Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@lucas/catalan Zawsze i wszędzie. Udostępniajmy, edukujmy. Żadna kolaboracyjna Armia Ludowa, Gwardia Ludowa, Ludowe Wojsko Polskie - jednostki kolaborujące z wrogiem tj. Sowietami tylko Ak, Nsz, Now, Nzw.
To byli bohaterowie. Przynajmniej w ogromnej części. Nie ma szczególnie podczas wojny mowy o tym, by co do jednego określić danych żołnierzy ideałami, bohaterami.
Nie zmienia to jednak faktu, że w Polskim Państwie Podziemnym nie istniała żadna jednostka kolaborująca z III rzeszą. I nawet w tym "strasznym, na wpół faszystowskim NSZ".
Próbuję tu udostępniać, tłumaczyć, rozmawiać o tym jak Niemcy traktowali środowiska narodowe jako głównego wroga, tak samo jak Sowieci.
0
@svensonFCB kłaniam się.
2
@MysticCat Jestem starszy niż myślisz. Czegoś takiego jak teraz nie widziałem nigdy. Policja łamiąca prawo pod pretekstem wykonywania "rozkazów'.
@Kgorecki2500 jak się ich widzi to nasuwa się wniosek - Jezus Maria bandyci.
0
@Barca1992 Chyba napisałem. Policja, nie każdy policjant...
27
Urodziny najstarszego żyjącego Powstańca Warszawskiego
Dzisiaj 107. urodziny świętuje Pułkownik Kazimierz Klimczak ps. "Szron", oficer Wojska Polskiego II RP, żołnierz września '39, żołnierz Armii Krajowej, Bohater.
Panie Pułkowniku, życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za walkę o wolną Polskę!
Źródło - Red is Bad.
0
Ciekaw jestem jak rozkłada się procentowo zaufanie społeczeństwa do Pislicji.
Jeśli ufa im więcej niż 20 procent to będzie jakaś masakra.
To jak ta formacja się stoczyła przechodzi ludzkie pojęcie.
1
@DaPi Dobierz mnie z kimś bo stoję i podpieram ścianę.
44
https://m.jbzd.com.pl/obr/1766459/osoba-rodzaca-jest-tylko-jedna
XD
1
@MesQueUnClub96 kiełbasę i browary.
5
https://jbzd.com.pl/obr/1762935/witamy-w-xxi-wieku
XD
0
@maroon Wstąpiłbym do armii Andersa.
0
@BulaKG Ok ujmę to inaczej. Będzie.
0
@DonMatteo901 Armia Berlinga, zdegradowanego do poziomu szeregowca i skazanego na śmierć zaocznie przez sąd wojskowy. Kolaboranci sowieccy.
0
@Mns21 ładniejsza od Gabor.
0
Dziki o strajku mediów.
9
@krajana w porównaniu z Tvp to Tvn jest obiektywne.
2
10 lutego 1940 roku miała miejsce pierwsza masowa deportacja ludności polskiej przeprowadzona przez NKWD.
1
@barcelonaLM Dokładnie. To organizacja zbrodnicza, ludobójcza.
Gdzieś słyszałem wykład pana Leszka Żebrowskiego o profesorze ze Lwowa. Chodził przed wojną z synem na polowania i uczył, że postrzelonego zwierzaka trzeba dobić.
Ukraińskie dzieci : Trzeba muczyć ( męczyć). Tyle w tym temacie.
3
@FafitFCB Owszem.
0
@Ratamahatta Szkoda nawet przytaczać metody tortur. Naprawdę nie mam siły czytać tego już więcej.
1
@JimMorrisonFCB tak jak pisałem. To pozostaje w pamięci nawet u osób o mniejszej wrażliwości. Nie mówię tutaj absolutnie o Tobie ale niestety.
0
@Ojciec5tkidzieci otóż zrobione.
7
https://ksi.btx.pl/index.php/publikacje/585-wspolpraca-ounz-niemcami-i-sowieckim-nkwd-agresja-ukrainskich-nacjonalistow-na-polske-we-wrzesniu-1939-roku
Dodaję ciekawy artykuł o kolaboracji ludności ukraińskiej z oboma okupantami.
24
Uwaga dla niektórych może być to drastyczne.
9 lutego 1943 roku we wsi Parośla I oddział UPA dowodzony przez Hryhorija Perehijniaka dokonał mordu na 173 Polakach.
Zbrodnia ta jest uważana za początek rzezi wołyńskiej.
Wspomnienia Witka Kołodyńskiego, 12-letniego chłopca, który przeżył piekło rzezi wołyńskiej:
Po dłuższym czasie do sypialni wszedł dowódca z miną bardzo zadowoloną, za nim kilku bandytów rozebranych do koszul, roześmianych. Dowódca powiedział nam: „Musicie się położyć, my was powiążemy, żeby Niemcy was nie skrzywdzili za przetrzymywanie i karmienie partyzantów”. Rozkazał położyć się twarzą do podłogi i nastąpiło bestialskie mordowanie, rąbanie naszych głów siekierami. Oprawców było wielu, gdyż mordowano nas prawie jednocześnie. W czasie mordowania słyszeliśmy krzyk mamy, która kątem oka musiała widzieć mordowanie dziadka, babci, ojca, gdyż leżała obok niego. Po chwili ucichła. My – z siostrą – leżeliśmy nieco dalej obok kołyski, z nogami do głów rodziców. Po upływie jakiegoś czasu, odzyskałem przytomność i usłyszałem głosy banderowców z kuchni, dochodzących tam i z powrotem. Do dziś nie wiem dlaczego nie wstałem? Po przerażającej ciszy, usłyszałem odgłos skrzypiących sań, oddalających się. Odczekałem jeszcze jakiś czas i dopiero wtedy zacząłem poruszać się. Wstać jednakże nie mogłem. Cały byłem bardzo obolały, odrętwiały. Wtedy to młodsza moja siostra Teresa musiała odzyskać przytomność, gdyż poruszyła się, macając ręką podłogę. Spytałem: „Lila, ty żyjesz?”, na co siostra ze zdziwieniem odpowiedziała, raczej spytała „Dlaczego miałabym nie żyć? Dlaczego my leżymy na podłodze?”. Wtedy ja powiedziałem, że tak nam oni kazali położyć się i wszystkich nas wybili. Ja jestem ranny, bardzo mnie wszystko boli. „To ja chyba też jestem ranna, bo mam takie poklejone włosy i bardzo boli mnie głowa”. Byliśmy bardzo zziębnięci, zdrętwiali, zalani krwią. Lila wstała i pomogła wstać mnie. Widok, który naszym oczom ukazał się, był straszny. Nie do objęcia umysłem ludzkim, tym bardziej umysłem dziecięcym. Rodzice mieli głowy rozrąbane na pół. Mamy długi warkocz był odcięty. W kołysce najmłodsza Bogusia, w wieku 1,5 roku, uderzona była siekierą w czoło. Przez dłuższy czas była w konwulsjach, które miotały kołyską.
Wraz z siostrą odczuwałem straszne pragnienie picia. Przechodząc przez trupy pomordowanych do kuchni, upadliśmy w kałużę krwi. Z trudem, bardzo wtedy właśnie przerażeni, zrozumieliśmy, co się stało.
Warto powiedzieć czym była UPA- złożona z byłych jednostek kolaboracyjnych, eksterminacyjnych wchodzących z Niemcami do Lwowa. Policja ukraińska na bardzo szeroką skalę współpracowała z nazistami.
Na Wołyniu wymordowano w niezwykle brutalny sposób ( być może najbrutalniejszy w historii- mowa tu o zbrodniach ludobójstwa) od 100 do 200 tysięcy Polaków. Nawet człowiek o mniejszej wrażliwości nie przejdzie obojętnie obok tego co wyczyniały bandy OUN.
Strasznie przykrym jest dla mnie to, że znajdą się osoby u nas w kraju porównujące Żołnierzy Wyklętych do UPA.
"Nacjonalizm to nacjonalizm i nieważne gdzie". Tu polecam przeczytać o przykazaniach ideologicznych OUN i porównać je do ideologii Polskiego podziemia niepodległościowego.
Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz walcząc o nie.
Nie pozwolisz nikomu plamić sławy ani czci Twego Narodu.
Pamiętaj o wielkich dniach naszej walki wyzwoleńczej.
Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walki o chwałę Trójzęba Włodzimierzowego.
Pomścij śmierć Wielkich Rycerzy.
O sprawie nie rozmawiaj z kim można, ale z tym, z kim trzeba.
Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.
Ani prośby, ani groźby, tortury, ani śmierć nie zmuszą Cię do wyjawnienia tajemnic.
Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców.
5
@Ojciec5tkidzieci później coś ogarnę.
3
Kochałem tak jak ty zapewne,
ale mi serca dano skąpo
na miłość moją niepotrzebną,
bowiem stawały nad epoką,
której imiona dajesz teraz
olbrzymia śmierć i przerażenie.
99 lat temu w Warszawie, przy ul. Dzikiej 43/45, przyszedł na świat Tadeusz Gajcy - członek Konfederacji Narodu, redaktor pisma "Sztuka i Naród", powstaniec warszawski.
15
@bolinho89 za pyszałkowatość i zapatrzenie w siebie i swój klub ich kibiców. Wszyscy to cioty tylko nie oni. Raz na 30 lat mistrza wygrali, "my mamy historię", "liga angielska najlepsza bo słabiasy z hiszpani by po dwóch wślizgach miały dość".
Tak wygląda to z mojej strony.
4
Taktyka Betisu na ten mecz:
Grajcie na Lengleta! On jest cienki !!
3
Coś dla lubiących dobre kino. Polecam film "Into the wild" z cudownym soundtrackiem Eddiego Veddera.
Piękny film.
2
@Sulimo Owszem. Kibice Live to zapatrzone w siebie i swój klub pyszałki.