ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Borneo w 2017 średnio dziennie było 40tys. Zachorowań na grypę i nikt nie robił czegoś takiego jak teraz.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale zaszczepieni też zarażają więc jak siedzisz sobie z nimi w kinie to też mozesz zachorować. Poza tym jak bedzie tam 20%- 30% niezaszczepionych to już się boisz?
Pisz normalnie, używaj przecinków bo nie cieżko się to czyta.
Jak pomogę szczepiąc się? Przecież będac zaszczepionym tez mogę się zarazić i mogę kogoś zarazić. Jak widać zaszczepieni tez lądują w szpitalach i też umierają więc co za różnica. A ja covidka przeszedłem, do szpitala się nie udawałem więc jaki sens w szczepieniu?
4
@Comentateiro z każdą wypowiedzią coraz bardziej się ośmieszasz, ale przynajmniej teraz odpowiedziałeś na jedno pytanie. Ze to wszystko założenia i niczego nie wiedzą. Raz mówią tak by zaraz zmienić zdanie i to samo jest ze skutecznością szczepionek.
A co do odporności zbiorowej to kolejny raz napiszę ci ( moze wreszcie zrozumiesz), ze przywoluję tylko slowa twoich ekspertow, ktorym tak wierzysz. Poszukaj wypowiedzi z początku roku.
2. Wiesz na czym badania polegają? Na tym, że masz też grupę kontrolną. Czyli przy 50% zaszczepionych masz porównanie jak reagują zaszczepieni a jak niezaszczepieni. Bez tego jak chcesz ocenić skuteczność? Chyba tylko nieuki o tym nie wiedzą.
3. I jak Einsteinie te zgony wyglądają np. W Anglii w tym roku i w ubiegłym bo zachorowania chyba gorzej mimo szczepień.
Ty nadal nie rozumiesz, że sie ośmieszyłeś tym wpisem, że niezaszczepionych obwiniasz za zachorowania, ale tam gdzie ich nie ma a są zachorowania to już niczyja wina.
Naukowcy wykazują się elastycznością? Co chwila zmieniają zdanie i co chwila mówią coś innego więc jak mam wierzyć, że to co mówią tym razem bedzie prawdą to jednak wolę zaczekać.
Zacytuje ci cos i weź sobie do serca: "dużo gorsza od braku edukacji jest ciemnota oświecona. Człowiek prosty, często pełen pokory, rozumie, że może czegoś nie wiedzieć. Natomiast wykształcony idiota jest bezgranicznie przekonany o swojej wyższości intelektualnej, mimo tego, że jest idiotą"
4
@Comentateiro nie odpowiedziałeś na żadne pytanie tylko napisałeś jakieś bzdury niezwiązane z tematem.
Czytania ze zrozumieniem też cię w szkole nie nauczyli.
1. Nie pisałem o żadnych badaniach tylko o słowach ekspertów i na to się powołałem. Przywołałem też kilka przykładów, gdzie ta sama informacja była podana. Poszukaj bo jest tego więcej tak samo jak wypowiedzi tych ekspertów. Kreujesz się na inteligenta a prostego tesktu nie jesteś w stanie zrozumieć. Zapytam kolejny raz. Czy eksperci znów się mylili mówiąc, że przy 70% zaszczepionych osiągniemy odporność zbiorową?
2.przykład kataru sam przywołałeś a ja się tylko do niego odniosłem. Akurat przykład jest dobry bo wirus te szybko mutują. A szczepienie na covid jest tak skuteczne, że tam gdzie jest 90% zaszczepionych to wprowadzają lockdowny bo za dużo chorych.
3. "Czego nie zrozumiałeś w fakcie, że przy 90% społecznie dołożono wszelkich starań by uniknąć pandemii. Obwinianie kogoś byłoby szukaniem kozła ofiarnego." Hahaha. Czytasz czasami to co piszesz? Tam gdzie dużo niezaszczepionych to można ich obwinić, ale tam gdzie nie ma zaszczepionych to nie szukajmy kozła ofiarnego XD. Jeszce by wtedy okazało się, że szczepionki jednak nie działają. U ciebie chyba covidianizm wszedł za mocno bo zupełnie mijasz się z logiką.
4. Głupoty to ty wypisujesz i jeszcze się nimi chwalisz. Jak się zaszczepią wszyscy i nadl będą chorować i umierać to przynajmniej umrą z zadowoleniem, że zrobili wszystko co mozliwe. - to cytat z ekperta i jest tak głupi jak twoje wypowiedzi
4
@Borneo hahaha. Nie próbowałeś zająć się stand upem?
Wprowadzili ograniczenia, których nikt nie przestrzega i dzięki temu spadek zakażeń. Dobre.
A kto broni ci wziąć nawet 10 dawek? Chcesz/potrzebujesz to bierz.
"Si co siedzą w szpitalach oni powinni leczyć się na raka a nie na coVId.zmniejszenie liczby zarażonych to szansa na przeszkształcenie szpitali w normalnie leczące szpitale na różne choroby." A w czym problem, aby już normalnie leczyć? Sam mówisz, że jak jesteś zaszczepiony to masz ochronę więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaczęli normalnie leczyć zamiast dać umrzeć 30-letniej kobiecie na zawał bo trzeba 8h czekać na wynik testu
4
@Comentateiro widać do braku wiedzy dochodzi też pamięć złotej rybki. Przypomnij sobie wypowiedzi ekspertów i wróć bo na tym się oparłem zadając pytanie. Chociażby słynny Fauci tak mówił. dla przykładu pierwszy lepszy artykuł
https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/odpornosc-stadna-na-covid-19-juz-w-2021-r-szczepionka-pomoze/f6jxfgg.amp
W tym piszą nawet o 40%
https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/koronawirus/koronawirus-aktualnosci/240074,odpornosc-zbiorowa-na-covid-19-moze-pojawiac-sie-szybciej-niz-zakladano
Więc zapytam jeszcze raz bo masz problem z odpowiedzią na pytanie. Czyżby eksperci znów się mylili?
"Katar może mieć podłoże wirusowe, bakteryjne, alergiczne, może być reakcją mechaniczną na bodziec, " czy rozmawiamy o alergiach czy o wirusach? Wiem, że próbujesz się wykazać wiedzą, ale spróbuj to zrobić w tym temacie. Jakbyś doczytał to napisałem tam o wirusie. Rozumiem, że nie możesz zanegować tego co napisałem więc zmieniasz temat. Typowe.
"Tam gdzie wyszczepienie byłoby w 90%, a szczepionka nie działałaby, obwinianie 10% niezaszczepionych byłoby całkowicie bezzasadne, ze względu na spełniony wymóg powszechności szczepienia." Teraz to robisz się śmieszny. To kogo tam obwiniasz za zachorowania? Wykaż się wyobraźnią.
"Ja nie czepiam się niezaszczepionych bo mam takie hobby, obserwuję dane i my Polacy sami sobie robimy krzywdę" ale każdy decyduje za siebie czy chce sobie zrobić krzywdę. Chcesz rozporządzeniem zakazać robienia sobie krzywdy? To może jeszcze ustawa, że każdy ma być piękny i młody.
"Mam nadzieję, że jesteś w stanie przyjąć część argumentów." Przyjąłbym gdybyś podał chociaż jeden argument a nawet na pytania nie odpowiedziałeś
0
@barcelonaLM to po co chce zmuszać jak są zaszczepieni?
1
@Kusco15 już Niedzielski powiedział, że różnica wynika ze sposobu liczenia zgonów covidowych
4
@Comentateiro " A te 30% i liczba globalna zgonów w kraju jest WINĄ osób niezaszczepionych" rozumiem, że według ciebie w krajach mających 90% zaszczepionych winni są nadal niezaszczepieni. Na kogo u nich zrzucisz winę? A gdzie tam ta odporność zbiorowa która miała być przy 70% zaszczepionych? Czyżby eksperci znów się pomylili?
"Pociągnijmy to stwierdzenie dalej.
Jak weźmiesz antybiotyk to powinien działać na 10 lat wprzód.
Katar powinien atakować raz na 5 lat.
Obnażyłeś sporą niewiedzę na temat relacji szczepienie i choroba."
To chyba raczej ty pokazałeś swoją niewiedzę. Dlaczego co chwila możesz mieć katar? Bo ten wirus za szybko mutuje i komórki pamięci go nie rozpoznają i za każdym razem walczą jak z nowym. To jest podstawowa wiedza.
Z koronawirusem jest tak samo i było to powiedziane już w latach 70-tych, że nie ma sensu robić na to szczepionki bo za szybko mutuje. Ale dlatego też to jest tak dobry interes bo masz nowe mutacje, na które szczepionka nie działa i musisz brać boosterek. Uwierzesz mi, że na 3 czy 4 dawce to się nie skończy.
0
@Encore to po co lockdowny? Niezaszczepieni się nie boją, zaszczepieni mogą się zarazić i nic im nie będzie to po co ograniczenia? Po co zmuszanie do szczepień?
1
@panczo udany transfer to będzie jak uda im się kogoś niepotrzebnego dobrze sprzedać. Realowi od lat się to udaje a Barca nie potrafi
0
@Muszynianka bo kibicują Realowi i pewnie było więcej meczów tej drużyny
4
@Gaz i czy to jest powód, aby uderzyć go w twarz? Gavi był kopany od tyłu przez Jordana i jakoś mu nie przywalił.
9
@Persyfl zatruł się białoruskim spirytusem więc to były działania dywersyjne
0
@Tomason dodaj, że to ludzie w kwiecie wieku najczęściej 30-40 lat
1
@ranger3120 nazwą ich Oddziały Sanitarne a po niemiecku to chyba Sanitärabteilung w skrócie SA. Będzie tak historycznie
0
@dziaraka zareaguję. Dam Ci z bara. Gavi tyle razy był ciętu od tyłu przez Jordana to czemu nie przywalił mu piłką?
0
@Deeespacito przywalę ci piłką w twarz i zobaczymy jak zareagujesz
0
@arasz1819 szkoda czasu, ale czytanie ze zrozumieniem powinieneś poćwiczyć.
A teraz cytując twoją pierwszą odpowiedź nie masz jaj, aby przyznać, że nie masz racji
0
@arasz1819 czyli co potwierdza? Że Polacy strzelali?
Czyli według ciebie jedna z najlepszych gazet w Niemczech to ogólnie tylko bzdury wypisuje i to nie jest oficjalne stanowisko więc to nie jest prawda.
Naprawdę żałosne są te tłumaczenia. Przyznaj, że łykasz wszystko jak pelikan i po sprawie
0
@MesQueUnClub22 jak przyjdą to pamiętaj na którą nogę masz być kulawy
0
@kuz ten termin to się zmienia za każdym razem. Powinni napisać dajemy termin do 25 grudnia, jak się nie zmieści to przesuniemy i tak za każdym razem
0
@arasz1819 znów boisz się zacytować całość bo wyjdzie, że nie masz racji. Potrafisz przeczytać wypowiedź do końca?
"- Tak - to była również nasza operacja. Snajperzy byli szkoleni także w Polsce. O tym, kto naprawdę strzelał na Majdanie pisał niedawno już nawet "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Terroryści zastrzelili na Majdanie 40 demonstrantów i 20 policjantów, po to, żeby sprowokować zamieszki. Prawda wreszcie wychodzi na jaw."
I druga rzecz to gdzie jest tutaj napisane, że strzelali Polacy? Wskaż bo nie widzę.
0
@jokerfcb1899 gwiezdne wojny skończyły się na części VI. Nie wiem nie wiem kto to Kylo Rena
0
@arasz1819 masz problem z przytoczenie całości wypowiedzi i czytaniem ze zrozumieniem bo o wyciąganie logicznych wniosków cię nie posądzam. Oto cała wypowieć, w której przytacza to co powiedział Estończyk
"Siedzę sobie w Parlamencie Europejskim obok pana Urmasa Paetza, ministra spraw zagranicznych Estonii, który przyznał w rozmowie z panią baronową Katarzyną Ashton of Upholland, że to nasi ludzie strzelali na Majdanie, a nie ludzie pana Janukowycza, czy pana Putina. Szkoleni u nas, w krajach Zachodu. "
Wychodzi, że nawet nie czytasz tego na co się powołujesz. Według ciebie powtarza ruską propagandę to czemu robi to za niemieckim dziennikiem:
"O tym, kto naprawdę strzelał na Majdanie pisał niedawno już nawet "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Terroryści zastrzelili na Majdanie 40 demonstrantów i 20 policjantów, po to, żeby sprowokować zamieszki"
To Niemcy powtarzają rosyjską propagandę a Korwin ją powtarza powołując się na zachodnie dzienniki?
To teraz już przyznasz jak łykasz wszystko bez zastanowienia czy nadal będziesz strugał wariata?
0
@arasz1819 próbujesz jakoś wybrnąć, ale z marnym skutkiem. A przeczytałeś chociaż ten wywiad? Gdzie tam powiedział, że to Polacy strzelali? Powiedział to samo co zacytowałem czyli że Estończyk w parlemencie mówił: to nasi ludzie strzelali na majdanie.
Chyba nie masz jajek, aby przyznać jak to lekko łyknąłeś
0
Polska sprzedała Niemcom ponad 3 mln dawek szczepionki Pfizera, sprzedamy jeszcze prawie 3,5 mln dawek firmy Moderna, w środę Niemcy odbierają jej pierwszą transzę - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik MSZ Łukasz Jasina.
0
@Kusco15 ale żałosny z ciebie prowokator. Wchodzę w artykuł i widzę
– „Majdan to nasza robota. Usłyszałem to będąc w Europarlamencie. Mówił o tym szef ministerstwa spraw zagranicznych Estonii, Urmas Paet. Powiedział on szefowej dyplomacji Unii, Catherine Ashton, że na Majdanie strzelali nasi ludzie, a nie ludzie prezydenta Putina, czy byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza” – oznajmił Korwin-Mikke.
A wy łykacie to jak młode pelikany
@arasz1819 @tbas @Kgorecki2500
0
@verdant dokładnie, zgadzam się w 100%. Następnie może być segregacja sanitarna, opaski na rękę dla niezaszczepionych, niewpuszczanie niezaszczepionych do do tramwajów, pociągów, samolotów, później obozy dla niezaszczepionych a na końcu ostateczne rozwiązanie ich kwestii i może budowa pieców?
0
@AbelKabel oo jakie mocne słowa. Może sam spróbuj pomyśleć - to nie boli.
Jeżeli hospitalizacji jest mniej to czemu straszą, że szpitale są przeciążone i brakuje miejsc?
Niech zlikwidują też wszystkie samochody bo na przejsciu tez można zginąc.
Empatie mam, ale co do itp to nie jestem pewien bo chyba tego nigdy nie złapałem
0
@AbelKabel rok temu producenci szczepionek i eksperci tak mówili.
Szczepienia miały spowodować odciążenie szpitali bo zaszczepieni nie mieli tam trafiać.
Czyli jest zancznie więcej zaszczepionych niż rok temu a chorych też znacznie więcej. Ciekawe.