Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Mało znany fakt z sagi rodziny Zielińskich , znanych muzyków zespołu Skaldowie.
Ich ojciec Franciszek Zieliński w czasie wojny współpracował z oddziałami NOW-AK Franciszka Przysiężniaka "Ojca Jana". Jego mieszkanie w Nisku niejednokrotnie było miejscem przechowywania ludzi "spalonych". Kolejnym znanym przyjacielem rodziny był słynny kurier Jan Kozielewski , znany jako Jan Karski , z którym Franciszek Zieliński studiował na wydziale prawa Uniwersytety Jana Kazimierza we Lwowie.
na zdjęciu , młody Franciszek Zieliński
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/169254264_10158264479323237_7790203705959922523_n.png?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=VRN3XUryEvYAX-ihLji&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=ba1b4d73b3cc98e19a66a4ef858e749b&oe=608FF804
0
Stanisław Konopka "Desant"
"Kiedy ostatni raz odwiedził mamę, to jakby czuł, że to ostatni raz. Pożegnał się z mamą i podszedł do teściowej
- Niech mama opiekuje się Zosią i dziećmi : Franusiem i drugim dzieckiem (a jeszcze nie widział, kto się urodzi, czy chłopak, czy dziewczyna... ). Podszedł też do dziadka i poprosił o to samo "
"Spowiednik dziadka przed śmiercią ks. Olędzki powiedział do mnie wielokrotnie, że mam być z dziadka dumna".
Biogram został przygotowany przy współudziale Grzegorza Tymińskiego, siostrzeńca "Desanta".
Stanisław Konopka "Desant" urodził się w 1917 roku jako syn Aleksandra i Stefani Konopka z domu Modzelewska. Mieszkał wraz z rodzicami we wsi Cieciorki, w powiecie łomżyńskim.
Od 1945 roku był żołnierzem Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW) w oddziale Pogotowia Akcji Specjalnej NZW Henryka Gawkowskiego ps. „Rola”. Oddział "Roli" wchodził w skład Okręgu Białystok "Chrobry" NZW.
Prawdopodobnie został schwytany w lesie koło Zbrzeźnicy niedaleko Zambrowa i przewieziony do PUBP w Łomży przy ulicy Nowogrodzkiej 5. Tam był przesłuchiwany, torturowany i nigdy się nie złamał. Rodzina się dowiedziała, ale nie mogła go odwiedzić. Ubowcy oczywiście przeszukiwali dom, w którym mieszkał nasz Bohater. Według relacji nawet przeszukali kołyskę, w którym leżał półtoraroczny syn Franciszek.
6 marca 1946 roku tzw. sąd doraźny skazał "Desanta" na śmierć.
8 marca 1946 r. w Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego (PUBP Łomża), przy ulicy Nowogrodzkiej 5 w Łomży, został zamordowany. Ciała nie odnaleziono.
Miał żonę Zofię (z domu Tymińska) i dwóch synów, a jeden z nich Stanisław urodził się już po śmierci taty.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/168005514_10158257409458237_953599309393908598_n.png?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=esPgMlf0wJ8AX898D16&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=c4812f647b16a88f0485b915a0d2ece8&oe=608F07DB
0
Możesz spać spokojnie, przyjaźń swoje prawa ma...
4
Trudno tak razem być nam ze sobą...
Krzysztof, niech spoczywa w pokoju...
2
@Bocheno1 by kaca uniknąć, pijanym pozostać powinieneś.
4
https://m.jbzd.com.pl/obr/1836996/pobozny-ojciec
Złoto!
1
@msmsms moja jest. Ale mamy klucze bo musimy tam pomalować. Trwa przetarg ;) I przez to akurat ludzie "umierajo" :D
Na szczęście dzielnicowy jest w porządku i nie przeszkadza nam.
11
Chodzo i ćwiczo na tej siłowni a ludzie umierajo- zasłyszane w kolejce.
Co ma piernik do wiatraka? Wszędzie można się zarazić.
0
@marcin62 Ty jej nie masz.
1
@marcin62 usprawiedliwiasz jedno zło, drugim. Słabe.
Jedna rzecz, nie ma nic wspólnego z drugą.
Tłumaczenie zabijania dzieci "bo tak chcę" tym, że rząd nie pomaga jest tak beznadziejne, że właściwie szkoda to komentować.
2
@michal26 "wybór". To jest chore. Trzeba nie posiadać żadnego kręgosłupa moralnego. Naprawdę.
0
@4cesc4 ALE PRZEPRASZAM BARDZO!! Ja ugułem podatki płace.
1
Sucharek dla fanów Uniwersum Szkolnej 17:
Przychodzi Major do fryzjera:
Fryzjer: Jak ścinamy panie Wojciechu?
Major: CAŁE TE
17
https://jbzd.com.pl/obr/1835677/ostatni-boss-bidona
Piękne :D
11
Życzę Wam szczęścia i wiary w lepsze jutro. Osobiste i sportowe. Oby Barcelona dostarczała nam radości. Tego Wam La Ramblo życzę na te Święta Wielkanocne.
Bracia! Co ja bym zrobił bez La rambli?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Wesołych Świąt La Ramblo. Wiary w lepsze jutro, szczęścia i samej radości z wyników naszej ukochanej Barcelony!
7
https://jbzd.com.pl/obr/1832531/krotko-o-problemach
Ała.
3
@svensonFCB kotlet schabowy z ziemniakami i mizerią.
1
@tristan87 to są ASYSTENCI SPOŁECZNI!!!
0
@tristan87 czołem towarzyszu.
0
Mój ulubiony polityk to Adrian Zandberg.
1
Smrodzilla vs King Knur :D
2
@Maicej nic nie powinno być. I ugułem dziękuję za tę wypowiedź.
2
@Ratamahatta dokładnie. Głód i wojny to są poważniejsze sprawy. I każdy niezależnie od poglądów, koloru skóry i przynależności religijnej powinien szukać sposobu na pomoc.
1
@macio_944 dodam, że leży przez 60 minut. Kto ma wiedzieć to wie :D
0
@macio_944 A Sobota?
1
@Wilczeq no Niemcy tyrpią nas od 1000 lat także oni to by już mogli :D
1
Piątek na bank klęknie.
0
@macio_944 nie mam danych z prawicowych i żadnych innych portali. Dlatego pytam?