Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Leon w swojej lidze.
0
https://m.jbzd.com.pl/obr/1916051/osobna-kwestia
Bieda.
1
@Kettger aleś Ty błyskotliwy.
1
@lucas/catalan albo egipski znak słońca :D
0
@wyjasniecie do wymiany argumentów potrzebna jest dyskusja na poziomie i z kimś kto ma odrobinę moralności. Ty wstawiasz tutaj wypowiedzi postkomunistów i delikatnie w białych rękawiczkach ich popierasz.
Nie ma z kim dyskutować.
2
@lucas/catalan żaden portal społecznościowy tego nie zrobi. Próbowałem wielokrotnie przyczynić się do zbanowania "władzy rad" na facebooku i nie naruszają oni standardów społeczności.
0
@wyjasniecie spokoyno, spokoyno.
0
@wyjasniecie w Usa drogi budowali prywaciarze :)
A to nie docinek tylko nazywanie po imieniu. Jesteś towarzyszem i tyle.
7
@wyjasniecie "Podatki są ważna częścia finansowania dóbr wspólnych."
Cześć towarzyszu!
0
@Xenomorph i najwięcej inteligencji było w środowiskach związanych z ONR.
7
Wojciech Kwasieborski, działacz narodowy, polski publicysta, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1940 roku wstąpił do Konfederacji Narodu (konspiracyjnej organizacji polskiej). W tym samym roku został aresztowany przez Niemców i rozstrzelany w masowej egzekucji w Palmirach w nocy z 20 na 21 czerwca 1940.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/192300179_10158381206978237_2138942405323998608_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Zc18HIO9VpwAX-5nETL&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=db12c9c05d799f9d0e4a2c45b3d4f6ca&oe=60D974A4
10
Pep dzisiaj przypieczętuje swoje dziedzictwo wygraną w LM.
6
Nawet wśród kadry profesorskiej (niekoniecznie o komunistycznej genezie) panuje powszechne przekonanie, że inwazja komunistyczna i następnie nowa okupacja po 1944 r. (częściowo już bardzo dobrze znana z lat 1939-1941) to było prawdziwe... wyzwolenie.
Czym to w istocie było? Mały przykład. W 1949 r. bezpieka aresztowała Kazimierza Czarnieckiego, przedwojennego działacza Stronnictwa Narodowego. Podczas okupacji był m.in. komendantem powiatu NOW, następnie NSZ w Tarnopolu (pod ps. "Szymon Turzyński"). Na jego szczęście (jak się okazało - tylko krótkotrwałe) w śledztwie to nie wyszło. Jako nauczyciel miał kontakty z grupą uczniów, którzy rozlepiali patriotyczne ulotki, własnoręcznie pisane. W dodatku popełnił ciężkie przestępstwo - dał niepełnoletnim uczniom do czytania książkę Stanisława Grabskiego "Państwo narodowe" (wydaną we Lwowie w 1929 r.). Został aresztowany w 1949 r. wraz z grupą uczniów.
Został skazany na karę śmierci! Ubecy, aby bardziej udramatyzować sprawę, zrobili z nich grupę terrorystyczną, a narzędziem, za pomocą którego "usiłowali obalić ustrój siłą" była zwykła proca! Trafiła do akt jako "dowód rzeczowy".
Kazimierzowi Czarnieckiemu zamieniono karę śmierci na "zaledwie" 15 lat więzienia. Zmarł w więzieniu w 1953 r., w sile wieku, gdy był aresztowany, miał zaledwie 42 lata, nie cierpiał na żadne dolegliwości.
Takie to było "wyzwolenie".
Proszę, pytajcie Czarzastych, Cimoszewiczów, Millerów, Kwaśniewskich, Senyszynowe, Hibnerowe, Belków, Rosatich, et consortes - czy mają jakiekolwiek wyrzuty sumienia i poczuwają się do skruchy z racji przynależności do PZPR i wieloletniej tam działalności? Przecież to była organizacja terrorystyczna i zbrodnicza.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/192257017_335512147935584_6024703713332750008_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=a_PwswpxDmEAX-jmnxu&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=4422234f4aba0592b51d3c3362b74848&oe=60D9B186
Źródło - Leszek Żebrowski.
0
@wyjasniecie cytując klasyka " Jak Pan nie rozumie to trudno".
Ręce opadają.
0
@wyjasniecie wcale nie są promowane. No wcale. Towarzysze Zandberg i Czarzasty jako przykłady. I Ty zaśmiecający La ramblę im podobnym ludziom.
Wymiotować się chce.
I nie rozumiesz co to komunizm? Jakie różnice są między ideą komunistyczną a nazistowską?
Ten sam pień ideologiczny- socjalizm i walka. Tu mordujemy i wyniszczamy kogoś za inne pochodzenie i wygląd, tam za inne pochodzenie klasowe i majątek.
Ideologie bliźniacze i oszczędź proszę nam tutaj "towarzyszy".
Ludzi mówiących o bohaterskiej armii czerwonej - do czasu przecież największego sojusznika nazistów. Po prostu oszczędź jeśli masz odrobinę przyzwoitości.
0
@wyjasniecie to nie prowokacja. Komuniści nie mają prawa głosu jak naziści.
0
@wyjasniecie tak to coś złego. Każdy komunista nie powinien być promowany w żaden sposób. Rozumiesz czym był ten system? Zapytaj ojca, dziadka. No chyba, że byli w UB, SB, czy MO :)
0
@wyjasniecie kolejny udostępnia wypowiedzi komunistów na stronie...
7
Lipiec 1943. Majątek Stara Wieś, gm. Biała Rawska. W ciemnej sukience stoi Janina Bartycka (z d. Anders, siostra generała), ukrywana tam w l. 1942-1945. Przynajmniej cztery panie z tego zdjęcia były w NSZ (tak wynika z opisu na odwrocie). Przebywał tam również i zmarł tam Albert Anders, ojciec generała.
Od l. Jan Czermiński, Zofia Godlewska, Jadwiga Czermińska (na rękach trzyma Jana Krzysztofa Goralskiego; była w NSZ), Stanisława Goralska (była w NSZ), Janina Bartycka (z d. Anders), Zofia Nienałtowska (była w NSZ), Lucyna Nienałtowska (była w NSZ). Dalej sekretarz Gminy Lemiszewski z rodziną.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/191035844_335118974641568_2626757311779837302_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=zdnBXxCRfGQAX-fISpT&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=e9e9ce20c0581879c2e13e52630a7c7c&oe=60D6F264
0
@SaulGoodman tak samo tyczył się Słowian. Gdyby naziści wygrali wojnę czekałby nas holokaust x 10.
9
Do dziś nie mogę pojąć jak komunizm nie został rozliczony wzorem rozliczenia nazistów.
Marzeniem byłoby traktowanie go w Polskim prawie tak samo jak nazizm. Na Facebooku mogą istnieć strony typu "Władza Rad". Kompletne nieporozumienie.
1
@LS najgorsze jest to, że ten zbrodniczy, ludobójczy, totalitarny system nie został do dziś rozliczony.
1
@grzechdaszek Słonowate. Ugułem całe te.
3
27 maja 2000 roku zmarł Kazimierz Leski „Bradl”, oficer wywiadu AK, który w mundurze niemieckiego generała wykradł Niemcom plany budowy Wału Atlantyckiego.
Kazimierz Leski ukończył przed wojną Wydział Mechaniczny Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki w Warszawie, a następnie wyjechał do Holandii, gdzie pracował na kontraktach w tamtejszych stoczniach jako inżynier – był m.in. współprojektantem okrętów podwodnych zamówionych przez polską Marynarkę Wojenną - ORP "Orzeł" i ORP "Sęp". Perfekcyjnie opanował język niemiecki i kilka innych języków, co przydało mu się w późniejszej działalności.
W konspiracji zaczynał od uczestnictwa w organizacji wywiadowczej "Muszkieterzy", a następnie znalazł się w AK, w Oddziale II Informacyjno-Wywiadowczym. Rozpracowywał niemiecki aparat bezpieczeństwa i szlaki komunikacyjne.
W mundurze niemieckiego generała podróżował po okupowanej przez Niemcy Europie, nadzorując tworzenie szlaków kurierskich. Podróże pozwoliły mu zdobyć część tajnych niemieckich planów budowy umocnień Wału Atlantyckiego.
Walczył w Powstaniu Warszawskim, będąc twórcą batalionu "Miłosz", walczącego w Śródmieściu Południowym.
Po wojnie brał udział konspiracji antysowieckiej.
Został aresztowany przez bezpiekę i w komunistycznych więzieniach spędził 10 lat.
Został odznaczony m.in. Orderem Virtuti Militari i trzykrotnie Krzyżem Walecznych.
2
25 maja - 111 lat temu urodził się Stanisław Jeute ps."Cezary","Stach Zachodni" (1910-1943)
Działacz ONR, szef ekspozytury „Zachód” wywiadu OW Związku Jaszczurczego.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/191571091_10158374275898237_3856317233993856554_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Qnd7NVXe_hcAX9suaiE&_nc_oc=AQn3wGFl33ErurHdqd3yQDpNjKzKUQKn7jXOrumv8TyfH3gZ4lV8_FEXwiMbdzYLjik&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=85a76d87ca435c1e3577916750374d1f&oe=60D76845
1
@Ojciec5tkidzieci No chyba TY tak sądzisz :D
0
@ranger3120 chcę spróbować Edge of Insanity, ale jako "stim junkie" nawet ja się boję.
0
@ranger3120 S.A.W to soczek. Dark Energy mistrzostwo. Długo się wkręca niestety. Hyper Power to 15 minut i kop na pysk.
0
Najlepszy pre-workout jaki braliście?
Moje top 4 to:
Dark Energy - euforia i energia, nieskończona energia. Trochę prozacu dosypywali chyba.
Hyper Power- kop na pysk i działanie przez 4-5 godzin.
Angel Dust- przypomina Dark Energy ale trochę słabsze. Potężny atak niacyny, energii i miły zjazd nie to co przy Dark Energy.
Stare Unstoppable - 4 godziny treningu. Nie wiem co tam dodawali.
0
@LeoMessi1994 Brałeś udział w strzelaninie na kozy z nosa przed chwilą czy co?