0

@aldewir ja bym zrzucił z lady i niech zbiera. Albo kaszlnąłbym pod pleksję.

0

@wyjasniecie no proszę mamy tu dwóch ludzi o zapędach, których znamiona przypominają metody III rzeszy.

0

@marcin000019 a co miało?

0

W sklepie delikatesy społem w Btm już nie kasują ludzi bez masek.

III rzesza po prostu. Niepełnosprawne dziecko bez maski i bum nie ma kasowania.

3

1 czerwca 1948 roku w więzieniu we Wronkach zmarł Piotr Abakanowicz ps. „Barski” (ur. 21 czerwca 1890 w Warszawie ) – podpułkownik pilot Wojska Polskiego, członek Narodowych Sił Zbrojnych.

Nie wziął udziału w wojnie obronnej 1939 roku – gdy dotarł na wyznaczone lotnisko, okazało się, że jest ono już zniszczone przez samoloty niemieckie.

Podczas okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej związany był z Narodowymi Siłami Zbrojnymi, używał pseudonimów „Barski”, „Grey” i „Grządziel”. Po rozłamie w organizacji na tle scalenia z Armią Krajową pozostał w szeregach NSZ-ZJ. Od czerwca do sierpnia 1944 pełnił funkcję komendanta Okręgu VI NSZ obejmującego powiat warszawski. Od października 1944 był szefem sztabu NSZ. W styczniu 1945 roku otrzymał awans do stopnia pułkownika NSZ oraz funkcję komendanta Obszaru Południe NSZ.

W październiku 1945 został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa, a następnie w procesie przed Wojskowym Sądem Rejonowym w więzieniu na Mokotowie został skazany na karę śmierci. Kara śmierci została zamieniona na karę dożywotniego więzienia, a w 1947 zmniejszono mu karę do 15 lat więzienia. Zmarł 1 czerwca 1948 roku w więzieniu we Wronkach po pobiciu przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa.

1

Henryk Gosik „Doktorek”, „Heniek”, „Miłość”, „Odwet”

Nasz Bohater urodził się 23 listopada 1923 roku w Nowej Wsi, pow. Sierpc. Był synem rolników Jana i Czesławy.

Podczas okupacji niemieckiej działał w szeregach Armii Krajowej na terenie Obwodu AK Sierpc. W sierpniu 1944 roku został zatrzymany przez Niemców i wywieziony na przymusowe roboty na Litwę.

Po zajęciu Litwy przez wojska sowieckie wstąpił do komunistycznego wojska. Uczestniczył w walkach o Wał Pomorski, Kołobrzeg, Szczecin i w rejonie Drezna. Po zakończeniu wojny pozostał w wojsku jako podoficer.

W styczniu 1946 roku opuszcza szeregi komunistów. Zagrożony aresztowaniem przez Informację Wojskową przechodzi ponownie do konspiracji i zasila szeregi Ruchu Oporu Armii Krajowej (ROAK). Podczas amnestii lutowej w 1947 roku Henryk Gosik nie ujawnił się i działał dalej w oddziale dowodzonym przez Franciszka Majewskiego „Słonego”, a od jesieni 1947 roku jest w składzie 11 Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych XXIII Okręgu NZW. W styczniu 1948 roku obejmuje funkcję szefa wywiadu terenowego okręgu 11 GO.

25 września 1948 roku UB udaje się aresztować Gosika, który zostaje uwięziony i w toku śledztwa oskarżony o to że:

"był członkiem nielegalnego związku Ruch Oporu Armii Krajowej (ROAK)" i "nielegalnego związku Narodowe Siły Zbrojne (NSZ), mającego na celu przemocą obalenie obecnego ustroju w Państwie Polskim".

Wyrokiem WSR Warszawa z 15 stycznia 1951 roku został skazany na karę śmierci, utratę praw publicznych i obywatelskich praw honorowych na zawsze oraz przepadek mienia na rzecz Skarbu Państwa.

Wyrok wykonano 20 września 1951 roku w więzieniu Warszawa – Mokotów o godz. 19:00.

9 czerwca 1997 roku, postanowieniem Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie, wyrok na Henryku Gosiku wydany przez były WSR Warszawa został unieważniony.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/180180535_10158316939233237_9215066917107641440_n.png?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=FvMq0POrHvUAX_qEG4F&_nc_oc=AQmglu67g9L5VFK-dbOcgqYSXO_KnU2rxSQhxSJGoFIdWjysOpJ2Na92GT8QvzD8PZQ&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=56c3ac0e3df68c9c97fafa5abdefbcf5&oe=60DABC5D

4

Z okazji Dnia Dziecka, wszystkie dzieci, duże i małe, zapraszamy na wspólne grzebanie w piasku.

Zakład Pogrzebowy A.S. Bytom.

11

0

@maroon dzięki. Dobrze, że są osoby doceniające to co robię.

15

Roman Dżalik ps. "Czarny", żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych z oddziału por. Leona Cybulskiego "Znicza". We więzieniu komunistycznym przeszedł nieludzkie tortury, rozerwano mu min. język i policzek widelcem, mimo to nie obciążył zeznaniami swojego dowódcy.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/193251160_10158387968498237_6441662740735092333_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0teJ6E0JUIcAX_2c9Kw&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=dd1c4afaef37e8bb3ac95ba853226577&oe=60DBC657

1

@domin682 jest to osoba, która wstawiłaby post Heinricha Himmlera jeśli ten niepokoiłby się "polskim antysemityzmem".

3

@Darkfin cóż Ogień zbrodniarzem był i dla mnie jest to bezdyskusyjne. Ale narracja, że wyklęci to takie nasze upa - tak przeczytałem taki komentarz na La Rambli powoduje u mnie odruch wymiotny.

"Nie wiem ale się wypowiem".
Towarzysze w Sejmie, którzy wielbią Armię Czerwoną i ZSRS - największego sojusznika III rzeszy - przypominam, któryś raz. Smutne.

4

@Chwytak interesuje mnie to, że ludzie którzy reprezentują narrację antypolską - bo jak inaczej nazwać promowanie i wychwalanie ludzi o pochodzeniu, zachowaniu i poglądach, które są JEDNOZNACZNE - twierdzą, że to dla obiektywnej oceny naszej historii, dokonań i zbrodni. Albo bardzo sprytne albo bardzo głupie.
Jak nie ma się podstawowej wiedzy, poczucia tożsamości, nie posiedziało się w archiwach to tak to wygląda.
Jest to przykre i przerażające zjawisko. Zwykła nikczemność.

11

Łukasz Ciepliński w 1944 r. (był wówczas Inspektorem Rzeszowskim AK) po ponownym wejściu Sowietów do Polski: "teraz to nazywa się wyswobodzeniem". "W czasie okupacji komunistycznej należy stosować co najmniej 100% większą ostrożność, niż w czasie okupacji niemieckiej".

Jest też o Bolku Drobnerze - jako członku "nowej Targowicy" (to przecież kuzynek Rafała Trzaskowskiego) i jego roli w bolszewizacji Polski. Jakże szybko zapominamy o własnej historii...


https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/193582974_336878357798963_2445513316024767975_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=APXxINgxgTkAX8DMOlL&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=cfee8221d42a48c8ecab5c163e2edc0e&oe=60DA5A2D

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/193769175_336878411132291_2726365626050648150_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=HrpXO2iXjdMAX_2i8v0&_nc_oc=AQmCLihEKKQ457aJLgJHIN1XVAEnU9iz8Vd-zz6k4apwob9OFhQHj00Ib5S8Ld6zpag&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=d4eeab6a30e0f32bfc5355a3b87848a0&oe=60DC80E9

3

@tristan87 jak nie wiesz to trudno. Kto wie ten wie.

11

Ciekaw jestem tego jak niektórzy użytkownicy mają czelność pisać o złych, niejednoznacznych moralnie wyklętych takich jak "Ogień" "Bury" "Łupaszko", promując tu gazetę Jerzego Urbana propagandysty totalitarnego, ludobójczego systemu.

Toż to nędzne, kompromitujące i godne ubolewania.

2

@Chakalaka gdzie te dokumenty IPN na ten temat? :)

Żebrowski spędził 30 lat badając archiwa, przesłuchując byłych Ubeków w tematach takich jak chociażby "bandy pozorowane". Po prostu nie miałbyś odwagi i merytorycznych argumentów by z facetem dyskutować.

0

https://m.jbzd.com.pl/obr/1917582/prawy-czlowiek

Na sweterku mam koronę, patrzę tylko w prawą stronę :D

5

@pax Wielki plus za bronienie nauczycieli. To jak propaganda Pis-u w czasie strajku tychże wyprała ludziom mózgi jest nieprawdopodobne.

Rodzice mają roszczeniowe podejście:
1. Nauczyciel nie pomaga w wychowaniu- nauczyciel jest od nauki, nie od wychowania.
2. Zadaje zadania a sam siedzi- straszne, zadaje zadania, gdyby to nie było jego obowiązkiem i nie miało na celu nauczyć czegoś tych dzieci siędzących tylko w tych smartfonach. Moja matka siedzi czasem do 23 sprawdzając dyrdymały jakie wypisują dzieci.
3. Nauczyciel zawsze winny, nigdy niewychowane dziecko.
4. Pretensje, że przy zdalnym każe uczniom coś wydrukować.... bez komentarza.
5. Nieroby sobie po mieście chodzą- no tak ile ja to przypadków widziałem w mieście " ej mamy teraz gegrę hahaha hihihi".

Masakra. Nauczyciel to jeden z tych zawodów, które są podstawą społeczeństwa. Władzy nie zależy na wykształconych, wiadomo dlaczego.

5

14 października 1939 r. w Warszawie, postanowieniem grupy działaczy OP, którzy w konspiracji przyjęli nazwę Grupy Szańca, powołano do życia Organizację Wojskową Związek Jaszczurczy (OW ZJ).

Związek Jaszczurczy miał charakter organizacji wojskowej, do której celów należała dywersja oraz rozwijany z sukcesami wywiad (Wywiad „Zachód” ZJ), który w latach 1939- 1942 zdobywając wiele cennych informacji stał się groźnym przeciwnikiem dla machiny wojennej III Rzeszy.

Polityczną i kierowniczą zwierzchność nad ZJ sprawowała Grupa Szańca (OP).

2

Chelsea ciśnie City.

0

Chelsea teraz autobus i kontry. Nie będzie LM dla Pepa.

8

Wspominka o Lewym nr 1.

10

Ehhh to klękanie. Dno.

1

@budel17 jest nas dwóch :D

11

Łyskacz na finał gotowy. Panowie Wasze zdrowie !

2

Guardiola jeśli wygra dzisiaj z City LM, będzie poważnym kandydatem do miana trenera wszechczasów.

5

@Comentateiro jak Konon. Wilfredo Kononowicz.

1

Wilfredo jest jednym z największych siatkarzy w historii. Ośmielam się to powiedzieć.

3

CO ON WYRABIA?? O matko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?