1

Chris Paul złamał lewą rękę i w przyszłym tygodniu przejdzie operację. No to chyba po GSW w tym sezonie, nad czym ogromnie ubolewam.

Paul złamana ręka, Klay jedzie na operach, Green z zawieszeniem, a Wiggins jest cieniem samego siebie.

2

Ewidentnie masowa ucieczka ze szpitala psychiatrycznego.

https://www.facebook.com/watch?v=3570202769868273&locale=pl_PL

2

@bartas97 Obstawiam dwa czołowe miejsca dla Igi Świątek i Bartosza Zmarzlika. Iga wiadomo, najlepsza, a Zmarzlik z mistrzostwem świata + środowisko żużlowe potrafi się mobilizować. Śliwka też powinien być wysoko, bo kibice siatkówki lubią głosować.

Osobiście trzymam kciuki za jak najwyższe miejsce Natalii Kaczmarek.

5

6 stycznia 2001 r. - Adam Małysz wygrywa Turniej Czterech Skoczni
6 stycznia 2017 r. - Kamil Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni
6 stycznia 2018 r. - Kamil Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni
6 stycznia 2020 r. - Dawid Kubacki wygrywa Turniej Czterech Skoczni
6 stycznia 2021 r. - Kamil Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni

Święto Trzech Króli.

31

@Rust_Cohle Oczywiście, że biorę. Nie interesuje mnie Ronaldo, nie interesuje mnie Messi. Nic to nie zmienia w moim życiu. Za to 150 tysięcy złotych ewidentnie może poprawić moją egzystencję.

1

@LS Dziękuję Ci :)

3

Ależ powrót Igi. Niesamowity charakter pokazała ta dziewczyna.

Polska pokonuje 3:0 Francję i melduje się w finale United Cup. Finał jutro o 7:30, a rywalem Polski będzie zwycięzca meczu Australia - Niemcy.

0

@FCB_dimiC Głos na mnie, to głos na Wilimowskiego.

3

@MESSIah16 Wybieram odpowiedź "C".

20

Na marszu 11 stycznia w obronie wolnych mediów ma być ponad 2 miliony, 1.5 mln Adamczyka i 600 tys. Pereiry.

1

@JimMorrisonFCB Dziękuję ;)

1

@MESSIah16 Nie wiem, jakie będzie, ale życzyłbym sobie, żeby Natalia Kaczmarek była w czołowej trójce.

10

Skoki Kamila Stocha wyglądają coraz lepiej. Chyba to, co najgorsze ma już za sobą, a ostatnio ewidentnie jest lepiej. Najważniejsze, że on w tym wszystkim zaczyna dostrzegać radość. Oby tak dalej.

1

@ranger3120 Wspaniała gra.

17

Kącik językowy #023

BANK

Bank pochodzi od łacińskiego słowa "banco", co oznacza "ławkę". Dlaczego akurat ławka? To właśnie na niej włoscy i francuscy złotnicy wykładali swoje pieniądze, które później wymieniali, będąc tym samym prekursorami w handlu pieniędzmi. I chociaż dzisiaj bank jest pięknym budynkiem, to jednak wszystko zaczęło się od zwyczajnej ławki. Zresztą, podobnie sprawa wygląda w przypadku bankruta, który wziął się od słowa "bankrupt". Bankrupt to nic innego jak połączenie słów "bank" i "rupt". Ten drugi wyraz w łacinie oznacza 'złamany'. Handlarz pieniędzmi, który stracił cały majątek, musiał złamać swoją ławkę, co było symbolicznym potwierdzeniem poniesionej porażki.

Poprzednia część: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13944013#comment-13944013

@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik

2

@Culer9002 Dziękuję :)

9

Komentarz usunięty

4

@Ojciec5tkidzieci Pozdrowienia dla wszystkich dzieci.

1

@JimMorrisonFCB Też mnie to mocno zaskoczyło. Myślałem, że gość ma jakieś 70 lat, ale jak się tak teraz patrzy na filmografię, to w ogóle by się przecież nie zgadzało.

5

93. urodziny obchodzi dziś kolejna legenda kina - Robert Duvall.

Tom Hagen, Bill Kilgore, Joseph Palmer - i wiele innych kultowych ról.

@Ojciec5tkidzieci @MesQueUnClub_87 @BorzyKrzys @escarabajo @JimMorrisonFCB

2

@escarabajo Jak czuwasz :P

2

@escarabajo Panie kolego, kolejność alfabetyczna! :)

SPOILER: Dostałeś więcej niż 1, ale nic więcej nie zdradzę :D

7

@MesQueUnClub96 Dodi, przypomnij sobie zasady języka polskiego. Liczbę punktów, nie ilość.

3

O, dziękuję za nominację.

Ode mnie głos pójdzie na @Danny Gaucho @JimMorrisonFCB i @escarabajo, chociaż liczba punktów pozostanie tajemnicą.

0

@maroon Pięknie dziękuję.

0

Najlepsze planszówki dla dwóch osób? Co polecacie? Najlepiej właśnie takie, by gra w dwie osoby miała sens plus, jeśli się da, nie było zbyt dużego elementu losowości, a sama gra miała sens nawet wiele, wiele razy.

Scrabble, Monopoly i Chińczyk już się trochę znudziły.

5

Powinni zorganizować jakiś Superpuchar, w którym Barca zmierzyłaby się z Manchesterem United, a kapitanami drużyn byliby odpowiednio Raphinha i Antony

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Xavi to człowiek, który nie zna słowa taktyka.

0

Znając tendencję Barcelony do przepłacania piłkarzy, to oni nam jeszcze wcisną tego Munira za jakieś 10 mln euro.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?