7

@Xardas96 Olmo mial problemy miesniowe przed meczem

0

@NorbiTBOB Jest na lawce, jak bedzie tragedia to pewnie wejdzie ale Flick jest bardzo ostrozny z wprowadzaniem zawodnikow po kontuzjach.

0

@Eklerek Carragher nawet ekstraklasy nie wygral

0

@Stinger_ valencia jest w tragicznym stanie, sa ostatni i po tragedi naturalnej pewnie mental u nich jest w tragicznym miejscu. Jest u nich slabo ale bez przesady xd

0

@LatajacyHolender jest potrzebny bo w 2026 pozycja negocjacyjną będzie dużo gorsza i dopiero wtedy zapłacimy przez nos albo będziemy z rekina robić napastnika. Poza tym Christensen podobno jest na wylocie (acz zdaje sobie sprawę że się na kogoś nowego oglądają, wciąż będzie to jednak jakiś doświadczony zmiennik za araujo na niedużym kontrakcie). W 2025 też wreszcie będzie ta jebana umowa z Nike i camp nou więc finanse się polepsza.

2

@Mezocyklon87 ludzie nie zatrudniaja takich osob glownie przez jakies stereotypy kulturowe po jednej jak i po drugiej stronie. Troche tez wciaz odbija nam sie czkawka powojenny nacisk na wyciaganie kobiet z miejsc pracy zeby zrobic miejsce dla mezczyzn wracajacych z frontu i wtedy bardzo duzo srodkow poszlo na swiadome zmaskulinizowanie tych zawodow. Z branzami o ktorych mowiles problem jest taki ze do nich ida ludzie ktorzy nie zdobyli wyzszego wyksztalcenia a tak sie sklada ze mezczyzni maja duzo wieksza tendencje do odpadania w drodze po wyzsza edukacje. Nie wiem jak w tych innych branzach ale robiac w architekturze spotkalem troche kobiet ktore robia przy budowlance wiec to nie jest tak ze zadnych nie ma. Nie sa to tez aspiracyjne wiec kobiety ktore odpadaja od tej wyzszej edukacji czesto beda ladowac w sfeminizowanych slabo zarabiajacych zawodach przez jakies spoleczne zwyczaje (np prekariat, stad tez nasza lewica jest tak bardzo sfeminizowana, bo prekariat jest glownie meski wiec poziom edukacji jest nieco wyzszy a te zawody o ktorych wspomniales wykonuja raczej ludzie ktorzy pozostali w mniejszych miastach.). Rownolegle jest tez problem tego ze kobiety czesto osiagaja szklany sufit i duzo ciezej jest sie im przebic na stanowiska menadzerskie i to o to chodzi w tego typu parytetach jak tutaj zostalo to podane. To nie jest problem ktory wynika z jakiejs polityki plci to poprostu wynika z prowadzenia polityki plci z podzialem an klasy. Licze ze pomoglem

0

@Comentateiro Reprezentacja zawodnikow to dobry pomysl, wywalenie tez starych januszow ktorzy nic nie umieja poza organizacja bankietow i wstawienie kogos nowego na pewno nikomu na zle nie wyjdzie, to nie jest tak ze beda wywalac kompetetnych ludzi. Sam do parytetow i wsparcia dla matek nic nie mam, jesli ktos uwaza ze wczesniej kompetencje sie liczyly to naprawde jest naiwny
xd

3

@Rupert_Haubica moze sie przekonaja i sproboja na skrzydlo posadzic ktoregos gowniarzy z la masii, ktos z braci fernandez albo darvich moglby tam sprobowac

0

Odswiezajace po gadce ter stegena i araujo, chociaz mental nieco inny

0

@zirek Przepraszam, nie znosze typa bo jest bardzo toksyczny dla jakiegokolwiek dyskursu politycznego i troche mnie zszokowalo ze ktos go powaznie rozwaza. Jest bogaczem ktory szuka rozglosu podajac dalej najbardziej odklejone pozycje polityczne ktory bedzie sprzeciwiac sie wszystkiemu co podaje druga strone tak dla zasady i bedzie odgrazal sie w najbardziej obrzydliwy sposob kazdemu kto z nim rozmawia. Taka polska wersja Marjorie Taylor Green. Dlaczego chcesz na niego glosowac?

1

@zirek jakubiak????? trumpowaty populista ktory bedzie wspieral wielkie biznesy bo sam jest mogulem biznesowym na polskie standardy ale jego najwiekszym politycznym osiagnieciem bylo zostanie celebryta ktory rzuci jakims idiotycznym tejkiem i bedzie za to zapraszany do programow telewizyjnych ktore leca o 12 i nikt ich nie oglada? Nie znosze ich ale lepiej juz zaglosuj na kogokolwiek kto wyjdzie z konfy albo z pisu, ten gosciu to tylko nieudacznik polityczny ktory leci na kontrowersji, robert pasut polityki

1

@Borneo jesli to tylko 5 % spoleczenstwa to jaki to jest problem zeby tego nie wprowadzic, komu beda szkodzic. Mam duzo bliskich znajomych lgbt (czesc z nich za granica ktora chcialaby ale fakt ze nie sa w stanie zdobyc jakichkolwiek uprawnien dla swojego partnera ich przed tym blokuje) wiec glosuje bo o nich dbam i licze ze ich zycie sie polepszy a nie dlatego ze go lubie. Dla mnie jest to istotny problem. Przypominam ze mowimy o partii bardzooooo konserwatywnej monetarnie o ile to nie sa rzeczy na ktorych moga zbic kapital polityczny wiec szczerze watpie ze jakies konkretne pieniadze pojda na energetyke albo na sluzbe zdrowia i cos wymysla zeby to uciac (jak ostatnio ten debilny pomysl z obcieciem pieniedzy na sluzbe zdrowia przeszedl). Moze sie myle i moze sa jakies konkretne plany na ten temat (masz moze jakies zrodla?) ale raczej poddalem sie z wiara ze cos mozna z tym zrobic i ta banda debili bedzie tylko lac kase w wojsko bo tluszcza jest wystraszona i uwaza ze jakims cudem mozemy zbudowac armie ktora bedzie w stanie walczyc z ruskimi

0

@Trojanek23 w Polsce prezydent to MSZ 2 który podpisuje ustawy i ma dosyć minimalna moc sprawczą bo blokowanie partii z której pochodzi to polityczne samobójstwo i jest twarzą projektu rządzącej partii. Jakąkolwiek moc sprawczą ma tylko jeśli się rozjedzie z partią matka jak Duda teraz (który strasznie słabo buduje swój background polityczny ale to inna sprawa). Dosłownie każda z tych rzeczy jest nieprawdziwa. Prezydent musi mieć niezła charyzmę, być naturalnie otwarty i mieć dobre umiejętności interpersonalne żeby dobrze radzić sobie w sytuacjach publicznych i mieć dobrą komunikację ze społeczeństwem żeby albo sprzedawać albo blokować rząd (mastalerek dobrze to robił na początku Dudzie, po powrocie trochę wyszedł z formy i Duda miał już giga bagaz).

1

@Borneo uh podczytałem I zwracam honor, jego dorobek naukowy jest znacznie większy co szanuje, nie lubię go i dałem się. Nie zmienia to faktu że całe życie był związany z konserwatywnymi środowiskami (to samo braterstwo co Cameron lub Johnson) i był doradcą Murdocha (mogul do którego należy Fox news czy szmatławiec The Sun) i kilka innych posadek to samo sprzed 2000cznego. Ciężko mi sobie wyobrazić gorsze osoby które wyrządziły więcej zła we współczesnej polityce niż wspomniani panowie, tyle mi wystarczy wiedzieć o Sikorze, jeśli będę musiał na kogoś takiego głosować to zagłosuje tylko dlatego że nie będzie blokował związków partnerskich ale uosabia wszystko czym brzydze sie w polityce, wybór a'la Clinton w 2016

0

@Faro leki przechodzą lata testów żeby dostać zielone światło na rynek, przepisywane są przez ludzi którzy spędzają dekadę na nauce i muszą regularnie się doszkalać. Kim jesteś profesjonalnie? Czy masz jakąkolwiek wiedzę żeby móc mieć jakkolwiek poinformowana opinie nt. tego jakie szczepionki tak naprawdę są groźne dla zdrowia i będą prowadziły do niebezpiecznych powikłań o czym przed tobą nie wiedziałby lekarz na którym ciąży odpowiedzialność prawna w przypadku pomylki? (Nie mowie o jakimś lekkim osłabieniu po szczepionce). Jeśli uważasz że niektóre szczepionki są zle czy masz jakiekolwiek źródła które zostały poddane recenzji innych osób które zajmują się tym profesjonalnie?

0

@MalanFCB oddaje honor, przed meczem go chwaliłem i że może być opcja, niech się mu życie w tej Celcie wiedzie

0

@Values mam teorie spiskowa ze to nacisk gory zeby zlapal troche minut jak dominguez i zeby ich opchnac jakims sredniakom z angli bo wcale nie jest juz mlodzikiem (22) a fort jeszcze ma czas (18) i ma kontrakt do 2025 wiec zima to moze byc ostatni moment zeby go gdzies opchnac z jakims minimalnym zyskiem

1

@MalanFCB Gral na PO, na srodku i teraz zrobili z niego wahadlowego. Jedyny problem jest taki ze jest prawonozny a flick potrzebuje kogos kto moze dosrodkowywac tam ale ma ladny ciag na bramke w tym sezoni, jest tani wiec moze i by sie udalo (i tez nie bylby to kot w worku jak jakis kolejny ahhhtysta z amsterdamu, kolejny klub a'la benfica ktory zyczy sobie gruba forse za kota w worku, ile juz bylo niewypalow od nich)

0

@Roobo Dlaczego uwazasz ze Trzaskowski jest mocno skierowany w lewo? Jako lewak dla mnie jest zdecydowanie centroprawicowy na osi ekonomicznej (chocby koleszkowanie sie z deweloperami, kontynuowanie prywatyzacji w warszawie etc) i co najwyzej jest lekko progresywny swiatopogladowo. Jesli bym glosowal to z obrzydzeniem. Nie chce sie wyzywac ale chetnie podebatuje sie kulturalnie

0

@Borneo To jest znacznie mniej prestizowy dorobek niz gosciu sugeruje xd, na stypendium do oxfordu na jakiejs wymianie z tego co rozumiem na prawde nie jest ciezko sie dostac w dzisiejszych czasach, a szczegolnie wtedy kiedy te studia byly duzo tansze i nie az tak bardzo prestizowe. Przecietna osoba po maturze miedzynarodowej ma bardziej impressive CV a skonczyl ja taki cymbal jak Mata

1

juz wolalbym mingueze

0

@Cochise ooo potezna propozycja

0

@Sulimo Jakbym mial wybrac jeden film to moze Drive my Car Ryusuke Hamaguchiego. Troche z innej beczki niz wiekszosc propozycji ale nie pamietam filmu ktory tak bardzo we mnie uderzyl od czasow jak poznawalem klasyki

0

W nosie mam kto je robi, za to niektore projekty nike takie wysmazylo ze wstyd (nieslawne odejscia od pasow albo ta z zeszlego roku gdzie logo bylo przygaszone a logo spotify bylo oczojebne, to bylo zalosne poprostu)

2

@GeneralXavi Kontrargument: ludzie i tak gina, bylo juz kilka prob ustalenia pokoju ale zawsze konczylo sie to naruszeniem go przez rosje bo ukraina aktywnie sie zbroila i odbudowywala straty. "Pokoj" na ruskich warunkach to psyop ich propagandystow, zaraz po takim pokoju zaczna sie naciski na zdjecie blokad na biznes z ruskimi zeby odbudowywali sie i wroca na ukraine tak jak wrocili po 2014. Wtedy niedocenili ukraincow stad aktywna agitacja za tym zeby ich demilitaryzowac i izolowac. Putin nie przestanie z retoryka przyjaznej armi czerwonej 2.0 i zastraszania rosjan tym jakich strasznych maja sasiadow bo jest mu to potrzebne jako faszystowskiemu dyktatorowi do kontrolowania nastrojow w rosji. W najlepszym wypadku przed powrotem na ukraine zrobi maly detour na armenie albo gruzje ktore proboja uciec z jego strefy wplywu

1

@July_6_BcN bardziej bym dodal to ze jest coraz mniej miejsc trzecich gdzie dzieci moga poprostu isc i spedzic czas. Nie bez kozery rownlegle rosla suburbanizacja polski i srednia trasa pokonywana do szkoly rosnie (szczegolnie w terenach nieco bardziej wiejskich i malych miastach). Kiedys to bylo naturalne ze dziecko moglo faktycznie z rowiesnikami spedzic czas na jakims placyku, boisku, placu, zabaw, interakcja z takimi miejscami jest z grubsza przypadkowa i istniejace grupy ludzi ktorych takie dziecko znalo naturalnie je przyciagaly (kiedys z wielu powodow lokalne kregi spoleczne byly duzo silniejsze wiec sila rzeczy dziecka znalo inne dzieci w okolicy). Troche sam to zauwazylem na przestrzeni lat jak zmienialem szkoly od dziecka.

0

@okiemtypera_lucaxx95 Obsesja? Przeciez ten problem wynika z polskiej tradycji jedzenia non stop ultra kalorycznego czerwonego miesa, srednio zdrowej i wysokokalorycznej tradycyjnej diety i non stop poszerzania sie korpo robiacych pitos na chujowym zarciu od zabki po jakies makdolce

0

@Odcinkowy moze, hiszpanie maja to samo powiedzenie tylko mowia gdyby babka miala kola to by byla motorynka

0

@Genesis testowanie Szczęsnego teraz to też nie do końca potrzebne ryzyko. Pewnie go prlotestują dopiero w Copa del Rey bo to o pietruszke

0

@4Fabregas4 fermin akurat może zadziałać, Gavi i Pedri to zupełnie inni piłkarze byli a fermin jest nieco bardziej podobny do olmo (Z ciągiem na bramkę obu szczególnie) który grywał z sukcesami na skrzydłach. Trochę na siłę ale czemu nie, nie ma za bardzo kogo wyciągać z La masii na skrzydła na ten moment.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?