ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bunk420 problem polega na tym, że ludzie nie są leczeni, godzinami czekają na test zanim udzielona zostanie pomoc i stąd jest tyle nadmiarowych zgonów. A nie z braku respiratorów. Ile osób wychodzi żywych spod respiratora? 20%?
0
@joloskyy to dziwne, że ciągle podnosi się ten argument a w 2020 roku było o 1,2mln mniej hospitalizacji niż w 2019, a w 2021 chyba nawet o 2mln mniej porównując do 2019roku
1
@tobiasson92 a to nie przez to, że Premier zapowiedział obniżję vat od 1 lutego i teraz trzeba podnieść cenę, aby w lutym bohatersko obniżyć?
2
@jeyx77x ja też się dziwię. Mają tylko 99,8% szans na przeżycie więc te szanse mają niewielkie, ale mimo to nadal tak ryzykują i się nie szczepią.
1
Koeman chyba wrócił na ławke bo po kilku meczach, gdzie biegali i grali szybko znów wrócili do starego grania. Nie da się tego oglądać. Brakuje Nico i Gaviego.
1
@Janiama 0:2 .Barca wygra
0
@Commandement może pytałeś, ale zapomniałeś napisać pytanie.
"Uwaga oświecę Cię, jest to normalne postępowanie. " tak, a niby gdzie oprócz Polski? Ktoś umiera na raka, ale miał wynik pozytywny więc go wliczamy jako covid. I co jest chorobą współistniejącą? Coś z czym ktoś żyje kilka lat czy katar który złapał dwa dni wcześniej.
"Osoba u której w poprawny sposób jest prowadzona onkoterapia ma znacznie wydłużony oczekiwany okres przeżycia. Covid znacznie go obniża." A twierdzisz to na jakiej podstawie? Bo oczywiście masz badania to potwierdzające?
Co do zawału to chyba jest to zazwyczaj konsekwencja postępującej choroby niedokrwiennej serca. Więc to moze byc choroba wspóistniejąca
1
@Jcob_95 1. bo pisałeś o wyeliminowaniu covida za pomocą szczepionek. Więc jak chcesz to zrobić jeżeli w krajach mocno wyszczepionych mamy 10-krotne wzrosty zachorowań w stosunku do poprzedniego maksimum, gdy ludzie nie byli zaszczepieni?
2. Ale co jest winą służby zdrowia bo tych win jest sporo? Winą jest sposób liczenia zgonów covidowych bo o tym pisaliśmy? Największą winą jest paranoja, którą wprowadzają
3. Widać niewiele rozumiesz, ale najpierw proponuje sprawdzić o czym pisaliśmy. Oczekiwanie na wynik ma wpływ na ilość zgonów bo zamiast pomagać tym ludziom to czekają na wyniki testu aż będzię za późno na pomoc
1
@pax "Trzeba pamiętać, że jest to stosunkowo stary lek, który został opatentowany we wczesnych latach 60. dwudziestego wieku. Mimo swojej leciwości amantadyna nie prezentuje się tu najgorzej i nie należy do leków nadmiernie toksycznych."
Trzeba pamiętać, że każdy lek w nadmiarze może stać się trucizną.
Mimo wszystko te skutki są łagodniejsze niż zatory, zakrzepy, zapalenie mięśnia sercowe.
0
@MrCental a badań nie chcieli przypadkiem ukryć na 50 lat? Pełnego składu wydaje mi się, że też nie znamy, ale tutaj nie mam pewności. Nikt w naszym kraju nie badał tych preparatów.
W to, że działają musimy uwierzyć na słowa, a to co nam przekazywano zmieniało się tak co kwartał.
Łatwiej jest mi zaufać w lek znany od 50 lat, który był skuteczny w leczeniu grypy, i którego skutki uboczne znamy(najcięższy to chyba bezsenność) niż w preparat obecnie nam proponowany
0
@Comentateiro bardzo ciekawe podejście podajesz dane na które nie masz dowodów bo coś zaistniało. Zaistniały też teleporady, odwołane operacje, przekształcenie szpitali na covidowe i brak przyjmowania innych pacjentów niż z covidem, płacenie szpitalom więcej za pacjentów covidowych co prowadziło do patologii, że lepiej mieć jakbnajwięcej ludzi z covidem niż prawdziwie chorych, masz procedury przez które czekano kilka godzin zanim udzielono pomocy, ale to oczywiście nie miało wpływu na liczbę zgonów. Na zgony według ciebie za miał wpływ tylko nowy czynnik covid mimo, że nie masz na to dowodów, ale tak się tobie wydaje więc to musi być prawda. Brakuje jeszcze, żeby covid był odpowiedzialny za ocieplenie klimatu, wojnę na Ukrainie i zakup pegasusa
Brak słów.
0
@Comentateiro piszesz o twarfych danych więc gdzie przedstawiłeś te twarde dane, że 100tys. nadmiarowych zgonów roczniej to wynik covida? Przedstawisz te dane czy tylko swohe wymysły, że jak ktoś umarł na cukrzyce to było w wyniku covida XD. Jak ktoś przez to umarł to ze względu na brak dostępu do lekarza i teleporady.
Najpierw masz pretensje, że nie przedstawiam danych mimo, że przedstawiłem ci prawdziwe czynniki, które wystąpiły w ciągu ostatnich 2 lat i miały wpływ na ilość zgonów (przykłady możesz spokojnie wyszukać) a później wyjeżdżasz ze swoimi wymysłami nie podpartymi zupełnie niczym. Nie ośmieszaj się.
"dane szczegółowe o nadmiarowych zgonach nijak nie potwierdzają, że są one skutkiem zaniechań w służbie zdrowia"
A czy procedury szpitalne, w których jest wyraźnie napisane, żeby nie podejmować czynności dopóki nie będzie wyniku testy na covid nie potwierdzają tych zaniedbań?
0
@Commandement "Pytałem skąd wiesz, że lekarze wpisują zgon na atak serca jako zgon na covid." Nie pytałeś albo naucz się poprawnie układać zdania.
"Nazywam to whataboutismem, bo najpierw wyjeżdżasz z bzdurą, że lekarze wpisują covid po ataku serca" a jak nazywasz w statystyce zgonów zgony ludzi z "wielochorobowością"( znów słowo wymyślone przez MZ). Osoba z innymi schorzeniami albo tym cytowanym zawałem umiera w ich wyniku mając jednocześnie pozytywny wynik testu na covid i to według niego jest ta "wielochorobowość"
Co do ilości zgonów w Polsce i innych państwach to jak jesteś tak bystry to wyszukiwarka noe ponna dla ciebie stanowić problemu, ale ci pomogę. Tutaj komentarz Niedzielskiego. Wytłumaczył to w rmf (ok 17 minuta pierwszego filmiku) a że jest ministrem choroby to chyba wie co mówi
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/newsamp-niedzielski-restrykcje-sa-malo-skutecznym-srodkiem-ogranicze,nId,5665643
0
@Commandement ktoś chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że jak ktoś zmarł na zawał a miał pozytywny wynik testu na covid to pojawi się w statystykach zgonów na covid. Co tu jest nieprawdą?
"To się nazywa whataboutism, w ogóle nie dotyczący naszej rozmowy. Niezła próba zmiany tematu :p"
Ciekawe podejście, ale jak się nie ma argumentów to tak jest. Pytałeś skąd wiem, że zanim zaczną leczenie w szpitalu to najpierw czekają kilka godzin na test to podałem film, na którym masz na to dowód. Nie odpowiedziałeś na to a teraz uważasz to za zmianę tematu.
Dodatkowo kolejny raz przypominam, bo chyba tę część ignorujesz, że to nasz MZ powiedział jak liczą u nas zgony na covid. Każdy zmarły z pozytywnym wynikiem testu trafia do statystyk covidowych
2
@Comentateiro to nie jest moje rozumowanie tylko wyjaśnienie Ministra Zdrowia. On chyba wie lepiej jak to jest liczone.
A teraz odwracając pytanie to skąd 60%-70% dodatkowych zgonów jeżeli covid liczony jak obecnie odpowiada tylko 30% dodatkowych zgonów.
Moim zdaniem nadmiarowe zgony związane są przede wszystkim z tym co się dzieje w służbie zdrowia. Praktycznie brak leczenia ludzi przez 2 lata (poza covidem) robi swoje. Teleporady, oczekiwanie na testy przed udzieleniem pomocy, zakaz odwiedzin w szpitalach przez co nie możesz skontrolować jak zajmują się chorym itd. Powodów na pewno jest więcej i wszystkie związane z obecną patologią w służbie zdrowia.
Tutaj relacja osoby, która keżała w szpitalu. Nie znam go i nie wiem czy można mu wierzyć, ale relacja hest straszna.
1
Pandemia jeszcze się nie skończy bo nie skończyły się jeszcze litery alfabetu greckiego XD
https://streamable.com/miy7lg
0
@Jcob_95 "Do tego koronawirus atakuje i bardzo mocno oslabia praktycznie losowe organy, ci widać np po Aguero, który przez COVID ma problemy z sercem"
To jakaś nowa wiedza o tym, że Aguero miał problemy z sercem przez covid? Jak kojarzę to problemy z sercem miał już jako nastolatek. Dodatkowo, jak widać po NOPach, efektem niepożądanym po szczepieniu jest zapalenie mięśnia sercowego szczególnie u mężczyzn więc skąd wniosek, że to było przez covid?
0
@MrCental akurat z czosnkiem to bardzo dobry pomysł.
Rozumiem, że według Ciebie skuteczność szczepionki, którą przyjąłeś wraz z rodziną jest udowodniona mimo, że badania nad nią kończą się dopiero w 2023 roku.
0
@Jcob_95 bardzo merytoryczna odpowiedź, ale innej się nie spodziewałem. Może wypowiedz się na temat tego co jest w filmie czyli że ludziom potrzebującym pilnej pomocy nie jest ona udzielana przez kilka godzin bo oczekują na wynik testu.
2
@Commandement przykład jest dobry, ale trzeba czasami użyć mózgu, aby widzieć podobieństwo i schemat działania.
1. Napisałem, że wpisujemy covid, a nie zgon ze względu na covid. To jednak różnica, a takie zgony też wcgodzą w statystyki zgonów covidowych(słowaMZ)
Filmik idealnie to potwierdza. Jest pokazany schemat działa szpitala i procedury, w których masz wyraźnie napisane, że nie udziela się pomocy takiej osobie dopókinie będzie wyniku testu na covid. Czyli osoba potrzebująca pilnej pomocy czeka kilka godzin na wynik testu i nie jest leczona. Jak przychodzi wynik to może być już za późno na pomoc. A jak przyjdzie wynik pozytywny to w statystykach covid dochodzi kolejny zgon.
W przypadku zmarłej, o której mowa w filmie wynik był negatywny i to jest twój jedyny zarzut? A może wypowiesz się o procedurze? Albo czemu taką osobę potrzebującą, która miałaby wynik pozytywny testu kieruje się na oddział covidowy zamiast leczyć ją na to z czym przyszła?
Tutaj relacja osoby, która przebywała w szpitalu. Czy tak się powinno traktować ludzi w szpitalu?
2
@Jcob_95 ja jestem ograniczony czy ty? Ja zakładam taką możliwość, że szczepionki mogą działać a ty nie zakładasz tego, że jednak nie działają.
Mam porównanie z ubiegłego tygodnia krajów zaszczepionych i nie zaszczepionych i fajnie to wygląda. Jak byli niezaszczepieni to nie mieli tylu przypadków. Oczywiście według ciebie to dowód, że szczepionka działa
https://zapodaj.net/a6a719d0daeaf.jpg.html
Jeszcze raz przypominam słowa MZ odnośnie sposobu liczenia zmarłych na covid u nas a na zachodzie. Chyba MZ wie co mówi, ale do tego się nie odniosłeś. Jeżeli dobrze pamiętam to MZ kiedyś podało ile osób w Polsce zmarło, gdzie przyczyną był covid a nie jakieś choroby współistniejące( rak może być tylko choroba współistniejącą so covida XD) i od początku pandemii było to łącznie chyba ok. 7tys.. i teraz jak to się ma do zfonów w Hiszpanii? Mniej czy więcej?
Czekam kiedy taki bystrzacha zauważy jaką szczepionki mają skuteczność i wcale nie prowadzą do wyeliminowania wirusa. Jak za chwilę zaprzestaną testowania i wszystkim będą mówić, że mają grypę a nie covid to oczywiście ogłosisz sukces szczepień.
0
@Jcob_95 to spójrz jeszcze raz na ilość zachorowań w tej Hiszpanii. Według Ciebie przy 90% zaszczepionych wirus miał tam mało miejsca, że liczna zachorowań jest 10 razy wyższa niż wtedy, gdy nikt nie był zaszczepiony. Czy naprawdę masz problem z myśleniem przyczynowo skutkowym? A jak cegła spadni Ci na głowę to powiesz, że to deszcz bo tylko on pada z nieba?
0
@Commandement oczywiście. To teraz wyciąg z niej swoją głowę i posłuchaj filmiku. Jest tu pokazany oficjalny dokument z wytycznymi dla lekarzy w szpitalu. Do tego jak się możliwe, że szpital sfałszował dokument, na który się powołuje bo brakuje w nim pieczątek a komisja ma oryginał.
https://streamable.com/qxrbpl
1
@Jcob_95 ale to Ty pisałeś, że szczepienia zahamują rozwój choroby więc chyba należy patrzeć na ilość zakażeń.
Czyli rosnące zachorowania mają być wskaźnikiem zahamowania rozwoju choroby?
W przypadku covida jedyną wymierną daną są chyba tylko paszporty szczepionkowe.
Co do zgonów to już przypominałem koledze o różnicach w sposobie ich liczenia o czym powiedział sam minister choroby.
6
@Commandement po pierwsze to pisał o rozwoju choroby a nie zgonach i na ten komentarz odpowiedziałem.
Po drugie wiemy jak są liczone zgony u nas i w innych krajach o czym powiedział sam Niedzielski. Jest MZ więc chyba wie co mówi.
Po trzecie wiemy jak działa nasza służba zdrowia. Jesteś niezaszczepiony i masz zawał serca. To najpierw teścik i czekamy na wyniki kilka godzin. Jak nie przerzyjesz a teścik będzie pozytywny to co wpisujemy? Oczywiście covid.
7
@Jcob_95 ciekawy przykład z tą Hiszpanią. Mają tylko prawie 10-krotny wzrost zakażeń w porównaniu do dotychczasowego maksimum. https://www.worldometers.info/coronavirus/country/spain/
Ale tak jak mówiłeś zaszczepmy się wszyscu to choroba się nie rozwinie.
To chyba jednak podałeś zły przykład. Poszukaj kolejnego.
2
@Pawel13sz Nico. Ten jego spokój mi się podoba. Gdyby jeszcze był trochę bardziej energiczny to byłoby super
6
@patry295 i miałem z tego największą polewkę. autorzy badań są znani a ci eksperci to kto?
Rozumiem, że według ciebie osoby, które te badania wykonywali to nie byli eksperci tylko szarlatani.
Rozumiem, że to zdanie ekspertów nie odnosi się do szczepionek na covid, których badania jeszcze się nie zakończyły a ich skuteczność jest już udowodniona ponad wszelką wątpliwość. Nie to co lek znany od 50 lat i którym już wcześniej leczono grypę.
1
@patry295 czy na te laysy masz też jakieś badania? https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-02/potencjal-amantadyny-w-leczeniu-covid-19-doniesienia-czasopisma-naukowego-communications-biology/?ref=aside_najnowsze
I mawet rządzącybto przyznają
https://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/2871813
1
@kamilo0066 wiem, ale śmieszny i jak widać w komentarzach pod twittem ludzie wzięli to na poważnie