15

Nie wystarczy się zaszczepić. Trzeba jeszcze wierzyć w szczepionki. Ciekawe kiedy będzie święto św. Covidka a kolejne święto ustalą na pamiątkę zaaplikowania pierwszej szczepionki. Komentarze pod tym też są niezłe.
https://mobile.twitter.com/JSmigowski/status/1484202820370841608?s=20

0

Przy bramce na prawej stronie pięknie popracowali Hazard i Isco.
Liczyłem, że Casemiro wyłapie dziś drugą żółtą

1

@Janiama 1:2. Barca wygra

0

@AbelKabel rozumiem, że nie masz pojęcia o czym piszesz i zmieniasz zdanie szybciej niż ci pseudoeksperci.
Chyba nie przeczytałeś wcześniejszego komentarza więc ponownie zacytuję "Status osoby w pełni zaszczepionej uzyskuje osoba, która odbyła pełny cykl szczepienia (dwie dawki lub jedna w przypadku szczepionki od Johnson & Johnson), a od podania dawki minął czas wymagany do rozwinięcia odpowiedniego poziomu odpowiedzi immunologicznej. W przypadku obecnie funkcjonujących na rynku Unii Europejskiej szczepionek czas ten wynosi do dwóch tygodni."
Czyli twierdzisz, że ten czas rozwinięcia odpowiedzi immunologicznej nie był badany tylko ktoś rzucił hasło: 2 tygodnie, a reszta: może być. Tak było? To co było badane w tych szczepionkach? Tylko ilość owiec, które można ogolić z kasy?

0

@AbelKabel cytuje ciebie: "Kto uznaje osobę 2tyg po 2 dawce na osobę nie zaszczepiona :)
Jakaś mądrość teraz wymyśliłeś z sufitu wzięta"
A teraz się z tego wycofujesz? Jednak ta mądrość jest prawdą? Zmieniasz zdanie równie szybko jak eksperci w sprawie szczepionek

0

@AbelKabel umiesz pisać po polsku? Bo mie można zrozumieć co chciałeś przekazać.
Cytuję: Status osoby w pełni zaszczepionej uzyskuje osoba, która odbyła pełny cykl szczepienia (dwie dawki lub jedna w przypadku szczepionki od Johnson & Johnson), a od podania dawki minął czas wymagany do rozwinięcia odpowiedniego poziomu odpowiedzi immunologicznej. W przypadku obecnie funkcjonujących na rynku Unii Europejskiej szczepionek czas ten wynosi do dwóch tygodni.
Czyli przez 2 tygodnie po szczepieniu jesteś nadal traktowany jak niezaszczepiony.

To gdzie to twoje 95% skuteczności jak zachorował tuż po szczepiwniu?

21

@Kusco15 gdybyś zadał pytanie zwolennicy jakiej partii są za segregacją i siedzą na ich stronie to powiedziałbym:komunistycznej i wskazał na ciebie jako stałego bywalca

1

@bartas97 moze jakies podstawy prawa wprowadzić do szkoły?

0

@Kidd czyli Oświęcim to był obóz pracy? Jak kojarzę to pierwsza egzekucja odbyła się tam w 1940 roku na polskich inteligentach. Jak przybył pierwszy transport Polaków to komendant powiedział, że wyjdą stąd tylko kominem.

Co do gett to Niemcy dali im Judenraty czy samodzielne terytoria autonomiczne – getta, o której śnili przez cały czas II RP. Żydzi dobrowolnie zamknęli się w gettach (dopominali się takiej izolowanej autonomii w czasie II RP), własnoręcznie zbudowali mury gett i zapłacili za materiały budowlane. Sami przenieśli się i zamieszkali w tych miejscach. W gettach rządził żydowski burmistrz, za murami porządku pilnowała ich policja, mieli tysiące urzędników i funkcjonariuszy, działały więzienia, lokale rozrywkowe, jeździły specjalne żółte tramwaje „Tylko dla Żydów„. Za niemieckim przyzwoleniem w latach 1939–42 polskim Żydom (a przynajmniej pracującej dla Niemców elicie) wiodło się lepiej niż w czasach przedwojennej Polski. Jeden ze świadków życia w warszawskim getcie zapisał: ”Niemcy chwalili się, że nigdy Żydom tak dobrze nie było, jak w okresie ich rządów!”. Według burmistrza Adama Czerniakowa „mury są po to, aby Żydów bronić przed ekscesami”. Inny żydowski świadek życia za murami zanotował: „Getto tańczy. Żydzi tańczą tam jak przed wojną. Mimo iż karnawał dawno się skończył, w getcie otwierają coraz więcej lokali rozrywkowych”. Trochę to się jednak różni od Twojego przekazu

0

@juliacicha problem w tym, że zostało udowodnione, że Ziemia nie jest płaska i nie zostało to podważone. Oczywiście później udowodniono, że nie jest dokładnie kulą, ale trwało do dziesiątki lub nawet setki lat. W tym przypadku ta wiedza zmienia się co kwartał i zupełnie podważa poprzedni przekaz. Poczekajmy 3 miesiące a to co dzisiaj okaże się nieprawdą

0

@AbelKabel Ministerstwo zdrowia tak uznaje. Do 2 tygodni po szczepieniu jesteś traktowany jako niezaszczepiony. Rozumiem, że mam polegać na Twojej wiedzy a nie na MZ.

Przypomnij prezydentowi, że po szczepieniu miał 95% odporność miał się nie zarazić covidem a ten bezczelnie to zrobił i to po 2 tygodniach od boosterka.

0

@magister97r ale piszę w tym momencie o sytuacji na terytorium Polski a Ty porównujesz prawa Żydów do Niemców.
To zadam pytanie trochę inaczej. W latach 39-42 kto miał większe prawa na terytorium Polski? Polacy czy Żydzi?
Czumu do obozów zagłady Olaków wywożono od 1940 roku a Żydów dopiero od 1942r?
To nie są poglądy a fakty historyczne o których jak widać niektórzy nie pamiętają

0

@Kidd pierwsza wysyłka Żydów do obozów zagłady miała miejsca w 1942 roku a Polaków wysyłano tam od czerwca 1940 roku.
A słyszałeś np. o tym, że do 42 r. Polacy kupowali opaski z gwiazdą Dawida bo dzięki temu mogli mieć większe prawa i lepszy dostęp do różnych artykułów?

0

@Ojciec5tkidzieci przecież Żydzi sami te getta dla siebie budowali i sami za nie płacili bo chcieli się oddzielić od Polaków. Oni już przed wojną chcieli mieć wydzielone tereny tylko siebie na terytorium Polski. Do 42r Żydom w Polsce żyło się znacznie lepiej niż Polakom, mieli większe prawa i lepszy dostęp do dóbr. Niemcy nie mieli w planach ich zabijać. Sytuacja zmieniła się dopiero później

1

@magister97r a wojna zaczęła się 1939 roku czyli przez 2,5 roku wojny prawie nic Żydom nie groziło.

0

@TheNekro94 naprawdę Galicja istaniała? Myślałem, że leżała między Narnią a Shire

0

@Azacca czyli według Ciebie za długość odpowiadał tam tylko brak szczepionek. Żadne wojny, zabory, higiena nie miały z tym nic wspólnego?
Wiesz, że np. lekarz, który chciał zmusić innych lekarzy, aby myli ręce przed odbieraniem porodów dostał zakaz wykonywania zawodu przez te herezje, które głosił? I to było chyba już w XX wieku. Lekarze robili sekcje zwłok, a później nie myjąc rąk szli odbierać poród. Uważasz, że to nie miało wpływu na zgony matek i noworodków? A później diwisz się, że średnia wieku była jaka była.
Oczywiście wojny, na które brano już 14-latków też się do tego nie przyczyniały. Ze szczepionkami byliby na pewno nieśmiertelni

0

@Azacca a jak myślisz? Dałem takie samo bezsensowne porównanie jak we wpisie tylko w drugą stronę.

0

@macio_944 proszę. Mój komentarz jest równie absurdalny jak Twój

0

@macio_944 Adam i Ewa żyli ponad 900 lat. Przez szczepienia ten wiek się obniżył i nie dożywamy nawet 100 lat.

0

@osa91 chyba o efekcie nocebo. Powiedz to dzieciom, aby nie udawały zapalenia mięśnia sercowego

1

Pamiętajcie o pozytywnym nastawieniu do szczepienia. Jeżeli będzie negatywne to szczepionka się obrazi i nie zadziała. XD
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1055627%2Cponad-dwie-trzecie-reakcji-po-szczepieniu-przeciw-covid-19-niezwiazane-ze

2

@AbelKabel o, widzę jakieś nowe odkrycia. Według ciebie te 95% jest pewnie w ciągu 2 tygoni po szczepieniu, gdy uznaje się jeszcze taką osobę za niezaszczepioną. XD Może te mądrości przekazać Andrzejowi Dudzie bo nie wiedział, że ma 95% ochrony i zaraził 17 dni po szczepieniu

2

Czy szpital fałszuje dokumentacje?
https://streamable.com/qxrbpl

1

Relacja osoby niezaszczepionej, która przebywała w szpitalu. Teraz już pavulon nie jest potrzebny.

5

1

@maroon oni nie pomagali

3

@Kusco15 odpowiedzią jest opozycja, która nie robiłaby tego samego. Jak widać taka się nie pojawiła

12

W Chicago dobrzy ludzie bezinteresownie pomagają rozładować wagony kolejowe

https://streamable.com/2c2qi8

1

PiS chce kupić kibiców. 700 mln zł dla czołowych klubów. To komu jeszcze pieniążki? Lekarze i pielegniarki dodatki za covid dostali,artyści byli, kluby będą. Kto następny bo trzeba drukować bo inflacja jeszcze za niska?
https://truestory.pl/pis-chce-kupic-kibicow-700-mln-zl-dla-czolowych-klubow/

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?