ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@barcelonaLM kto by pomyślał, że politycy kłamią. Nie zdziwię się jeśli ich nie wpuszczą
0
@Barca1992 to ta 4 fala co miała zacząć się w połowie sierpnia? Obostrzenia, do których prawie nikt dię nie stosuje działają.
Ciekawe, że podaje ilu zaszczepionych z innymi dolegliwościami zmarło, ale w przypadku niezaszczepionych już tego nie podaje.
0
@paweldunajecfcb podobno to przez zmiany klimatu i stres spowodowany lockdownami
0
@AbelKabel jak zwykle same ogólniki i brak odniesienia do mojego pytania
0
@AbelKabel jak mi przykro, ale pamiętaj, że w dyskusji to jeszcze trzeba mieć argumenty
0
@AbelKabel a czytasz rzeczy, które piszesz? Odniosłem się do twojej konkretnej wypowiedzi o zgonach a nie o sympatie do ministra
0
@macio_944 hehehe
https://www.acc.org/latest-in-cardiology/journal-scans/2020/11/23/18/24/effectiveness-of-adding-a-mask
0
@Kusco15 Kun mówił wczoraj to samo
0
@Remi70 myślę, że lepiej nie psuć zdrowia jakimś niesprawdzonym syfem, którego dokumentacja została utajniona na pół wieku. Bez szczepionki nadal mam 99,8% szans na przeżycie więc skąd założenie, że każdy z nas od skończy w szpitalu lub w trumnie (choć kiedyś na pewno).
0
@AbelKabel powoływałeś się na ofiary covida. Twierdzisz, że minister nie wie jak są one liczone?
1
@Elisan12 czyli dałeś badanie, które pokazuje, że prawie nie ma różnicy w transmisji i drugie, które zabrało ileś badań, z czego spora część jest z 2020 roku czyli przed powszechnym szepieniem i według tych badań skuteczność szczepionki wz apobieganiu zakażeniu jest na poziomie 95% (jest to w artykule) więc badania bardzo wiarygodne.
Tutaj masz badania pokazujące, że prawie nie ma różnicy
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.09.28.21264262v2.full
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00648-4/fulltext
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3897733
0
@Borneo nadal nie odpowiedziałeś na pytanie bo badania pokazują, że zaszczepieni tak samo zarażają więc czemu zmuszasz do szczepienia? Ale wiesz, że komórki pamięci natychmiast produkują przeciwciała jeżeli wcześniej chorowałeś lub byłeś szczepiony normalnymi szczepionkami?
1
@Borneo " Nie masz gwarancji że nie umrzesz zwłaszcza bez szczepienia." Nie ma też gwaracji, że wychodząc z domu Najsztub mnie nie potrąci lub Kraśko bez prawka.
Chciałem krótką odpowiedź a ty piszesz elaborat z bzdurami o skróconym czasie choroby czy wydychaniu. Zgodnie z badaniami zaszczepieni zarażają tak samo jak niezaszczepieni.
zapytam jeszcze raz: jeżeli zarażają tak samo to moje szczepienie nie ma znaczenia w tym względzie więc czemu jesteem zmuszany do tego?
0
@AbelKabel to tak tyllo przypomnę słowa ministra o sposobie liczenia https://streamable.com/8h84h7
1
@Borneo czyli jeżeli nie da się sprawdzić to lepiej wszystkich szczepić. Czyli po szczepieniu też tego nie wytestujesz więc bierz kolejne dawki. Wygodne to dla producentòw.
Robisz wielki wywód o szxzepienich to odpowiedz krótko na proste pytanie. A jeżeli niczego nie oczwkuję od szczepionki bo nie chce jej brać to mogę i mam do tego prawo czy muszę brać mimo że nie jestem w grupie ryzyka?
1
@Borneo a słyszałeś kiedyś o komórkach pamięci? Piszesz tylko o ilości przeciwciał, ale po przebytym zakażeniu komórki pamięci pozostają i są przygotowane do wytworzenia dużej ilości przeciwciał w krótkim czasie.
8
@Comentateiro "Porównani do Barcy jest mylne, bo Barca nie jest obecnie jedną z najlepszych drużyn." Tak samo jak te preparaty nie są szczepionkami
"Za dużo emocji jest u Ciebie, nie rozumiesz, że przy 50% wyszczepienia wyciąganie wniosków jest praktycznie niemożliwe" a gdzie tam emocje? Ja tylko przytaczam słowa ekspertów, którym tak wierzysz. A dlaczego nie wyciągniesz wniosków? Masz dwie grupy i możesz je porównać a później wyciągnąć wnioski. Chyba tak to działa.
"Szczepionki w dobrze zaszczepionych społeczeństwach świetnie zredukowały covid więc się mylisz" i dlatego zamykane są np. Portugalia, Irlandia, Francja.
"Dane bezwzględnie weryfikują to co napisałeś jako nieprawdziwe." I twuerdzisz to na podstawie słów Niedzielskiego o sposobie liczenia w piszczególnych krajach.
To już jest zaburzenie zdolności to rzetelnej oceny osób, które wierzą ( bo nie widać) w cudowne działanie preparatu a nie widzą skutków ubocznych. Wszystkie leki je mają, ale nikt mnie nie zmusza do przyjmowania tych innych leków.
17
@Comentateiro śmiać się chce czytając twoje wywody.
"Od początku się mówiło, tylko trzeba słuchać fachowców"
To co oni mówili?
- szczepionka pozwoli zakończyć pandemie
- szczepionka chroni w 95% przed zakażeniem
- wirus jest naturalny i przeszedł na człowieka ze zjedzonego nietoperza żyjącego w nieodkrytej jaskini
- szczepionka jednak nie chroni przed zakażeniem, ale za to nie zarażasz innych
- zaszczepieni zarażają innych w takim samym stopniu jak nieszczepieni, ale lżej przechodzą chorobę
- zaszczepieni też umierają na covid, ale przynajmniej ze świadomością, że zrobili wszystko, aby nie umrzeć
- i Fauci ostatnio, że szczepionki jednak pwodują problemy z sercem.
Więc najlepiej szczepmy dzieci, które praktycznie nie chorują i nie umierają na covid bo po szczepieniu tak samo będą przenosiły wirusa, ale przynajmniej będziemy ich jeszcze leczyć na serce.
W USA w powoduu covid nie zmarło żadne dziecko a po szczepieniu już chyba 40.
"Zresztą to nie ma znaczenia czy jest 45% czy 55% bo to zbyt mało by porównywać skuteczność szczepień" to chyba jakaś nowa nauka, gdzie na podstawie 50% zaszczepionych nie jest w tanie stwierdzić czy szczepiwnia działają. Najlepiej to stwierdzić, gdy zaszczepisz 100% bo wtedy nie będziesz miał do czego porównać.
Pisałeś o odporności stadnej. To też ciekawe, że na potrzeby covida usunięto z definicji część mówiącą, że odporność stadną nabywamy też po przechorowaniu.
Wiesz, że już w latach 70-tych stwierdzono, że nie ma sensu robić szczepionki na koronawirusy bo za szybko mutują? To teraz z tego korzystają bo można dzięki temu w nieskończoność szczepić a i tak zachorujesz.
"Szczepienia mają pomagać nam z definicji, ale w indywidualnych przypadkach może się to nie zdarzyć" a takimi stwierdzeniami to powinieneś występować na konferencjach MZ. Z definicji Barca jest jedną z najlepszych drużyn, ale w indywidualnych meczach może nie wygrywać ( i tak przez cały sezon)
6
@Comentateiro jak widać niektórzy nie mają wstydu. Jak mogą tak wypominać takim inteligentom jak ty ich własne słowa "szczepcie się, abyśmy wrócili do normalności"
4
@inViNcibl3 tu nagranie z monitoringu, gdzie patus pierwszy rzuca sie na policjanta
https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/29429,zamosc-interwencja-w-galerii-twierdza-jest-zapis-monitoringu-i-prokuratorskie-zarzuty-film
0
@Don-Corleone tak dla przypomnienia jak to bili Wałęse podczas internowania
"W okresie internowania skonsumował samotnie lub w towarzystwie osób odwiedzających:
- spirytus - 2 but.
- wódka 289 but.
- wino 158 but.
- winiak i koniak 59 but.
- szampan 239 but.
- piwo 1115 but.
-1163 paczki papierosów
1
@DLFCB
0
Barca znów nie wygrała, ale za to wygrał
4
@Janiama nikt nie musi cię ośmieszać, sam to świetnie robisz.
2
@Barca1992 ależ Niemcy sa sentymentalni i lubią podtrzymywac swoją tradycje
3
@Hubsao pamiętam, że kiedyś w LM Mallorca grała z Schalke wiec może to było wtedy
1
@FC1899Barca czyli kasa pożyczona tylko na "czyste powietrze" więc wróci zaraz do Niemców a my to bedziemy spłacać.
2
@Barca1992 i tak nigdy nie będą w pełni zaszczepieni
1
nie ma czemu się dziwić wynikom jeżeli w kadrze mamy 2 prawdziwych skrzydłowych, którzy wiecznie są kontuzjowani. Od pięciu lat nie przyszedł żaden skrzydłowy. Do tego od dwóch lat nie ma napastnika, a od dawna był tylko sam Suarez więc kto ma strzelac bramki? W Realu wchodzi niechciany napastnik, który nic nie gra i wygrywa mecz a u nas wchodzi Mingueza czy Couthinho. Po wczorajszym meczu widac, że z zawodników, którzy wczoraj zagrali do wymiany jest co najmniej 10 piłkarzy. tylko jak sprowadzić zastępców?
0
@Azi służby nie powinny tego robić bo nie od tego. Mogliby prowokowazc pewne sytuacje, aby wplywac na wybory co pewnie i tak robia, ale dla nich wygodniej jak tylko oni wiedza bo maja posla w kieszeni. To ludzie powinni wiedziec na kogo glosuja a jak sa debilami i glosuja na partie niezaleznie od tego kto jest na liscie to inna rzecz