NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ale jak to?! Pan Jacek Ć nie miał włamania na konto!? :D
"Liczne czynności dowodowe wykonane zaledwie w kilkanaście godzin, włącznie z badaniem zatrzymanego u Jacka Ć. telefonu komórkowego dowodzą, że to on był autorem tych wpisów" - przekazał prok. Banna.
2
@tomek8756 Kolejni bandyci, którym odcięło mózg, a którzy tłumaczą to miłością do klubu?
0
@Popitek12 Taktykę odejścia i zwolnienia.
0
@Kgorecki2500 To, co mężczyźni mogą zrobić, to wazektomia. Jest legalna przede wszystkim z dwóch powodów. Wazektomia nie jest trwałym pozbawieniem płodności i nie daje 100% skuteczności (w rzeczywistości to 99%, ale nadal istnieją sytuacje, w których u mężczyzn doszło samoistnej rekanalizacji i samoistnego przywrócenia płodności). Po drugie, mężczyzna może poddać się zabiegowi rewazektomii, czyli przywrócenia płodności. Nie jest on zawsze skuteczny, ale jest taka możliwość. Stąd też legalność wazektomii w naszym kraju.
2
@FcPortoFan1999 @FCBparasiempre Kapitan Brazylii z mundialu 1938, Martim, po mistrzostwach świata powiedział: "Jeżeli ktoś powie, że Polacy nie potrafią grać w piłkę, to znajdę go i napluję mu w twarz. Polacy mają gracza światowej klasy, nazywa się Ernest Wilimowski".
Trudno porównywać zawodników z perspektywy lat, bo futbol się zmienia, ale jeżeli popatrzymy na Wilimowskiego w jego czasach, to z pewnością był jednym z wyróżniających się graczy w swoim pokoleniu. Zresztą, nie bez powodu miał propozycję gry w brazylijskich klubach czy Racingu Paryż. W momencie grania dla reprezentacji Niemiec z miejsca był jej wielką gwiazdą, a w barwach TSV Monachium ładował bramki jak szalony i poprowadził ich do Pucharu Niemiec.
1
@Seneka W sumie zwróciłeś uwagę na ciekawą rzecz. Jest jeszcze święty Mikołaj (jako biskup), o tym zapomniałem. Oprócz tego Święty Mikołaj (ten gość z brodą z Laponii) jest już stałą ikoną kultury masowej i doczekał się osobnego wpisu w słownikach.
Tak, wiem, że biskup był pierwszy :)
3
Ciekawe, czy Celta to dowiezie. Benitezowi już dawno odjechał poważny futbol. Sporo niezrozumiałych decyzji w ustalaniu składu, jakieś dziwne pomysły taktyczne, bo mam wrażenie, że z tym składem inny trener by spokojnie się utrzymał. O ile kiedyś ciągnął to głównie Aspas, tak teraz jest kilka fajnych postaci.
Beniteza jedynie chyba ratuje to, że ma wpisane 4 mln euro odprawy, gdyby go chcieli zwolnić. Na taki klub to całkiem sporo.
2
@Blantozaur Nie, nie, nie. To są bardzo ciekawe obserwacje językowe z Twojej strony. Żadne bredzenie :)
Tutaj akurat słowniki i językoznawcy mówią, że jednak powinnna być mała litera, bo ogólnie on niby przebrał się za kogoś, kto tylko udaje go i rozdaje prezenty. Słowniki mówią, że święty mikołaj (mała litera) to 'człowiek przebrany za Świętego Mikołaja'. I niby jest tylko jeden Święty Mikołaj, ten konkretny, z Laponii, a cała reszta, która się za niego przebiera, to już jest udawana, więc nie zasługuje na miano wielkiej litery.
Trochę to pokręcone, zdaję sobie z tego sprawę, chociaż tak na logikę, to też masz rację, bo jeżeli ktoś przebrał się za Roberta Lewandowskiego, to jest on Robertem Lewandowskim. Tutaj chyba dochodzi kwestia tego, że Mikołaj to fikcyjna postać, tak to bym sobie tłumaczył.
3
@tristan87 U mnie dziś tak z wszystkimi tweetami na La Rambli.
24
KĄCIK JĘZYKOWY #017
W KLIMACIE ŚWIĄT
⭐️ Nazwy obrzędów, zwyczajów i zabaw piszemy małą literą (sylwester, andrzejki, mikołajki, walentynki, śmigus-dyngus, prima aprilis);
▶ Gdzie spędzasz sylwestra?
▶ W tym roku sylwestra spędzamy na La Rambli.
▶ W całym kraju sylwester był bezalkoholowy.
⭐️ Wielką literą piszemy nazwy świąt i dni świątecznych (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wszystkich Świętych, Dzień Matki, Gwiazdka);
▶ Bardzo lubię Boże Narodzenie.
▶ Muszę kupić kwiaty na Dzień Matki.
▶ Co myślisz o Wszystkich Świętych?
⭐️ Wigilia czy wigilia? W przypadku, gdy mówimy o dniu poprzedzającym Boże Narodzenie, wyraz "Wigilia" zapiszemy wielką literą. W sytuacji, gdy jest ono wyłącznie kolacją/wieczerzą, warto zastosować małą literę
▶ W Wigilię dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy i rozpakowujemy prezenty.
▶ Gdy na niebie pojawiła się pierwsza gwiazdka, zasiedliśmy do wigilii.
▶ W tegoroczną Wigilię mieliśmy wyjątkowo smaczną wigilię.
⭐️Święty Mikołaj czy święty mikołaj? W przypadku, gdy mówimy o kimś, kto przebrał się w czerwony strój i zaczął roznosić prezenty, napiszemy "święty mikołaj". W sytuacji, gdy mamy na myśli starszego mężczyznę z brodą, który mieszka w Laponii i z pomocą reniferów rozwozi prezenty, napiszemy "Święty Mikołaj".
▶ Czy Święty Mikołaj mieszka w Laponii?
▶ Mój tata przebrał się za świętego mikołaja.
Poprzednia część: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13888735#comment-13888735
@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik
1
@ToWinaSedziego Na wsparcie argentyńskiej mniejszości w Polsce? :]
12
@Cotutajsiedzieje Za dwa dni pierwsza rocznica wygrania przeze mnie 1200 zł. Oczywiście dzięki Argentynie. 200 zł na ich mistrzostwo to był biznes doskonały.
2
@TheNekro94 Niby po cichu sobie statystyki wstawia, o piłce pisze, a potem te wszystkie dane gromadzi i sprzedaje je jakimś obcym mocarstwom.
7
@koksik2700 Jeszcze wtedy żaden z nich nie wiedział, że kiedyś wspólnie zagrają w Barcelonie i wygrają Ligę Mistrzów.
Wspaniałe postaci w historii tego klubu. I niezwykle charakterystyczne! Ronaldinho zapamiętam jako największego magika w historii, a Marqueza jako jednego z najbardziej walecznych piłkarzy w barwach "Dumy Katalonii".
1
Obietnica w stylu Morawieckiego.
2
@ranger3120 A ja wolę tych 2 milionów nie mieć, ale za to mieć godność.
Może to staroświeckie i naiwne podejście, ale pewne wartości są dla mnie cenniejsze niż pieniądze.
5
Biegnie, biegnie renifer
Grzeje go kaloryfer.
Już niedługo trzeba będzie obejrzeć. Tradycyjnie "Pieśń strudzonego renifera" wyborniej smakuje w święta :)
6
@Rl9k1nG W złą stronę to wszystko zmierza. Mam nadzieję, że wszystko, co związane z Fagatami, Kruszwilami i innymi patocelebrytami, zostanie kiedyś głęboko zakopane. Niestety, to też porażka ludzi, którym się to podoba, którzy to wspierają i którzy to napędzają.
Jeden z najbardziej żenujących utworów, jakie kiedykolwiek słyszałem.
33
OLX Polska:
"Kochani, MAMY TO! Wspólnie nakarmiliśmy WSZYSTKIE psiaki i koty".
No i elegancko.
10
Teraz to już na pewno Macierewicz udowodni, że to był zamach.
10
@barcelonaLM Wynieść razem z kaloryferami.
15
@tristan87 Między innymi zawiesiła dyrektora tarnowskiej szkoły za to, że ten pomógł uczennicy, która zgłosiła mu przypadek przemocy domowej. Dyrektor powiadomił sąd, a pani Nowak miała pretensje, że dyrektor ma czelność oskarżać rodziców i wpieprzać się w nieswoje sprawy.
11
@tristan87 Z różańcem jest wszystko w porządku. Ma, bo może mieć, ale wybryki tej pani już przekraczały granice.
@Kgorecki2500 To już nowe uniwersum.
26
Najpierw Czarnek, teraz Nowak. Najwięksi szkodnicy przestają mieć wpływ na polską edukację. I bardzo dobrze.
20
Dziś ostatni dzień akcji "Nakarm Psa z OLX". Jeżeli ktoś jeszcze dzisiaj nie kliknął, warto to zrobić.
5
@MESSIah16 Jeżeli napastnik zmarnuje kilka sytuacji, ale wykorzysta jedną w doliczonym czasie gry, zostaje bohaterem. Gdy bramkarz lub obrońca grają perfekcyjne zawody, ale popełnią jeden błąd, który doprowadza do utraty gola, cała wina za porażkę spada na nich.
1
"Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk rozwiązał umowę z TVP z początkiem grudnia. Na odchodne ma mieć zagwarantowane 15 wynagrodzeń, czyli ponad 700 tys. zł.".
To jest dramat.
1
@szymonekk Valdes zagrał chyba jedno z najlepszych spotkań w swojej karierze. Kapitalnie zatrzymał Francuza.
2
@P33ck Jak masz na środku obrony takich walczaków jak Rafa Marquez i Carles Puyol, to po prawej może biegać Oleguer :P
8
Ale Frank Rijkaard dał wtedy zmiany. Iniesta, Larsson, Belletti - każdy z rezerwowych odmienił to spotkanie. Iniesta rozruszał drugą linię, Larsson zanotował dwie asysty, a Belletti strzelił decydującego gola.
Swoją drogą, to jeden z moich ulubionych i najbardziej emocjonujących finałów. Raz, że do samego końca człowiek nie był pewny wyniku, a dwa - po tak długiej przerwie Barcelona ponownie była w finale Ligi Mistrzów.
Ronaldinho nie zagrał najlepszego spotkania, chociaż całą edycję grał kapitalnie, ale za to cała drużyna pokazała niesamowity charakter, strzelając dwa gole w ostatnim kwadransie i będąc pod ścianą. Coś, czego brakuje w aktualnej Barcelonie.