1

@MesQueUnClub_87 Trzeci Wymiar poza kawałkiem "Dla mnie masz stajla", który miał być swego rodzaju żartem, to jedna z najlepszych grup w polskim rapie. "Złodzieje czasu", "Dolina Klaunów" czy "Odmienny stan świadomości" to są naprawdę świetne krążki. Klasyfikowanie Trzeciego Wymiaru tylko przez pryzmat "Dla mnie masz stajla" jest bardzo krzywdzące dla tej grupy.




No i solowa działalność Szada Akrobaty też dla mnie kapitalna, którego zawsze ceniłem za teksty i flow:



Nowego rapu nie lubię. Po prostu nie podchodzi mi totalnie, mimo że zawsze byłem dużym fanem tego gatunku.

1

@michal26 Rok temu walił z playbacku i wziął za to chyba ze 100 tysięcy :D


1

Po każdym przegranym meczu piłkarzom i sztabowi Barcelony powinien być puszczany Zenek Martyniuk. Od razu wzięliby się za grę, a Xavi wyczarowałby jakąś genialną taktykę.

1

@Culer9002 Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że tempo śpiewania hymnu będzie miało wpływ na tempo gry naszych zawodników...

1

@Ojciec5tkidzieci Jeden z najlepszych filmów z Seagalem. Wiadomo, Nico to Nico, ale tutaj mamy prawdziwy klasyk.

4

@tomek8756 Pani minister Nowacka? TOP. Czarnek pewnie odnalazłby tę nauczycielkę, żeby dać jej jakąś premię :P

3

@Faro Donciu noł pamperap.

0

@FCB_dimiC Doceniam żart i grę słów. Tak, ze swoją. Pozdrawiam również :P

1

@gumaz Ona ogólnie nie przepada za petardami. Nigdy się nie bała, ale kiedyś jakiś idiota rzucił petardą pod jej łapy i od tego czasu nie lubi. Z rana zaliczyliśmy długi spacer, za chwilę wychodzimy na szybkie załatwienie potrzeb i potem prosto do domu. Kolejny raz wyjdziemy około 1, jeżeli na dworze będzie już cicho. Gdy jest na dworze, a strzelają, to chce iść do domu, ale za to w swoim domowym kąciku czuje się bezpiecznie, bo są psy, które nawet w domu trzęsą się jak galareta.

4

@Lola120 Spędzam z żoną tak, jak lubimy najbardziej, czyli w domu (Netflix, gry planszowe, jakiś alkohol też się pewnie znajdzie, chociaż nie pijemy zbyt dużo). Nie mamy zbytnio ochoty nigdzie chodzić, a poza tym i tak wolimy zostać w domu z psiakiem.

3

Palenie szkodzi Tobie i osobom/samochodom w Twoim otoczeniu.

"Sceny jak z filmu rozegrały się w Holandii w miejscowości Zuidwolde 30 grudnia. Dwójka mężczyzn przewoziła w samochodzie fajerwerki na sylwestra. Jeden z nich palił papierosa, którego chciał wyrzucić przez okno. Wiejący wiatr sprawił, że niedopałek wpadł z powrotem i odpalił materiały pirotechniczne.

Pojazd natychmiast stanął w płomieniach, a mężczyźni zaczęli uciekać. Jak zeznał jednej z nich, inny kierowca zatrzymał się i chciał im pomóc. Nie było to jednak możliwe, bo zbliżenie się do pojazdu wiązało się z niebezpieczeństwem. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego – jeden z mężczyzn doznał tylko oparzeń i aktualnie chodzi o kulach".


1

@marcin62 Tak bardzo się cieszę, że przez ponad 30 lat wydałem na to całe ziobro złotych.

0

@Emhyr To i tak lepiej niż Domenech, który kompletował skład na podstawie gwiazd i horoskopów :D

6

Bądź jak Milik.


27

Kącik językowy #021

Duperele

Duperelami nazywamy mało ważne sprawy lub też drobne, nieprzydatne przedmioty. Skąd jednak taka nazwa? Pewna historia mówi, że wzięła się ona od austriackiego urzędnika o nazwisku Du Pereille. Mężczyzna miał słynąc z tego, że lubił pisać bardzo długie, zawiłe listy i obwieszczenia na mało ważne i nieistotne tematy. Ludzie zaczęli się z tego śmiać, nazywając to duperelami.

Poprzedni post: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13932499#comment-13932499

@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik

7

Dziś 86. urodziny obchodzi Anthony Hopkins.

Chciałoby się wymienić wszystkie genialne role tego aktora, ale... jest ich tak wiele. Legendarny aktor!

3

@ObiwanKenobi Sośnierz to ten, który twierdził, że zwierzęta nie czują bólu, bo są maszynami zrobionymi z mięsa i nie powinny mieć żadnych praw, bo nie płacą podatków?

1

@MesQueUnClub_87 I jeszcze złodzieja złapie... :P

30

Anita Włodarczyk o propozycjach walk, które dostawała:
- Myślę, że walki to nie jest jednak mój typ. Trzeba mieć przede wszystkim szacunek do własnej osoby. Chciałabym, żeby ludzie mnie pamiętali jako sportowca, który zdobywał medale, a nie Anitę, która biła się z innymi osobami.

6

Marcin Lewandowski, wielokrotny medalista mistrzowskich imprez w biegach na 800 i 1500 metrów, zawalczy w MMA. Były lekkoatleta został nabytkiem Clout MMA.

No to mamy gigantyczny potencjał na clickbaity: "Szok! Lewandowski zawalczy w MMA!". Pismaki muszą tylko znaleźć jakieś ich wspólne zdjęcie.

0

@Seneka Oczywiście, że Miodkowi. Nie mam pojęcia, dlaczego tak napisałem :D

2

@norbi77 Tak, pamiętam. Przy rzucie rożnym Valdes był chyba trzymany za rękę, dzięki czemu Chelsea wbiło gola na 4:2. W ogóle to były epickie pojedynki. Szybkie trzy gole Chelsea, a potem show Ronaldinho.

Dwumecze z Chelsea to coś kapitalnego. Na szczęście sezon później udało nam się zrewanżować za porażkę z 2004/2005.

0

@Herato Z Milanem Ronaldinho zagrał wybitnie, chociaż gola nie strzelił, ale tam się działa magia. No i ta asysta!

19

W zasadzie sam nie wiem dlaczego, ale dla mnie to jeden z najpiękniejszych goli w historii futbolu.

Pamiętam, gdy Ronaldinho to zrobił - tak całkowicie niespodziewanie, tak jakby nie dało się tego w ogóle zrobić, a sam pomysł strzału był czymś zaskakującym. Wszyscy byli zaskoczeni, łącznie z obrońcami Chelsea.

Przez następny tydzień w szkole mówiło się tylko o tym. I jeszcze ta anegdota komentatora, że Ronaldinho musiał nauczyć się dryblować, bo pies mu przegryzał piłki.


2

@AFA90 Jestem przekonany, że do 11 lutego nie strzeli żadnego gola w oficjalnym spotkaniu.

2

@michal26 Można, ale trzeba prosić o jakąś specjalną zgodę w kurii, by to małżeństwo nie miało skutków cywilnych. Tylko pamiętaj, że to wtedy tylko kwestia sakramentu. W świetle prawa ma to takie samo znaczenie, jak to, że masz 18 lat i spotykasz się z dowolną dziewczyną :P

Co innego, jak masz np. sam ślub cywilny, to wtedy możesz sobie wziąć sam kościelny, by być w porządku przed Bogiem czy tam Kościołem :)

15

@michal26 Sam ślub kościelny nie ma żadnej mocy prawnej. To wyłącznie sakrament. Jeżeli bierzesz ślub konkordatowy (bo tak to się fachowo nazywa), to po prostu jest to połączenie ślubu kościelnego z aktem prawnym (ślubem cywilnym). Będąc w kościele, podpisujesz dokumenty, które potem lecą do urzędu. Kiedyś najpierw jeżdżono do urzędu, a potem do kościoła. Potem poszło się ludziom na rękę, by nie musieli brać dwóch ślubów jednego dnia.

W świetle prawnym ma to takie samo znaczenie, jak wzięcie zwyczajnego ślubu cywilnego w USC.

3

Niezdecydowanie Dibu Martineza w bramce.
https://x.com/vartatico/status/1741119969750856158

1

@tristan87 Z kategorii "zawód: brat", to zdecydowanie wybieram brata Pudziana.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?