale bardziej zrytych filmów od Guyów Ritchich jest przecie na pęczki, chociaż Sojer pewno większość widział (bo sam z siebie by taki nie był!).
7
Pep, który sam mówił, że żałuje swojej gry dla reprezentacji Hiszpanii miałby zostać jej selekcjonerem? :D
2
Ale przecież kolejne koszyki byłby już ustalane zgodnie ze współczynnikiem UEFA, czyli taka sytuacja jak podałeś nie mogłaby mieć miejsca. Tak czy siak, liczę, że nie tylko znajdziemy się w przyszłym sezonie w pierwszym koszyku, ale też zapewnimy w nim miejsce mistrzowi Rosji ;)
4
Oj "lokalne wsparcie", to klub Florentino jak najbardziej otrzymuje - i to chyba nawet w bardziej bezpośredniej formie, niż Barca i Athletic ;)
2
Oczywiście, nie mówię, że nie zdażają mu się błędy, bo każdemu obrońcy się zdarzają! Po prostu po przyjrzeniu się naprawdę imponuje mi jego poruszanie się po boisku, ale ja tam jestem laik i amator, bo inaczej zbierałbym grubą kasę trenując jakiś zespolik w naszej Ekstraklasie ;)
A po wczorajszym maratonie, to póki co oglądanie i analizowanie piłki przyprawia mnie o lekkie mdłości, więc może na razie sobie to odpuśćmy - liczmy, że po jutrzejszym spotkaniu nie będziemy musieli szukać dziury w całym i znowu wytykać błędy naszym zawodnikom ;)
1
A pewno, że by się znalazło, to byli tak pierwsi from the top of my head :) Chociaż na dobrą sprawę, z tych szłoby zrobić porządną pierwszą jedenastkę. A za pazuchą byliby różni Thiago i inne Artety. Z graczy Espanyolu to w sumie tylko kojarzę Casillę i Sergio Garcię (czyli chyba jedynych, którzy w kadrze papużek mają staż dłuższy niż 2 lata :D), którzy grali w reprezentacji Katalonii.
1
No, Katalonia by wymiatała, jakby szkielet z graczy Barcy wzmocnić zawodnikami Espanyolu... :D I Bojan w końcu miałby okazję sobie pograć w reprezentacji narodowej.
A tak serio, to parę lat temu to by miało większy sens, jak w Katalonii grałby zdrowy Valdes, Xavi, Puyol z Pique w topowej formie, może Messi by się skusił do reprezentowania Katalonii :> Teraz zostaje Busquets, Pique z Bartrą, Jordi Alba i ewentualnie Cesc na dobrą sprawę.
2
A skąd wiesz, że nie mają? Może to nie jest duża wada, tylko krótkowzrocznośc - spokojnie mogą grać czy trenować bez nich, ale na widowni wiadomo, że lepiej oglądać w okularach.
4
Jak dla mnie, to jest naprawdę niezły pomysł. Prawdę mówiąc, to poziom gry reprezentacji narodowych jest w tym momencie sporo niższy od poziomu w piłce klubowej, właśnie ze względu na zgranie zawodników. Mecze na turniejach jak MŚ, pomiędzy topowymi drużynami (w dalszych fazach) to zwykle bardzo asekuracyjna gra z obu stron, do jednej bramki - taki stan rzeczy jest powodowany oczywiście też tym, że szansa jest raz na 4 lata, ale również przez brak takiego zgrania jak w klubach, czyli większą możliwość pomyłki i straty bramki.
Szczerze mówiąc, to uważam, że obecne topowe drużyny klubowe poradziłyby sobie z pokonaniem reprezentacji mistrzów świata, ale to tylko daleko posunięte gdybanie oczywiście :P
5
Nie ma sensu stawiać znowu na Munira, z Villarrealem grał fatalnie w ofensywie (chociaż w pressingu nie wyglądał gorzej od Pedro, ale to napastnik!), właściwie podanie do niego kończyło się stratą, więc z Baskami lepiej nie będzie. Gość ma jeszcze czas, nie ma co go od razu rzucać na głęboką wodę.
Ja liczę na parę Bartra - Pique i Montoyę jako defensywną opcję na prawej obronie. Oby Iniesta był zdolny do gry, ale jak nie, to Xavi i Rakitić, mimo wszystko. Z przodu Neymar, Messi i Pedro.
1
Podglądali, co zawodnicy robią w szatni? :P
21
Ale temu Jordiemu wszyscy laurkę robią, nie ma co! ;) Ale moim zdaniem, jak najbardziej zasłużenie. Wczoraj jak się bawiłem w tę analizę gry bocznych obrońców z Villarrealem dla dyskusji z Paxem, to mogłem na to naprawdę zwrócić uwagę, Jordi prezentuje olbrzymią "kulturę gry" z tyłu, do tego jest na tyle szybki, że jest w stanie wrócić za napastnikiem przy kontrze, kiedy bierze udział w akcji ofensywnej. Do tego dobre zrozumienie z Sergio i teraz z Mathieu w grze obronnej. A z przodu potrafi się podłączyć i rozegrać klepę z Iniestą, Neymarem czy Messim, czegóż chcieć więcej...
Idealny gracz na lewą obronę w Barcelonie, dobrze, że jest jeszcze stosunkowo młody i będzie mógł pograć tu długo.
3
Alba w swoim pierwszym sezonie w Barcy faktycznie w obronie nie był mega pewny, ale od poprzedniego sezonu to się znacznie poprawiło. Jeżeli chodzi o asekurację i ogarnięcie taktyczne przy bronieniu, to naprawdę prezentuje się świetnie.