1

@FC1899Barca Kiedyś ludzie robili durne rzeczy, teraz robią i w przyszłości też będą. To nie jest wina TikToka, czy jakiejkolwiek innej aplikacji, że korzystają z nich debile. Dzięki nim po prostu widzisz, że ktoś nim jest. Podobnie jest z internetem, kiedyś człowiek by nie pomyślał o tym, że ktoś może wierzyć np. w płaską ziemię a w dzisiejszych czasach możesz takie grupy znaleźć w internecie bez problemu.

8

@Rewolucja123 Semedo nie jest nawet najgorszym transferem naszego klubu a co dopiero najgorszym w historii.

0

@LioMessi10 Ja po zalogowaniu się mam po lewej na pasku foldery, pod elementy usunięte.

0

@culesjasiules Na ten moment to obaj mają potencjał a o jakości z marszu to możemy tylko gdybać. Aarons grał w angielskiej ale w zespole, który spadł z ligi z ostatniego miejsca i przez to trochę ciężko jego umiejętności ocenić bo potencjał raczej ma.

1

@Rust_Cohle Dokładnie. Liverpool i Bayern to na ten moment 2 najmocniejsze kluby i jestem przekonany, że ich mecz byłby bardzo wyrównany. Zawodnicy na podobnym poziomie, może nawet Anglicy mają lepszych piłkarzy w pierwszej 11, obie drużyny biegają cały mecz, no i Liverpool nie ma naszej mentalności ,,mecz wygra się sam".

2

@kewin Podobnie było kiedyś jak Neymar minął zawodnika Bilbao rainbow flickiem (taki się ten trick chyba nazywa), tamten go sfaulował i też się bulwersowali potem, że jak to tak można upokarzać trickami przeciwnika ;d

0

@Napoleon_I Taki urok ,,politycznych" potyczek w internecie ;d

1

@Napoleon_I No ale na tych paradach czasami pojawiają się ludzie, którzy wyglądają jak dziwolągi z cyrku i są tam tylko dla atencji. Ktoś zrobi takiej osobie zdjęcie, potem wrzuci do internetu i ludzie myślą, że tak właśnie osoby homo wyglądają i się zachowują. A to, że zdecydowana większość to zwykli ludzie to już nikogo nie obchodzi.

0

@AlexDark00 Rozumiesz, że po prostu pytam a nie wydaje osądów?

1

Czy były już takie przypadki, że klub płaci za sprzedaż swojego zawodnika czy jeżeli plotki się potwierdzą to będziemy pionierami?

0

@DejMian111 Może Ricardo Pereira z Leicester?

0

@Cobra303 A co stoi na przeszkodzie żeby spróbować tego Puiga co jakiś czas
w 4-2-3-1 obok De Jonga? Tylko proszę nie pisz, że siła fizyczna bo na ten moment Busi, Pjanic czy Alena też rywala fizycznie nie zdominują.
Można dać mu chociaż szansę, jak nie wypali albo będzie znacznie odstawał to wtedy wypożyczenie/sprzedaż ale na spróbowaniu nic nie stracimy a możemy zyskać.

1

@Janiama A ja bym chciał w końcu zobaczyć stawianie na młodych, utalentowanych piłkarzy w Barcelonie. Davies, TAA, Mbappe, Sancho, Havertz, De Ligt i masa innych to tylko przykłady na to, że jeżeli zawodnik ma talent i umiejętności to powinien jak najwcześniej zacząć nabierać doświadczenia. Kiedy ci młodzi mają zacząć grać? Jak będą mieli po 25 lat i parę lat kariery zmarnowanych? Nie mówię tutaj też o tym żeby cały zespół składał się z 20 letnich graczy ale jeżeli ktoś ma talent i się wyróżnia to powinien dostać szansę a nie kisić się na ławce.

2

@ShawnC No a kiedy taki Busquets kogoś fizycznie zdominował? Jeżeli zawodnik ma technikę i siłę biegać to może nadrobić braki fizyczne. Ja osobiście bym wolał środek pola, który jest dynamiczny, wybiegany i robi przewagę dryblingiem np. niż samych zadaniowców i liczenie, że atak sam coś zrobi.

9

Decyzja trenera decyzją ale wiecie, że to nie jest tak, że musisz mieć 2 metry wzrostu i 90 w łapie żeby grać w środku pola? Siła fizyczna jest bardzo ważna i przydatna ale sporo ludzi myli tutaj siłę fizyczną ze świetną kondycją, która pozwala zasuwać większość meczu na pełnych obrotach a to właśnie tego nam bardzo brakuje.

No i pisanie, że Puig jest za słaby fizycznie i w środku muszą grać silni zawodnicy kiedy alternatywą dla niego są takie potężne chłopy jak Busi czy Pjanić też jest trochę zabawne ;d

1

@kerouac Plus często jest też tak, że do ,,nadużyć" dochodzi dlatego, że jakiś pajac myśli, że jak zacznie nagrywać funkcjonariuszy to jest ponad prawem i może się stawiać i zgrywać kozaka.

0

@Jonyx No jak za klaskanie to ja bym dał tak z rok tego zawieszenia.

10

Zawsze mnie bawią takie ,,bójki" w piłce nożnej. Zawodnicy podchodzą do siebie napięci, z groźnymi minami, po czym jeden dostaje pstryczka w nos i zaczyna się turlać po ziemi xD

0

@kaziks Nie, dla mnie każdy ma swój styl i nie przeszkadza mi np. koleś z niebieskimi włosami. Ale wiem, że są też ludzie, którzy jak zobaczą chłopaka z kolorowymi włosami a do tego w jakichś ,,niemęskich ciuchach" to im się różne rzeczy w głowie rysują.

0

@Artuuuuur Nie powiedziałem, że cały komentarz jest idiotyczny, tylko że ten konkretny argument jest, tak samo jak nie napisałem, że jesteś idiotą, nie dodawaj sobie dodatkowych interpretacji moich słów bo gdybym uznał, że jesteś idiotą i chciał Ci to napisać to zrobiłbym to wprost.
Są pewne rzeczy, z którymi jestem w stanie się zgodzić, jak to że Messi w motywowaniu nie jest najlepszy i nigdy nie był, może zmiana kapitana pomoże
(z tym, że on sam siebie kapitanem nie mianował) jak to, że z Bayernem zagrał tragicznie ale są też takie rzeczy z którymi się nigdy nie zgodzę. Nie mam pojęcia co jest przyczyną porażek z Romą, Liverpoolem czy Bayernem. Tragiczne przygotowanie fizyczne, te poprzednie mecze, które im siedzą w głowach, nietrafiona taktyka trenera? Dochodzi fakt, że mamy tutaj piłkarzy którzy mają umiejętności najwyżej na wchodzenie z ławki jak Semedo, Vidal, Sergi Roberto, Busquets no ale nawet to, że oni grają w pierwszym składzie nie tłumaczy takiego pogromu. Jest bardzo dużo możliwości, dlaczego się tak błaźnimy ale żadnej nie można być w 100% pewnym, nawet to zarażanie lenistwem przy którym się tak upierasz choć dla mnie totalnie absurdalne może mieć faktycznie jakiś wpływ na piłkarzy tylko czy aż tak wielki by dostawać np. 8:2 z Bayernem? Mi w tej dyskusji chodzi tylko o to, że nie można zrzucać większej części winy za TAKIE porażki na jednego piłkarza i uważać, że skoro jest najlepszy to powinien w takich meczach prowadzić zespół do zwycięstwa bo to jest niewykonalne.
,,Sprawa się rypła jak został tym najważniejszym i w dodatku kapitanem i cała gra została oparta na nim". No i to jest ogromny problem, że mamy piłkarzy, którzy są/byli uznawani za topowych graczy na swoich pozycjach a i tak przychodzą tutaj i ich umiejętności zanikają + jak wspomniałeś ciągłe opieranie gry na Messim i liczenie, że damy rade bo on w każdym meczu nas uratuje. Trener odpowiada za ułożenie składu tak żeby dało się wyciągnąć z piłkarzy maksimum i zobaczymy jak to ułoży Koeman. Dodam do tego też, że jeżeli Leo, tak jak wiele osób tutaj twierdzi, nie chce się podporządkować trenerowi to mogli mu pozwolić odejść i jeden kłopot mniej. Ja osobiście chciałem żeby Messi odszedł bo jestem ciekaw jak by nasza gra wyglądała no i uważam, że powinien mieć możliwość odejścia.
Co do tego czemu nie gramy już wysokim pressingiem to nie mam pojęcia, o to bym musiał trenerów zapytać a takiej możliwości nie mam :D Choć za Valverde pamiętam pojedyncze mecze, w których potrafiliśmy przycisnąć rywala.
No i nie jestem żadnym alfą i omegą ani też się nie wywyższam, bo nie mam żadnych podstaw by uważać się za lepszego niż Ty. Ty masz swoje racje przy, których stoisz i ja mam swoje i widzę, że żaden z nas nie jest w stanie przekonać drugiego. Może siedząc sobie w barze, twarzą w twarz byłoby się łatwiej dogadać ale tutaj klepiąc w klawisze to wątpię, że uda się znaleźć jakiś kompromis ;d

0

@Artuuuuur No z tego co kojarzę to u nas chyba piłkarze wybierają.
Nie ma tam nigdzie zaprzeczenia, Messi zdobywa nagrody indywidualne i bije rekordy bo jest najlepszy ale to nie znaczy, że jego drużyna będzie wygrywać wszystko bo to jest sport drużynowy. On też miewa słabsze mecze, on też zagrał słabo w meczu z Bayernem ale my w Lidze Mistrzów odpadamy po tragicznych meczach całego zespołu a nie tylko Messiego.
Ten argument z zarażaniem lenistwem jest idiotyczny, dlatego że Leo tak gra praktycznie od zawsze. Przez tyle lat miał okazję grać już z wieloma piłkarzami i nagle teraz dopiero zarazili się lenistwem? Jak dla mnie to Messi gra tak samo jak zawsze pod względem gry w obronie tylko są w drużynie piłkarze, którym już się po prostu nie chce albo taki poziom to już dla nich za dużo.
Ja nie mówię, że Messi jest genialnym kapitanem, że gra same fantastyczne mecze albo że to nie jego wina, że dostaliśmy oklep 8:2. To jest jego wina i 10 pozostałych piłkarzy ale te gadki o tym, że inni nie pressują bo Messi ich zaraża lenistwem albo dlatego, że nie pokrzyczy czy nie zmotywuje są po prostu głupie.
No ale liczę, że może w tym sezonie coś zmieni i nawet jeżeli będziemy przegrywać mecze to chociaż będziemy próbowali je wygrać ;d

0

@nammah Foden akurat może mieć jeszcze inne ,,konsekwencje" bo ma partnerkę i dziecko.

1


Co sądzicie o tej sytuacji? Jak dla mnie zwykły czubek i mam nadzieję, że go już na teren tej szkoły nie wpuszczą. Szkoda tylko jego córki.

0

@Artuuuuur Ja Messiego nie kojarzę z jakiegoś krzyczenia do kamery czy częstych wywiadów. Podejrzewam, że ludzie którzy z nim grają od lat też nie.
A z tego co kojarzę to kapitana u nas wybierają piłkarze więc jak nie potrafią grać bez gościa, który trochę na nich pokrzyczy na boisku to wybiorą innego kapitana w tym sezonie i będzie gitara z zaangażowaniem.
Co do stylu gry i nie pressowania np. to on tak nie gra od dziś a mimo to kiedyś to nie przeszkadzało reszcie zawodników grać genialnie. No ale kiedyś też na skrzydle nie śmigali Sergi Roberto czy Arturo Vidal i kiedyś trener dostawał piłkarzy jakich potrzebował do swojej układanki a nie piłkarzy, których Bartomeu chciał kupić.
No i Messi jest ambitny. Nie da się utrzymać na najwyższym poziomie przez tyle lat, pobić tyle rekordów i wygrać tyle nagród czy to indywidualnych czy drużynowych nie będąc ambitnym, nie wiem czego tu nie możesz pojąć człowieku. Gdyby nie był ambitny to teraz by sobie pykał gdzieś w MLS albo balował jak Ronaldinho, bo on zdobył już praktycznie wszystko i teraz mógłby mieć wywalone jaja w piłkę nożną.
,,Mało tego dostajemy regularny w pi..ol.
To gdzie jest ta ambicja Messiego?"
Nie wiem czy oglądałeś te mecze ale w nich cały zespół grał słabo. Dla mnie możesz być najlepszym na świecie ale jak zespół gra taką padakę to samemu nic nie zdziałasz, nie ważne czy jesteś Messi, Pele czy Cristiano Ronaldo. Ja nie zganiam za te porażki winny tylko na Messiego bo nie pokrzyczał na kolegów, tylko zganiam na wszystkich piłkarzy bo oni wszyscy grali jakby mieli wywalone w te mecze.

1

@Hushovt Nawet jakby nie był kapitanem lub przeprosił za ten mecz to i tak by go mieszali z błotem bo chciał odejść. Ludzie usłyszeli, że chce odejść to zaczęli pluć jadem.
Zaczęło się faktycznie od kapitanowania i przepraszania za mecz ale jak wypłynęło info o odejściu to już był totalny odlot. A to Messi zły bo nie przeprasza, bo słabo zagrał z Bayernem, bo nie krzyczy do kamery, bo człapie, bo zatrudnia trenerów i wybiera transfery,ba wybiera nawet trenerów w przyszłym klubie według niektórych, bo jest zdrajcą jak Figo (XD), i lista się ciągnie dalej.

0

@IronSanHybrid Niestety nie wiem xd

1

@IronSanHybrid



Kolejny przykład ;d

0

@CalcioFan Zastanawiam się czy ludzie, którzy uważają że tylko obrońcy są od bronienia grali kiedyś w ogóle w piłkę nożną. Cały zespół zagrał taką padakę, że nawet jakbyśmy mieli najlepszego obrońcę w historii to by wyglądał jak gówno w tym meczu.

0

@abram3k Jak dalej będzie się wymagało bronienia tylko od obrońców to bardzo możliwe.

0

@Lordzi Dziwisz się jak gruby przy dynamiczniejszym ruchu prawie się przewraca xd?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?