5

Co do pytań o ZP i Ronaldo to chyba jasna sprawa, Messi nie chce mówić takich bzdur, z jakimi ostatnio Cristiano wyskoczył, bo to po prostu nie przystoi :) Wyobrażasz sobie, jak Leo mówi "byłem lepszy i to ja zasłużyłem, ale Cristiano dostał tę nagrodę jako pocieszenie"? :D Człowieku, pożywka dla gazet byłaby na najbliższe pół roku!

Z tym niebiegającym Messim to też jest przegięcie i chyba tylko u nas to tak wałkują, Messi po prostu na tyle już ogarnia, co się dzieje na boisku, że nie biega "głupio" tylko jak rzeczywiście jest sens i można odebrać piłkę. Jego statystyki odbiorów na MŚ i w dwóch meczach tego sezonu wyglądają naprawdę bardzo przyzwoicie, jak na gracza "wyłączonego z obowiązków defensywnych".

5

Wątpię, żeby to była kwestia nagonki i presji, po prostu gorsza forma fizyczna i odnawiająca się kontuzja a do tego szczelniejsza obrona rywali (zawsze był podwajany albo potrajany, nawet w meczach z ogórami przeciwnicy starali się odciąć go od piłek wszelkimi możliwymi sposobami). Messiemu właściwie nie zdarzały się naprawdę SŁABE mecze. Na Mundialu, gdzie ta presja powinna być największa, poradził sobie znakomicie, co prawda okazyjnie przy tym puszczając pawia, ale jednak na nagrodę MVP zasłużył (moim zdaniem słusznie).

Oczywiście zgodzę się, że jest oceniany zbyt surowo - zresztą właśnie to o czym sam mówisz, czemu 30 a nie 60 bramek na sezon? Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale to, że Messi niekoniecznie z każdym spotkaniem pokazuje coraz bardziej bajeczne rzeczy, nie znaczy, że zjada go presja! :)

Sorry, jeśli moja pierwsza odpowiedź wydała Ci się chamska swoją drogą, po prostu dość radykalnie się wyraziłem hehe - ale cała dyskusja jak najbardziej na propsie i na poziomie, mnie cieszy, że nie wszyscy się ze mną zgadzają i starają się argumentować na swoją stronę :)

10

Na Messiego jest nagonka już od dłuższego czasu, vide afery z podatkami, oszczędzanie się na MŚ, teraz z kolei oszczędzanie i rezygnacja z meczy towarzyskich, ale Messi "zahamowany" w swoim słabszym sezonie trzasnął ponad 30 bramek pomimo kontuzji. Jak piszesz, że jest "słaby psychicznie" to znaczy, że nie powinien radzić sobie z tą presją, tymczasem Messi odpowiada na boisku.

Jak chcesz przykład piłkarza słabego psychicznie, to popatrz na Fabregasa - albo był kluczową postacią zespołu i grał świetnie, ale jak nie wyszedł mu jeden mecz i spotkał się z krytyką, to później gasnął na pół sezonu i w końcu wyniósł się od nas.

22

Większej głupoty dawno nie czytałem. Messi jest uznawany za najlepszego piłkarza świata, być może najlepszego w historii - presja, która mu cały czas towarzyszy jest olbrzymia, ale na MŚ Messi pokazał, że potrafi sobie z nią całkiem dobrze radzić. Pierwszy karny w meczu półfinałowym z Holandią - Messi podszedł i strzelił, z drugiej strony podszedł Vlaar, który rozgrywał mecz życia, wyeliminował w dużej mierze z gry Messiego, "mega pewność siebie" i zawalił.

Gdyby Messi miał problemy z presją, to co jakiś czas pewnie palnąłby jakąś głupotę dla prasy, tak jak ten, "co to nic nie mówi, ale wszyscy wiedzą, o co mu chodzi" ;)

15

Najgorsze jest to, że patrząc na nazwiska zawodników, to wyglądali dużo lepiej niż taka Algieria, Nigeria czy Ghana, natomiast poziomem gry kompletnie odstawali, byli pewnie najsłabszą drużyną na Mundialu, do tego jakieś konflikty i spiny w szatni, grupa gwiazdek, które kompletnie nie ogarniały, co się dzieje. Nie ma co się dziwić Dongou, że nie chce mu się babrać w tym, nawet Songowi padło na łeb na MŚ i przywalił Mandżukiciowi.

0

Lucho: "To co, następnym razem widzimy się 6. czerwca?"
Pep: "OK! U mnie czy u ciebie oglądamy? :) "

2

Przesadzasz, Pep to profesjonalista i perfekcjonista, jeden z najlepszych trenerów i ojciec sukcesów Barcy. Ale zgodzę się z początkiem Twojej wypowiedzi, też osobiście wolę Lucho, trzeba mieć naprawdę olbrzymie cojones, żeby przejść do zespołu największego rywala - bądź co bądź, jako "odrzut" z Madrytu trochę - przy niechęci kibiców i "kupić" ich w takim stylu, jak to zrobił Luis, stając się ulubieńcem i kapitanem drużyny, a teraz człowiekiem w dużej mierze identyfikowanym z naszym klubem.

0

Reszta nie była priorytetami, pewnie o to chodzi. Ter Stegen to dzieło Zubiego, za Vermaelena chyba wolał Marquinhosa, za Douglasa - Cuadrado, ale nie wypaliło, więc wziął opcje zapasowe.

0

Gdyby Lucho nie uparł się na Mathieu, to by w życiu nie dali za niego 20 baniek. Trza mu zaufać, bo na pewno zna się tysiąc razy lepiej od nas - inaczej nie pisałbym tu komentarzy, tylko trenował jakiegoś średniaka w Ekstraklasie co najmniej w tym momencie :P

1

Jeżeli takie wysokie wyjście obrońcy jest przećwiczone na treningu i dobrze ogarnięte taktycznie, w sensie inni zawodnicy asekurują jego pozycję i automatycznie dobrze się ustawiają w takiej sytuacji, to to może siać popłoch w szeregach przeciwnika, element zaskoczenia, nie wiedzą, czy podejść do niego, czy pozwolić mu rozgrywać i pilnować szczelnej obrony, a jak ktoś wyjdzie, to tworzy się luka. Oprócz Pique, Bartra też często próbuje tego typu akcji, zauważyłeś? Z Elche nawet sam na sam się znalazł, tylko za blisko bramkarza piłkę dostał, w tamtym sezonie tak zdobył bramkę chyba z Sociedadem. A ze dwa razy już widziałem, jak Mathieu też tego próbuje :)

2

No tak, z Messim, to chodziło mi o to, że był jedynym (oprócz Alvesa, duh), który rzeczywiście schodził parę razy na skrzydło szeroko. Munir czy Pedro grali po prostu jako dwójka środkowych napastników i mniejsza o to, który był "lewośrodkowym" czy "prawośrodkowym", jak dla mnie w przypadku Munira to można nazwać jego nominalną pozycją. Zresztą, to bzdety trochę, nie lubię takiego łatkowania, bo potem jakieś kosmosy powstają w stylu "lewośrodkowego wahadłowoskrzydłowego napastnika", tak samo jak w muzyce jakieś nazwy gatunków, że aż ciężko przeczytać :P

4

Czy ja wiem, czy to takie skrzydło było - w tym sezonie ci "boczni" napastnicy grają wąsko, więc Munir był bardziej lewym napastnikiem niż skrzydłowym, z prawej po skrzydle hasał Dani, po lewej tylko kilka akcji Alba zapodał. Nawet Pedro, który niby jest skrzydłowym, grał bardzo wąsko jak na siebie (i to ze średnim skutkiem), za to Messi się parę razy pojawił na prawym skrzydle zarówno z Elche jak i z VR.

1

Wszystko przez te hormony wzrostu! ;)

3

Poziom motywacji i zaangażowania zawodników byłby taki, że po meczu ochrona musiałaby ich sprowadzać do szatni, bo sami by chcieli dalej grać :)

4

Faktycznie, w MU przydałby się jakiś skrzydłowy, bo mają braki na tej pozycji :D W sumie ciekaw jestem, jak teraz van Gaal zmieści na boisku Falcao, van Persiego, Rooneya, Di Marię i Matę...

3

Zgadzam się, Pedro to porządny rezerwowy, nie narzeka, a zdarza mu się mieć przebłyski. Chociaż z drugiej strony, średnio się póki co odnajduje w taktyce Luisa Enrique z grą bez skrzydłowych z przodu, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

4

Bo turniejów jak MŚ nie wygrywa się grą porywającą, tylko skuteczną w obronie i efektywną z przodu. Sabella świetnie Argentynę poustawiał i wycisnął, co się dało - mieli mega szczelną obronę a w ataku polegali na Messim, który miał do pomocy przez jakiś czas Di Marię, a później tylko Lavezziego, któremu sił starczało na 45 inut, Aguero, który zapomniał jak się gra w piłkę i dwa kawałki drewna w postaci Higuaina i Palacio.

2

W ogóle trenerzy z Argentyny to od zawsze był top, nie ma co się dziwić, że tam do reprezentacji tylko swoich biorą, bo mają z czego wybierać na dobrą sprawę! Pamiętam, jak kiedyś któryś "ekspert TVP", bodajże Engel, ale głowy sobie uciąć nie dam, błysnął w studio tekstem, że trenerzy z Ameryki Południowej to wyrobnicy (użył innego słowa dokładnie, nie mogę sobie przypomnieć, ale to było coś ewidentnie o pogardliwym wydźwięku!), którzy nie ogarniają myśli taktycznej i nie potrafią poukładać swoich zespołów... No i jak tu takie bzdety w ogóle skomentować?

5

Złe relacje Xaviego z Lucho to wymysł prasy, który usilnie powtarza Orłowski w tym sezonie z jakiegoś powodu (serio, nie wiem co się stało z tym Orłowskim, który zamiast snuć spiskowe teorie i cytować MD sprzed dwóch miesięcy potrafił wyskoczyć z jakimś błyskotliwym tekstem podczas meczu? :( ). Przecież to kumple jeszcze z boiska, a Xavi sam stwierdził, że to Lucho go przekonał do pozostania mimo roli rezerwowego a odejść miał, bo bał się, że już nie prezentuje poziomu Barcy.

11

Guardiola, del Bosque, Wenger - wszyscy w wywiadach mówili, że Busquets to dla nich jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, myślę, że oni się dosyć znają na tym, co robią. Jestem przekonany, że gdyby Pep widział choćby cień szansy na ściągnięcie Sergio do Bayernu, to nawet by nie spojrzał na rudobrodego Alonso :P

1

Jasne, pośmiać się można, wiadomo. I to nie ten kaliber człowieka co Puyol, tutaj też się zgodzę! Ale jednak Zubi to porządny Barcelonista z krwi i kości i ja tam go lubię, a w tym okienku naprawdę ciężko się o cokolwiek przyczepić do niego. Jako bramkarz też zdarzały mu się lepsze i gorsze momenty i w sumie przyznam, że sam pamiętam go głównie z tych gorszych (samobój z Nigerią na MŚ we Francji :') ).

3

Zubi też bywał kapitanem Barcy, a teraz wszyscy na nim psy wieszają (już mniej po tym okienku, ale i tak), nie mając nawet pojęcia, jakie są jego zadania jako dyrektora sportowego i zapominając, że miał spory wkład w nasz pierwszy Puchar Europy. Nie chciałbym, żeby za kilka lat tak samo mówili o Puyolu :(

1

Zobacz, jak ustawiony był Dani Alves z Villarrealem - on w tym meczu obrońcą to był chyba tylko z nazwy i ustawienia zaprezentowanego przez realizatora ;) Alba grał dużo bardziej defensywnie niż zwykle, Mathieu na środku a Pique zaliczył sporo interwencji na prawej stronie, zresztą Rakitić też asekurował stronę Daniego. Dani nie zapomniał co prawda, jak grać "do przodu" (chociaż mi bardziej odpowiada jego wersja klepiąca po ziemi z Messim i spółką, vide spotkania z City w zeszłym sezonie), ale uważam, że Cuadrado w takim ustawieniu byłby w stanie zdziałać więcej, bo obecnie jest po prostu lepszym piłkarzem od Daniego.

Ale też cieszę się, że Lucho widzi, jak gra teraz Dani i był w stanie znaleźć mu pozycję, gdzie wykorzystuje jego zalety.

1

1

Modrić z Kroosem będą pewnie grali ustawieni jako "defensywni rozgrywający" i James z przodu, a Carlo będzie liczył, że będzie wzajemna asekuracja tej dwójki... Albo do pierwszego składu przebojem wbije się Illarra :)

1

Ej, jak to nie mają zmiennika na DM, przecież jest Illarramendi, przyszłość hiszpańskiej piłki! Przecież zawodnik, za którego zapłacono ponad 30 milionów nie może być nietrafionym transferem! :D

1

Cristiano ostatnio zachowuje się jak nastolatka - niby nic nie mówi, a wszyscy wiedzą, o co mu chodzi. Chociaż akurat tym razem trochę zaskoczył, bo nie spodziewałem się po nim, że będzie miał jaja, żeby tak otwarcie skrytykować swój zarząd.

1

Ale to nie był Real i piłka nie trafiła do Kroosa, więc nie ma co gdybać. Błędy popełnił, ok, ale i tak miał najwięcej udanych interwencji w obronie wg whoscored. Dani kompletnie się nie udzielał w obronie, w ogóle na dobrą sprawę w tym meczu grał bardziej jako boczny pomocnik a mimo to zdołał totalnie odpuścić krycie w sytuacji, gdzie prawie padł gol dla VR po rzucie wolnym w pierwszej połowie (chociaż w ofensywie zagrał na bardzo dobrym poziomie).

1

Ale bramki nie padły, nawet celnego strzału nie udało się oddać rywalom, więc jak dla mnie Francuz jest rozgrzeszony.

2

„Nie mamy żadnego problemu z Alvesem. Ma swój charakter. Omówiłbym z nim jedynie sprawę kapelusza, jaki założył pewnego dnia”. - tym zdaniem Zubi pozamiatał :D W ogóle, fajnie widzieć, że w końcu mówi jakieś konkrety, a nie ten jego zwyczajowy, dyplomatyczny przerost formy nad treścią. Okienko bardzo udane, nie ma się do czego przyczepić, skład wygląda naprawdę solidnie. Nic tylko pogratulować zarządowi i Zubiemu za dobre wykonanie roboty.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?