0

@equwesta no tak likwidacja komunistów to straszna rzecz. Pewnie jesteś z jednoznacznej ideologicznie rodziny.

Likwidacja kolaborantów Sowieckich była obowiązkiem od 1942 roku.

1

6 listopada 1912 r. w Popowcach urodził się Leonard Szczęsny Zub-Zdanowicz ps.""Dor","Ząb", cichociemny, oficer WP i AK , podpułkownik NSZ, szef sztabu Brygady Świętokrzyskiej


https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/253527500_10158676869513237_7913756562353126711_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=bKFB43kQoWgAX8D1pOK&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=7a6b243a99ca9485da3a62212a0b69ef&oe=61AC3411

2

Leszek Żebrowski o kontrowersjach wokół Marszu Niepodległości:

Komu wadzi oddolny (!) Marsz Niepodległości o wieloletniej już tradycji? Największe tego typu wydarzenie w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Wystarczy obejrzeć koligacje rodzinne Rafała ps. "Gorset", "Koturn" i wszystko jasne A swoją drogą - dorosły facet chodzi na wiece w mocno wyszczuplającym gorsecie i nawet na oficjalne spotkania w... traperach. To jakaś mania "wyższości"?

Komuna wyłazi na każdym kroku. Komuniści "zdelegalizowali" to święto już w 1945 roku. Kto podpisał? Sami sowieccy agenci i zdrajcy: Bierut, Żymierski, Radkiewicz... Bezwzględnie tępili wszelkie próby takich obchodów, nakazywali nawet likwidacje. Dziś mamy tylko konsekwencje braku dekomunizacji (a jest coraz więcej przygłupów twierdzących, że "komunizmu nigdy nie było". Był, bardzo krwawy i w wielu dziedzinach mamy ciągłość polityczną. Jak również mamy "naszych" przedstawicieli sowieckiej komuny w PE, czyli w Jewropie.


Zdjęcie ustawy z 1945 roku.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/254071427_438374230982708_3592351602139196323_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=LbNQgkorVxsAX-CM-wQ&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=1a5931033082a93fb5ab93244ee08d91&oe=61AC7604

1

Uważajcie jak tańczycie bo życiowy parkiet bywa śliski!

0

6

2

0

Ale ich Live niszczy :O

2

101 lat temu, 3 listopada 1920 r. urodził się Maciej Dawidowski, członek Grup Szturmowych Szarych Szeregów, uczestnik słynnej „akcji pod Arsenałem", bohater "Kamieni na Szaniec".

Podczas "akcji pod Arsenałem", czyli odbijania Jana Bytnara "Rudego" z rąk gestapo, został ciężko postrzelony w brzuch.

Mimo operacji nie udało się go uratować.

Zmarł 30 marca 1943 r., w tym samym dniu, co skatowany przez Niemców "Rudy".

Pośmiertnie odznaczony Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari.

Red is Bad.

0

@mesqueunbarca dla wyznawcy islamu jesteś wrogiem. Jesteś niewierny i albo trzeba Cię nawrócić, albo tępić ;)

0

@Kapitan hawk oj każdy kto tam obecnie pracuje powinien stanąć przed sądem.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

3

31 października 1888 roku w Trębkach niedaleko Gostynina urodził się Andrzej Małkowski, propagator skautingu, jeden z twórców harcerstwa w Polsce; żołnierz Legionów Polskich i Armii Polskiej we Francji.


Red is Bad.

0

@jordus100 ogromne ilości ludzi - patriotów idzie co roku, nie będąc nacjonalistami nawet.

3

Leszek Żebrowski bardzo mocno o zakazie Marszu Niepodległości :

Zakaz Marszu Niepodległości? Ten, którego tow. Geremek tak pięknie przyuczał po francusku, będzie nam dyktować, czy wolno - nie wolno iść na Marsz niepodległości? Ale na szwancparady pod znakiem Q.R.W.A+ zawsze i wszędzie wolno?

Sowieci pod swoją okupacją (1939-1941) zakazywali. Niemcy od 1939 r. zakazywali i "surowo karali" za jakiekolwiek próby obchodów Święta Niepodległości.

Takie zakazy były w tzw. Polsce Ludowej - komuna zakazała po 1945 r. i brutalnie rozbijała wszelkie próby manifestacji.

Dlatego idziemy w tym roku na Marsz jeszcze bardziej licznie niż dotychczas. Zabierajcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych. Może nas wiele różnić - ale nie stosunek do niepodległości i wolności.

Przejdziemy przez Warszawę godnie i spokojnie, w ten sposób okażemy szczególny szacunek naszym przodkom!

To nasi wrogowie nie przejdą, nie splugawią nam tego Święta!

KTO NIE PÓJDZIE - TEN Z WYBORCZEJ!

1

Naszym politykom brakuje luzu. Po akcji ze śpiącym kaczorem - wyobrażacie sobie kampanię Tuska "Śpiący Jarek"? Co by nie myśleć o Trumpie to kampanie miał wariacko dobre.

A jaka rzeźnia byłaby w TVPis? O Boże :D

0

Jak tam panowie i panie? Polane?

Na chwilę obecną, łyskacz jest potrzebny do oglądania meczów.

0

Nie było Islandii? Popatrz pan!

5

Kpr. Maria Janina Orzechowska - Słowińska ps."Grażyna". Od VI 1943 w NSZ. Uczestniczyła w powstaniu warszawskim ("Chrobry II"). Następnie w Brygadzie Świętokrzyskiej -kompania kpt."Żbika", brała udział w wielu bitwach i potyczkach m.in pod Kurzelowem. Jako ochotniczka skacze w patrolu por."Gnata" do Polski . W 1945 w oddziale NSZ por. Alojzego Sikorskiego "Jaremy". Aresztowana 31 maja 1945 r. skazana na karę śmierci ( zamienioną na 10 lat więzienia). Uwolniona z więzienia UB w Kielcach przez poakowski oddział kpt. Antoniego Hedy "Szarego". Następnie ukrywała się pod przybranym nazwiskiem na Ziemiach Zachodnich.

W 1945r. miała 18 lat, zawsze na pierwszej linii z pistoletem maszynowym wielokrotnie z okrzykiem "hurra" !

Dzielna dziewczyna

Zmarła 30 października 1993 r.


https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/249251123_10158662226068237_6174826310927894395_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=NdGCB6SQGxoAX_hLbuA&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=28a629d74db9e2d4a61bb60c5c188f46&oe=61A0D296

1

@Bykunn No dobrze masz!

Donald Tusk blokuje niezbędną reformę sądownictwa!!

1

Opozycja jest powodem wysokiej inflacji.

Danuta Holecka.

0

Kto dziś mimo, że czwartek się bawi? Tyta masakryczna.

6

Zwolnienie Kumana z rana jak śmietana.

0

Jakie piękne wieści z rana.

3

Ja napiszę tak mało oryginalnie.

Koeman out !!

31

Messi powinien dostawać co roku specjalną nagrodę dla najlepszego w historii.

Reszta niech się bije o złotą piłkę.

0

Perez posmarował? Ale co posmarował?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?