11

Wczorajszy śnieżny spacer był niezwykle udany. Śnieg potęgował zmęczenie, ale i tak było warto.

https://zapodaj.net/plik-iOHrN0cZaP

7

@hayek No dla mnie bicie innych czy kradzieże nie mają nic wspólnego z kibicowaniem. Z natury kibicować znaczy wspierać swój klub. Bójki, kradzieże i inne patologiczne zachowania to już bandytyzm, co świadczy o tym, że taki człowiek nie nadaje się do funkcjonowania w społeczeństwie. To się nie różni niczym od sytuacji, w której ktoś pobije kogoś ze względu na inny kolor skóry/religię/itp.

16

Niektórym "kibicowanie" wchodzi zbyt mocno.

Przecież to trzeba być totalnym bezmózgiem, żeby życzyć komuś śmierci, bo kibicuje innej drużynie. Podobnie z zaczepianiem lub pobiciem w sytuacji, gdy ktoś miał czapkę innego klubu.

Najgorzej, że tacy ludzie są z tego dumni i są przekonani, że w ten sposób manifestują swoją miłość do klubu.


0

@Barcasub Nie wiem, w którym miejscu, ale Bolt potrzebował zaledwie 41 kroków, by przebiec ten dystans, więc jest to możliwe :P

3

Już ponad 14 lat Usain Bolt dzierży rekord świata na 100 metrów. Jamajczyk przebiegł ten dystans w czasie 9,58.

Gdy spojrzy się na statystyki tego biegu, to dymi czacha. To był bardziej lot niż bieg.

Proponuję wziąć też sobie miarkę i odmierzyć 295 cm. To chore zrobić taki krok.

✅ Prędkość maksymalna: 44.72 km/h
✅ Najdłuższy krok: 295 cm
✅ Kontakt z podłożem: 3,28 s
✅ Czas spędzony w powietrzu: 6,3 s
✅ Maksymalna moc: 2619 W


0

Komentarz usunięty przez użytkownika

12

@Bartula Może Robert Lewandowski nie ma Złotej Piłki, ale przynajmniej nie potrzebuje krzesła, by kupić coca-colę z automatu.

7

Jesienią 1938 roku Ernest Wilimowski trafił na okładkę prestiżowego magazynu "Kicker" "Kicker" z Ezim na okladce zapowiadał mecz reprezentacji III Rzeszy z Polską, zaplanowany na 18 września 1938 roku.

Niemieccy dziennikarze pisali o nim "Der beste polnische Stuermer", a wiele lat po zakończeniu kariery przez Wilimowskiego, Werner Schilling z "Kickera" podsumował go krótko: "Pele i Best w jednej osobie".

https://ibb.co/3r2GVPL

@Danny Gaucho @Ojciec5tkidzieci @escarabajo @JimMorrisonFCB

1

@MesQueUnClub96 Szczególnie na ostatnim EURO widać było ten fart, gdy mieli w grupie Niemców, Węgrów i Francję.

0

No to już wiemy, kto upokorzy Ronalda Koemana.

0

No to Sylvinho nie będzie miał łatwo.

0

Mocna ta grupa 1.

7

Ernesto Valverde na śpiocha w rezerwowym składzie wygrywa na San Siro z grającym o wszystko Interem.

Kiedyś to było.

2

Już 10 grudnia Mateusz Masternak w Bournemouth stanie do walki o mistrzostwo świata kategorii junior ciężkiej organizacji WBO. Jego przeciwnikiem będzie broniący pasa - Chris Billam-Smith.

Master czekał 17 lat na tę walkę. W tym czasie wiele się działo, zarówno dobrego, jak i złego, ale jednego Masternakowi odmówić nie można - ogromnego uporu, cierpliwości i ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że Masternak spełni swoje marzenie, chociaż trzeba przyznać, że będzie trudno. Zawsze źle się walczy na terenie aktualnego mistrza świata. Jeżeli wynik będzie na styku, to pewnie sędziowie będą punktować za Brytyjczykiem.

Mateusz Masternak będzie miał szansę zostać szóstym polskim zawodowym mistrzem świata. Wcześniej tej sztuki dokonali Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek, Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Głowacki i Łukasz Różański.

0

@kamilop To była w ogóle dziwna znajomość... Malcom potrafił siedzieć przez wiele meczów na trybunach lub ławce, by nagle wyjść w pierwszym składzie na Real.

W sumie w "El Clasico" ma tyle goli, co Zlatan :D

1

@escarabajo Al Hilal zyskuje tym, że oprócz dobrych zagranicznych zawodników, którym się chce i którzy nie są emerytami, mają też dobrą krajówkę. Al Dawsari to chyba najlepszy arabski piłkarz.

2

Malcom był, jaki był, ale mam jakąś sympatię do niego. Odkąd trafił do Barcelony, to mu kibicowałem, a potem śledziłem jego losy i w zasadzie zawsze jakoś wywołało uśmiech u mnie to, gdy strzelał lub asystował.

Niech chłopina sobie wygra tytuł w Arabii, bo w Rosji, od czasu, gdy wyleczył kontuzję, wyglądał świetnie :D

27

KĄCIK JĘZYKOWY #008

MATKA

Dziś słowo "matka" nacechowane jest oficjalnie. Nosi w sobie znamiona urzędowości i nie wyraża tylu emocji, co mama, mamusia czy mamcia. Jednak nie zawsze tak było. Pierwotnie "matka" była zdrobnieniem. W XV wieku zaczęło upowszechniać się zdrobnienie formy "mać", czyli właśnie "matka". W polszczyźnie formant -ka przeznaczony jest przede wszystkim dla zdrobnień. Mamy przecież takie pieszczotliwe określenia jak: gąska, kotka, myszka, miseczka i chatka. Warto wspomnieć, że zwrot "wy miłe i drogie matki" zaczął zastępować wyrażenie "wy miłe i żądne maciory", które można spotkać chociażby w "Lamencie świętokrzyskim". Słowo "maciora" aż do XV wieku odnosiło się do matki, a dopiero później zaczęło określać samicę świni.

Poprzednia część: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13843214#comment-13843214

@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002

5

@Danny Gaucho Z serii 'słowa sławnych ludzi':
"Co za żałosna manipulacja poparta barakiem wiedzy doinformuj się"

8

15 grudnia 2021 roku
Stephen Curry bije rekord wszech czasów Raya Allena (2973) w rzutach za 3 punkty.

Niespełna 2 lata później Curry ma już na koncie aż o 504 więcej trafionych trójek niż Allen. Po dzisiejszej nocy licznik zatrzymał się na liczbie 3477. Z aktywnych graczy najwyżej jest James Harden - 2786 trafionych rzutów.

Patrząc na to, że Steph jest ciągle w świetnej formie i nie zamierza na razie kończyć kariery, to szykuje się jeszcze bardziej kosmiczny wynik. Wątpię, czy ktokolwiek się do tego zbliży. Wybitny zawodnik.

5

@Cotutajsiedzieje Osobiście więcej emocji dostarczyły mi wygrane finały Ligi Mistrzów przez Barcelonę, słynna La Manita czy zwycięstwo Polski z Portugalią. Dla mnie to te momenty były piękniejsze.

1

@FcPortoFan1999 Niewątpliwie szkoda. Już na MŚ w 1938 roku pokazaliśmy się z dobrej strony. W 39 udowodniliśmy, że potrafimy wygrać z wicemistrzami świata. Na mundialu w 1942 mielibyśmy naprawdę mocny skład. 26-letni Wilimowski, Wodarz 29 lat i inni. To byłaby naprawdę silna ekipa.

6

W grudniu 1934 roku Ruch Chorzów udał się do Niemiec na gwiazdkowe tournée, gdzie zmierzył się z niemieckimi klubami.

Podczas tournée w Niemczech ekipa Ruchu pokonała 1:0 słynny Bayern Monachium. Mecz rozegrano 30 grudnia 1934 roku, jedyną bramkę wbił monachijczykom Teodor Peterek, a bramkarz Eryk Tatuś obronił karnego, którego egzekwował Schneider.

To było niesamowite tournée, bo Ruch rozprawił się jeszcze z równie utytułowanym VfB Stuttgart. Po zaciętym spotkaniu wygrał 5:4. Hattricka zaliczył Wilimowski, a dwa trafienia dorzucił Gerard Wodarz.

Zwycięstwa Ruchu nie umknęły także uwadze czynnikom państwowym. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nagrodziło klub za najlepsze wyniki na arenie międzynarodowej. Pozostaje sobie wyobrazić, co byłoby, gdyby w sezonie 1934/35 istniały europejskie puchary. Kto wie... może Ruch podbiłby Europę? Niewątpliwie był silną polską ekipą.

@escarabajo @Danny Gaucho @Ojciec5tkidzieci @JimMorrisonFCB

6

Paryskie korty to chyba najlepsze miejsce na przełamanie olimpijskiej klątwy polskiego tenisa.

9

Najsympatyczniejszy z wszystkich Argentyńczyków.


3

@PatrychoO Co jest złego w kibicowaniu polskim drużynom w europejskich pucharach?

1

To już chyba wiadomo, skąd Garnacho wziął pomysł na idiotyczne cieszynki. Jego rodak wykonywał kiedyś podobne gesty i też dostał rykoszetem kilkanaście minut później.

https://zapodaj.net/plik-dCqDlV1f4n

1

@Lionel_Messi10 O szacunku do kogoś mówi gość, który prowokował kibiców na Camp Nou i wykonywał jakieś idiotyczne gesty, za co słusznie został skarcony kilkanaście minut później.

2

@P33ck Bielsa to typ, który był zawsze wierny swojej filozofii, czasami nawet za bardzo, bo gdyby w pewnych sytuacjach odpuścił, to ugrałby więcej (prowadzisz 2-0 i zamiast szanować piłkę, to jedziesz z atakami dalej).

W Leeds go jednak kochają, ma chyba nawet ulicę swojego imienia. Po 16 latach powrót do Premier League i 9 miejsce w lidze, z zaledwie 3 punktami straty do europejskich pucharów. Porównując do potencjału finansowego innych drużyn, to wynik był kapitalny.

Tak jak mówisz, plusik za wpływ na wielu trenerów, bo Pep to się o nim w samych superlatywach wypowiada zawsze. Jeszcze dorzuciłbym do tego fakt, że wskrzesił Mateusza Klicha.

No i do tego ciągle w poszanowaniu pewnych zasad. Pamiętam, gdy Leeds strzeliło gola, gdy jeden z zawodników rywali leżał na murawie. Reakcja Bielsy? Kazał natychmiast oddać tego gola rywalom.

2

Żywię ogromną sympatię do Bielsy. Trzymam kciuki za niego i za cały Urugwaj podczas Copa America. Wygranie tego turnieju byłoby piękną nagrodą dla jednego z ostatnich romantyków w futbolu.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?