Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Misiu1986 mamy.
0
Uwaga uwaga kobiety na la rambli! Potrzebuję kobiecej porady, wyjaśnienia pewnej sytuacji.
Jak co to priv.
7
Słyszeliście? Ponoć ananas wyszedł z puszki!
Ponoć śmietanę ubił.
2
@MysticCat to ironia.
0
@Bykunn USA też?
3
@pele1282 będziemy opowiadać o tym wnukom jak nasi dziadkowie o II wojnie światowej opowiadali nam xD
7
@Ojciec5tkidzieci wieś. Nie każdy musi słuchać tego czego słucha kierowca. Prymitywne zachowanie.
1
@Barca1992 dokładnie. Nie mówię tu tylko o Polsce. O coś tu, komuś chodzi i coraz więcej ludzi zaczyna mieć wątpliwości i się buntuje. Przecież te obostrzenia tak naprawdę pogarszają światową sytuację.
2
A ja cały czas się zastanawiam. Gdzie te trupy na ulicach? Straszenie ludzi i tyle. Na całym świecie ilość zakażeń wzrasta mimo szczepionek. Nie mówię, że ta choroba nie istnieje. Działania, które mają rzekomo to zatrzymać nic nie dają, u mnie w Bytomiu na palcach jednej ręki policzy się osoby chodzące bez maseczki.
To wszystko ma drugie dno.
0
@BarcaaVEB trzeba zacząć chodzić z dwumetrowymi kijami, by zawsze trzymać "dystans społeczny". Wtedy będzie ok :)
0
@barcelonaLM Do rekordu świata daleko. Za mało testów.
0
@jeyx77x ta. Znam ludzi, którzy szli się badać, gdy się im nic nie działo. I tego nie rozumiem. Nabijać im numery i niszczyć przez to życie innym.
1
@Ojciec5tkidzieci ja obstawiam wakacje. Hotelarze nie mogą przecież zarobić.
27
Pewnie podczas lockdownu będzie robione mniej testów i co za tym idzie będzie mniej zakażeń. Pinokio ogłosi zwycięstwo i czwarta fala w wakacje. Gdyby były na to kursy to byłby pewniaczek.
4
https://jbzd.com.pl/obr/1820991/ave
Złoto :D
18
78 lat temu miała miejsce Akcja pod Arsenałem.
26 marca 1943 roku członkowie Grup Szturmowych Szarych Szeregów odbili z rąk Gestapo harcmistrza Jana Bytnara "Rudego" i innych więźniów politycznych.
0
@LeoMessi1994 kto to jest Najman?
6
@JimMorrisonFCB tylko u nas była za to kara śmierci o ile dobrze pamiętam.
1
@JimMorrisonFCB Owszem. Brygada Świętokrzyska ma na koncie wiele potyczek, wręcz bitew z niemcami.
8
24 marca- Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
Ppłk. Edward Kemnitz, działacz ruchu narodowego, żołnierz Związku Jaszczurczego, Narodowych Sił Zbrojnych, komendant Okręgu Pomorskiego NSZ w I połowie 1945 r., ps. „Szczeciński”, „Marcin”.
14 grudnia 1983 r. został uhonorowany przez Instytut Yad Vashem medalem i tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata., za pomoc niesioną Żydom.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/164774045_10158235609533237_340351072124220675_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=axrJSxKG8RkAX-PQ9kd&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=8ec11a0bd9307d656502935008501a04&oe=60803AE0
Źródło - Związek Żołnierzy NSZ.
Edit. Niech ktoś poda przykład żołnierza Al/GL nagrodzonego przez Instytut Yad Vashen. Czy taki istnieje?
7
Meldunek AK - Obwód Opatów, kwiecień 1944 r. Wspólne zwalczanie przez NSZ i AK agentury niemieckiej w terenie. Warto zwrócić uwagę na nomenklaturę. Zamiast "Niemcy" jest mowa o... hyclach (tak powszechnie nazywano wówczas Hitlera i jego zastępy).
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/164600718_294750212011778_2852951498881065675_o.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Eq7Zq86gigMAX9Aluu-&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=0478269214e0f1bd7f5119d5463e30d6&oe=6080CEA1
10
Krzysztof Kononowicz to wizjoner. Nie będzie niczego.
0
@jeyx77x Major Wojciech Suchodolski. Na Yt znajdziesz.
0
Povetkin vs Whyte 2.
Kurs na sasze kusi. Drugi raz wygra przed czasem moim zdaniem.
2
@Rewolucja123 Moja matka miała 39 stopni gorączki.
3
Często podejmowane są spory i dyskusje o liczebność NSZ
Dokładna liczba żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych nie jest znana. Nie przekraczała ona jednak 75 000 ludzi, a w marcu 1944, po scaleniu z Armią Krajową, jej liczebność spadła i nie wynosiła więcej niż 65 000 ludzi. W różnych opracowaniach historyków podawane są różne dane, spotykamy więc liczby: 72 500, 80 000 a nawet liczbę do 90 000 ludzi. Natomiast według osób najbardziej zorientowanych w temacie, czyli mec. Zbigniewa Stypułkowskiego ps."Czeski" sekretarza generalnego TNRP i Tadeusza Salskiego ps."Tadeusz", Narodowe Siły Zbrojne liczyły do 100 tys. członków.
I te liczby podawane przez wysokiej rangi działaczy narodowych, są najbliższe prawdy.
Na zdjęciu mec. Zbigniew Stypułkowski ps."Czemp" ,"Sobota","Czeski","Zbyszek" (1904-1979)
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/164147432_10158234070268237_5660707461380573815_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=D8_TaxFA3RAAX8Glv4H&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=d8e72d6b084a443779d451cafd1ccb81&oe=607E8C23
0
@Bartek22 jak sam mówi, on żadnym heteroseksualista nie jest :)
1
Morsem być.
0
@BorzyKrzys TO SĄ ASYSTENCI SPOŁECZNI POSŁA NA SEJM!!
2
Szczególną aktywność na terenie COP i Zasaniu wykazywała Narodowa Organizacja Wojskowa.
Wytworzeniu takiej sytuacji sprzyjała prężna i rozsądna, poparta znajomością realiów działalności Komendanta NOW/NZW Kazimierza Mireckiego ps."Żmuda" i jego siostry Marii ps."Marta", studentów Uniwersytetu we Lwowie. Oboje byli przed wojną aktywnymi działaczami Narodowej Demokracji.
Pani Maria Mirecka -Loryś ma 105 lat i jest w znakomitej formie .
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/163416920_10158229970863237_8132237432852130497_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Jeliyc-3LGoAX_N5Ygv&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=cd33c9400a9c1a51f3c21d845e4df4b4&oe=607D53A4
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/163634534_10158229974823237_1960861878739988880_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=x9WE4DJJ3ggAX_Y-GP8&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=535c8b9d631e2751275e08386df274a8&oe=607C8895