0

@Kusco15 a Ty to rafałek czyż nie? Plujesz tylko jadem, nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia.

Chyba, że mowa tu o Twych bzdurnych teoriach, że im czarniejszy tym silniejszy xD

0

@DaPidejpi to będzie jednostronna walka. Mamy tu do czynienia z facetem, którego można stawiać koło największych - tak Fury jest takim zawodnikiem, z facetem mającym jeden argument w swoim rzemiośle ;)

2

@Kusco15 Czekam aż je zweryfikujesz :)

0

@Encore tu jest taka różnica klas, że Fury mógłby to zrobić.

0

Dzisiaj Fury kończy karierę Wilderowi.

0

@Malpi_Musk czytasz ze zrozumieniem?

6

@RR zdobywanie wiedzy nigdy nie jest stratą czasu.

1

@kazbychu jako instytucja jak najbardziej. Ale instytucja a fundament moralny to dwie różne rzeczy o czym należy pamiętać.

15

9 października 1610 roku - po wspaniałym zwycięstwie polskiej armii pod Kłuszynem z wielokrotnie liczniejszymi wojskami szwedzko-rosyjskimi - Polacy zajęli Kreml.

Red is Bad.

7

Leszek Żebrowski:

Głównym architektem walki z Kościołem katolickim w Polsce Ludowej była Julia Brystygier, zwana pieszczotliwie "Krwawą Luną". Dziś widać, ilu zostawiła następców, powielających jej metody. A usłużni "artyści" w służbie kłamstwa utrwalają jej ciepły, zakłamany wizerunek osoby... nawróconej!

Czyż to nie ona powinna być główną ikoną różnych "strajków" a Marty, Lodzie, Hele, Babcie - to co najwyżej (i na szczęście) nieudolne, nieudane naśladowczynie?

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244389711_420337612786370_4924811662309824592_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Qyilsiy2rXMAX-j5bK6&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=164c2e3e11007aff9002f7e5a215c398&oe=6186310F

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244550131_420337902786341_7002384444516764565_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=elU7jnP0JUsAX_rL84J&_nc_oc=AQlwG9cTk8BXRODXhAwHH5f8GnOdUWC7LvigscKOAyT2NpogVyGaK197zAnvJc9Jb2M&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=aac3d6e53faf6fc61c18cd7dda0f84f3&oe=6187766E

6

Dobry wieczór! Życzę wszystkim cules udanego weekendu!

0

@Barca1922 wolałbym jeszcze jedno piwo więcej i tyle samo alpry i marii.

0

@Deeespacito miałeś kiedyś radio w głowie?

0

Xanax + Marja + Alkohol to bardzo śmiercionośny miks.

3

Mamy wprowadzenie do bycia krajem pokroju Białorusi.

7

7 października 1884 roku urodził się Józef Unrug, dowódca floty w II RP i dowódca obrony Wybrzeża we wrześniu 1939 roku.
Polak "z wyboru", gdyż pochodził z niemieckiej rodziny i językiem niemieckim posługiwał się sprawniej niż polskim. We wrześniu 1939 roku dowódca obrony Wybrzeża. W niewoli odrzucał niemieckie propozycje przejścia do Kriegsmarine.

Niemieckim oficerom oświadczał z dumą: "Jestem Polakiem i polskim oficerem", a swej rodzinie powiedział, że 1 września 1939 r. zapomniał języka niemieckiego i z Niemcami kontaktował się za pomocą tłumacza.

Po wojnie na emigracji, m.in. w Anglii, Maroku i Francji, w której zmarł w 1973 r.

Cześć Jego Pamięci.

Red is Bad.

7

Ślub młodej pary z Brygady Świętokrzyskiej NSZ- st.strzelec Halina Poray-Wybranowska ps „Hajduczek” i kpt. Henryk Figuro-Podhorski ps. „Step”.

Mszę ślubną celebruje ojciec Franciszek Błaź ps. „Mróz”.

Świadkami byli starsza siostra "Hajduczka" plut. pchor. Maria Poray-Wybranowska ps."Fala", wtedy już Zub-Zdanowiczowa i ppłk. Leonard Zub -Zdanowicz ps."Ząb", a kierowcą ślubnego samochodu był kpt. Hubert Jura ps."Tom".

Všekary (Czechy), 18 V 45 r.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244083318_10158622162883237_5862446282187645636_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=C7Ag7jCKudcAX80nTWI&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=3f5c341213f48b19cfcdf22dcf694bbc&oe=6181D9A9

0

@kuz oj gównoburzę wywołałem. Majonezową, coś pięknego xD

4

@Jakchcesz kielecki oczywiście.

4

Uwielbiam majonez.

16

5

82 lata temu Samodzielna Grupa Operacyjna "Polesie" gen. Franciszka Kleeberga stoczyła pod Kockiem ostatnią bitwę z Niemcami podczas Wojny Obronnej 1939 roku.

Wobec braku amunicji gen. Kleeberg, niepokonany w starciach z Sowietami i Niemcami, rozkazał swym żołnierzom złożyć broń.

Cześć i chwała Bohaterom! Niezwyciężeni
"Przywilejem dowódcy jest brać odpowiedzialność na siebie. Dziś biorę ją w tej najcięższej chwili – każąc zaprzestać dalszej bezcelowej walki, by nie przelewać krwi żołnierskiej nadaremnie. Dziękuję Wam za Wasze męstwo i Waszą karność, wiem, że staniecie, gdy będziecie potrzebni" - gen. Franciszek Kleeberg w ostatnim rozkazie do swoich żołnierzy, 5 października 1939 roku.

Red is Bad.

2

Tvp to lepszy narkotyk od skarpet.

0

Oj dobrze, że nie oglądałem tego na trzeźwo.

4

"Uczucie narodowe nie może być biernym, wobec siły, która je zniweczyć pragnie, ale napięciem swoim musi jej dorównywać, musi ją przewyższać nawet, gdyż zadaniem jego jest zastąpić, w części przynajmniej, brak sił materialnych w odporze."

- Zygmunt Balicki, "Wybór pism".

2

1 października 1944 roku nadano komunikat z Warszawy:

"Bracia żołnierze bijący Niemców na frontach Europy, z otchłani bólu wołamy: Przybywajcie!

Bój Warszawy się tli!

Red is Bad.

0



Najinteligentniejsze, najwspanialsze na wieki zaoranie oponenta w świecie pato-streamów.

0

https://chamsko.pl/109568/Polski_lad

Śmiechom nie ma końca.

19

Bez Messiego reszta drużyny rozwinie skrzydła. Oh wait.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?