15

Pozostałe 21% to rodzina i pracownicy Florentino Pereza :P

2

W sumie dla Neymara chyba większą karą, niż te parę tysięcy ojro, będzie sam wstyd związany z wyciekiem informacji, że Lucho go zbeształ za to. Mam zresztą nadzieję, że Brazylijczyk dostał solidną reprymendę i suszarkę, niech wiedzą, kto w zespole nosi spodnie :D

5

Mam nadzieję, że mecz nie będzie za zamkniętymi drzwiami, chętnie obejrzałbym sobie dwie Barce na raz na boisku w środku tygodnia :)

3

A jednak, mówiłem, że liga hiszpańska się wzmacnia! Świetny transfer nietoperzy, w sumie dobrze widzieć, że w końcu wyleźli chyba z kryzysu i nie muszą robić wyprzedaży co roku, oby nowy właściciel okazał się lepszy niż ten cały szejk z Malagi.

3

Fakt, że potrafi poukładać skład tracąc co roku "największą gwiazdę" (Falcao, Diego Costa) tylko bardzo dobrze o nim świadczy. Co roku jest to samo - Atletico sprzedaje gwiazdę, kupuje mniej znanych piłkarzy, wszyscy wieszczą, że to koniec ich dobrej gry, a oni grają z roku na rok lepiej. Teraz też jak na mój gust zrobili świetne transfery, Mandżukić wbrew pozorom powinien zastąpić Costę, bardzo podobny profil zawodnika, do tego jest świetny Griezmann, teraz jeszcze Cerci (przyznam się, że nie kojarzę za bardzo, ale wygląda też na "pakera"). Trzon pozostał ten sam, gra defensywna Atletico to bajka, wiadomo, że zupełnie inny styl niż w Barcy, bo bronią się bliżej bramki, ale każdy wie, co ma robić. Niby Gabi, Tiago czy Mario Suarez to nie są piłkarze z najwyższej półki, ale w Atletico ich praca jako defensywnych pomocników wygląda perfekcyjnie.

Cholo chciałbym zobaczyć na następnym Mundialu w roli trenera Argentyny, serio. Już na tym Mundialu, szczególnie w fazie pucharowej, grali coś prawie jak catenaccio - świetnie ustawiona defensywa i liczenie na kontrataki, z Simeone to mogłoby jeszcze lepiej wyglądać + ma na pewno więcej charyzmy niż Sabella i Tata razem wzięci, nic im nie ujmując ;)

Nie powiem, uważam go na ten moment za jednego z najlepszych trenerów na świecie :D

2

Właśnie, może po prostu ten biedny sędzia, który do dziś pewnie moczy się w nocy i ma koszmary na samo wspomnienie potężnych ciosów Simeone niespodziewanie spadających na jego ciemię, zgłosił veto wobec zaproszenia go :)

W sumie, jak ktoś zauważył, van Gaala też brakuje, albo Rodgersa z Liverpoolu, w końcu również wielkie instytucje. Mi się wydaje, że po prostu nie wszyscy akceptują te zaproszenia, niektórzy wolą zostać i pracować z drużynami albo po prostu nie lubią się bujać po salonach. Dwa lata temu pamiętam rejwach, że Tito zaprosili, a przecież to też nowicjusz, z kolei rok temu z tego co pamiętam Martino nie było na spotkaniu, a pewnie zaproszenie dostał.

1

Wiesz, Lucho też nie ma zbyt dużego doświadczenia, a popatrz na innych w tym zestawieniu - Inzaghi pierwszy sezon na stanowisku, trenuje Milan, który nie gra w europejskich pucharach; Nuno Espirito Santo - Valencia poza pucharami, prawie zero doświadczenia, trenował jakiś portugalski klub 2 lata; trenerzy Bayeru, Olympiakosu, Schalke, Napoli czy Sevilli, czyli klubów zdecydowanie mniej znaczących w Europie od Atletico w ostatnich latach.

Simeone z Atletico wygrał Ligę Europy, SPH, La Ligę, doszedł do finału LM, to wszystko w kilka lat. A kluby z tego co widzę, to trenuje od 2006 roku (zaczynał w Argentynie). To, że sprawia wrażenie nieokrzesanego nie znaczy, że taki jest, w wywiadach sprawia wrażenie bardzo ogarniętego. I pod względem taktyki to Atletico jest jedną z najbardziej ułożonych drużyn ostatnich lat - zresztą z tego, co kojarzę, to Simeone też był mimo wszystko zawodnikiem ułożonym taktycznie, trochę jak Mascherano teraz.

Bonus: jest sobowtórem Rona Perlmana. Kto by nie zapraszał na takie wydarzenie sobowtóra Rona Perlmana?! :)

22

Polecam ten artykuł redaktorowi Orłowskiemu, zanim znowu zacznie się bawić w agenta Xaviego i rozkminiać, czy jeszcze tego lata przejdzie do MLS, czy może w zimie i jak zniesie czekanie na ligę, która zaczyna się w marcu :P Biorąc pod uwagę sankcje transferowe, dobrze byłoby, żeby Xavi został nie tylko na ten, ale i na następny sezon.

7

Myślę, że Simeone otrzymał zaproszenie, tylko je po prostu olał. Nie ma co panikować, wiadomo, że trenerem jest o niebo lepszym od większości tej stawki ;)

1

No też mi się wydaje, że to w stylu tego "najlepsze - najgorsze" jest, chociaż po meczu z Elche przyznam, że średnio to ogarnąłem. Dla mnie problemem była wczoraj słaba skuteczność, ale w defensywie gramy w końcu na takim poziomie, że nie dostaję palpitacji jak przeciwnik przejdzie za połowę :)

Z nagonką nie chodziło mi o to, że katalońskie media chcą źle dla Barcy, broń boże - ale też od początku średnio przychylnie patrzą na ten transfer, co pewnie miało jakiś wpływ na idiotyczne zachowanie kibiców na prezentacji.

5

Akurat pewnie to Mathieu gra, po prostu parę razy zagrał na sporym ryzyku i popełnił głupie błędy. Ale wieszać psy będzie można na nim jak przez jego błąd stracimy punkty czy choćby bramkę, a póki co, to w ciągu dwóch spotkań przeciwnicy nawet nie oddali celnego strzału (!). Ale widzę, że nagonka katalońskich mediów trwa, jeżeli tak ma grać nasza obrona w najgorszej wersji, to biorę z pocałowaniem ręki.

17

"Powodzenia w starciach z Realem, Luis!", "Dzięki, nawzajem, Steven!" :)

2

Mi się wydaje, że ten zakaz polega mniej więcej właśnie na tym, że nie możemy pozyskiwać żadnych kart zawodników, bo inaczej to nie byłby żaden zakaz na dobrą sprawę. Sporo zawodnikom pewnie pokończą się kontrakty za rok (o ile nic nie przedłużą), więc Barca mogłaby w ten sposób kogoś nabyć i nie byłoby problemu, skoro Bayern mógł tak wyciągnąć Lewandowskiego.

7

Suarez to wciąga Alexisa bez dwóch zdań, co z tego, że musimy na niego trochę poczekać, to jest crack jakich mało, moim zdaniem w trójce trzech najlepszych na świecie.

A Cesc zawsze zaczynał sezon świetnie a później różnie bywało, Rakiticiowi damy trochę czasu i zobaczymy, że wejdzie na podobny poziom w ofensywie, bo w defensywie daje zdecydowanie więcej niż Fabregas.

2

No nie? Jak patrzyłem na niego w meczach o Superpuchar Hiszpanii, to cały czas miał minę, jakby płakał :o

2

Porównanie jest oczywiście bez sensu, ale w ogóle nazywanie ich dwoma największymi transferami... Może najdroższymi, ok, ale James do największych transferów moim zdaniem się nie zalicza w tym okienku. Oprócz Suareza to transfer Di Marii, Lewandowskiego (który przeszedł za friko, ale i tak!), wypożyczenie Falcao, David Luiz w PSG (chociaż przepłacony równie mocno, co James), Cesc i Costa w Chelsea, nawet ten śmieszny Balotelli w Liverpoolu, ba, nawet transfer Kroosa do Realu - przecież to wszystko są piłkarze bardziej znani i z większą renomą (żeby nie powiedzieć po prostu, że z wyższej półki i lepsi) od Jamesa.

1

Pauzuje przez 2 spotkania zdaje się, bo dostał bezpośrednie czerwo :P

3

Busi również powraca, oby to oznaczało, że skończyły się jego pachwinowe problemy i w tym sezonie niech znowu będzie jednym z najlepszych pomocników na świecie. Wczoraj zagrał świetne spotkanie, znowu rządził i dzielił w środku pola.

4

Oj, może lepiej nie mów tego tak otwarcie, podobno za mówienie negatywnych rzeczy o wyborze nagród indywidualnych można trafić do więzienia! ;)

2

Z tym ostatnim się zgodzę, chociaż sam nie byłem zwolennikiem pozostania u nas Alvesa - no ale skoro nikogo na jego miejsce na dobrą sprawę nie kupiliśmy i zostaje na kolejny sezon, to trzeba mu życzyć powodzenia.

Właśnie zauważyłem, że Alves (do spółki z Messim) odebrał piłkę w sytuacji, gdzie padł gol dla Barcy - i to jest bardziej wymierna korzyść z jego gry niż dwucyfrowa liczba dośrodkowań w stylu "może coś trafią". Może zamiast sypać statystykami, korzystaj z tego jakże zacnego argumentu w odpowiedzi na zbyt duży hejt? ;)

2

Oprócz niego jeszcze Di Maria i Xabi odpadli... W zeszłym sezonie o ile dobrze pamiętam Real też grał bez Cristiana na Anoeta i wygrał 4:0 (ręki ani żadnej innej części ciała sobie uciąć nie dam, że bez, ale coś tak kojarzę).

1

Za to w defensywie Rakitić musiał pół meczu asekurować jego stronę, a przy rzucie wolnym w pierwszej połowie, gdzie VR doszedł do najgroźniejszej akcji w spotkaniu (właściwie jedynej groźnej), po której powinien paść gol, Dani kompletnie odpuścił krycie i bramka byłaby na jego konto. W ofensywie dziś na plus, chociaż sporo niecelnych dograń jak zwykle, ale kilka razy było naprawdę groźnie - zwłaszcza 2 dogrania po ziemi w pierwszej połowie. Był jednym z najaktywniejszych z przodu, to trzeba przyznać.

Alba dzisiaj w ogóle zagrał dużo bardziej defensywnie niż Dani, więc ich statystyk nie ma co porównywać - może o to chodziło Luisowi, jak dawał mu wskazówki przy linii bocznej w pierwszej połowie po jakimś SFG, ale Alba dzisiaj był takim trochę Abidalem naszym.

Ja jestem zdania, że nie można przeginać z hejtem na Alvesa (chociaż osobiście widząc, jak gra - głównie jako skrzydłowy - jestem zdania, że naprawdę Cuadrado w tym miejscu byłby dużo lepszym rozwiązaniem!), ale też nie można patrzeć przez różowe okulary na jego grę i nie dostrzegać wad, co Ty niestety robisz, z tego, co zauważyłem :)

1

Orłowskiego się dzisiaj słuchać nie dało, a zwykle naprawdę cenię sobie jego komentarze, niekoniecznie merytorycznie, ale czasem z czymś błyskotliwym wyskoczy... A w tym sezonie tylko wałkuje sytuację Xaviego i jakieś konflikty wymyśla i odgrzewa kotlety z MD sprzed miesiąca :(

2

Czy ja wiem, czy zagrał tak fatalnie - po prostu był ten paradoks, że radził sobie z trudnymi sytuacjami, a błędy popełniał w teoretycznie prostszych. Wybicie z końcowki w gracza Villarreal, wjazd w słupek na dużym ryzyku i jedno wybicie tuż przed pole karne mogę sobie przypomnieć jako negatywy, ale moim zdaniem Orłowski trochę za ostro po nim jechał.

9

Chyba inny mecz oglądałeś. Dzisiaj aż przyjemnie się patrzyło na to, jak Barca była poustawiana a Pique i Mathieu zagrali świetne zawody (chociaż Orłowski, który dzisiaj wyraźnie nie był w formie, zjeżdżał go za każdy najmniejszy błąd, ale oprócz tego siedział w głowie Xaviego i sypał sensacjami niczym MD w sezonie ogórkowym). Po tym, co się działo w zeszłym sezonie i jak p.o. trenera był Roura, to aż się przyjemnie patrzyło, można było się wychilloutować w którym miejscu boiska by piłki Villarreal nie miał, bo i tak nic nie przechodziło :)

1

Dopiero wrócił po problemach z sercem, spokojnie. Mamy szeroką kadrę, więc normalne, że po 5-6 graczy idzie na trybuny co mecz, tylko na ten moment Suarez zawieszony, Iniesta, Vermaelen i Ter Stegen kontuzjowani, więc nie widać tego aż tak bardzo. W poprzednich latach na trybuny wędrowali zawsze ci sami zawodnicy, więc teraz jest spora poprawa, a Lucho ma w czym wybierać :)

1

Cristiano nie jest dzisiaj powołany na RSSS (znając życie, kwestia profilaktyki przed kontuzją, jak zawsze!), więc akurat tutaj Whatis miał rację :o

2

Wiadomo, jasna sprawa, że z niewolnika nie ma pracownika. Ciężko też jakieś konkretniejsze wnioski wysnuwać z zawsze sensacyjnych doniesień prasowych. Nie chcę wnikać, czemu Di Maria odszedł i wywlekać jakieś brudy z jednej czy drugiej strony, w sumie mało mnie to obchodzi. Po prostu uważam, że to spora strata dla Realu, ale zobaczymy, jak im pójdzie bez niego. Khedira to moim zdaniem naprawdę dobry zawodnik na DM, chociaż ma też ofensywne ciągoty, więc może przy regularnej grze w parze z Kroosem będzie wyglądał świetnie.

1

Wtopa Songa przy odbieraniu pucharu zawsze rozwala (ciekawe, co też Puyol powiedział, że zgłosili się akurat Song i Abi ;) ), ale też jechanie po nim teraz jest grubo przesadzone. W Barcy parę meczy mu wyszło, parę nie, ale jako zmiennik Busiego byłby dobrą opcją. Problem w tym, że mamy jeszcze Mascherano, który w końcu będzie grał na tej pozycji a jednak jest o klasę lepszy od Songa, więc Kameruńczyk kisiłby się na ławie niemiłosiernie. Ale ludzie widzą zwykle wszystko czarno-białe, więc jak Lucho powiedział, że go u nas nie widzi, to na pewno znaczy, że jest fatalny i najgorszy :(

15

Pamiętam, jak tutaj się mówiło, jak to Martino był marionetką zarządu, bo nie kupili ŚO w poprzednim okienku. Patrzcie teraz na zachowanie Ancelottiego - odszedł Xabi (który akurat formą nie zachwycał ostatnio, ok) i Di Maria, który był świetny. W zamian dostał Kroosa (bardzo dobry zawodnik, ale nie jestem pewien, czy ma cechy, by zastąpić Xabiego, zwłaszcza, jak Carlo mówi, że chciałby ich razem wystawiać) i medialnego dżolo Jamesa, który na MŚ zagrał świetnie, ale kosztował 70+ baniek i do Di Marii mu jednak trochę brakuje. Po wygraniu LM powinni zrobić wszystko, by ten skład utrzymać i ewentualnie zrobić kosmetyczne poprawki, po świetnym poprzednim sezonie teraz jest na nich naprawdę ogromna presja, jak na Barcy nie tak dawno. Ja tam współczuję Ancelottiemu trochę tej sytuacji teraz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?