1

@TheNekro94 po prostu klata do przodu, zniż głos chłopaku. Nie ma dziewczyn/kobiet nie w Twej lidze i już :D

6

14 października 1946 r. w Krakowie komunistyczni zbrodniarze zamordowali obrońcę tej ziemi kpt. Tadeusza Gajdę „Tarzana”, żołnierza NOW-AK, dowódcę oddziału Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na Rzeszowszczyźnie. Bohater został skazany na śmierć przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Krakowie.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/245816305_10158634640698237_6575066068183590858_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=mc1Uiw0mfKsAX9RaWrj&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=d8445fe7b50cacbefc05d71fa4d202f3&oe=618F388D

4



Jeśli mowa o masakrach. Tu największa masakra w historii sejmu - Giertych vs Kurski.
Tak obnażać czyjeś kłamstwa - satysfakcja musi być nieziemska.

3



Nie jestem fanem Donalda Tuska ale pięknie zmasakrował tę "komisję".

4

Mało znane pismo ppłk. dypl. cc Jana Kamieńskiego (ps. "Cozas", "Konar") z 3 X 1944 r. (wówczas z-cy szefa Oddziału III Operacyjnego KG AK), do jego bezpośredniego szefa, płk. dypl. Jana Szostaka "Filipa" (szefa III Oddziału KG AK).

Ppłk Jan Kamieński po upadku Powstania nie podszedł do niewoli, jak większość wyższych oficerów KG AK. Pozostał w konspiracji i był ostatnim szefem III Oddziału KG AK. Jego postulaty, które okazały się prorocze, nie zostały niestety wysłuchane i wcielone w życie...

Uważał, że obowiązkiem oficera jest pozostanie w konspiracji: "Marsz wszystkich oficerów do niewoli uważam za zgubny dla interesów Polski. Niewola dla żołnierzy konspiracji winna być ostatecznością, a nie najłatwiejszym sposobem uniknięcia trudów. Koniec walki w Warszawie nie jest równoznaczny z końcem walki w całej Polsce".

Po rozwiązaniu AK przeszedł do NSZ, gdzie został dowódcą Inspektoratu Południowego.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244421704_416326199854178_8591435822958740620_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=SpAP5-SoVmMAX_78sHs&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=2bdd09406a1478e7bc17f174da09917d&oe=618E7F77

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244261700_416326096520855_113503708064830926_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Um9nhxj4NqUAX9t_Z6S&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=3521e9af8e96748a515b9496da5b293e&oe=618E15A5

3

14/15 X 1939 r. na warszawskiej Ochocie (ul. Kromera 2) zostaje powołany przez działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego do życia Związek Jaszczurczy. nazwa nawiązywała do historycznego Związku Jaszczurczego, zorganizowanego przez szlachtę oraz mieszczan pruskich i pomorskich pod koniec XIV w. do walki z Zakonem Krzyżackim.

24

@Comentateiro to bycie taką "udawaną" prostytutką.

7

https://jbzd.com.pl/obr/2096280/kto-bedzie-nastepny

Paranoja. Wciskane jest to nam na takiego chama, że szkoda to komentować.

1

Może powinniśmy zrobić La Ramblową imprezę zdalną jak w reklamie Plusha?

"Ferajna leeciimmyyyyy" :D

10

@MesQueUnClub96 Donald Tusk.

1

@sebo939 miliard.

7

@sebo939 TAK brawo!

3

Mam dla was zagadkę:

Jaka jest stolica Francji? Dla ułatwienia dodam, że to nie Warszawa.

0

Ciekaw jestem następnego meczu, czy to towarzyskiego czy o punkty Serbia-Albania.

Serbowie umieją urządzić piekło tym drugim.

19

Polski ład. Moja matka za komuny w szkole była uczona piosenki " Budujemy nową Polskę, budujemy nowy ład".

Niech znajdzie się ktoś, kto odsunie tych Pis-owskich komunistów od władzy. Nigdy nie miałem tak dość tego co się dzieje w naszym kraju. Nigdy.
Ich argumenty " w Niemczech też tak orzekli" są na poziomie 12 letnich dzieci i do ludzi o takim umyśle kierowane.

2

13 października 1939 r. w Warszawie powołano Narodową Organizację Wojskową. (NOW)

Początkowo nazwana Armią Narodową, NOW była zbrojnym ramieniem Stronnictwa Narodowego. Jej powstanie wiązało się z opozycyjnym nastawieniem SN do Związku Walki Zbrojnej, mimo że NOW uznawała w pełni zwierzchnictwo władz emigracyjnych. Organizacja od momentu powstania doświadczała problemów kadrowych. Wyznaczony na pierwszego komendanta gen. Marian Januszajtis-Żegota został aresztowany przez NKWD we Lwowie podczas prac nad tworzeniem ruchu oporu przeciw wojskom radzieckim, władzę nad NOW przekazano więc oficerom dużo niższego stopnia.

12

102 urodziny obchodzi dziś pan porucznik Mieczysław Wroczyński

Por. Mieczysław Wroczyński ps. "Stary"."Mirosław" urodził się 11 października 1919 w Łowiczu. Podczas wojny obronnej 1939 roku walczył w szeregach 110. pułku ułanów. Uczestnik obrony Grodna we wrześniu 1939 roku przed Armią Czerwoną. Podczas powstania warszawskiego w stopniu kpr. podch. był dowódcą plutonu łączności w Kompanii "Warszawianka" NSZ w zgrupowaniu "Chrobry II "

Za męstwo wykazane w walkach odznaczony został m.in. Krzyżem Walecznych, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Warszawskim Krzyżem Powstańczym.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244819373_10158629948813237_4452564284408357689_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ojSSOPrHqwwAX9xxqFZ&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=4b995a9739f76b654b92a818d233d35d&oe=6188E37C

3

Płk Zbigniew Stypułkowski ps "Zbyszek" -szef struktur politycznych NSZ ożenił się z dziewczyną o korzeniach żydowskich, a ich syn Andrzej walczył w powstaniu warszawskim w szeregach NSZ !

Czarną legendę "antysemickich" NSZ stworzyli wyłącznie komuniści.

Na zdjęciu mec. Z. Stypułkowski

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244762122_10158629803083237_5213160367289868058_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=x1ywVVjSSJEAX9yYmrB&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=bc6c488033910eb8d132a89736e89337&oe=61887F2B

0

@kamilop Władimir to hall of famer ale nie był nigdy wielki.

0

Cały czas 90 procent ludzi oglądających boks nie zdaje sobie sprawy z tego jak znakomity jest Fury.

Można go stawiać koło największych. Po latach 90 było 3 wielkich - Lewis, Vitali i Fury właśnie.

2

@Kusco15 gdzie ta lista laików?

0

Ja Was szanuje!!

0

Przy sobocie powiem tak:

Czasem w głowie odzywa się radio. Takie piękne radio.

1

@MesQueUnClub96 troll Rafał ze stron o boksie niestety. Toksyczny użytkownik obrażający każdego majacego inne zdanie. Nie ma pojecia o boksie. Ktoś faceta wystalkowal. Pisze z Tworek ;)

1

@patry295 gdzie oni wiozą tych wszystkich ludzi?

5

@patry295 za Hitlera były niższe podatki.

22

@patry295 nie ma dowodów, że Adolf Hitler wiedział o czasie letnim.

0

@Szreko kolega trolluje tak jak na stronach o boksie :)

3

@NaFazieHitman teraz Wilder będzie się tłumaczył, że tyłek Furego był za ciężki :D

5

Rozmowy o tym co Messi wygrał a czego nie niczego nie zmieniają.

Na swoim A-Game jest niedotykalny dla jakiegokolwiek piłkarza. Czy to z innych, czy z tej epoki.

Amen.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?