Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@MesQueUnClub96 dymy boże.
1
@Kgorecki2500 lud biblijny. Nie historyczny. Potomkowie Jakuba ( Izraela), który nigdy nie istniał ;)
Sem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sem_(posta%C4%87_biblijna).
Noe: Mamy jakiekolwiek dowody na wielki potop?
2
@Kgorecki2500 a ma pan dowód, że istnieli? Proszę znaleść mi historyczne źródła potwierdzające ich istnienie. Historyczne podkreślam.
To samo chociażbym z apostołem Pawłem, Jezusem. Ponad wszelką wątpliwość proszę mi to udowodnić.
Szczątki, groby. Kiedy pierwszy raz w kościele katolickim przyjęto postać Jezusa jako zbawiciela, ba pierwszy raz o nim wspomniano?
2
@Kamilos84 Nie osądzam czy zrobili coś dobrego czy nie. Wiem tylko, że historia ich ludu jest zmyślona. Nikt ze starego testamentu nie istniał. Pochodzą z królestwa Chazarów na terenach dzisiejszej Ukrainy, Kaukazu. Część przyjęła tę tożsamość w Niemczech-aszkenazyjczycy.
Sem - od którego wywodzi się słowo "antysemityzm" nigdy nie istniał. Abraham, Jakub, któremu Bóg nadał imię Izrael- nigdy nie istniał. Noe, Izaak - nigdy nie istnieli.
6
@LeoMessiah tępienie mieszkańców Palestyny od dekad.
2
Przyczynek do korekty historii Batalionów Chłopskich ("Chłostry"). W Polsce Ludowej tzw. Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL), jako polityczna spuścizna po Stanisławie Mikołajczyku, zostało spacyfikowane i prawie w całości opowiedziało się za poddaństwem wobec PPR-PZPR, do końca trwając w "jednolitym froncie", będąc de facto przybudówką komunistów na wsi. W zamian otrzymało szereg benefitów. Kto by tam dziś pamiętał rolę tej formacji w procesie gnębienia ludności wiejskiej, obkładania jej horrendalnymi "dostawami obowiązkowymi", represjami wobec ponad pół mln chłopów, zsyłanych do "obozów pracy"... Pseudoludowcy otrzymali też przywilej pisania na nowo historii swej formacji, w tym szczególnie dotyczącej okresu okupacji niemieckiej. I skwapliwie z tego skorzystali, mnożąc swe okupacyjne szeregi, jak przysłowiowe króliczki Lejzora Rojtszwańca. Zgarniali "dla siebie" szeregi tych, którzy bronić się nie mogli, wykoślawiając naszą historię najnowszą w sposób wprost karykaturalny. Tymczasem dokumenty z tego zakresu są cały czas dostępne, tylko kto je czyta? Ilu mamy twitterowych dyskutantów (nawet z tytułami profesorskimi!), którzy wszystko wiedzą lepiej? Najlepiej...
A oto jeden z bardzo wielu przyczynków do korekty historii Batalionów Chłopskich (BCh - "Chłostry"). Meldunek Inspektora Rzeszów AK Łukasza Cieplińskiego z 30 XI 1943 r.: "Chłostra nie istnieje na tym terenie (...)
Element wartościowy został już wciągnięty (...)
W międzyczasie przychodzą rozkazy scaleniowe. Chłostra nie może się scalić, bo nic nie ma".
BCh na tamtym terenie miały być szczególnie liczne i silne.
Ile jest jeszcze przed nami spraw do odkłamania...
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/184985308_324381629048636_6091736934286075261_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=l82YOxRmRUQAX-RaouF&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=72448a394a509707fb1dcbb1a6503635&oe=60C248F1
62
@Chakalaka Lewica mówiąca o świadomości historycznej?
To się równa z wypowiedziami Korwina w kwestii Hitlera.
0
@Chwytak w sumie o naród niemiecki tak. Stalina interesowała tylko władza.
4
@Chwytak Hitler=Stalin.
17
@JANEK777 kolego. Szkoda się w sumie nawet odnosić do tych głupot :)
5
Rodzinka w RE 8 jest bardziej poryta niż w siódemce moim zdaniem.
0
Billiego oszukają dzisiaj, Tak obstawiam.
0
Zenek nie pij wódki bo będzie rozum krótki.
0
Leszek Żebrowski o Adamie Michniku:
"Najlepszy towar na świecie - gotówka" (przysłowie żydowskie). Adam Michnik prosi o wsparcie w Szwecji, bo mu Polska... jeść nie daje. Tzn. nie sypie co chwila ogromną gotówką, jak jeszcze do niedawna było. Ale i teraz nie jest źle: "W ramach tarczy antykryzysowej grupa Agora otrzymała 13,5 mln zł państwowego dofinansowania"...
W Szwecji powinien znaleźć odpowiedni odzew, wszak tam nie tylko brat jego siedzi (kpt. Stefan; oczywiście nie siedzi, tylko rezyduje, ma się rozumieć), ale i spora część tzw. emigracji marcowej - rodziny funkcjonariuszy UB, Informacji Wojskowej, KBW, sędziów i prokuratorów wojskowych. Biedy nie klepią, bo zostali przyjęci przez Szwedów jako prześladowani z powodów politycznych, rasowych i ideologicznych ("antykomuniści") i byli otoczeni odpowiednią opieką, nie tylko socjalną. Ponadto szwedzkie państwo jest nader łaskawe dla jednych, kosztem całkowitego pomijania innych.
Okazuje się, że GW na tzw. wolnym rynku absolutnie sobie nie radzi, bez kroplówek nie przeżyje.
Warto w takim razie zadać sobie pytanie - ile polskie państwo (jego instytucje, spółki, fundusze itp.) wpompowały gotówki do tej pory w ten organ? I w imię czego? I oczywiście: czy warto było?
6
5 maja 1945 roku żołnierze Brygady Świętokrzyskiej NSZ wyzwolili obóz koncentracyjny w Holleischen (Holiszowie, który był filią obozu Flossenbürg).
Polacy uwolnili ok. 700 kobiet:
– ponad 200 Żydówek,
– 167 Polek,
– a ponadto Czeszki, Francuzki, Holenderki, Belgijki i kobiety innych narodowości.
Ocalono je w ostatniej chwili, gdyż obóz miał być podpalony z więźniarkami w środku.
1
@Aqualitek Dostałem wielki opieprz. A jak szefowa Cię opieprza to jest ostro.
Chodzi o sam fakt, że osoba z którą siedzisz w pokoju tak świni.
0
@FCB24 temat, że nie robię niby trywialnej jednak wymaganej rzeczy w kontekście organizacji pracy, wysłałem zdjęcia które świadczą o tym, że to robię.
Niby mała rzecz ale ktoś kłamie na mój temat bez powodu. Jutro się zapytam jak szefowa się odniesie do tego. Jeśli dla niej to nic to nie ma o czym mówić.
0
Jeśli udowodniłem szefowej, że ktoś z pracy kłamał o mnie i szefowa nic z tym nie zrobi to powinienem odejść od razu?
Co zrobilibyście w takiej sytuacji?
8
W dniach 6-8 maja 1945 roku rozegrała się bitwa pod Kuryłówką między oddziałami NOW/NZW a wojskami NKWD, która należy do największych zwycięskich bojów żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Żołnierze mjr. Franciszka Przysieżniaka "Ojca Jana",kpt. Józefa Zadzierskiego "Wołyniaka" straty tylko 7 ludzi przy sowieckiej stracie wynoszącej ok. 60-70 enkawudzistów.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/182211985_10158331743408237_8651803622912648414_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=WIfZ8JUs2_wAX-XFXIK&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=771bf22a324722b96201e06e2a3c151b&oe=60B8B168
11
Ale piękny początek dnia. Real odpadł i do pracy z dobrym humorem.
Pep teraz po LM. Należy mu się jak nikomu innemu.
0
@barcadreed tak. Czasami jak stoję to ugina się mi prawe kolano. Jakbym miał upaść na bok, nie kontroluję tego.
Apap, Ibuprom nic nie dają.
0
@Benek1899x1910 muszę się, z małymi przerwami turlać z łóżka rano. Ból jest stały, tępy. Nie do wytrzymania.
0
Cierpiał tu ktoś na chroniczny ból pleców?
Jakie leki przepisał lekarz?
1
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/182538519_4334135243277084_5027581995462237678_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=5lFVoXa9v-oAX8E1KtE&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=b85b84b9b027b1187ef7a8adcacd46ea&oe=60B9FA0C
Dramat. I za wyjście tych ludzi z podziemi możemy podziękować... Pis-owi.
1
@TheHeisenberg jest luz jak po xanaxie. Lekka poprawa nastroju, działanie lekko przeciwbólowe.
4
Przyczynek do historii zagłady Hanaczowa. Miejscowa ludność zginęła z rąk UPA i hord miejscowej czerni ukraińskiej. Zagładę dopełnili Niemcy, powiadomieni przez Ukraińców, że we wsi są partyzanci. 2 maja 1944 r. Hanaczów przestał istnieć...
Odnajdują się nieznane dotąd dokumenty wywiadu IV Okręgu Lwów NSZ. Zachowały się też dokumenty AK z tego terenu, potwierdzające udział NSZ w obronie tej miejscowości. Wikarym był tam o. Franciszek Błaż "Wiktor Mróz", który ocalał jako jedyny z miejscowych kapłanów. Później był kapelanem Brygady Świętokrzyskiej NSZ, nie przez przypadek, jak się okazuje.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/182845532_319989969487802_2611384619204133880_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=tgef5Aa6I8AAX-AZE-e&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=7b34adc7560a43a4c8876e599cb27dcb&oe=60B86DCF
1
@VamosRakieta Vamos Rakieta!
0
@Persyfl no tak. Zostaliśmy też okradnięci z godności, łupieni przez 40 lat, dokończono to co zaczął niemiec czyli mordowanie naszych elit.
Metro jednak równoważy całą resztę.
1
@Kgorecki2500 wszystko w porządku.
5
Tak nam wymieniono po 1944 roku elity. Zamiast Neymana, Dmowskiego, Piaseckiego, Pileckiego, Roja mamy:
Cimoszewicza- syna oficera NKWD i agenta Informacji Wojskowej (Ub w Ub)
Czarzastego - "armia czerwona bohatersko nas wyzwoliła"
Piotrowicza- stalinowskiego prokuratora,
PIS- chrześcijańskich komunistów,
Autorytety takie jak Pan Smolar, Pan Cyryl Brudniewicz.
Pan Święcicki- wzorowy demokrata powiązany z rodziną Szyr. Pan Eugeniusz Szyr oficer Gru.
Nie zostało nic, mentalność, świadomość narodowa zostały zniszczone i ich odbudowa będzie trwała jeszcze bardzo długo.