Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Mario96w Na lądzie też. Hipopotam jest mega szybki. Rozwija prędkość porównywalną z Usainem Boltem.
@DaPi Samce Hipopotama ważą do 4 ton.
0
@dv7wisnia W życiu. Hipopotam zabija wszystkie w mgnieniu oka. 4 tony agresji :)
0
@dv7wisnia W bitkę.
1
Hipopotam kontra 5 niedźwiedzi Grizzly. Kto wygrywa walkę?
0
@pax To nie wiem o co pytasz. Odpowiedziałem Ci, że więcej osób niż powszechnie się sądzi siedziało nawet do lat 70 ubiegłego wieku. Której części nie rozumiesz?
0
@pax
Leszek Żebrowski wysłał(a) Dzisiaj o 13:17
Witam, szacunków nie ma, ale przez więzienia i areszty przeszły setki tysięcy, lub więcej osób. Większość z nich właśnie za działalność niepodległościową, związaną z walką z komuną. Najdłużej siedział Franciszek Cieślak "Wilczur" - łącznie 21 lat i sześć miesięcy...
Właściwie skorygował mój wpis.
1
@pax Nie wszystko z tamtych czasów da się oszacować. Nawet liczby żołnierzy powstania antykomunistycznego.
1
@pax na ile te szacunki są prawdziwe ciężko stwierdzić, podawane są różne liczby.
Po dwóch amnestiach wielu wróciło do więzień.
1
@pax Wikipedia, którą czasami w tych kwestiach biorę z przymrużeniem oka pisze to:
W czasie amnestii z podziemia wyszło 53 517 osób, swoją działalność ujawniło także 23 257 osób przebywających w więzieniach. Łącznie amnestia objęła 76 774 osoby. W rzeczywistości „ankiety amnestyjne” ułatwiały aresztowania osób, które się nie ujawniły. Byli to głównie żołnierze oddziałów niepodległościowego podziemia, członkowie organizacji podziemnych oraz dezerterzy z LWP, MO, KBW i UB. Według szacunków MBP, podziemie opuściło około 90 procent członków Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość i około 60 procent żołnierzy podziemia narodowego. Najgłośniejsze było „ułaskawienie” pułkownika Jana Rzepeckiego, oraz wstrzymanie wyroku śmierci na Michale Pobosze z Komedy Głównej Narodowych Sił Zbrojnych[4]. Pozostali żołnierze, którzy skorzystali z amnestii to m.in. Michał Bierzyński, Henryk Flame, Józef Marcinkowski, Paweł Nowakowski, Kazimierz Paulo, Jan Tabortowski i Ludwik Więcław.
Dla porównania – w roku 1945 podziemie opuściło tylko 30 217 osób, część z nich jednak na powrót podjęła walkę z polskimi i radzieckimi służbami bezpieczeństwa.
Po upływie terminu amnestii w 1947 w podziemiu pozostało nie więcej niż 2 tysiące osób. Szacunki Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego wskazywały na znacznie mniejszą liczbę: około 250 partyzantów działających w 52 zbrojnych grupkach[5][6]. Już od kwietnia 1947 z rozkazu Stanisława Radkiewicza wykonywano wyroki śmierci na osobach, które były objęte amnestią[7].
W wyniku amnestii z 1947 praktycznie przestało istnieć zorganizowane podziemie zbrojne w kraju. Dzięki informacjom uzyskanym przez UB od ujawniających się ludzi, przyspieszyła akcja wykrywania i niszczenia pozostałych grup partyzantów. Funkcjonariusze służb bezpieczeństwa wcale nie myśleli stosować się do uchwalonych przez siebie praw[potrzebny przypis]. Gdy tylko zaprzestano wykonywać amnestię, natychmiast przystąpiono do analizy zebranego materiału, a następnie do aresztowań osób ujawnionych, pod zarzutem dalszego prowadzenia działalności antypaństwowej[potrzebny przypis]. Ludzie ujawnieni w 1947 w latach 1948–1950 byli często ponownie aresztowani i skazywani za czyny objęte ową amnestią[potrzebny przypis]. Zapadały często wysokie wyroki, zgodnie z artykułem 6. amnestii pozostawiono jednak taką możliwość wobec działalności uprzednio zagrożonej karą śmierci lub dożywocia. Część osób ponownie zeszła do podziemia, rzadko jednak organizując zbrojny opór.
5
W czasie II Wojny Światowej według niektórych szacunków działało około 200 tysięcy partyzantów Żydowskich.
W Polsce najsławniejszym i niestety od złej strony był Izrael Ajzenman "Chytry", "Julek", "Lew". Jest wiele świadectw.
Jak pisze Leszek Żebrowski:
"Przedwojenny bandzior - recydywista, podczas okupacji bandzior, rabuś i morderca w PPR i GL-AL, współpracownik NKWD, po wojnie... oficer UB, nawet stamtąd wyrzucony za gwałty i rabunki. Zmienił swe dane na "Julian Kaniewski". Podobno Żydzi to robili... ze strachu, aby ustrzec się przed "polskim antysemityzmem". Czy to prawda?
To on ze swą bandą 22 stycznia 1943 r. spacyfikował Drzewicę, mordując siedem osób i rabując miasteczko.
Ajzenman zajmuje poczesne miejsca w żydowskich encyklopediach i słownikach. Czym się zajmował, czym się osławił? Oto jego własne dokumenty (treść oryginalna):
---
Raport 8.9.44 rok.
Do Dowództwa
Wojsko Polskie Iego Bataljonu
I-ej Brygady na Ziemi Kielecki [ej]
(...) Na pewnej wsi doszedł domnie Oficer i prosił aby wrucić żeby jego ludzie nie widzieli bo dużo żołnieży A.K. chce przejść do P.P.R.
Bronił się do ostatniej chwili co było możno to się wyciagł z niega potem został rozwalony i zakopany. (...)
porucz. Hytry
---
Pod koniec okupacji niemieckiej jego komunistyczny przełożony ostrzegał go:
"Podaję Wam do wiadomości, że macie w terenie opinię krwiożercy".
Kto, gdzie i kiedy zasłużył na taką wewnętrzną ocenę w polskiej partyzantce?"
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/151758368_274240274062772_5612606148217063323_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=JqP-WJS-JJMAX9Kw9n_&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=7049fd2c89f61870b785345de1ed1357&oe=605E7C13
1
@pax Według środowisk związanych z przedwojennym Stronnictwem Narodowym jak i z mojego doświadczenia, zasłyszenia opinii ludzi- panuje takie przekonanie w naszym społeczeństwie, a przynajmniej dużej jego części. Przytacza się często amnestię wobec Ak i to, że pod cenzurą oczywiście mogli spotykać się i wymieniać doświadczenia w czasach reżimu komunistycznego. Wobec Ak stosowano represje także więzienne ale nie w takiej skali jak wobec Nsz, które jak wiesz jest bardzo często pomijane w ogólnym rozumieniu partyzantki, Polskiego Państwa Podziemnego etc.
Dokładnej liczby osadzonych w więzieniach nie znam ale porozmawiam z ludźmi o większej wiedzy ode mnie w tej kwestii i bardzo chętnie podzielę się tym co znalazłem.
8
Por. Kazimierz Poray -Wybranowski ps."Kret", – ur. 02.07.1917 w m. Obra, zm. 02.07.1987.
We wrześniu 1939 r. wysiedlony przez Niemców z poznańskiego na Lubelszczyznę. Żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, służył m.in. w oddziale partyzanckim „Stepa”. Wielokrotnie brał udział w walkach z Niemcami, był ranny. Po wojnie ukrywał się kilka lat. Został aresztowany w 1952 r., skazany w 1953. Ostatecznie wyszedł na wolność w październiku 1970 r.
d-ca Akcji Specjalnej NSZ-AK .
Rekordzista 18 lat w PRL-owskich więzieniach !!!
Daje kłam opiniom że niewielu "wyklętych " przebywało w więzieniach po 1956r.
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/155142038_10158179914888237_2760262189693451477_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=QGsulTVfHxIAX_czyTg&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=954944d93422562a3fc9a89aac318085&oe=605FBD2F
3
https://jbzd.com.pl/obr/1782232/coca-cola
Nic tylko pić.
1
@paweldunajecfcb Amores Perros.
0
@LeoMessi1994 oto jest pytanie.
4
Gdy komar usiądzie Ci na genitaliach to zrozumiesz, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą.
0
@Getek tu raczej poczytać ;)
7
Żeby przenieść się do przyszłości wystarczy poczekać.
1
https://m.jbzd.com.pl/obr/1780175/dzieciaki-ziemniaki
Kto tego nie zna? :D
1
@Tomo_95 a tfu na lateksów. Sradek won. Fiodor był nr jeden ale również okazał się lateksem podczas afery odleżynowej.
0
@Szpenser nie zrozumiesz jeśli nie śledzisz od roku 2006 mniej więcej.
7
Uniwersum szkolnej 17 to psychodela nie do podrobienia. Wyższe stany świadomości.
1
@PatrychoO Ukuratny komentarz ugółem.
1
@Bernard777 Pomysł w głowie jeden - artykułów 207 XD
10
"Kobiety to nie są zapałki, że wybierasz która lepsza"
Wojciech "Major" Suchodolski.
1
@avexavi Spotkałem. Chodziliśmy do liceum razem. Utrzymujemy do tej pory kontakt.
3
23 lutego swoje 98.urodziny obchodzi ur. w 1923 r. Zdzisław Życieński ps. "Wojciech Skrzetuski" ,"Krzysztof"-żołnierz AK i NSZ. W NSZ pracował w wywiadzie i kontrwywiadzie. Walczył w Powstaniu Warszawskim, w Akcji Specjalnej NSZ w oddziale kpt. „Romana”, a następnie w Zgrupowaniu AK „Bartkiewicza”. Po Powstaniu wywieziony do obozu jenieckiego w Fallingbostel w Niemczech. Był kurierem Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w 1946 i 1947r. Pracował jako likwidator.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/153797260_10158172517678237_1309729420725045234_n.png?_nc_cat=100&ccb=3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=JmZ6zxof7cQAX-E2kQL&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=c305416561c72e0281ab1ab037c8b811&oe=60599AC8
0
@Kibic1998 Oj jest Fury kozakiem. Po prostu style robią walkę i tu mam dziwne przeczucie, że może być różnie.
0
@BarcaSupporter ja jestem rekordzistą w internetowej znajomości. Lat 11. Stuleja mode on.
Cóż dziewczyna mieszka w Finlandii.
0
@Kidd Nie kopał się z koniem. Nie szukam tu strachu. Raczej rozsądku.