NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
@tristan87 O, już pani influencerka wyłączyła możliwość komentowania postów na swoim instagramie.
Klasyk. Zrobić głupotę, a potem uciekać od krytyki. Jeszcze niech walnie mowę, jaki to internet jest toksyczny i jak to ludzie niszczą jej życie.
Bardzo dobrze, że jest to nagłaśniane. Mam nadzieję, że wszystkie marki, które z nią współpracują, zorientują się, co to za człowiek i kopną ją w tyłek.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@tristan87 Zgadzam się. Świetnie się jej słucha. I jedna z nielicznych aktorek, która jest naturalna. Zresztą, powiedziała kiedyś, że gdyby robiła operacje plastyczne i majstrowała przy swoim wyglądzie, to straciłaby tę naturalność, która pomaga jej w grze.
8
Leszek Lichota: Agata Kulesza to aktorka kompletna. Ma dostęp do takich narzędzi aktorskich jak mało kto. Na pstryk potrafi wywołać w sobie każdą pożądaną emocję.
Marcin Dorociński: Agata Kulesza potrafi zagrać wszystko.
Bogusław Linda: Proponuję Ci, abyś wziął Agatę Kuleszę, która zagra ci Dorocińskiego. Kulesza jest lepszym Dorocińskim niż sam Dorociński.
Zgadzam się. Dla mnie Agata Kulesza to najlepsza polska aktorka. Jest też przykładem na to, jak ciężką pracą i świetnym warsztatem dojść na sam szczyt. Co ciekawe, Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska wspólnie studiowały aktorstwo, ale przepaść w grze obu pań jest ogromna.
1
@hayek Widziałem już pewnie z jakieś 50, ale tak, drugi seans też jest świetny. Pierwszy zachwyca mnie napięciem, ciekawością, zagadką, za to drugi to uczta, gdy zauważasz detale, które początkowo przegapiłeś :D
11
Zazdroszczę wszystkim tym, którzy nie widzieli jeszcze "Wyspy tajemnic". Najlepsze dopiero przed nimi. Szkoda, że nie da się zapomnieć tego filmu, by móc obejrzeć go jeszcze raz. Wiadomo, oglądało się "Wyspę tajemnic" wiele razy, ale jednak pierwszy seans jest tym najlepszym.
Produkcja doskonała w każdym calu, a Leonardo DiCaprio tylko potwierdza, że jest jednym z najlepszych aktorów.
22
KĄCIK JĘZYKOWY #012
EKLERKA
Eklerka, ekler, eklerek - to niezwykle popularne i smaczne ciastko ma wiele określeń. Co ciekawe, każde z nich uznawane jest za poprawne. Jak to się stało, że eklerka stała się eklerką? Nazwa tego specjału podchodzi od francuskiego słowa "éclair", co w tłumaczeniu oznacza błyskawicę. Dlaczego akurat błyskawica? Wszystko prawdopodobnie ze względu na swoją budowę, która pozwalała na szybkie zjedzenie tego ciastka. Co więcej, w brytyjskich słownikach sama eklerka ma dość humorystyczną definicję: 'a cake long in shape, but short in duration', czyli 'ciastko o długim kształcie, ale krótkim życiu'.
Poprzednia część: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13858923#comment-13858923
@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik
7
@Lionel_Messi10 Nijaka. W ogóle nie zapada w pamięć. Zwyczajna, jak setki innych, a na dodatek po prostu brzydka.
5
@Ojciec5tkidzieci Nie przepadam za Popkiem. Uważam, że wiele razy dawał bardzo zły przykład młodzieży, która była nim zafascynowana. Mam jednak nadzieję, że ta historia będzie dla kogoś lekcją, że gdy ma się problemy emocjonalne, to warto iść do psychologa/psychiatry, a w przypadku używek - warto je rzucić w cholerę, bo do niczego dobrego nie prowadzą.
6
Manchester United w Premier League pod wodzą Alexa Fergusona:
1, 2, 1, 2, 1, 1, 1, 2, 3, 3, 1, 3, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 2, 1, 1.
Manchester United w Premier League od odejścia Alexa Fergusona:
7, 4, 5, 6, 2, 6, 3, 2, 6, 3, 6.
Pan Trener.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
9
@insp1re Czekaj, czekaj, czekaj. Napisałeś, że Guardiola z Rodrim 0 porażek, a Guardiola bez Rodriego - 4 straty punktów.
Przecież oprócz straty z Aston Villą, to Rodri grał w zremisowanych meczach z Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem.
Klasa Rodriego jest ogromna, ale tutaj logika tak została nagięta, że szok.
29
Przybywam z przyszłości. Wygrał Władimir Putin.
6
@P33ck Przez sekundę myślałem, że mu naprawdę przy.... :D
50
Mam nadzieję, że Mikayil Faye zadebiutuje w pierwszej drużynie i w jakimś meczu będziemy mieć duet obrońców Kunde-Faja.
1
@Toretto tak, Niesamowite opowiastki. Kultowa bajka. Szkoda, że nigdzie jej nie ma, poza pojedynczymi odcinkami :(
2
Ta historia jest prawdziwa i przytrafiła się koleżance siostry mojej znajomej.
Marta była miłośniczką orzechów. Jadła je w każdej formie i praktycznie przy każdej okazji. Pewnego dnia wybrała się do sklepu, by uzupełnić zapasy wiadomego produktu.
I gdy stała już przy kasie, nagle dostrzegła schorowaną staruszkę. Kobieta ewidentnie miała problemy z poruszaniem się, a na dodatek próbowała dźwignąć dwie ciężkie siatki z zakupami. Empatia Marty nie pozwalała tego tak zostawić. Dziewczyna szybko zapłaciła za swoje produkty i zaoferowała pomoc w zaniesieniu rzeczy do domu.
Schorowana kobieta bez wahania się zgodziła. Po 30 minutach marszu obie dotarły do domu staruszki. Ta zaproponowała Marcie wejście do środka, by móc odwdzięczyć się jakoś za okazaną pomoc.
— Niestety, nie mam pieniędzy, by Ci zapłacić, ale możesz sobie wybrać coś z szafki i zjeść. Ta podróż na pewno cię zmęczyła — powiedziała staruszka i wyszła do łazienki.
Marta szybko zaczęła przeglądać kuchenne szafki, lecz większość z nich była pusta. W końcu, w jednej z nich, znalazła okrągłe pudełko, w którym znajdowały się orzechy. Dziewczyna nie mogła sobie odmówić i natychmiast rozpoczęła konsumpcję. Wtedy nagle w drzwiach kuchni pojawiła się staruszka i widząc Martę powiedziała:
— O, wzięłaś sobie orzechy w czekoladzie. Ja już nie mam zębów, dlatego mogę jedynie oblizywać je z czekolady, a same orzechy wkładam z powrotem do pudełka.
Ta historia jest prawdziwa i przytrafiła się koleżance siostry mojej znajomej. Wydarzenie to mocno wstrząsnęło Martą. To był ostatni raz, kiedy dziewczyna zjadła orzechy. Już nigdy nie sięgnęła po nie. Ciągle miała przed oczami obraz staruszki oblizującej orzechy z czekolady.
4
GUSTAW HOLOUBEK WIELKIM AKTOREM BYŁ
"Wielka Improwizacja", czyli najważniejsza i najcenniejsza scena trzeciej części "Dziadów". I w tym momencie pojawia się Gustaw Holoubek - mistrz, gigant, legenda. Człowiek, który w mistrzowski sposób odtwarza złożoność Gustawa/Konrada, wygłaszając słynny monolog.
Siłą tej recytacji są emocje, a siłą samego tekstu jego ponadczasowość. Chociaż "Dziady" zostały napisane przez Mickiewicza 191 lat temu, to wielokrotnie przekonaliśmy się, że chociażby słowa "Wielkiej Improwizacji" nieustannie zapętlają się w kolejnych latach.
Popatrzmy chociażby na fragment, gdy Konrad nieotrzymujący odpowiedz od Boga, wyzywa go na pojedynek i formułuje w jego kierunku szereg zarzutów.
Słowa "A Ty mądrze i wesoło zawsze rządzisz, zawsze sądzisz, i mówią, że Ty nie błądzisz" przeplatane scenami z obozów koncentracyjnych dobitnie pokazują ponadczasowość utworu. To już było i to znów się zdarzyło. To właśnie ta liryczna mowa udowadnia nam, że pomimo upływu lat, dramat nie traci niczego ze swojego przesłania. I w tym tkwi geniusz Mickiewicza!
A sam sposób recytacji Gustawa Holoubka? No cóż, przyprawia o dreszcze. Jest piękny, wbija w fotel, zagląda w głąb serca, wydobywa wszystko na zewnątrz i pokazuje geniusz aktorski tego człowieka.
Polecam obejrzeć całą scenę.
11
@Kitek1640 Skąd taka teza, że 1.5 mln głosów jest głównie dzięki Mentzenowi?
2
@MesQueUnClub_87 Tak, mam tak samo z tym filmem. Też widziałem dwa razy. Chciałbym kolejny, ale nie umiem. Źle się na to wszystko patrzy i człowieka zwyczajnie ogarnia bezradność. Szukasz pomocy na policji, ale wymiar sprawiedliwości nie daje ci go, więc musisz wziąć sprawy w swoje ręce.
7
"Dług" z 1999 roku to mistrzostwo. Świetne kino, które jednak trudno się ogląda, patrząc na to, że cały ten koszmar nie jest fikcją, a rozegrał się naprawdę.
Rola Andrzeja Chyry znakomita. Chociaż to tylko kreacja aktorska, to gość jest tak przekonujący, że autentycznie go nienawidzisz...
@MesQueUnClub_87
2
@Kengo Najgorzej, gdy ktoś ma w głowie nasrane i niepomieszane.
5
Ernest Wilimowski jesienią 1937 roku dostał propozycję gry w Racingu Paryż. Wówczas jego partnerem zostałby legendarny Raoul Diagne, pierwszy zawodnik z Afryki subsaharyjskiej, który wystąpił na mundialu.
Zacznijmy tę historię od ...końca. 4 listopada 1937 roku tłumy kibiców czekały na dworcu w Katowicach, nerwowo wypatrując czy śląscy piłkarze wrócą w komplecie z tournee po Francji. Gdy pociąg wjechał na stację, a w jednym z okien zobaczyli słynny szelmowski uśmiech Ernesta Wilimowskiego, naturalnie odetchnęli z ulgą...
Kilka dni wcześniej Ślązacy (oprócz Eziego także m.in. Wilhelm Góra, Leonard Piątek i Gerard Wodarz) oczarowali menedżerów piłkarskich nad Sekwaną. W barwach reprezentacji Ligi Polskiej pokonali min. kadrę Francji Północnej 2:1, co było nie lada osiągnięciem. I jak można się było domyślać działacze Racingu Paryż robili wszystko by skaperować ich do swojego klubu.
Na celownik obrali sobie Górę i Wilimowskiego, któremu za podpis pod kontraktem oferowano 15 tysięcy franków, a miesięcznie miał zarabiać ok. 700 złotych. To była wówczas góra pieniędzy. Potrzebny był jednak fortel, bo Eziego jak oka w głowie pilnowali usłużni działacze PZPN-u. Od czego jest jednak Paryż nocą...
Gdy Góra z Ezim wypuścili się w miasto, ludzie z Racingu szybko ich namierzyli. Zaczęli stawiać dobry alkohol, a że problemów z komunikacją nie było (Góra i Wilimowski świetnie znali niemiecki) sytuacja wymknęła się spod kontroli. Nad ranem podsunęli piłkarzom kontrakty do podpisu, ci odmówili złożenia autografów, wiec ludzie z Racingu postraszyli ich Policją. Wilimowski z Górą podpisali się niechlujnie (lub w innej wersji nabazgrali coś co tylko miało przypominać ich podpisy) i wrócili do hotelu. Nad ranem donieśli o wszystkim polskiej ekipie, ta z kolei powiadomiła MSZ, więc „nocny wypad" z miejsca stal się sprawą rangi państwowej. W efekcie, obaj piłkarze spokojnie wrócili do kraju.
@Danny Gaucho @JimMorrisonFCB @escarabajo @Ojciec5tkidzieci
2
@ToWinaSedziego Messi jest wspaniałym piłkarzem, najlepszym w historii, któremu Barcelona sporo zawdzięcza, ale jako człowiek wydaje się być ciężki.
Podejrzewam, że Pep miał w pamięci okres w Barcelonie, gdy Messi zaczął marudzić, że nie gra na środku ataku, tylko biega tam Zlatan. Wtedy też było narzekanie, mówienie, że już nie jest potrzebny w zespole, a po wszystkim Guardiola zmienił system tak, by pasował pod Messiego, a Argentyńczyk był zadowolony. Zresztą, z Lucho Messi też miał na pieńku.
5
@Rl9k1nG Wiesz, jeżeli wizyta u psychologa nie pomogła, od razu nie znaczy, że ogólnie psycholog nie pomoże. To może być kwestia danego fachowca.
Polecam skorzystać ze znanegolekarza i poczytać opinie o danym psychologu, a przede wszystkim wybrać takiego, który specjalizuje się w tej dziedzinie. To naprawdę wiele zmienia. Są tacy, którzy znają się niby na wszystkim, ale to tak nie działa.
1
@Pedri16Future Dżekiego chyba :D
30
Pamiętajcie, by raz dziennie wejść na OLX i kliknąć. Właśnie ruszyła kolejna edycją Nakarm Psa. Jedna z fajniejszych akcji.
2
Ostatnie trzynaście goli dla Arsenalu w Premier League:
Rice ⚽️
Jesus ⚽️
Martinelli ⚽️
Ødegaard ⚽️
Saka ⚽️
Havertz ⚽️⚽️
Zinchenko ⚽️
Saliba ⚽️
Trossard ⚽️
Tomiyasu ⚽️
Vieira ⚽️
Nketiah ⚽️
Drużyna.
23
KĄCIK JĘZYKOWY #011
LUTY
Dawniej luty uchodził za najmroźniejszy miesiąc w roku, stąd też wzięła się jego nazwa. W języki prasłowiańskim "luty" był bowiem przymiotnikiem, który oznaczał 'srogi, okrutny, dziki', a potem też 'zimny, mroźny'. Dlatego też, jeżeli na zewnątrz było naprawdę bardzo zimno, to mówiono o lutej zimie i lutych mrozach. Przymiotnik ten odnosił się też do zwierząt czy rycerzy. Już Henryk Sienkiewicz pisał: "Nie czyńże tego, luty rycerzu, lepiej od razu mnie zetnij". Właśnie z przekonania o niezwykle mroźnym lutym wzięło się przysłowie: "idzie luty, podkuj buty". Jeżeli bowiem chciano przetrwać trudny i mroźny okres srogiej zimy, to posiadanej ciepłych butów, odpornych na ową pogodę, okazywało się być warunkiem koniecznym.
Poprzednia część: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13856709#comment-13856709
@Seneka @Mario96w @JimMorrisonFCB @Stinger_ @mekston @Joe_Barbaro @Tomaszekkkkk @Culer9002 @Culers @Szalik
Niestety, mam komplet oznaczeń i nie jestem już w stanie nikogo dopisać do listy.
5
Raków Częstochowa:
Trener: 33 lata
Dyrektor sportowy: 28 lat
Przewodniczący rady nadzorczej: 40 lat
Prezes: 41 lat
Właściciel: 45 lat
Ale jak to tak?! To tak można? A gdzie działacze pamiętający rok 74 i dawne polskie sukcesy?