2

3

Pić trzeba rozsądnie i z wyczuciem.

Inaczej możesz wypić za mało.

2

10 czerwca 1945 r. w miejscowości Huta pod Wojsławicami rozegrała się bitwa pomiędzy oddziałem (zgrupowaniem) NSZ dowodzonym przez mjr. Mieczysława Pazderskiego ps. "Szary" a połączonymi siłami NKWD, KBW i UB. W wyniku walk i przeważającej siły wroga poległ dowódca wraz ze swoimi kilkudziesięcioma żołnierzami. Spalona została również część wsi oraz zabitych kilku jej mieszkańców.

Straty wśród żołnierzy NSZ są podawane jako pomiędzy 138 a 166 zabitych i 8 wziętych do niewoli. Bolszewicy wykorzystali w walce 6 samochodów pancernych i 2 samoloty szturmowe, oraz 1800 bojców.

Oddział NSZ mjr. "Szarego" został rozbity w 60%.

Kpt/mjr "Szary" w środkowym rzędzie, szósty od prawej (biały halsztuk pod mundurem)

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/197065290_10158408115313237_1696815542300967708_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=RVqZfaL-nqEAX_dO7pR&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=f7ff0e18a3bb77c22362b337a50fb044&oe=60E720E2

3

Ava Max ma skubana moc w głosie. Jeden z najlepszych kobiecych głosów. A słyszałem ich naprawdę wiele.

0

@Darkfin dodam jeszcze, że 90 procent ludzi, którzy byli w leśnych oddziałach to byli ludzie ze wsi, więc kradnięcie jedzenia "chłopom" wspierającym rzekomo komunę to mit.

6

„Ratujcie tamte, mnie nic nie jest, ja jestem tylko zakurzona!”

9 czerwca 1928r. we Lwowie urodziła się Krysia Niżyńska ,,Zakurzona" najmłodsza sanitariuszka Powstania Warszawskiego oddziału "Zośki". Wzięta do niewoli i zamordowana przez Niemców w Powstaniu. Miała 16 lat.
23 września cała grupa "Zakurzonej" dostaje się do niemieckiej niewoli. Dziewczynę po raz ostatni widziano następnego dnia w okolicach kościoła św. Wojciecha na Woli. Prowadził ją niemiecki żandarm. Jej ciała nigdy nie odnaleziono. Później rodzina w tym miejscu ufundowała pamiątkową tablicę. Krysię Niżyńską "Zakurzoną" uhonorowano pośmiertnie Warszawskim Krzyżem Powstańczym i Krzyżem za Zasługi dla ZHP.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/197372027_133538162222390_8405177515510748377_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=s0XKFcyqHFUAX8WXJv1&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=a58e6f8981814c01a199c24d1e6d2563&oe=60E5D60C

0

@Darkfin "prawda historyczna", z którą prawica się nie może pogodzić :)

8

8 czerwca 1945 r oddział NSZ kpt. Antoniego Żubryda "Zucha" rozbił więzienie UB w Sanoku uwalniając grupę kilkunastu więźniów (głównie byłych żołnierzy AK)

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/198094882_10158404457913237_3509961294441525539_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=9RRSDhurIXsAX-1i-Bn&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=5c1a7b0facd931b2fae5fc0638c6fd23&oe=60E61AE9

3

0

@Darkfin Mówisz, że Renata i Lidia są najlepszym rozwiązaniem?

10

Żona kibic Barcy i wspólne oglądanie meczów. Wszystko czego potrzeba w sferze uczuciowej.

1

@sebasek99 nie no miejmy kompleks Boga i ratujmy planetę... litości. Arogancja gatunku ludzkiego jest nie do pobicia.

1

@sebasek99 to już nic nie da :)

0

@sebasek99 no bo nic się nie da zrobić. W naturze mamy rolę szkodnika i z naturą się nie walczy. Planeta się nas pozbędzie, uleczy się i całe szczęście.

35

Globalne ocieplenie to nic innego jak gorączka organizmu czyli planety. Gorączka jest reakcją obronną na wirusy, choroby, bakterie jakimi jesteśmy my.

7

Nikt nie może być dyskryminowany z żadnego powodu. Jak jestem zaszczepiony oboma dawkami to jakie mam szanse na śmierć z powodu Covid? Na bank nikłe więc z powodu nikłego zagrożenia nie powinienem się bać i trzymać od tych ludzi z dala jak od trędowatych.

1

Na końcu tęczy znajdziesz śnieg.

2

@bdoss ciemne włosy, ciemne oczy.

0

@Halamadryt1902 owszem.

0

@Halamadryt1902 to kup :D

0

@Halamadryt1902 to załóż okulary?

0

@Darkfin bycie za lechią to wstyd. Ale to Donald Tusk.

1

Na La Rambli zauważyłem zjawisko Entropii. Cóż za wspaniała rzecz. Cóż za piękna sytuacja ! Jestem fanem Entropii.

3

@Halamadryt1902 wyjdź z domu.

2

@DaPidejpi Dps go czeka.

1

Ciekawe co o obecnej sytuacji na La Rambli sądzi były premier i przewodniczący Rady Europejskiej - Donald Tusk.

1

@LeoMessiah byłem tam Gandalfie... 3000 lat temu.

6

@GuerillaAthletic co się przeczytało to się nieodprzeczyta.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?