2

Gra Barcelony Xaviego to zasłona dymna przed finałem Superpucharu Hiszpanii i fazą pucharową Ligi Mistrzów.

6

"Wstyd mi za ciebie. Nisko upadłeś. Tańczysz jak ci zagrają. A kiedy mówią skacz, pytasz, jak wysoko".

Nie wiedziałem, że Stephen King w swojej książce pisał o Andrzeju Dudzie.

0

@FcPortoFan1999 No jeżeli Klay będzie chciał gigantycznego kontraktu za obecną dyspozycję, to raczej nikt mu go nie da. On może zostać pod warunkiem, że będzie chciał kontrakt adekwatny do roli w zespole :P

0

Golden State Warriors są obecnie zdania, że każdy zawodnik poza Stephenem Currym jest do wzięcia.

0

Andrzej Duda przeciwko Andrzejowi Dudzie.

26

@TR3YWAY Odchodząc od głównego tematu tej wypowiedzi, to nic chyba nie irytuje mnie bardziej niż wplatanie do wypowiedzi tych modnych, zagranicznych wyrażeń. Wiem, że ta osoba żyje w przeświadczeniu, że dzięki temu będzie fajna, atrakcyjna, taka nowoczesna, ale dla mnie to po prostu żenada. Może jestem starym grzybem i się czepiam, ale tak to odczuwam.

4

@TheNekro94 Przecież to post z protestu w Warszawie z października :P

16

Kącik językowy #024

Na szarym końcu

Dlaczego jeżeli ktoś zajął ostatnie miejsce, to mówimy, że jest na szarym końcu? Powiedzenie to ma swoje źródło w tradycji szlacheckiej. Dawniej podczas uczt, bogate i wpływowe osoby znajdujące się najwyżej w hierarchii społecznej, zasiadając do stołu, zajmowały najlepsze miejsce, ubierając się w drogie i purpurowe szaty. Osoby biedne i o niższym statusie społeczny wkładały szare stroje i zajmowały miejsca na końcu stołu.

Druga wersja pochodzenia tego związku frazeologicznego mówi o tym, że w dworach przód stołu, gdzie siedziały wysoko postawione osoby, przykrywano białym obrusem, natomiast koniec stołu, gdzie zasiadała służba domowa i ludzie ubodzy, był przykryty obrusem z szarego płótna.

Poprzednia część: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13955225#comment-13955225

@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik

1

@arasz1819 Celnie.

0

@MarioVeB! Paweł Brożek.

5

Co jak co, ale takiego syfu i burdelu w tym państwie to jeszcze nie było.

22

Rzeczniczka marszałka Sejmu Katarzyna Karpa-Świderek o barierkach:
- Celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo demonstrantów i funkcjonariuszy w czasie zgromadzenia. Zabezpieczenia staną na prośbę policji i po proteście zostaną zdemontowane. Sejm jest i będzie otwarty i bezpieczny dla obywateli. Czy to się komuś podoba czy nie.

Dziękuję, do widzenia.

23

@Hosh Krzysio na pewno albo żartuje, albo to jest wyrwane z kontekstu, albo po prostu jesteśmy zbyt głupi, by go zrozumieć.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@okiemtypera_lucaxx95 Ale to Ty dzwonisz.

0

@mekston Zdecydowanie.

0

Antułan to pan piłkarz.

2

@gumaz 2 miliony, 1.5 mln Adamczyka i 600 tys. Pereiry.

2

Miło będzie zagrać w finale z Atletico.

3

Sebastian Riedel nowym wokalistą Dżemu.

0

Wyobraź sobie, że Twoim ojcem jest Andrzej Duda, wujkiem Jacek Sasin, a bratem Oskar Szafarowicz.

4

@koksik2700 Wspaniała kobieta. Naturalnie piękna. Monica ma w sobie to coś, a do tego niepowtarzalną klasę.

1

Gdyby ktoś chciał kupić.


1

"Matt Bellamy z Muse ogłosił, że wspólnie z Ilanem Eshkerim skomponował oryginalną ścieżkę dźwiękową do nowego audiobooka "1984" George'a Orwella! Muzyka została nagrana w London Metropolitan Orchestra w Abbey Road Studios.

W rolę bohaterów powieści wcielą się m. Andrew Garfield, Cynthia Ervio, Andrew Scoot i Tom Hardy. Premiera 4 kwietnia w serwisie Audible".

Uwielbiam Muse, uwielbiam Bellamy'ego. Liczę na świetne kompozycje, bo co jak co, ale kompozytorem Bellamy jest świetnym.

2

GSW z Wigginsem na boisku: -150
GSW bez Wigginsa na boisku: +157.

Niesamowity zjazd. Chyba problemy osobiste jednak okazały się być poważniejsze niż sądzono. Przed przymusową pauzą, zwłaszcza w mistrzowskim sezonie, Wiggins był cudowny. Teraz wygląda to dramatycznie. Szkoda, bo mam sporo sympatii do niego.

1

@DDM Cenna uwaga, dziękuję. Chociaż czasami lubię sobie dać luz w tej poprawności, bo na co dzień w pracy bardzo dbam o nią, więc trzeba się trochę odchamić. Niemniej uwaga słuszna :D

3

Dwa lata temu napisałem list do Świętego Mikołaja. I chyba on istnieje, bo spełnił część z moich życzeń. Liczę, że z kolejnymi prośbami wyrobi się do następnych świąt.

Kochany Mikołaju!
Z polskiego piszę kraju
Mam życzeń tylko kilka
To będzie szybka chwilka
Więc pragnie moja dusza
Usunąć Mateusza
Chcę także na te święta
Nowego prezydenta
I jeszcze bez wątpienia
Pisowców do więzienia
W swym liście jestem szczery
Pozdrawiam renifery.

10

@Pawel13sz Pojedynki na gole Ronaldo i Messiego to było coś pięknego.

3

@DonMatteo901 Jeden z nielicznych księży, którzy głośno mówili o pedofilii w KK. Nie bał się nikogo. Potrafił nawet skrytykować Wojtyłę i powiedzieć, że wiedział on o przypadkach pedofilii czy też, że jego działania były nieskuteczne. Świetny kapłan.

43

"Zamknięto ludzi krystalicznie uczciwych"

Hahahahha

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?