NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Palenie szkodzi Tobie i osobom/samochodom w Twoim otoczeniu.
"Sceny jak z filmu rozegrały się w Holandii w miejscowości Zuidwolde 30 grudnia. Dwójka mężczyzn przewoziła w samochodzie fajerwerki na sylwestra. Jeden z nich palił papierosa, którego chciał wyrzucić przez okno. Wiejący wiatr sprawił, że niedopałek wpadł z powrotem i odpalił materiały pirotechniczne.
Pojazd natychmiast stanął w płomieniach, a mężczyźni zaczęli uciekać. Jak zeznał jednej z nich, inny kierowca zatrzymał się i chciał im pomóc. Nie było to jednak możliwe, bo zbliżenie się do pojazdu wiązało się z niebezpieczeństwem. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego – jeden z mężczyzn doznał tylko oparzeń i aktualnie chodzi o kulach".
1
@marcin62 Tak bardzo się cieszę, że przez ponad 30 lat wydałem na to całe ziobro złotych.
0
@Emhyr To i tak lepiej niż Domenech, który kompletował skład na podstawie gwiazd i horoskopów :D
6
Bądź jak Milik.
27
Kącik językowy #021
Duperele
Duperelami nazywamy mało ważne sprawy lub też drobne, nieprzydatne przedmioty. Skąd jednak taka nazwa? Pewna historia mówi, że wzięła się ona od austriackiego urzędnika o nazwisku Du Pereille. Mężczyzna miał słynąc z tego, że lubił pisać bardzo długie, zawiłe listy i obwieszczenia na mało ważne i nieistotne tematy. Ludzie zaczęli się z tego śmiać, nazywając to duperelami.
Poprzedni post: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13932499#comment-13932499
@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik
7
Dziś 86. urodziny obchodzi Anthony Hopkins.
Chciałoby się wymienić wszystkie genialne role tego aktora, ale... jest ich tak wiele. Legendarny aktor!
3
@ObiwanKenobi Sośnierz to ten, który twierdził, że zwierzęta nie czują bólu, bo są maszynami zrobionymi z mięsa i nie powinny mieć żadnych praw, bo nie płacą podatków?
1
@MesQueUnClub_87 I jeszcze złodzieja złapie... :P
30
Anita Włodarczyk o propozycjach walk, które dostawała:
- Myślę, że walki to nie jest jednak mój typ. Trzeba mieć przede wszystkim szacunek do własnej osoby. Chciałabym, żeby ludzie mnie pamiętali jako sportowca, który zdobywał medale, a nie Anitę, która biła się z innymi osobami.
6
Marcin Lewandowski, wielokrotny medalista mistrzowskich imprez w biegach na 800 i 1500 metrów, zawalczy w MMA. Były lekkoatleta został nabytkiem Clout MMA.
No to mamy gigantyczny potencjał na clickbaity: "Szok! Lewandowski zawalczy w MMA!". Pismaki muszą tylko znaleźć jakieś ich wspólne zdjęcie.
0
@Seneka Oczywiście, że Miodkowi. Nie mam pojęcia, dlaczego tak napisałem :D
2
@norbi77 Tak, pamiętam. Przy rzucie rożnym Valdes był chyba trzymany za rękę, dzięki czemu Chelsea wbiło gola na 4:2. W ogóle to były epickie pojedynki. Szybkie trzy gole Chelsea, a potem show Ronaldinho.
Dwumecze z Chelsea to coś kapitalnego. Na szczęście sezon później udało nam się zrewanżować za porażkę z 2004/2005.
0
@Herato Z Milanem Ronaldinho zagrał wybitnie, chociaż gola nie strzelił, ale tam się działa magia. No i ta asysta!
19
W zasadzie sam nie wiem dlaczego, ale dla mnie to jeden z najpiękniejszych goli w historii futbolu.
Pamiętam, gdy Ronaldinho to zrobił - tak całkowicie niespodziewanie, tak jakby nie dało się tego w ogóle zrobić, a sam pomysł strzału był czymś zaskakującym. Wszyscy byli zaskoczeni, łącznie z obrońcami Chelsea.
Przez następny tydzień w szkole mówiło się tylko o tym. I jeszcze ta anegdota komentatora, że Ronaldinho musiał nauczyć się dryblować, bo pies mu przegryzał piłki.
2
@AFA90 Jestem przekonany, że do 11 lutego nie strzeli żadnego gola w oficjalnym spotkaniu.
11
Słynny jasnowidz Jackowski znów miał rację!
https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/412766434_895957738489030_4063871270187190034_n.png?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=TORnMglT6KEAX-V_3-0&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=03_AdQ6uaVHNGrX9OiGwaeUrnD6VDLNZuqAsQThvfVM1Q8Jdw&oe=65B7A14C
2
@michal26 Można, ale trzeba prosić o jakąś specjalną zgodę w kurii, by to małżeństwo nie miało skutków cywilnych. Tylko pamiętaj, że to wtedy tylko kwestia sakramentu. W świetle prawa ma to takie samo znaczenie, jak to, że masz 18 lat i spotykasz się z dowolną dziewczyną :P
Co innego, jak masz np. sam ślub cywilny, to wtedy możesz sobie wziąć sam kościelny, by być w porządku przed Bogiem czy tam Kościołem :)
15
@michal26 Sam ślub kościelny nie ma żadnej mocy prawnej. To wyłącznie sakrament. Jeżeli bierzesz ślub konkordatowy (bo tak to się fachowo nazywa), to po prostu jest to połączenie ślubu kościelnego z aktem prawnym (ślubem cywilnym). Będąc w kościele, podpisujesz dokumenty, które potem lecą do urzędu. Kiedyś najpierw jeżdżono do urzędu, a potem do kościoła. Potem poszło się ludziom na rękę, by nie musieli brać dwóch ślubów jednego dnia.
W świetle prawnym ma to takie samo znaczenie, jak wzięcie zwyczajnego ślubu cywilnego w USC.
3
Niezdecydowanie Dibu Martineza w bramce.
https://x.com/vartatico/status/1741119969750856158
1
@tristan87 Z kategorii "zawód: brat", to zdecydowanie wybieram brata Pudziana.
6
Ach, Iga :D
1
@HighestInTheRoom A w przypadku Greenwooda nie było tak, że partnerka wycofała zarzuty, bo okazało się, że będą mieli dziecko, a same dowody były bardzo mocne (nagrania audio)? Nie znam do końca sprawy, więc pytam.
7
Grubo.
6
@Encore Gortat już nie wstydzi się przyznać do tego, że jest Polakiem?
2
@Roobo Mój pies średnio znosi pokaz fajerwerków. Do tej pory się nigdy nie bał, ale wszystko zmieniło się, gdy jeden imbecyl rzucił petardą w psiaka. Sam nie mam problemu z przygotowaniem psa na te kilka godzin. Zasłaniam okna, daję mu bezpieczny kąt, nie wychodzę z nim z domu w szczytowych godzinach, a do tego puszczam relaksującą muzykę - bez problemu to znosi. Problem jest wtedy, gdy ktoś strzela hukowymi petardami tydzień przed i tydzień po.
Dlatego uważam, że w samych fajerwerkach nie ma niczego złego, ale pod warunkiem, że jest to wszystko robione z umiarem, w godzinach do tego przeznaczonych. Chociaż jeśli chodzi o mnie, to mogłoby nie istnieć, bo przez całe życie nie wydałem na to ani złotówki, a jak inni strzelają, to też nie patrzę.
6
Katowice, ul. Plebiscytowa 3. Tu Ernest Wilimowski zasnął na stole bilardowym przed meczem z Węgrami w 1939 roku. Koledzy wsadzili go do nocnego pociągu, który jechał do Warszawy. W nim "Ezi" oprzytomniał i wytrzeźwiał, a potem strzelił wicemistrzom świata trzy gole, a czwarty padł z rzutu karnego po faulu na nim.
A tak ten mecz wspominał Bohdan Tomaszewski, który miał przyjemność oglądać spotkanie Polski z ówczesnymi wicemistrzami świata:
- To był najbardziej utalentowany polski piłkarz. Zagrał fenomenalnie. On przejeżdżał, dryblował tych znakomitych techników węgierskich, jak dzieci. Mijał trzech, czterech w drodze do bramki, a potem cudowne strzały tuż koło słupka.
- Czwarta bramka albo trzecia. Wilimowski przejechał przez boisko, drybling, taki samotny rajd. Wybiega bramkarz, a Wilimowski nawet nie strzela, tylko wymija bramkarza i wjeżdża z piłką jak jak jakiś król futbolu do bramki węgierskiej i lekko kopie piłeczkę do pustej bramki.
@FCBparasiempre @Danny Gaucho @Ojciec5tkidzieci @JimMorrisonFCB
0
Hubert Hurkacz rozpoczyna od kompromitacji. Oby się poprawił.
1
@SeWo77 Skąd wiesz, że nie wożą? Skąd wiesz, że nie przesyłają pieniędzy na internetowe zbiórki?
Sam mam psa, który średnio znosi odgłos petard, ale jestem w stanie przygotować go na ten jeden dzień. Problem jest wtedy, gdy ktoś strzela tydzień przed i tydzień po.
6
Na zdjęciu widzimy legendę La Liga i Cristiano Ronaldo.
4
@Lionel_Messi10 Spoko, nie musisz się tłumaczyć. Wszystko, co nie jest zabronione, jest dozwolone ;)