Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Będziemy mogli się skupić na La lidze i CDR. A nie czekajcie! Tutaj też nie mamy szans...
0
https://jbzd.com.pl/obr/2078948/vateusz-podatkiewski-2-electric-bogaloo
To się zgadza.
7
@Kgorecki2500 zwykły konfident i twór komunistów.
15
27 września 1605 miała miejsce Bitwa pod Kircholmem - jedno z największych zwycięstw polskiego oręża w historii.
Wojska polsko-litewskie w liczbie ok. 4 tys. żołnierzy, pod dowództwem Jana Karola Chodkiewicza, pokonały 11 tysięczną armię szwedzką Karola IX.
Straty po stronie polskiej wyniosły jedynie 100 żołnierzy przy 6 tys. poległych Szwedów.
Red is Bad.
0
@kaamil1910 w której walce dobrze wypadł?
Wczoraj przykładowo ;)
1
Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o tej dyscyplinie wiedział, że taki przebieg walki jest bardzo realny.
1
Mówiłem, że Usyk wygra.
8
@Cule1234 kolejny, który ogląda inną walkę.
7
@abram3k nie wiem którą walkę oglądasz.
1
Usyk wygra lekko. Nie widzę niczego poza szansą punchera dla AJ.
0
@kaamil1910 tak. Im większa walka tym lepszy Usyk.
0
@IronSanHybrid Usyk to inna liga czysto boksersko.
0
AJ dzisiaj moim zdaniem będzie bezradny. Usyk jest za dobry.
0
@Foton może nie być nokautu tylko bliska walka na punkty. Usyk może obskoczyć AJ-a.
4
24 września 1918 roku urodził się Hieronim Dekutowski „Zapora”, legendarny żołnierz polskiego podziemia niepodległościowego, Cichociemny, dowódca oddziałów AK i WiN.
Aresztowany przez komunistów i po trwającym ponad rok, brutalnym śledztwie, skazany na karę śmierci.
Zamordowany w 1949 roku na Mokotowie.
Red is Bad.
1
https://jbzd.com.pl/obr/2072231/yqxou9
Wyłączą nas!! :D
4
Wiktor Wacław Stryjewski "Cacko", "Wyrwicz","Zbyszko"
Wiktor Wacław Stryjewski „Cacko” urodził się 01.09.1915 roku w Żychowie, w powiecie Sierpc. Przed wojną mieszkał w rodzinnej miejscowości, gdzie prowadził 27 hektarowe gospodarstwo. Uczestniczył w wojnie obronnej 1939 roku w szeregach 32. pułku piechoty. W okresie okupacji niemieckiej był żołnierzem AK w Obwodzie Sierpc. Po wkroczeniu wojsk sowieckich został skierowany przez swoje dowództwo do Służby Ochrony Kolei w Sierpcu. W lutym 1946 roku stanął w obronie Polki gwałconej przez sowieckiego żołnierza, którego zabił, za co został aresztowany przez UB. Dzięki pomocy współpracującego z podziemiem funkcjonariusza resortu bezpieczeństwa zbiegł z aresztu. Ukrywał się na terenie powiatu sierpeckiego, gdzie wstąpił do oddziału Ruchu Oporu Armii Krajowej Obwodu krypt. „Mewa”, dowodzonego przez Leona Ziółkowskiego „Lisa”. Wyróżnił się w wielu akcjach zbrojnych skierowanych przeciw komunistycznemu aparatowi represji, m.in. likwidując posterunki MO i urzędy gminne w Zawidzu, Strzegowie, Rościszewie, Łęgu, Skrwilnie, Lidzbarku, Gralewie. Podczas amnestii 1947 roku, wspólnie z por. Franciszkiem Majewskim „Słonym” nie ujawnił się. Brał udział w rozbiciu obławy UB i MO 12.07.1947 roku pod Okalewem w powiecie rypińskim, gdzie poległo wówczas 16 funkcjonariuszy resortu bezpieczeństwa. 11.10.1947 roku we wsi Chudzynek, wykonał zamach na Władysława Rypińskiego „Rypę”, dowódcę pepeerowskiego „szwadronu śmierci” skrytobójczo mordującego członków PSL i byłych żołnierzy AK. W październiku 1947 roku wszedł w skład 11. Grupy Operacyjnej NSZ, obejmując dowództwo patrolu bojowego działającego na terenie powiatów płońskiego, płockiego i sierpeckiego.
Ujęty przez UB 08.02.1949 roku po walce z 262-osobową grupą operacyjną KBW, UB i MO we wsi Gałki. Został skazany na 38-krotną karę śmierci przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie. Wyrok wykonano 18.01.1951 roku w więzieniu mokotowskim o godz. 20.20. Do dziś nie odnaleziono jego ciała.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/240097806_10158551867293237_7960631383221747389_n.png?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=1IjDTx2EMmEAX-vuYhG&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=b35e375d87a017e4e38e38c40eb1846c&oe=617059F2
0
@Pawlak1992 dwa scenariusze.
1. Usyk obskakuje AJ.
2. AJ lepiej boksuje niż wcześniej, walka jest wyrównana i AJ trafia w późnej fazie walki.
2
Dlaczego komunizm był zwalczany przez narodowców?
Był zagrożeniem, czymś obcym dla kultury polskiej, zarazem próbował też zmienić porządek panujący w Polsce.
„Jesteśmy wrogami internacjonalizmu, komunizmu, socjalizmu, anarchizującego syndykalizmu,(...). Jesteśmy przeciwni walce klas, przeciwni tym, którzy nie mają Boga ani Ojczyzny; przeciwni niewolnictwu pracy, przeciwni sile jako źródłu prawa.”
- Szaniec nr 14 (63), 16 – 30.06.1941r
4
Mały sucharek:
Jak powiedzieć do kogoś żeby nie łamał nart?
.
.
Niedzielski
4
- Bist du Banditin?
- Jestem żołnierzem Armii Krajowej!
Za te słowa rozstrzelana na miejscu.
Maria Cetys ps. "Szympans", łączniczka zgrupowania "Kryska", ciężko ranna 11 sierpnia podczas przenoszenia meldunku. Opatrzyła sama bandażem i dostarczyła rozkaz. Dopiero potem zgłosiła się do szpitala. Rękę trzeba było amputować.
Wzięta do niewoli niemieckiej 21 września 1944 roku w rejonie ul. Wilanowskiej. Podczas wstępnej rewizji i selekcji jeńców, na pytanie:
– Bist du Banditin? (Czy jesteś bandytą?)
Dumnie odpowiedziała:
– Jestem żołnierzem Armii Krajowej
Po czym została zastrzelona na miejscu.
Red is Bad.
1
@MesQueUnClub96 Oczywiście, że nie. Ale na swoim A-Game Suarez był lepszy moim zdaniem.
1
Co się mówi do małego Arnolda żeby stanął?
.
.
Mini stercz Arnek
Szymon Majewski mistrz xDD
5
20 września 1942 r. powstały Narodowe Siły Zbrojne – druga co do wielkości organizacja zbrojna Polski Podziemnej.
7
81 lat temu, 19 września 1940 roku, w czasie wielkiej obławy w Warszawie, rotmistrz Witold Pilecki dobrowolnie dał się zatrzymać Niemcom, aby dotrzeć do KL Auschwitz.
Jego celem było zebranie informacji na temat obozu i utworzenia w nim organizacji konspiracyjnej.
Red is Bad.
1
"Jak wyglądała „współpraca” N.S.Z. z Niemcami najlepiej wiedzą te tysiące i dziesiątki tysięcy enezetowców – wiedzą żołnierze z oddziałów leśnych, czy AS-ów, bijących Niemców na każdym kroku i przy każdej okoliczności i... sami bici... Wiedzą żołnierze Brygady Świętokrzyskiej, która w ciągu tylko ostatniego półrocza walk w kraju zniszczyła ponad 500 Niemców i mniej więcej tę samą ilość członków band komunistyczno-bolszewickich. Wiedzą kierowniczki poszczególnych komórek opieki więziennej – wiedzą wszyscy ci, których los zaprowadził do obozu koncentracyjnego, ilu spotkali tam kolegów z N.S.Z. I wreszcie jak wyglądała „współpraca” N.S.Z. z Niemcami świadczyć może olbrzymia lista strat członków całej grupy „Szańca” z N.S.Z. włącznie. Z pośród samego kierownictwa politycznego zginęło ponad 60% w bezpośrednich starciach, w niemieckich więzieniach i obozach koncentracyjnych."
- Tadeusz Gluziński.
2
Newsy, na które każdy czeka.
Bezcenna dla Was informacja:
Jestem zawalony jak śmietnik w kawie i życzę Wam podobnej bomby przyjaciele !!
Oby bez kaca jutro.
4
@Kusco15 polityk - celebryta jak Korwin. Nieważne co mówią ważne by mówili.
Twoje beznadziejne przytyki pozostawię bez komentarza. Po prostu Konfederacja jest mi najbliższa ideologicznie.
Uwielbiam określenie antysemita. Jak można być antysemitą skoro Sem, od którego wzięło się to pojęcie nigdy nie istniał?
3
Grzegorz Braun Sigma male. Wybitny troll.
1
@fart straszenie i ograniczanie spojrzenia na moc. Nic w tym mądrego.