Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Te ruchy antyszczepionkowe mnie niesamowicie bawią.
Zaszczepiłem się chyba na wszystkie możliwe dziecięce czy młodzieżowe choroby i nic mi do tej pory na czole nie wyrosło. I nie boli nawet ukłucie. Nie bójta się !
1
@maroon na tyle, że szykujmy się na trupy na ulicach.
69
4 piłkarzy Argentyny nie zdezynfekowało rąk w miejscowej Żabce.
0
@Darkfin wątpię.
0
Zatrzymajmy czwartą falę! Szczepmy się!!
Ja zaszczepiony jestem ale już widzę kolejne "dwa tygodnie". Narodzie wytrzymajmy !!
23
Tych Covidian to mi szkoda. Dezynfekowanie nawet rękawiczek xD
Sterylne życie na bank podnosi odporność... Nikt tego nie pojmuje czy jak?
Jesteśmy traktowani jak zwierzęta. I te bezmyślne masy słuchają.
Objawy jakże groźnej indyjskiej odmiany:
Kaszel, gorączka i ból głowy. Tego się boimy, do tego nas doprowadzili.
0
Koniec lateksów w Uniwersum Szkolnej 17 !!
0
Dobre na sen. Poryte !!
1
Kazimierz Ampulski ,,Benek'", ,,Tęcza'"
Nasz Bohater urodził się 2 stycznia 1928 roku w miejscowości Rząśnik, gm. Wyszków. Od 1946 roku żołnierz WiN, a po ujawnieniu się w 1947 roku rozpoczął działalność w oddziale Jana Kmiołka "Wira", a następnie po przejściu dowódcy do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW), sam też w październiku 1948 roku wstąpił w jego szeregi. Poległ 12 czerwca 1949 roku. Poniżej opis śmierci "Tęczy":
"Bezpieka nie ustawała w wysiłkach zmierzających do rozpracowania oddziału Jana Kmiołka, który dla mieszkańców kurpiowskich wiosek stał się symbolem oporu antykomunistycznego. Przeciwko grupie założono aż cztery koordynowane przez Warszawę odrębne rozpracowania operacyjne: w Pułtusku, Ostrowi Maz., Makowie Maz. i Ostrołęce. Szczególnym zainteresowaniem bezpieki cieszył się też Zygmunt Dąbkowski. Do rozpracowania go wykorzystano kilku agentów, pośród których co najmniej dwóch wywodziło się z szeregów AK-ROAK-WIN. Trzyosobowy oddział KP „Noc”- „Tatry”, z Dąbkowskim na czele został zlokalizowany przez agenturę 12 czerwca 1949 roku w kolonii Zamłynie pod Długosiodłem. Otoczeni przez silną grupę operacyjną UBP partyzanci próbując przedrzeć się przez okrążenie zostali ranni. Bronili się jeszcze przez jakiś czas, po czym, nie chcąc wpaść w ręce bezpieki, ostatnie kule przeznaczyli dla siebie. Polegli wówczas Zygmunt Dąbkowski „Orka”, „Krym”, „Wstęga”, „Wojtek”(omówiony przeze mnie w Dniu 91) oraz Bolesław Kulesza „Pomsta” i Kazimierz Ampulski „Tęcza”. Tajemnice organizacyjne zabrali ze sobą do grobu."
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/239345810_10158552022753237_8116231696530551326_n.png?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=aCEk1d8tGu0AX-WW1cI&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=7afe7147f794e8041c2a93f01fb974af&oe=6159C30B
5
@Nazio87 historia jest ekstremalnie emocjonalna. Początek jest nudny fakt, ale potem prawdziwy rollercoaster emocji.
2
Leszek Żebrowski :
DNIA PIERWSZEGO WRZEŚNIA, ROKU PAMIĘTNEGO...
Jadą Niemcy dać Polsce wolność i demokrację, prawa człowieka i ochronę wszelkich... mniejszości, ale przede wszystkim uwolnić nas i Europę, wreszcie cały świat od "odwiecznego polskiego antysemityzmu". Ale jak? Wymordować Żydów i ten "problem" sam się rozwiąże. A na koniec nas obarczyć winą, sugerując światu, że sprawcami byli mityczni "naziści" a nie Niemcy. W domniemaniu - coraz bardziej polscy naziści, którzy m.in. założyli sieć "polskich obozów zagłady".
0
Być może to co powiem będzie kontrowersyjne ale dla mnie Laporta działa jakby miał dokończyć to co zaczął Bartek.
1
Leszek Żebrowski mocno:
APEL GMINY ŻYDOWSKIEJ W WARSZAWIE - chcą życzliwie urządzić nam życie?
Gmina apeluje do polskich władz o udzielenie "tymczasowego schronienia" osobom, znajdującym się przy polskiej granicy ("tymczasowego"...). Ale są oni nie po naszej stronie; jak więc to zrobić, aby znaleźli się po naszej? Jakiś najazd? Może Mosad pomoże? To nie są osoby z Afganistanu, tylko z Iraku. Mają zatem znacznie bliżej po drodze do kraju, który może im zapewnić dobrobyt, schronienie i obronę przed polską, jakże znaną w świecie, nietolerancją i nienawiścią.
" Naród żydowski po wielokroć był ciężko doświadczany przez nienawiść. Jesteśmy szczególnie uwrażliwieni na ludzką krzywdę i mamy niezachwianą pewność, że każdy człowiek, bez względu na miejsce urodzenia, wyznawaną wiarę i pochodzenie społeczne ma prawo do godnego życia i szacunku”.
Czyż nie byłoby więc bardziej humanitarnie, aby właśnie tam znaleźli bezpieczne schronienie, godne życie za porządnym ochronnym murem, otoczeni powszechnym szacunkiem? A nie u nas, gdzie byliby odgrodzeni od świata zewnętrznego - tak jak my - za byle jakim drutem... Tym bardziej, że w Izraelu co piąty mieszkaniec to muzułmanin i uchodźcy wśród nich (pod bardzo czułą opieką państwa) znaleźliby z pewnością bezpieczeństwo i dobrobyt.
Może więc ten apel nie do nas powinien być skierowany?
2
Ludzie Brygady
Por/kpt. Jerzy Maderski "Jaxa" por. NSZ /kpt. WP ur.1916 w Płocku , matura we Włocławku, w 1939 r. walczył w 14 pp. ranny nad Bzurą pod Kutnem. W Warszawie wstąpił do ZWZ następnie do AK, a od maja 44 r. w NSZ, w sierpniu 1944 r. wraz z 23 żołnierzami dołączył do Brygady Świętokrzyskiej, gdzie pełnił funkcje zas-dow. kompanii a następnie dowódcy kompanii. Po wojnie zamieszkał w USA, gdzie zmarł w 2003 r.
Defilada przed ppłk A. Mazurkiewiczem
Na koniu por. Jerzy Maderski "Jaxa"
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/240852224_10158561882283237_9021495443508439744_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=5lJ0Qae-2NMAX_GclmA&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=f975c8698d7fb238af790d4cf2183b06&oe=61518EBD
0
@Mario96w po czym to wnioskujesz?
0
Kto upalony jak śmietnik w kawie?
1
14 października 1939 r. w Warszawie, postanowieniem grupy działaczy OP, którzy w konspiracji przyjęli nazwę Grupy Szańca, powołano do życia Organizację Wojskową Związek Jaszczurczy (OW ZJ).
Związek Jaszczurczy miał charakter organizacji wojskowej, do której celów należała dywersja oraz rozwijany z sukcesami wywiad (Wywiad „Zachód” ZJ), który w latach 1939- 1942 zdobywając wiele cennych informacji stał się groźnym przeciwnikiem dla machiny wojennej III Rzeszy.
Polityczną i kierowniczą zwierzchność nad ZJ sprawowała Grupa Szańca (OP).
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=XvfwEgO1k30
2
@Mario96w pamiętam, że jak spotykaliśmy się z ekipą i było nas dużo to wszyscy podśpiewypali "One Blood" xD
2
Jeden z największych klasyków w historii amerykańskiego rapu. Co najśmieszniejsze mało znany.
24
28 sierpnia 1946 roku komuniści wykonali wyrok śmierci na Danucie Siedzikównie „Ince” i Feliksie Selmanowiczu „Zagończyku”.
"Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba..."
Sanitariuszka "Inka" w chwili wykonania wyroku nie miała skończonych 18 lat.
Mimo brutalnego śledztwa nie złamała się i nikogo nie wydała.
"Zagończyk" to przedwojenny żołnierz zawodowy, uczestnik wojny obronnej 1939 roku, żołnierz 3.,4. i 5. Brygady Wileńskiej, dowódca patrolu dywersyjnego. Skazany na śmierć po krótkim, pokazowym procesie.
Umierali ze słowami "Niech żyje Polska!" na ustach.
Red is Bad.
8
Kim trzeba było być, żeby zostać komunistycznym stalinowskim sędzią? Nikim. Co trzeba było umieć? Nic. Tak było w przypadku Stefana Michnika i... bardzo wielu innych. Czy były jakieś inne kryteria doboru? Tak, całkowita dyspozycyjność i wierność partii. I bezgraniczne oddanie.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/240427358_390204405799691_4256495073631819753_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=17BjdHdKNSUAX9VgigZ&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=bef27f6bed692fdb295101edc69481e6&oe=614C55B8
0
@RR Twa opinia. Wpis to pewna parodia słynnego tekstu z Uniwersum Szkolnej 17.
3
Wy mówicie, że ja alkoholik i lekoman. Macie rację ale ja podatki płacę całe te!
Ugułem dziękuję za tę wypowiedź!
25
https://m.jbzd.com.pl/obr/2034659/rzecznik
Mistrzostwo :D
6
W miejscu gdzie oddział NSZ wach ."Tarzana"dokonał akcji likwidacyjnej niemieckiego generała pod Ożarowem, w 1986 r. środowisko AK postawiło głaz z tablicą i dwa drewniane krzyże.
Niestety na owej tablicy mamy aż trzy błędy historyczne . Data akcji to 26.08.1943 r. na tablicy widnieje data 25. 08. kolejny błąd to nr. niemieckiej dywizji, prawidłowo 174 Dywizja Rezerwowa-jest 184 oraz błędna przynależność organizacyjna "Tarzana" w tym czasie był żołnierzem NSZ, na tablicy czytamy NOW.
Odpowiedzialność za tę akcję próbowali sobie przypisać w czasach PRL zarówno komuniści, jak i historycy innych organizacji podziemnych, tłumacząc, że nie chcieli, aby tak ważna akcja została zapomniana.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/239513865_10158554797373237_1719501019948981359_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=jkwpwYyM71cAX_7_D1y&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=6120e0c214f23b09477d75e0f8813894&oe=614CB57B
8
25 sierpnia 1656 r. Stefan Czarniecki rozgromił Szwedów w bitwie pod Łowiczem.
Bitwa pod Łowiczem była pierwszym poważniejszym sukcesem strony polskiej po przegranej bitwie pod Warszawą pod koniec lipca 1656 roku.
Działania wojsk polskich nosiły charakter wojny szarpanej, polegającej na współdziałaniu wojsk regularnych z oddziałami partyzanckimi. Oddziały polskie, operując szybkością manewru atakowały mniejsze jednostki szwedzkie, niszczyły patrole przeciwnika. Specjalizował się w takiej taktyce zwłaszcza hetman Stefan Czarniecki.
Pod Łowiczem zniszczono duży oddział szwedzki, dowodzony przez gen. mjr. Hansa Böddekera, liczący ok. 1500 ludzi. Przewaga liczebna była po stronie polskiej (4000 jazdy i 2000 piechoty). Polaków wspierali Tatarzy.
Według niektórych przekazów oddział szwedzki został wycięty w pień, miało ocaleć zaledwie 30 Szwedów.
Energiczne działania Czarnieckiego zahamowały szwedzkie natarcie na południe i zmusiły Szwedów oraz ich sprzymierzeńców - Brandenburczyków do odwrotu na północ.
Red is Bad.
0
@HighestInTheRoom właśnie latami to robię i jeszcze nie skończyło.
0
@MysticCat Cóż biorę jeszcze dużo odżywek z DMAA, DMHA, które są bardzo pobudzającym serce i wątrobę składnikiem. Serducho 200/150.
Jestem u lekarki a ta mi, że zdrowszego serca nie widziała. Jak to możliwe?
0
@Bykunn Bytom z Majkelem34
0
@MysticCat I to i to.