NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Seriale osadzone w klimacie szpitala psychiatrycznego. Co polecacie?
6
Taka sytuacja.
2
@panczo Ale jakich ras? Jeżeli mówisz konkretnie o bulterierze, to jest to stosunkowo łagodna rasa, która nie znajduje się na liście ras agresywnych i ma stosunkowo mało pogryzień. Zdecydowanie częściej gryzą owczarki niemieckie, itd, a statystyki pogryzień wśród bulterierów jest na poziomie jamnika. Nie mylmy bulteriera z pitbulterierem.
Chyba że odnosisz się ogólnie do ras agresywnych, to tutaj się zgadzam, bo takie rasy jak pitbulterier, to niestety w wielu przypadkach rasa niezatwierdzona przez FCI, gdyż jest wynikiem upośledzonych genów.
4
@Trojanek23 Czyli rozumiem, że w momencie, gdy masz gwarancję, że nie zginie już żadna osoba, eliminujemy wszystkie psy policyjne, które odnajdują zaginionych, eliminujemy wszystkie psy asystujące, dzięki którym osoby niewidome mogą normalnie funkcjonować, eliminujemy psy, które pomagają osobom niesłyszącym, sygnalizując im dźwięki, eliminujemy psy, które pomagają osobom niepełnosprawnym ruchowo czy też eliminujemy psy, które u osób chorych przeczuwają atak choroby, co sprawia, że możliwe jest poinformowanie kogoś z otoczenia?
1
@don'T.R.I.P.e Z tym rocznikiem (o zniżkach i o dostaniu za darmo) to jest chyba od początku wejścia serwisu na Patronite. Wychodzi na to, że od tego czasu powinno być już kilka roczników :D
1
@Zoker @Bykunn To nie wiem, jak w Biedrze, bo w Lidlu tak jest, że zatwierdzają często na odległość. Wiem, bo żona pracowała i też się kiedyś dziwiłem, że nie weryfikowali mojego wieku i mógłby sobie ktoś kupić, a ona na to, że w tym przypadku zatwierdził mi ktoś na odległość :P
1
@Zoker To tak do końca nie działa. Pracownik kas samoobsługowych ma również dostęp do takiego głównego systemu, gdzie może zatwierdzać tak jakby na odległość. Taki pracownik, gdy widzi, że np. na "1' stoi ktoś dorosły, a ma alkohol lub energetyka, to ze swojej bazy klika weryfikację, żeby potem nie musieć do Ciebie podchodzić i robić tego ręcznie. Oczywiście nie zawsze, ale dość często tak się dzieje :)
3
@Ojciec5tkidzieci 1. Mroczna dzielnica
2. Nico - ponad prawem
3. Nieuchwytny
Prywatnie Seagal to kontrowersyjny człowiek (mówiąc delikatnie), ale dla mnie filmy z jego udziałem to klasyk, kawał dzieciństwa i szereg wspomnień, gdy biegało się do wypożyczalni VHS, by dorwać coś i zobaczyć, jak Steven łamie kości.
16
@RinooniR Sprytna próba, panie @VegetaPolska, ale nie z nami te numery.
0
@Ojciec5tkidzieci Skisłem xD
30
Kącik językowy #022
Od deski do deski
Jeżeli czytamy jakąś książkę od deski do deski, to znaczy, że przeczytaliśmy ją od początku do końca czy też bardzo dokładnie. Dlaczego akurat od deski do deski? W dawnych czasach wszelkie książki i dokumenty oprawiało się w deski. To właśnie ten materiał pełnił rolę okładki i ochraniał papier przed zniszczeniem. Jeżeli zatem ktoś chciał zaznajomić się z całym dziełem literackim, musiał mimo woli przeczytać je od deski do deski, czyli od pierwszej do ostatniej strony.
Poprzednia część: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13937909#comment-13937909
@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik
0
@Safrani Dziękuję serdecznie :)
0
@Ojciec5tkidzieci Dziękuję, dobry człowieku! :)
11
[@JimMorrisonFCB] za bycie merytorycznym, rozsądnym i wnoszenie dużej wartości do serwisu na wiele tematów.
14
Mbappe w Realu!
5
@Bobo25 Skutki przedawkowania TVP Info.
1
@Culer9002 Wspinaczka jako osobna konkurencja to będzie coś niesamowitego. Tutaj jest szansa nawet na trzy medale (mężczyźni i kobiety). Oby tylko wszystko poszło zgodnie z planem :P
@Zip Wiadomo, Anita będzie miała mega trudno, ale ona chyba wszystko podporządkowała pod ten Paryż. Umie rzucać na dużych imprezach, niektóre rywalki lubią się spalać. Oby była zdrowa, to może jakaś niespodzianka będzie. Ogólnie mocno trzymam kciuki za lekkoatletów. To jedna z najbardziej pozytywnych grup w sporcie (poza kilkoma wyjątkami), która prawie nigdy nie zawodzi, a przede wszystkim zawsze daje z siebie wszystko. Tokio w wykonaniu lekkiej było fenomenalne, pewnie nie do powtórzenia, ale oby było solidnie :)
6
Wiadomo, że każdy medal na igrzyskach olimpijskich zdobyty przez zawodników naszego kraju będzie czymś wyjątkowym, ale czy jakiś medal będzie cieszył Was szczególnie?
W moim przypadku przede wszystkim:
1. Anita Włodarczyk (rzut młotem) - Anita Włodarczyk już przeszła do historii, ponieważ jest jedyną lekkoatletką w historii, która zdobywała złoto na trzech igrzyskach z rzędu w tej samej konkurencji. Gdyby zdobyła czwarte, to byłoby coś niesamowitego. Wiadomo, będzie o to bardzo trudno, bo sama Anita jest coraz starsza, rywalki zaczęły rzucać powyżej 80 metrów, ale jeżeli ktoś ma tego dokonać, to właśnie Anita Włodarczyk. Zresztą, tutaj jakikolwiek medal będzie czymś wyjątkowym.
2. Polska (siatkówka) - tyle lat już czekamy na medal siatkarzy. Za każdym razem jadą jako główny faworyt, a potem kończy się na ćwierćfinale. Oby tym razem klątwę udało się przełamać, a najlepiej to w mistrzowskim stylu.
3. Natalia Kaczmarek (bieg na 400 metrów) - niesamowicie sympatyczna i ambitna zawodnika, która znakomicie się rozwija. Mam szczególny sentyment do tej sprinterki, ponieważ obserwuję ją już od kariery juniorskiej i zawsze uważałem, że będzie kimś wyjątkowym dla naszego sportu. Konkurencja w Paryżu będzie gigantyczna, ale podobno to, co najlepsze, Natalia przygotowała właśnie na Paryż. Rekord Polski jest już tak blisko...
A jak u Was? Komu szczególnie kibicujecie?
1
Jak poinformował brytyjski dziennikarz Michael Benson, polski były pięściarz, a obecnie zawodnik MMA Krzysztof Głowacki został przyłapany na dopingu. Otrzymał za to czteroletnią dyskwalifikację. Dotyczy ona tylko pięściarstwa.
https://sport.tvp.pl/75125224/krzysztof-glowacki-zostal-zlapany-na-dopingu-zostal-zdyskwalifikowany-na-cztery-lata?utm_medium
1
@TheNekro94 A mnie to specjalnie nie dziwi. To jeden z najpopularniejszych sportowców. To samo było ze Zlatanem, gdy poszedł do MLS. Wtedy nagle zaczęto mówić o tej lidze dużo więcej, a najwięcej mówiono o samym Zlatanie, pomimo że Carlos Vela w tym samym czasie notował lepsze statystyki niż Szwed.
1
@Kgorecki2500 Też korzystam i też polecam. Łącznie wpadło już ponad 200 zł ze zwrotów, bo w internecie przede wszystkim zamawiam jakąś elektronikę czy karmę dla psiaka. Zooplus i tak ma najlepszą ofertę, a jak dodatkowo coś może wpaść, to czemu nie. W okresie świątecznym wpłynęły też zwroty z prezentów.
Najlepszy biznes jest chyba na tych polecajkach, bo jak ktoś z Twojego linku się zarejestruje i zrobi zakupy, to 10 zł wpadnie.
Zauważyłem, że sporo youtuberów tak działa. Jak jakaś część oglądających wejdzie w to z ich polecenia, no to można fajny pieniądz przytulić.
18
@TR3YWAY „Smutno było patrzeć na te smutne twarze, pozbawione radości i wszelkiej nadziei” – powiedział 5-letni Piotruś.
0
@Zoker Tak, zdanie jest nieprecyzyjnie skonstruowane. Pewnie autor zaliczył skrót myślowy.
6
@Zoker Jeśli dobrze pamiętam, to chyba nigdy nie przegraliśmy meczu z tak nisko notowaną reprezentacją w rankingu FIFA.
Myślę, że autor miał na myśli raczej mecze naszej reprezentacji, chociaż faktycznie, troszeczkę nieprecyzyjnie to podkreślił.
9
Wspaniały to był rok dla reprezentacji Polski.
✅ Styczeń: Fernando Santos zostaje trenerem reprezentacji Polski. Twierdzi, że chce wygrać Euro 2024.
✅ Luty: Kadra zbiera siły na spektakularne kompromitacje w kolejnych miesiącach.
✅ Marzec: Polacy przegrywają w Pradze z Czechami 0:2 po 3. minutach.
✅ Kwiecień: W sprzęcie reprezentacji Polski U-15 odnalezione zostają czteropaki piwa.
✅ Czerwiec: Polacy przegrywają z Mołdawią 2:3, mimo prowadzenia 2:0 i są autorami jednej z największych, o ile nie największej kompromitacji w XXI wieku.
✅ Lipiec: Grzegorz Krychowiak składa zawiadomienie do prokuratury na lekarza kadry Jacka Jaroszewskiego.
✅ Lipiec: Przegląd Sportowy ujawnia aferę ze skazanym za korupcję działaczem Mirosławem Stasiakiem, widzianym w towarzystwie delegacji PZPN na mecz z Mołdawią.
✅ Sierpień: Jacek Góralski wypisuje się z poważnego futbolu i podpisuje kontrakt z Wieczystą Kraków.
✅ Wrzesień: Robert Lewandowski udziela wywiadu, w którym wskazuje, że w kadrze brakuje osobowości.
✅ Wrzesień: Przegrywamy z Albanią 0:2 w stylu urągającym kadrze narodowej.
✅ Październik: Polacy kompromitują się po raz drugi z Mołdawią, remisując 1:1 na Stadionie Narodowym.
✅ Listopad: Afera alkoholowa w kadrze U-17. Z kadry wypada kilku piłkarzy, reprezentacja zalicza kiepski turniej.
✅ Grudzień: Tomasz Włodarczyk informuje, że PZPN pojechał na MŚ z ogromnymi ilościami alkoholu i kabanosów.
Źródło: Liga Będzie Ciekawsza
14
Kapitalny sezon Salaha.
0
@michal26 Tak, Flashscore źle pokazuje. USA poza turniejem :) Australia wyszła z pierwszego, a USA chyba miała zbyt słaby bilans, żeby wyjść z drugiego miejsca.
0
@michal26 Amerykańce odpadli :P
2
Michał Helik z 7 golami w barwach Huddersfield Town w tym sezonie Championship. Świetny wynik jak na obrońcę.
16
Już za 206 dni Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu! W końcu igrzyska wracają do Europy! Nie wiem, jak w waszym przypadku, ale dla mnie to coś, co oglądam z ogromną pasją. Na przestrzeni lat zatraciłem zajawkę do wielu dyscyplin sportu, ale w momencie, gdy nadchodzą igrzyska olimpijskie, czuję to, co dawniej. Tę sama ekscytację.
Ta świadomość, że dla prawie wszystkich sportowców (poza piłką nożną) jest to najważniejsze wydarzenie w życiu. W czasie igrzysk olimpijskich człowiek z ogromnym zaciekawieniem ogląda nawet te dyscypliny, których do tej pory nie śledził. Są one wtedy jakoś ciekawsze, lepsze, bardziej pasjonujące. Sprawdza się terminarze, wypatruje się szans Polaków, żyje się tym.
Czekam z ogromną niecierpliwością!