Messiankaramessi
Dołączył/a: październik 2024
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Katalończyk 99 a w Madrycie chłop się zesrał po popicie
0
@Popitek12 Wstyd i kompromitacja, kobiety nie istnieją
0
@Mroziu Tyle dawala Girona i to w lato. Garcia mial dobra jesienna kolejke i ma wyzsza pozycje
0
Strasznie dziwne biznesy, 8 to zdecydowanie za duzo za Forta (mysle ze bylby do wyciagniecia za 5 na luzie), a 10 to tak conajmniej 2 razy za malo za Garcie
6
Cytat "nie, nie jestem swiadomy co sie dzieje" bez kontekstu jest strasznie zabawny dziekuje Panie autor
0
@Litman Barcelona ma drugi najmłodszy skład w lidze. Robercik i Martinez to jedyni 30 latkowie w drużynie. Bez przesady, mają robić zaciąg z juvenilu? Xd
3
@MarshallLAW Torre się sprawdził i rzadko daje dupy.
0
la liga moment.
0
gurwa barcelona moment
1
Komentarz usunięty
0
@Xaviball Problem nie jest do konca jego. Wiekszosc tych gruzinów nie mieszka na stałe w Polsce i przyjeżdza z państw ościennych. Przyjeżdzają z bazy w DE na 2 dni i spierdalają. Jesli kogos winić to interpol ze sie opierdala
3
@Kazragore i potem geje tańczyli poloneza
0
@gumaz 1: Ocieplanie pianką poliuretanową. Jak trzeba potem ja czyms zakryć to trzeba ją poprzycinać tak żeby płyty się mieściły, strasznie upierdliwe, jest od niej zajebiscie gorąco (a większość budów jest w lato) ale trzeb zapieralać w maseczce a resztki ścinków wchodzą wszędzie i po robocie się je znajduje wszędzie przez kolejny tydzien. 2: Ręczna robota przy wycince drzew. Nie lubię wycinać drzew i żywica jest wszędzie i przez następne kilka tygodni cały czas się człowiek kleji i pierdolca idzie dostać od tego zapachu bo ktoś musi przerzucić te ścinki.
2
@July_6_BcN Toni Kross wrzuca swoje korki do garnka i krzyczy amigos zupa grzybowa
0
@Roobo ja się zastanawiam w co oni grają bo ani lewica ani prawica ich nie lubi więc dla kogo niby są
0
@Recha_0684 No dobrze tylko amerykanie sami chcieli stworzenia sytuacji nielegalnych imigrantow zeby mieć tanią siłę roboczą. Amerykanski system jest niesamowicie niefektywny. W 2019 bylo 1 mln aplikacji oczekujacych na rozpatrzenie. Tak samo jak Elon broni wiz H1B, które umożliwają sprowadzanie tanich białych kołnierzyków z indii. Pierwszy kryzys migracyjny w relacjach z ameryką południową poz kryzysami uchodźczymi z kubą lata wczesniej miał miejsce kiedy amerykanie wykończyli meksykanska agrykulture w 90sach podpisujac traktat nafta. Meksyk (który wtedy był autorytarny) chciał amerykańskich inwestrów więc w to poszedł i wtedy amerykanie zalali meksykanów swoimi produktami co wykończyło gospodarke rolną, doprowadzilo do zbrojnego powstania w chiapas co doprowadzilo do kryzysu z ktorego meksyk dopiero sie podnosi. Bezrobotni meksykanie parli do stanów którzy nie zwiększyli efektywności systemów, zatrudniali sie nielegalnie w stanach południa za grosze co sie zajebiscie podobalo republikanom (i demokrata tez). Migracja z środkowej ameryki (gwatemala, salwador, honduras) wynikła głównie z tego że legalna migracja z tych krajów poszła w wyniku wojen które amerykanie tam wywoływali przeciwko socjalistycznym rządą by chronić swoje interesy. Republiki bananowe i cała ta sprawa, bardzo chetnie wytłumacze historie ale jest troche dłuższa. Ci ludzie pozniej legalnie osadzili sie na poludniu ale amerykanie już mieli problemy z gangami które atakowały nowych więc i oni wykształcili swoje gangi. Tak powstało Maras/MS13/Maras Salvatruchas, najslynniejszy z gangow tamtej epoki. W pewnym momencie amerykanie ich deportowali spowrotem do srodkowej ameryki co doprowadzilo do tych rekordowych problemow z przemoca co spowodowalo te fale uchodzcow po 2015. Teraz chcą znowu deportować tam ludzi. Wenezuela chyba jest sobie najbardziej winna bo Maduro doprowadzil kraj do ruiny ale faktyczne fale uchodzcow zaczely sie od sankcji trumpa ktore zaorały ich ekonomie. To jest to wszystko o czym reportował bez planu w tamtych czasach.
2
@Recha_0684 Kolumbijczycy. Trump osiągnął swoje ale amerykanie na tym nie wyszli lepiej. Amerykańscy biznesmeni nie wyjdą na tym lepiej. Jak wypędzenie tych przebrzydłych polaków i bułgarów wyszło po brexicie? Pozbywanie sie migrantów nie działa jeśli nie pójdzie za tym polepszanie praw pracowniczych, a ludzie Trumpa sa przeciwnikami jakichkolwiek polepszen w tej kwestii wiec predzej czy pozniej kims ich zastopia. Strzelalbym w jakies schematy z zaciaganiem ludzi z indii/bangladeszu jak arabowie.
1
@Recha_0684 no i wybrał opcję najlepszą dla swoich ludzi.
5
@Recha_0684 Petro chciał żeby traktowali kolumbijczyków z poszanowaniem praw człowieka, a nie jak kryminalistów i nie chciał niszczyć gospodarki w niestabilnym kraju który dopiero wyszedł z wojen z FARC idąć na noże. Ja wiem, że jeśli masz mentalność chłopa pańszczyźnianego i jak twój pan przypierdoli nie twojemu panu to w pyte ale Petro okazał się uszanowaniem praw i dobrobytu swoich obywateli czego nie mogę nie szanować. Trump też jest co najwyzej przecietnym biznesmenem który stworzył kariere na mówieniu wszystkim że jest dobrym biznesmenem. Zaczął karierę z ok. 0.4 mld na dzisiejsze USD i do trump coina rozmnozył to do okołu 6.8 mld na przestrzeni całej kariery wielokrotnie uciekając się do dziwnych sztuczek. Startujac z taką ilością pieniedzy trzeba mieć trochę skilla żeby tego nie rozmnożyć
2
@Recha_0684 https://www.reuters.com/markets/us/strong-economy-safe-asset-demand-boosted-us-dominance-capital-flows-white-house-2025-01-10/ - 40% światowej gospodarki to jest gospodarka usa to raz. inne państwa mają prawo robić im zarzut bo dzięki scentralizowaniu tego w usa wszyscy mieli zajebisty biznes. Jesli zaczną się odcinać od światowej gospodarki to rozkurwią globalne przepływy i uderzą w siebie i wszystkich powiązanych - Europe, sąsiadów i Chińczyków. Dwa Petro wkurwił się o traktowanie migrantów i dostał to co chciał. O czym jest problem.
5
@stone80 Wlasnie spotkal sie z netanyahu sugerujac zaaneksowanie gazy i wydalenie palestynczykow do krajów ościennych. To jest czystka etniczna wg. definicji - https://pl.wikipedia.org/wiki/Czystka_etniczna. Jeszcze pewnie bedziesz narzekał że tych migrantów to nie chcemy? Ich jest 2.5 mln, kryzys migracyjny w 2015 byl mniejszy. Jesteś głupi czy głupi? Zrodlo - https://www.reuters.com/world/middle-east/hamas-official-says-trumps-remarks-about-taking-over-gaza-are-could-ignite-2025-02-05/
2
@patrickjacob Prawda nie ma juz znaczenia, "Trump to jest super bo rozstawia po kontach wszystkich jak girlboss bo jest biznesmem :) I tych p*dalow i ci*patych rozstawia" I dla typowego prawicowca to juz jest super wow co za gość
1
@MesQueUnClub96 jade do partnera, jeszcze nie wiem co bedziemy robic, na pewno cos upichce, moze gdzies wyjdziemy. W dobrym zwiazku kazdy dzien razem to jak walentynki tez wiec w sumie to nic specjalnego
0
@filip1998 ludzie naturalnie bardziej emocjonalnie reaguja i sa motywowani przez perspektywe utraty i dlatego nieracjonalni kibice maja reakcje 'o wygrali spoko >cisza< rownoczesnie emocjonujac sie tym jak sie potykaja o wlasne nogi napastnicy nasi. Racjonalizacja tej sytuacji paradoksalnie wymaga wiekszego zaangazowania niz przecietny kibic
0
@pluszek Z kontekstu tak to zabrzmiało, nie ma to znaczenia o czym to było bo to idiotyczny argument
0
@Kgorecki2500 Odnosi sie do mniejszosci seksualnych ogolnie. Poczatek ruchu wiekszosc osob widzi w rajdzie na Stonewall ktora byla dzielnica barow w Nowym Jorku ktora byla zdominowana przez osoby LGBT. T bylo czescia ruchu od samego poczatku.
0
@pluszek oj w leb sie puknij, spiskunskich argument plaskomozgow. Jesli 99% organizacji naukowych sie nad czyms zgadza, masz setki papierow naukowych potwierdzajacych teorie to na pewno Big Zielone (TM) przekupilo znaczna wiekszosc klimatologow na swiecie ale nie bylo w stanie lobbowac u trumpa zeby ten moze jednak nie blokowal dofinansowan dla zielonych biznesow, szczegolnie jesli jest to znacznie prostsze zeby lobbowac na poziomie rzadowym?
Bład potwierdzenia - nie zgadzasz sie z teorie wiec odrzucasz lata glebokiego dyskursu na ten temat ale jesli sie pojawi jakis skrajny papier ktory temu przeczy to bedziesz sie z tym zgadzac mimo ze czesto metody sa spaprane, sa niepowtarzalne i zostaly zjechane przez recenzentow.
0
@pluszekI temperatura wzrosla od tamtego czasu, srednie temperatury sa najwyzsze w historii ktorys rok z rzedu i globalne ocieplenie postepuje.
0
@Lucerfi właśnie nie tylko i wyłacznie z psychiki. Jeden z najslynniejszych neurobiologow w historii Robert Sapolsky tlumaczy to tutaj
Trans affirming surgeries maja jedne z najmniejszych wspolczynnikow zalowania +/- 1% - https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC8099405/.
Nie mowiac o tym ze mala jaka mloda dziewczyna tak robi bo jej nie stac i ubezpieczyciele rzadko takie rzeczy pokrywaja a diagnostyka jest czasochlonna, sredni wiek trans mezczyzn ktorzy decyduja sie na masektomie to 28 lat - https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC6635198/.
Z reszta problem z ludzmi ktorzy mieli taka historie rodzinna jest taki ze sa zmuszeni do wiekszej introspektywnosci stad tez wyzsza korelacja w tej kwestii. Jesli upuscisz jajko to zawartosc nie zmaterializuje sie przez ten fakt ze je upusciles ale rozbicie skorupki sprawi ze zawartosc sie rozleje po podlodze. Source, https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC9963798/.
BPD faktycznie jest czesciej spotykane u osob trans niz srednia ale sa 2 czynniki - ludzie z bpd naturalnie czesciej zastanawiaja sie nad tym kim sa przez ich chorobe i ludzie trans czesciej szukaja pomocy psychologow i psychiatrow. O depresji nie bede mowic ze bierze sie z dysforii.
Nie ma zadnych podstaw zeby wysnuc zwiazek przyczynowy ze posiadanie bpd/depresji/rozbitej rodziny powoduje bycie trans jesli istnieje duza podstawa psychiatryczno-biologiczna bo to tylko korelacja.
...
1
@Lucerfi Obojnactwo u ludzi nie istnieje tylko interplciowosc. Problem polega na tym ze patologizacja interplciowosci prowadzi do dyskryminacji takich osob w znacznym stopniu. Np. tendencja do przymuszania plci osob interplciowych owocowala podwyzszonymi wspolczynnikami dysforii i wszystkich innych objawow ktore sie z nia wiaza. Identyfikacja plciowa jest uwarunkowana biologicznie. Nikt nie mowi ze jest to w 100% normalne bo nie jest ale ulatwianie zycia takim osoba jest bardziej etyczna postawa niz calkowita eliminacja ludzi z ktorymi sie nie zgadzasz i ktorych uwazasz za patologie. Osobe z jedna reka tez bede szanowac i traktowac tak samo jak osobe z dwoma i kulturalnie bede obchodzil dookola jakis ich brakow i staral sie je ulatwiac a jesli jest to spowodowane BID - body integrity dysphoria do ktorego porownujesz to moim zdaniem roznica jest taka ze bycie trans nie uposledza mozliwosci takiej osoby w mierzalny sposob, jest duzo rzadszym problemem ktorego leczenie jest slabo zbadane i nie ma standardow leczenia i zazwyczaj terapia CBT jest stosowana a osob trans nie da sie wyleczyc jakas terapia konwersyjna za to leczenie dysforii plciowej pomaga.