1

@Kgorecki2500 masakra - tryb on! Lewak namierzony !

1

Obraża Pan ludzi, obraża Pan kobiety, obraża Pan ludzi starszych

Korwin: NANI !!!

4

12

@NaFazieHitman nie mamy jej i nie odzyskamy już. Ludziom tak wyprali mózgi, że to jest nieprawdopodobne.

4

1

@Comentateiro golenie najważniejsze :D

8

Budujmy układ immunologiczny. Niedawno dużo mówiono o tym, że wirusa ciężko przechodzą coraz młodsi. A czemu? Wyjaławiamy się, dezynfekujemy co moment, czym zabijamy dobre bakterie.

I nie. Nie chodzi mi o brak mycia się jak to pseudointeligenci wypisują. Chodzi mi o zdrowy rozsądek.

41

Co mówi Obcy jak schodzi z urwiska?


Nostromo.

1

@Barca1992 powinien być jego podpis :D

3

5

Skuteczna infiltracja to nasza specjalność.

ZJ-NSZ był tajną organizacją, posiadał deklarację ideowo-polityczną, w której zakładał m.in., że po zakończonej wojnie polskie granice zachodnie powinny sięgać po Odrę i Nysę Łużycką, Polska powinna odzyskać Gdańsk i Prusy Wschodnie i utrzymać granice wschodnie sprzed 1939 roku. ZJ-NSZ uznawał Rząd RP na uchodźstwie i współpracował ze Związkiem Walki Zbrojnej (później AK).Współpracę oparto na realnych podstawach: ZJ-NSZ dysponował szeroko rozbudowaną siatką agentów, a AK środkami finansowymi i szyfrowaną łącznością z Rządem RP w Londynie. Z biegiem czasu wywiad ZJ-NSZ przejął część agentów ZWZ/AK. W rozliczeniach szef wywiadu „Z” Stanisław Jeute przekazywał meldunki do II Oddziału KG AK i w zamian za to otrzymywał fundusze na działalność wywiadowczą. Ścisła współpraca Rządu RP z rządem angielskim pozwalała na wykorzystywanie tych materiałów do celów wojskowych przez Wielką Brytanię.

Więcej w ciekawym artykule poniżej:
https://nsz.com.pl/z-kart-historii-wywiadu-qzachodq-zj-i-nsz/

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@wyjasniecie "Segregacja nazistowska była stworzona po to by z premedytacja i w sposób zaplanowany mordować pewne nacje ludzi. Szczepienia z całą pewnością temu nie służą. Zwiększone ograniczenia są konieczne dla osób niezaszczepionych, bo stanowią oni większe ryzyko epidemiologiczne w zgromadzeniach."

Komuniści segregowali i eksterminowali za pochodzenie klasowe. Jak bardzo różni się to od nazistów?

2

@Quavosk na początku pandemii nazywano ludzi, którzy byli przeciwni obostrzeniom i mówili co będzie się działo nazywano foliarzami.
Tymczasem to wszystko się zaczyna dziać.

3

@wyjasniecie Ale wobec kogo stanowią zagrożenie? Zaszczepionych? To szczepionka działa w końcu czy nie? Chyba bezobjawowe zakażenia, które tylko nam szczepionym grożą po zaszczepieniu nie są zagrożeniem?
Jestem za postępem i nauką ale nie za przymusem.

0

@msmsms Obóz koncentracyjny:
Róbcie co każą to szybciej wrócimy do normalności.

Im więcej będziemy sobie pozwalać na odbieranie nam wolności, tym gorzej będzie.
Covid zostanie z nami do końca świata czy ze szczepionkami, czy bez nich.

10

@wyjasniecie nie. Przesadzają te osoby.

28

Każdy kto popiera segregację ludzi tylko dlatego, że mają inne słuszne czy niesłuszne podejście do szczepionek i całego tego Covidowego kryzysu jest osobą, która powinna być postawiona przed sądem.
To są pomysły podchodzące pod nazistowskie. I nie nie przesadzam.

11

@msmsms kiedy tatuaże na rękach? Kiedyś mieli takie pomysły pewni ludzie. Zróbmy niezaszczepionym wydzielone getta może?

3

@barcelonaLM Trzeba anulować bo przegrają.

8

20 maja 1881 roku urodził się Władysław Sikorski, premier Rządu na Uchodźstwie i Naczelny Wódz w czasie II wojny światowej.
Generał Sikorski zginął 4 lipca 1943 roku w katastrofie lotniczej koło Gibraltaru, której okoliczności do dziś nie zostały w pełni wyjaśnione.

17 września 1993 roku jego prochy spoczęły w krypcie św. Leonarda w podziemiach katedry na Wawelu.

Red is Bad.

2

@Bobo25 podobieństwo jest uderzające.

6

Elżbieta Kozanecka "Basia", "Barbara"

Elżbieta Kozanecka "Basia" urodziła się 08.08.1928 we wsi Czerniewo, gm. Radzanowo. Była córką Adama i Janiny.

W czasie okupacji niemieckiej była kurierem Armii Krajowej.

W latach 1947-1948 była początkowo współpracowniczką i łączniczką, a od maja 1948 żołnierzem antykomunistycznego Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW) na terenie powiatów Płock, Płońsk i Sierpc. Nosiła pseudonimy "Basia", "Barbara". Walczyła z komunistycznymi władzami w szeregach zbrojnego oddziału NZW pod dowództwem por. Franciszka Majewskiego ps. „Słony”, a następnie pod dowództwem sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. "Cacko".

Poległa w walce we wsi Gałki (gm. Bodzanów, pow. Płock) 08.02.1949 roku. Oddział został otoczony przez Urząd Bezpieczeństwa i KBW na skutek donosu jednego z mieszkańców. "Basia" otoczona przez grupę operacyjną, nie chciała dostać się w łapy UB. Razem z L. Peczyńskim „Władkiem” wybrali honorową śmierć, wysadzili się granatem.

Ciekawostką jest to, że "Basia" jest jedną z głównych Bohaterek filmu "Kochankowie z lasu" Arkadiusza Gołębiewskiego.

Cześć i Chwała Bohaterom !!!

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/178645971_10158313799143237_6389798335696252267_n.png?_nc_cat=104&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=6w-loONaCFwAX_0JO-5&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=5e667b7ffafdb5df828dd1f657b1b071&oe=60CC5716

4

5

@JANEK777 brawo. Dość tych "pampersów" na twarzach.

6

17 maja 1945 r. Bitwa pod Bodakami

17 maja 1945, podczas pacyfikacji przeprowadzonej przez pododdział 267. pułku strzeleckiego NKWD, doszło do nierównej walki ze stawiającymi opór polskimi partyzantami, w której zginęło 22-23 żołnierzy oddziału KP NZW Bielsk Podlaski dowodzonych przez por. Zbigniewa Zalewskiego ps. „Orłowski”, „Drzymała” i jego zastępcę sierż. Augustyna Dobrowolskiego ps. „Kruk”. Zamordowano również trzech gospodarzy. Bitwa nastąpiła po wcześniejszym rozbiciu posterunku Milicji Obywatelskiej w Siemiatyczach przez polskich żołnierzy. Oddział NZW liczył 52 partyzantów, a siły komunistyczne to ok.350 bojców. Poległych pochowano na cmentarzach w Klichach i Łubinie Kościelnym.

na zdjęciu zastępca dow. oddziału sierż. podchorąży Augustyn Dobrowolski "Kruk"

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/186522486_10158356594178237_2010229638514946224_n.png?_nc_cat=104&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Dy1y5dKvnV8AX8cnxOC&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=3bc9ab74317fbdcd399ff641e704278b&oe=60C9E975

0

@mkord zgadza się, to nie jest jakiś papierek kolego. Ma coś wspólnego z "nieudolnym tłumaczeniem dokumentów, które wpadły im w ręce".

Czego nie rozumiesz?

3

Dla fanów boksu. Wilder wygrał sprawę w sądzie dotyczącą 3 walki z Furym.
AJ w przypadku trylogii wyżej wymienionych zmierzy się z Usykiem.
Dla Joshuy to dobra rzecz, rozwija się z każdą walką i dwa obozy bardzo przydadzą mu się by przygotować się na Furego na 100 procent.

Usyk jest genialnym technikiem i ma niesamowitą pracę nóg. Dobry test dla AJ-a pod tym względem. Jednak po walce ukraińca z Chisorą nie widzę Usyka w walce z większym, silniejszym, lepszym technicznie i młodszym AJ.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?