1

Filmy i seriale z motywem końca świata? Co polecacie?

Obejrzane: 2012, Góra Dantego, Armageddon, Dzień niepodległości, Nie patrz w górę, Melancholia, Barcelona Xaviego.

2

@kubix05 Kapitalny finał z Arsenalem. Człowiek, który zatrzymał Henrego.

0

@urbipl Możliwe, że nie otrzymała. Nawiązuję do tego, że pani Anna Zalewska upierała się w tym, że oni odwołali inną Annę Zalewską i tym samym się skompromitowali, bo to niby zbieżność nazwisk :P

23

Czyli pani Anna Zalewska kłamała. Cóż za zaskoczenie :D


1

@Pawel13sz Z Neymarem to i tak bez znaczenia, czy jest w klubie, czy nie. W konsekwencji wychodzi na to samo - nie gra. Oczywiście poza tym, że trzeba mu płacić kupę siana.

5

Dziś 55. urodziny obchodzi Arkadiusz Jakubik.

W mojej opinii to obecnie jeden z najlepszych polskich aktorów. Jego kariera to klasyczny dowód na to, że ciężka i rzetelna praca daje efekty. Pierwsza charakterystyczna rola w wieku 31 lat w roli Rysia w "13 posterunku", a potem było tylko lepiej. W ogóle wydaje się, że Jakubik to człowiek z gatunku tych, którzy z wiekiem tylko zyskują aktorsko.

"Dom zły", "Wesele", "Kler", "Jestem mordercą", "Czarna owca", a teraz podobno w serialu "Informacja zwrotna" był wybitny, jednak jeszcze nie oglądałem, więc się nie wypowiem.

@JimMorrisonFCB @MesQueUnClub_87 @Ojciec5tkidzieci

26

@FcPortoFan1999 Odkąd odszedł z Barcelony, to zyskał drugą młodość.

2

@michal26 No dlatego napisałem, że niektórzy dla popularności zrobią wszystko, co nie zmienia faktu, że dla mnie to totalny dramat, bez względu na fakt, czy sobie to wymyślili czy nie.

4

@tomek8756 Dla mnie to oboje muszą mieć namieszane w głowie, skoro poszli z tym do telewizji. Kto sprzedaje takie fakty z życia prywatnego? Nie zdziwiłbym się, gdyby sami wpadli na ten pomysł, by zyskać popularność. W myśl zasady: nieważne, jak mówią, byleby mówili.

6

Mam nadzieję, że kiedyś dojdzie do meczu, w którym Korea Południowa zmierzy się z Wietnamem, a w składzie Korei wystąpi jedenastu Kimów, natomiast w składzie Wietnamu jedenastu Nguyenów.

3

Jestem tak pewny zwycięstwa w dzisiejszym Superpucharze, że w zasadzie już od wczoraj świętuję zwycięstwo.

Brawo, Barcelono! Brawo, Xavi!

2

@HighestInTheRoom Jeśli mowa o butach do chodzenia na co dzień, to ze 150 zł. Jakieś z Deichmanna, ale marki nie pamiętam.

8

Tymczasem w jednej z parafii w Knurowie ktoś postanowił zamówić mszę w intencji zmarłego Michaela Jacksona.

Jak widać, można pokazywać swoją sympatię w różnoraki sposób.

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/418895683_706113978370815_3827556641049487413_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=mtzfnnc0S_4AX_R3_Lz&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=00_AfAKsHGbPhzsGmLMkTN2cIvM9JxVGFqoTGHqs6cExA8KOQ&oe=65A8DA54

5

@MesQueUnClub96 Niesamowite, że priorytetem jest mecz polskiej zawodniczki!

7

Ernest Wilimowski dla PSV Chemnitz w sezonie 1941/42 w najwyższej niemieckiej klasie rozgrywkowej: 42 gole.

Ernest Wilimowski żadnego z tych goli nie strzelił z rzutu karnego. Wykonywał jeden, ale spudłował.

PSV nie należało do gigantów niemieckiego futbolu, ale Wilimowski całkowicie odmienił ten klub. Nie istniała wtedy jeszcze Bundesliga, Niemcy podzielone były na ligi regionalne tzw. gauligi. System rozgrywek o mistrzostwo Niemiec był wówczas taki, że mistrzowie 16 gaulig rywalizowali potem w 4 grupach, a ich zwycięzcy grali ze sobą w półfinałach. W tamtym sezonie Polizei SV Wilimowskiego nie zdołał wygrać saksońskiej gaulig, zajął trzecie miejsce. Wilimowski nie uczestniczył więc już w finałowej fazie mistrzostw Niemiec, a mimo to został królem strzelców.

@FCBparasiempre @Ojciec5tkidzieci @escarabajo @JimMorrisonFCB @FcPortoFan1999 @Danny Gaucho

2

@norbi77 Wyjęte z kontekstu. To był żart. Ewidentnie jesteśmy za głupi, by to zrozumieć i nadążyć za tokiem myślenia Konfederatów, bo przecież gdybyśmy zrozumieli to, co mówią, to byśmy na nich zagłosowali :D

0

@Damian11 Człowiek, który praktycznie w pojedynkę utrzymuję Celtę w lidze, musi być wyjątkowym zawodnikiem.

Chociażby w tamtym sezonie ligowym: Celta - 43 gole, sam Aspas statystycznie zaangażowany w 15. Dwa sezony temu: Celta 43 gole, sam Aspas statystycznie zaangażowany 24 gole. Gość ma prawie 37 lat i od kilku sezonów gra praktycznie po 90 minut.

Przez ostatnie 8,5 sezonu - Celta: 415 goli, Aspas 183 gole i asysty. Statystycznie zaangażowany w 44% wszystkich goli Celty.

Niemal połowa wszystkich goli Celty w ostatnich niespełna dziewięciu sezonach to zasługa Iago Aspasa. Oczywiście bierzemy pod uwagę tylko te gole, gdzie miał gola lub asystę, a nie np. rozpoczął akcję czy zrobił asystę typu hokejową.

5

Aspas ciągle żywy. Gwiazda, kapitan i ta fenomenalna lewa noga.

Jeden z tych ostatnich w futbolu. Takich jak on nie ma już zbyt wielu.


1

@PatrychoO Do góry nogami
Do przerwy 0:1
Sto minut wakacji
Tajemnica Sagali
Wyspa złoczyńców

0

@tomek8756 Pani Noa Kirel to niezwykle utaletowana artystka.

1

@koksik2700 Wspaniały zawodnik. Niesamowity talent. Aż szkoda, że spotkała go taka tragedia. Gdyby nie śmierć ojca, może nigdy nie szukałby ulgi w alkoholu.

5

Co za gość.


11

@koksik2700 "Na przestrzeni lat 2015–2019 przeciwko Pawłowi Adamowiczowi toczył się szereg postępowań prokuratorskich i sądowych. W żadnym z tych postępowań prezydent Gdańska nie usłyszał wyroku skazującego. "

Dlaczego zatem nie skazali tego przestępcy?

17

Kącik językowy #025

Bez ogródek

Mówić bez ogródek to mówić wprost, szczerze. Nie mowa jednak o ogrodnictwie. W staropolskiej polszczyźnie słowo "ogródka" (ta!) oznaczało wyrażanie myśli nie wprost, wymijająco, niejasno. Jeżeli ktoś mówił z ogródkami, to znaczy, że nie chciał powiedzieć od razu, bywał delikatny. Sam Bolesław Prus pisał w "Lalce": "Ktokolwiek przyszedł do nich, mówił jej wprost albo z ogródkami o Wokulskim". Stąd też bez ogródek, czyli bez zbędnej delikatności, za to szczerze.

Poprzednia część: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13977179#comment-13977179

@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik

2

Klemens Murańka rekordzistą skoczni.

1

Oczywiście, że Sakiewicz się pomylił. Było pół miliarda.

14

@Peciak Rozumiem, czyli to my znów nie nadążyliśmy za tokiem myślenia wielkiego wodza, Krzysztofa Bosaka.

"Sugerowanie przez kogoś, że się ośmieszył czy zaliczył jakąś wpadkę jest żenujące."

No tak, bo pan Krzysztof Bosak jest tak genialnym politykiem, że się nigdy nie ośmiesza. Znów, większość społeczeństwa to idioci, którzy nie dojrzeli do tego, by dojrzeć jak wspaniałą i cudowną partią jest Konfederacja, która nawet nie potrafiła porządnej ustawy złożyć, bo przepełniona była bublami i debilizmami. Tak, wiem, Krzysio nie miał z tym nic wspólnego. A potem dziwota, że 7 procent było.

To wprost niesamowite, jak wielkim narodem wybranym się czynicie, lepszym od innych.

A teraz śmiało, proszę mnie zgnoić, że jestem albo pisowcem, albo peowcem, który tradycyjnie nie nadążył nad tym, co poeta miał na myśli. Przyzwyczaiłem się.

10

Ciekawe, czy Krzysio nagra drugi film.


2

@hayek Plus konsultuje to ze swoją ginekolog, która specjalizuje się w prowadzeniu ciąż dla kobiet aktywnych oraz jest pod kontrolą perinatologa. Badania robi częściej niż to normalnie zalecane, więc myślę, że tutaj wszystko jest pod kontrolą. Tym bardziej, że te obciążenia treningowe są jednak całkiem inne niż normalnie.

Ogólnie się nie wtrącam, bo się na tym nie znam, a Ada Sułek zapewnią, że konsultuje to naprawdę z fachowcami.

21

Henryk Kasperczak:
- Wisła systematycznie organizowała wizyty naszych piłkarzy w Szpitalu Uniwersyteckim na onkologii dziecięcej. Podczas jednej z tych wizyt, do Mariusza Pawełka podszedł jeden z chłopców i powiedział, że on bardzo chciałby dostać od niego jakiś prezent z jego autografem bo jest jego fanem.

Mariusz powiedział, że za 3-4 tygodnie przywiezie mu jakiś prezent, bo teraz jest już wszystko rozdane.

Chłopak odparł:
- Panie Mariuszu, ale za 3 tygodnie ja prawdopodobnie nie będę już żył.

Mariusz pobiegł do samochodu, pojechał do sklepiku Wisły i mówiąc w przenośni wykupuje pół asortymentu, wraca do tego chłopca i go obdarowuje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?