Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Steviemu Wonderowi mówili, że nic nie będzie z jego muzyki ale on nie widział przeszkód.
36
Mistrzostwo :D
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/248969000_4461419940619162_4208227845541953625_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=F2hQbZfgcpIAX_FHM1K&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=e94a2ae1d98865e5b86379a445d603e4&oe=619DC004
0
Kto na tycie przy poniedziałku?
0
@NaFazieHitman też. Uchodźcy z Iraku? Wojna jest tam zakończona. Więc kim są ci ludzie?
0
Uważam, że nachodzcom powinno się pozwolić jechać na zachód. Po co ich trzymać głodujących na granicy?
0
@FC1899Barca on się wyprowadził i kamery zdjął!
1
https://jbzd.com.pl/obr/2106409/skisle-mleko-ten
Leo Suchodolski.
6
20 października 1952 roku Sąd Najwyższy zatwierdził zbrodniczy wyrok na gen. Augusta Fieldorfa „Nila”.
Sąd w składzie Emil Merz, Gustaw Auscaler oraz Igor Andrejew tego dnia zatwierdził wyrok śmierci z 16 kwietnia 1952 r. na bohatera Polskiego Państwa Podziemnego i dowódcę Kedywu KG AK – generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.
Cały proces był sfingowany, a generała skazano z dekretu „o wymiarze kary dla faszystowsko-hitlerowskich zbrodniarzy winnych zabójstw i znęcania się nad ludnością cywilną i jeńcami oraz dla zdrajców Narodu Polskiego”, co było szczególnym pohańbieniem. Zbrodnia sądowa miała swój finał 24 lutego 1953 r., kiedy w więzieniu mokotowskim powieszono generała Fieldorfa.
Red is Bad.
1
Ja już więcej nie piję. Choroba filipińska na l4 nie przejdzie.
4
Zespół ma potencjał. Potrzeba po prostu trenera a nie Wf-isty.
0
@Rust_Cohle na badania!
0
Trafię do choroszczy ugułem jak Barcelona będzie tak grała, w jakiś sposób.
Dziękuję za tę wypowiedź. Trzymajta się cholera jasna. O kotek!
1
@barcelonaLM tu,tego lesgos gra.
0
@Sulimo ja już w zaawansowanym etapie.
3
https://jbzd.com.pl/obr/2104785/xzdant
Oj tak.
0
@Kgorecki2500 fakt zmiótł go.
2
Mikołaj Mazur „Pasek”
Urodził się 24 maja 1918 r. w Sobolowie w pow. bocheńskim. Od 1941 roku działał w Narodowej Organizacji Wojskowej. W 1944 roku pełnił funkcję szefa gospodarczego oddziału partyzanckiego NOW-AK Obozowej Drużyny Bojowej (ODB) „Jastrzębski”. Po wkroczeniu do Polski Armii Czerwonej ukrywał się. Latem 1945 roku powrócił na ziemię bocheńską i przystąpił do oddziału NOW-NZW Augustyna Rafalskiego „Pogroma” (Armia Narodowa „Pogrom”). Uczestniczył m.in. w likwidacjach żołnierzy sowieckich i osób podejrzewanych o współpracę z komunistami, a także rozbrajaniu funkcjonariuszy UB oraz MO. Jesienią 1945 roku ujawnił się w Krakowie, jednakże po kilku miesiącach ponownie przystąpił do oddziału. Brał udział w kilku akcjach grupy, po czym w drugiej połowie 1946 roku zaprzestał działalności konspiracyjnej, a w 1947 roku ujawnił się. Niebawem, obawiając się aresztowania, ponownie rozpoczął działalność zbrojną. Aresztowany 10 stycznia 1951 roku przez funkcjonariuszy WUBP w Krakowie, został wyrokiem WSR w Krakowie z 31 sierpnia 1951 roku skazany na karę śmierci, którą wykonano 24 grudnia 1951 roku w więzieniu przy ul. Montelupich w Krakowie.
Szczątki Mikołaja Mazura zostały odnalezione w maju 2018 roku podczas prac ekshumacyjnych prowadzonych przez IPN na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/238073825_10158552353358237_2704242440837054040_n.png?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=qcStnexIImwAX8xcevU&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=f6ee36b38e22e1240823ce0d6a07e6c1&oe=61947C80
10
19 października 1984 roku w miejscowości Górsk porwano księdza Jerzego Popiełuszkę.
Ksiądz Jerzy Popiełuszko, jeden z najbardziej rozpoznawanych kapłanów „Solidarności”, był solą w oku komunistycznych władz. Szykanowano go nieustannie, atakowano go przy pomocy aparatu propagandy, podrzucano broń. Nieprzerwana działalność kapłana charakteryzowała się ciągłym ruchem po Polsce i nieustannymi wyjazdami.
Ten fakt wykorzystała bezpieka, chcąca zamordować księdza Jerzego. 19 października 1984 r. ksiądz wracał z Bydgoszczy wraz ze swym kierowcą – Waldemarem Chrostowskim. W miejscowości Górsk zatrzymał ich patrol MO, a faktycznie przebrani oficerowie SB.
Księdza skatowano i wrzucono do bagażnika, Chrostowskiemu udało się uciec i powiadomić o porwaniu.
30 października 1984 r. zmasakrowane zwłoki księdza Popiełuszki odnaleziono przy tamie we Włocławku.
Red is Bad.
1
@MesQueUnClub96 milion pięćset, sto dziewięćset?
6
Por. Stefania Krupa-Pityńska "Perełka"
Sanitariuszka w oddziałach podziemia niepodległościowego w ramach Narodowej Organizacji Wojskowej i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.
Urodziła się 6 września 1925 roku w Kuryłówce. Była córką Piotra Krupy (listonosz, zm. 1935) i Marii z domu Staroń (zm. 1970). Miała braci Michała, Stanisława oraz siostrę Marię. Po tragicznej śmierci ojca Michał Krupa był głównym żywicielem i opiekunem rodziny, pracował jako drwal w Nadleśnictwie Brzyska Wola.
Po wybuchu II wojny światowej w 1941 ukraińska policja wraz Niemcami okradła i spaliła zabudowania Krupów w Kuryłówce. Kilka dni później, nieobecny podczas tego aktu Michał, zabił siekierą jednego ze sprawców, ukraińskiego policjanta. Od tego czasu Krupa był poszukiwany przez gestapo i Ukraińców. Stefania wraz z matką i rodzeństwem uciekła za San do Starego Miasta.
Po nadejściu frontu wschodniego jako sanitariuszka brała udział w bitwie pod Kuryłówką 7 maja 1945, w której polskie oddziały leśne okręgu „San” stoczyły jedną z największych batalii polskich partyzantów przeciw Sowietom, zakończonej rozbiciem kolumny oddziałów NKWD (poległo 57 enkawudzistów). Podczas walk została ranna, zaś wywieziona na furmance z pola walk, poznała również rannego i transportowanego tym pojazdem, żołnierza Aleksandra Pityńskiego ps. „Kula”. Para wzięła ślub 20 stycznia 1946 w Tarnawcu.
Po samobójczej śmierci dowódcy oddziału, Józefa Zadzierskiego ps. „Wołyniak” z 29 grudnia 1946, ciężarna odeszła wraz z mężem z oddziału. Ukrywali się w różnych miejscach na terenie Ulanowa. 15 marca 1947 urodził się ich syn Andrzej.
Po wojnie rodzina Pityńskich zamieszkała w Ulanowie. Rodzina Pityńskich była poddana prześladowaniu, w postaci rewizji, najścia domu, przeszukań, pobić ze strony funkcjonariuszy komunistycznych władz (wiązały się z poszukiwaniem Michała Krupy, nadal aktywnego partyzanta). Po jego aresztowaniu w 1959 i skazaniu, a następnie wyjściu na wolność w 1965, Michał Krupa zamieszkał z rodziną Pityńskich w Ulanowie.
Została awansowana do stopnia podporucznika. Zmarła 15 grudnia 1997 w Ulanowie.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/239419809_10158552294208237_1967917552932994854_n.png?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=qetq2-eHUQEAX8UTlwM&_nc_oc=AQmDpfOzYjY7wNE3xEDSuztOiHq1D05zz2rMCi0X-_Yt0lBdbQdU4tnhgTSF154Lao0&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=fab706cf6a850871460f9185233e5d49&oe=619242A2
6
Wybitny oficer NSZ z północnego Mazowsza płk Stanisław Borodzicz ps."Wiejski","Wara" po latach ; " Wielu z nas ginęło na placu boju dlatego tylko, że chcieliśmy być wolnym narodem, chcieliśmy żyć i pracować dla wolnej Ojczyzny.Brzydziliśmy się zdrady i zakłamania, nie pójdziemy nigdy na usługi obcego mocarstwa, chcemy swoje rodziny widzieć szczęśliwe, a dzieci i wnuki nasze wychowywać w etyce katolickiej na dobrych Polaków. Takimi pozostaniemy do końca naszych dni.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/245886597_10158636330288237_2786891310003428177_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=lCxEvN8zmlcAX9JM86P&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=be5938b7e46700525b052a75064f49a9&oe=6190A53F
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
OW ZJ grupowała ludzi ideowych, oddanych bezgranicznie koncepcji budowy Wielkiej Polski. Działalność polityczną i wojskową ZJ nadzorowała Organizacja Wewnętrzna. Do celów OW Związku Jaszczurczego należało tworzenie szerokiego frontu oporu wobec Rzeszy Niemieckiej i ZSRS, organizowanie wywiadu, ochrona życia i mienia obywateli polskich, likwidacja osób kolaborujących z okupantem, sabotaż, dywersja i szkolenie oddziałów wojskowych.
https://www.nsz.com.pl/zwizek-jaszczurczy-i-narodowe-siy-zbrojne-na-pomorzu-1939-1947/
0
Ile ja bym dał żeby Klopp zaczął naszych trenować. Ewentualnie powrót Enrique. Mamy młodzież z potencjałem. Trzeba go wykorzystać.
1
@Sau_Ron Ile ja bym dał za Kloppa jako trenera...
2
Jak oceniacie nasze obecne pokolenie młodych zawodników? Ja mam dziwne przeczucie, że za parę lat możemy wrócić na szczyt. Oczywiście jeśli Fati, Mingueza, Araujo,Gavi wszyscy zostaną.
0
@Comfortable_ nie mam zielonego.
1
@MesQueUnClub_87 mam ostatnie dwa dni urlopu.
4
Chciałem Wam ogłosić, że nie wiem czy przeżyję dzisiejszy melanż. Gdyby mnie zabrakło wiedzcie, że Was uwielbiam.
Oczekujcie moich ciekawostek w przypadku przeżycia. O brzasku patrzcie na la ramblę.
1
@MesQueUnClub96 Czy chodzi o Berlin?