ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@KrychaFCB ja żałuję, że z Realem reszta tak nie gra. Zaowdnicy Realu jak doskakują do zawodnika to zawszę poskrobią go po łydce, dadzą z łokcia itp a nasi nigdy tak nie robią , czego żałuję. W tym meczy przynajmniej Gavi i Araujo ich nie oszczędzali
3
@Nano22 moze przeczytał, ale ze zrozumieniem jest problem zresztą tak jak i u tego zboka od nekrofilii i oddawania córki murzynom, którego twitta wrzucił. Najlepsze, że obaj robią z siebie głupków i są jeszcze z tego dumni
0
@Naturopata albo koincydencja
3
@Nieznajomy to tak, ale sama sytuacja jest absurdalna. Zdrowy człowiek stanowi zagrożenie dla zdrowia. To tak jakby trzeźwy kierowca był zagrożeniem na drodze.
3
@Peszko07 śmieszne, że zdrowego człowieka traktują jako zagrożenie dla zdrowia bo nie przyjął jakiegoś preparatu
0
@Comentateiro a to PIS bedzie dawał wykłady w szkołach?
0
@Kamyk37 nie do końca bo do tej pory politycy mieli znacznie wyższą kwotę wolną nie reszta społeczeństwa. Nie wiem jak to od tego roku
22
@Azacca głupie pytanie, głupia odpowiedź
14
@Mr8lack ja mam vectre i mam awarie stacyjki i nie mogę przekręcić kluczyka ;)
1
@jeyx77x Ter Stegen formę ma co najwyżej średnią a kontrakt wysoki. Do tego można na nim jeszcze zarobić ajeżeli przez te pół roku Dimitrievski okaże się drugim Oblakiem z (tym z najlepszych lat) to po co trzymać dwoch takich bramkarzy.
Wlasnie srawdziłem go i on już ma 29 lat i do tej pory niczego specjalnego nie pokazywał wiec wycofuję się z tych słów
1
Przyjscie Dimistievskiego oznacza pożegnanie Neto, ale może oznaczać jednocześnie pożegnanie Ter Stegena w lecie.
2
@barcamember bo Lewy to nie gra w Bundeslidze
0
@Foton o tym nie pomyślałem. Też świetne
5
Powiedziałbym, że tak wyglądają ludzie, którzy nie chca się zaszczepić
https://streamable.com/fwcn34
1
@AxelF jestem za.
0
@pax tak samo jak dwa różne zachowania lewicy.
0
@pax a co nas obchodzi polityka facebooka? ważne czy było to zgodne z prawem, a ktoś tutaj wrzucał informacje, że niekoniecznie
0
@kempnou a jeszcze gdyby Villareal wygrał to dopiero będzie szkoda
1
@tbas @Gogonatra wydaje mo się, że Xavi to kiedyś wyjaśnił. Nie było wdrażanych schematów ani odpowiedniej taktyki, która pozwoliłaby zawodnikom łatwo wejść do poerwszej drużyny. Mówił, że zawodnicy są słabo przygotowani pod względem taktycznym i trzeba ich uczyć od nowa.
3
@Janas11224 po prawej
1
@Kornik7 "Szczepionka działa na te obecne mutacje, ale ze zmniejszoną skutecznością, tyle. Tutaj nie ma wiele do opowiadania, wystarczy mieć trochę mózgu żeby zrozumieć." A jakie masz dowody na to, że działa? Bo tak powiedziała ci nauka? Nie podałeś żadnych dowodów na to, że działa. Mam ci uwierzyć na słowo?
To może ty teraz użyj mózgu i wytłumacz dlaczego kraje zaszczepione w 90% mają teraz rekordową liczbę zakażeń dziennych? Przykłady: Francja do tejbpory rekordem było ok. 30tys zakażeń dziennie a teraz mamy ponad 303tys. Czyli wzrost 10razy.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/france/
USA do tej pory rekord to ok.280tys. a teraz prawie 900tys.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/
Już nie będę wklejał linków bo możesz zmienić kraj i sprawdzić, ale Australia do tej pory dziennie było ok 2tys. a teraz masz 75tys., GB - wzrost zakażeń ponad 10 razy względem poprzedniego rekordu itd.
Tutaj twoja teoria o zmniejszonej skuteczności może miałaby zastosowanie gdyby nie to, że przy braku szczepień zachorowań było znacznie mniej niż gdy 90% społeczeństwa tych krajów przyjęła preparat. To czemu teraz jest tak dużo zachorowań?
"Co do hiszpanki to nie wiem, nie jestem wirusologiem, ale zgadując" zamiast zgadywać to poczytaj, to nie boli.
"najprawdopodobniej dlatego zabijał ludzi w średnim wieku, ponieważ najprawdopodobniej powodował zbyt nasiloną reakcję ze strony układu odpornościowego, który w tym wieku jest najmocniejszy." Teraz mnie rozwaliłeś. Próbujesz mi wmówić, że organizm walczący z wirusem sam się zabijał, a temu słabemu wirus niczego nie robił? XD Wiem, że obecnie tak próbują tłumaczyć, ake poczytaj troxhę i dowiesz się, że zaczęło się od szczepień w USA w bazach wojskowych. Szczepionka wywołała tak mocną reakcje organizmu co prowadziło do śmierci. W miastach też ludzi szczepili, aby byli odpirni na choroby, które żołnierze przywiozą z frontu.
"Co do kataru to mnie nawet rozbawiłeś xD Otóż wiem, dlatego że ten wirus mutuje i się zmienia"
To co cię rozbawiło jeżeli to wiesz? A przykład idealnie to pokazuje.
"Wirus grypy zmienia się an tyle szybko, że nowa szczepionka jest co roku, a i tak ma średnią skuteczność, bo jest jedynie uaktualniana "do tyłu", więc jeśli wirus zmutuje bardziej to będzie mniej skuteczna." Uaktualniiny do tyłu? XD są wybierane jakieś szczepy/mutacje z poprzednich lat i liczą, że w danym roku się powtórzą. Więc teraz powiedz mi jak ta szczepionka na grypę może być mniej skuteczna.? Napisałeś, że wiesz jak to działa z katarem wiecej przy grypie jeżeli organizm nie rozpozna danej mutacji wirusa to pamięć komórkowa nie pomoże i traktuje go jako nowego wirusa więc zaczyna walkę od samego początku. Wytłumacz co to jest "mniej skuteczne" bo mam wrażenie, że nie uważałeś na biologii.
"nawet mi się nie chce, nie jestem Twoim nauczycielem biologii ani polskiego, żeby Cię uczyć biologii i czytania ze zrozumieniem badań naukowych" nie masz pojęcia o podstawowych rzeczach a chciałbyś komoś uczyć. Najpierw wróc do podstawówki i naucz się podstaw bo na proste pytanie nie potrafisz odpowiedzieć.
Wstrzyknięto jakąś sekwencje mRNA wirusa i dzięki temu szczepionka miała działać na przyszłe mutacje. To czemu nie działa lub jak piszesz czemu jest "mniej skuteczna" jeżeli w preparacie nie ma konkretnego wirusa a mRNA wirusa i od razu miało go rozpoznawać?
1
Komentarz usunięty
0
@AxelF "i w końcu, co najważniejsze, że wpływ na zachorowania mają mutacje wirusa" a czy nie wmawiano ludziom, że są szczepieni nową technologią mRNA która wykorzystuje sekwencje mRNA wirusa, aby była skuteczna również na przyszłe mutacje? A teraz okazuje się, że może być skuteczna przy szczepieniu co 3 miesiące.
"Zapobieganie śmierci, łagodzenie powikłań i objawów jeśli samym zakażeniom się nie potrafimy przeciwstawić. To działa i Ty z kolei nie odniosłeś się do tego." Skąd mam wiedzieć, że działa? Mam wierzyć statystykom MZ, którym Ty też nie wierzysz? A czy przypadkiem premier GB nie powiedział ostatnio, że u nich 90% pacjentów pod tlenem to są po 2 dawkach więc dlatego bieżcie trzecią? Ciekawe kim są u nich te pozostałe 10%? Może to są po 3 dawkach?
To teraz jeżeli szczepienie noe zapobiega roznoszeniu wirusa to czemu chcesz zmuszać ludzi do szczepień? Może chcę ciężko przejść wirusa? Może przeszedłem lekko więc mam przeciwciała i nie chce szczepionki po której mogę mieć większe problemy zdrowotne niż po wirusie? Czemu chcą szczepień dzieci, które tego mie przechodzą a po szczepionce mogą mieć np w zapalenie mięśnia sercowego? Gdzieś czytałem, że jak w USA zaczęli szczepić małe dzieci to mieli zero zgonów na covid w tej grupie wiekowej a po szczepionce 40 zmarłych dzieci. Czy warto narażać ich zdrowie?
"Po drugie nie kwestionuję Twoich (podanych przez Ciebie) źródeł, ale interpretację jaką z nich wyciągasz." Tylko przypomniałem, że mówiono,że wystarczy 70% zaszczepionych do odporności stadnej a teraz 90% to za mało. To nie była interpretacja.
"Po pierwsze większości czy wszystkim" brakło słowa "prawie" wszystkim. Czasami im się uda nie pomylić.
"Wystarczy popatrzeć jak bardziej zaraźliwe stają się kolejne mutacje. Po drugie cały czas najważniejszy fakt - szczepionki drastycznie zmniejszają śmiertelność i łagodzą objawy zakażenia," jak kojarze to im wirus bardziej mutuje tym jest mniej zjadliwy a więc staje się łagodniejszy. Skąd dane, że zmniejszają śmiertelność czy łagodzi objawy? Przydałyby się statystyki z podziałem wiekowym zmarłych i czy zaszczepiony oraz oczywiście czy przyczyną był covid czy zmarły jedynie miał test pozytywny a zmarł na inną chorobę. Ja takich statystyk nie widziałem a Ty? Co do łagodzenia objawów to zacytowałem premiera GB.
"Ale przytocz choć jedne badania, na swoją tak odważną tezę." Jakie badania chcesz? Przecież podałem dzienne statystyki zachorowań na covid w Australii i od 2 tygodni biją rekordy. Wzrost z 2tys do 75tys. Patrząc na to, że przed szczepieniami nie było tylu przypadków to ta teza nie jest absurdem.
"Teraz to Ty masnipulujesz i to z pełną premedytacją.... w niecałe 2x ludniejszej Polsce, nagle okazuje się że 4 krotnie więcej zakażeń i 40 krotnie większa liczba zgonów, to już nie argument bo mam wierzyć sposobowi liczenia MZ któremu wierzysz tu, ale już w zakresie rekomendacji do szczepienia się nie.
Wybacz, ale słabe i niekonsekwentne "
i vice versa. Czyli nie wierzysz MZ jak liczone są zgony, ale wierzysz, że my mamy ich 100tys. a Australia tylko 3tys. Słabe i niekonsekwentne.
"A mi brak słów, że nie dopuszczasz myśli, że dzięki takim zabiegom zmarło 0,012% a nie znacznie więcej jak w Polsce." A dopuszczasz myśl, że każdy człowiek decyduje za siebie? Jeżeli nie jest w grupie ryzyka, jest zdrowy i odporny to czemu ma siedzieć w zamknięciu? Nie ten co się boi z własnej woli siedzi zamknięty w domu.
"Ba, jestem wyraźnie zaniepokojony, bo nie decydujesz o swoich fanaberiach, ale zabierasz szansę innym i odwlekasz punkt, kiedy można będzie bezpiecznie żyć z tym wirusem" a o czyich fanaberiach decyduję? Decyduję o swoim zdrowiu i uważam,że szczepionki są większym zagrożeniem dla mojego zdrowia niż ten wirus.
I jaki to punkt, w którym bedzie można żyć z wirusem? Gdy będziesz brał szczepionke co 3 miesiące?
"Ale przeczytałeś to? To jest wprost napisane w Twoim badaniu. NIE SĄ POTWIERDZONE" a gdzie jest tak napisane? Tam jest napisane, że nie są zrecenzowane co nie znaczy, że nieprawdziwe.
To może te bardziej Ci się spodobają
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3897733
"Badania kliniczne szczepionek - "wątpliwe, niesprawdzone, za szybko." szczepionki mRNA, badane od 30 lat -"nmie da się, eksperyment na ludziach". 95 osób przebadane w nie potwierdzonym eksperymencie "a cha, niepodważalna prawda!"" Jak widać badania szczepionek nie tyle wątpliwe co przekłamane. Gdzie ta skuteczmość 95%? Gdzie ta technologia mRNA, dzięki której szczepionka będzie chroniła przed przyszłymi mutacjami? Badania to się teraz odbywają. Widzę, że najłatwiej uwierzyć firmie wielokrotnie skazanej za oszustwa.
"Tak, jeśli alternatywą ma być śmierć 2 Mław w ciągu 2 lat. Te kilka tygodni w szczytach fal jest do przeżycia. Gospodarka też się przystosuje." Zakażmy też jazdy samochodami bo więcej ludzi ginie na drogach. Może lepiej zmusić do produkcji zdrowej żywności zamiast tego obecnego przenawożonego i pryskanego świństwami syfu albo zwierząt karmionych antybiotykami i hormonami wtedy mniej ludzi umrze na raka. Nie, lepiej zająć się covidem, gdzie wiekszość zmarłych to osoby 70+.
"To w zamian moje pytanie.
Czy dla Ciebie zapobieganie śmierci i blokadzie służby zdrowia, nie jest warte zaszczepienia się?"
Nie jest warte. Sam odpowiadam za swoje życie i życie bliskich. Jak na razie według mnie wygląda, że zagrożenia związane z przyjęciem szczepionki są większe niż korzyści i większe niż zagrożenie covidem. Obecnie jest mnóstwo zgłoszonych nopów u nastolatków i dwudziestolatków związanych z zapaleniem mięśnia sercowego więc podziękuję. Osoby w podeszłym wieku mogą się szczepić bo są bardziej zagrożone, ale ja nie czuję takiej potrzeby.
Edit: odnośnie polio to przypomniało mi się, że w USA przez 8 lat zaszczepili ok 30mln ludzi szczepionkami z małpim wirusem, który znajduje się w wielu różnych typach nowotworów i oficjalnie CDC to przyznało. Jak wycofali te szczepionki w USA to zgadnij gdzie je sprzedali. Oczywiście do bloku wschodniego w tym do Polski.
0
@AxelF przy porównaniu Australii i Nigerii chyba nie przeczytałeś tego co napisałem. Bierzesz pod uwagę sumę od samego początku. Spójrz jak się zmieniała ilość chorych w czasie na podstawie danych dziennych.
W Nigerii występowało to okresowo na podobnym poziomie a w Australii przez rok nic się nie działo, ilość przypadków ok.1000 dziennie a tu nagle w 2 tygodnie taki wzrost do 75tys dziennie. Nie dziwię się, że nie możesz i nie próbujesz tego wytłumaczyć bo jeszcze zaburzyłoby to twój pogląd. Tłuamczenie, że nagle w Australii służba zdrowia się poprawiła i zaczeła wykrywać zachorowania jest dziwne. A nie pomyślałeś, że po szczepieniu ludzie są bardziej podatni na zachorowanie?
" to cytaty z Twoich źródeł." To nie moje źródła tylko pierwsze lepsze przykłady z sugerowaną odpornością stadną, których nie potrafiłeś znaleźć. Źródła z prasy popularnej, której powinieneś wierzyć.
"Nauka to proces. Uczymy się, zbieramy dość dowodów by postawić jakąś tezę, bronimy jej, ktoś ją podważa, może ją trzeba zmienić może nie." To tutaj ta nauka idzie ekspresem bo w ciągu roku zaprzeczyli większości informaxji naukowych, którymi karmili nas rok temu. Nie przypominam sobie, aby kwarki odkryto w ciągu roku od odkrycia z czego składa się jądro atomu.
W trakcie tej pandemii wszystko co mówią po pewnym czasie okazuje się nieprawdą.
Co do Australii i przypadków zakażeń to nie wydaje Ci się dziwne, że akurat teraz biją rekordy, gdy 90% jest zaszczepiona? Żadnych krytycznych myśli?
Co do porównania z Polską w liczbie zgonów to już przytoczyłem słowa MZ o sposobie liczenia. Można go nie lubić, ale chyba najlepiej wie jak ministerstwie liczą zgony. Więc porównując zgony mógłbyś to robić na podstawie takich samych założeń. Ile w Polsce osób umarło na covid (nie z covid)? 3tys, może 5tys? Taka drobna różnica w prównaniu do podych przez Ciebie 100tys.
"Udowodniłem Ci na Twoich własnych danych, że przykład na który się powołujesz, dowodzi dokładnie czegoś odwrotne." Niczego nie udowoddniłes a wręcz przeciwnie bo jeżeli twierdzisz, że dla 3000 zgonów należy zamknąć w domach 25mln ludzi (czyli zmarło na covid 0,012% ludności), wybudować dla nich obozy i nie wypuszczać z kraju to brak mi słów.
"Słowem badania nie potwierdzone i nie powinny być traktowane jako wskazówki praktyki." Oczywiście jak badania nie są prawomyślne to tylko do kosza z nimi.
Teraz oczekuję tylko odpowiedzi czy dla zgonów na poziomie 0,012% populacji kraju powinno się zamknąć cały kraj a nawet cały świat?
0
Czegoś jednak brakuje tej drużynie jeżeli najlepszym graczem meczu jest prawie 40-letni zawodnik, który ostatnie pół roku nie grał w klubie. Nadal w ataku grają za wolno i jest za mało ruchu.
0
@Kusco15 a wiesz, że on był wiceministrem zdrowia, gdy jeszcze ludzie z wiedzą się liczyli a nie sami politycy?
0
@AxelF czyli klimat Nigerii nie sprzyja wirusowi a Australii już tak? W sumie teraz mają tylko 25 stopni C. Co do porówniania to sprójrz na wzrosty. Obecnie w Australi masz 75tys zakażeń dziennie przy 90% zaszczepionych a w Nigerii jest raczej stabilnie i raz wyszło ponad 2tys. czyli różnica ogromna.
Teraz klarowniej?
Ten sukces szczepień dziwnym trafem zbiegł się w czasie właśnie z doprowadzaniem do domów bieżącej wody, kanalizacji, ale nigdy nie pisałem, że szczepienia nie są skuteczne, ale zależy które. Polio w tym przypadku to słaby przykład.
Wystarczy, że znajdziesz wypowiedzi z początku roku. Najlepsza była kompilacja wypowiedzi Fauciego. Co wywiad to podnosił się co 5%. Kilka przykładów
https://www.google.com/amp/s/300gospodarka.pl/news/koronawirus-covid-szczepionka-europa-odpornosc/amp
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,odpornosc-stadna-na-covid-19-w-polsce--ekspert-mowi--czy-uda-sie-osiagnac,artykul,67485967.html
Jeżeli chodzi o naukowe źródła to czy to są te same, które mówiły, że skutecznosc szczepionek to 95% i po szczepieniu się nie zarazisz wirusem, a może te które mówiły, że po szczepionce nikogo nie zarazisz? Dosyć dużo tych naukowych informacji okazało się nieprawdą.
Wytłumacz mi czemu wyszczepiona i zamknięta Australia ma teraz rekordy zakażeń na poziomie 75tys, gdzie do tej pory mieli mniej niż 2tys? Z tego co napisałeś powinni się już pozbyć wirusa.
Pierwszy filmik to cały wywiad, ale chodzi o tom, że u nas liczą każdy zgon z covidem a w Niemczech tylko te, gdzie przyczyną jest covid. Taka drobna różnica bo u nas na covid od początku zmarło chyba 3tys osób.
I ostatnim akapitem sam pokazałeś jakim absurdem jest to co się obecnie dzieje. cała ta koronapanika i obostrzenia nie mają sensu i kolejny raz przywołam tutaj Australie.
Edit: zapomniałem dopisać o zarażaniu przez zaszczepionych w takim samym stopniu.
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.11.12.21265796v1
0
@AxelF ja daję Ci przykład państwa praktycznie odciętego od świata, w którym wyszczepionych jest ponad 90% osób, i do którego noe wjedziesz bez szczepienia, testów i kwarantann, a który mimo to ma teraz rekordy zakażeń a Ty piszesz, że to przez to bo w Nigerii się nie szczepią. Ok, więc porównajmy
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/australia/
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/nigeria/
Znaczna różnica we wzrostach zakażeń. Myślę, że jednak Nigeryjczycy bardziej nie chcieliby do siebie wpuszczać Australijczyków niż odwrotnie.
Polio to kolejny świetny przykład. Wiesz, że to choroba " brudnych rąk" więc wystarczy zachować higienę i problem z głowy. Dziwne, że polio występuje w tych obszarach, gdzie np nie ma dostępu do bieżącej wody. Też dużo mówi pierwsze zdjęcie w artykule. Szczepienie szczepionką doustną, która spowodowała tę paraliż chyba u ok.0,5mln hinduskich dzieci.
Co do odporności stadnej to zgodnie z narracją najpierw miało wystarczyć 60% zaszczepionych, później 70% teraz to już ponad 90%. W takim tempie zaraz dojdą do 140% a prawda jest taka, że nigdy nie zostanie osiągnięta nawet jakbyś wszystkich szczepił co miesiąc bo koronawirusy za szybko mutują zupełnie jak grypa.
Wytłumacz mi jeszcze ten wywód o odporności stadnej bo zgodnie z obecną narracją szczepionki chronią tylko przed ciężkim przebiegiem choroby czyli będąc zaszczepionym nadal możej się zarazić, przechorować a nawet zarażać innych w tkim samym stopniu (albo większym) jak niezaszczepieni więc jak chcesz przy covidzie osiągnąć odporność stadną jak szczepionka nie chroni przed wirusem?
Co do ilości zgonów w Polsce i innych państwach niech wystarczy komentarz Niedzielskiego. Wytłumaczył to w rmf (ok 17 minuta) a że jest ministrem choroby to chyba wie co mówi
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/newsamp-niedzielski-restrykcje-sa-malo-skutecznym-srodkiem-ogranicze,nId,5665643
5
@Momals11 tacy byli wspaniali to czemu ludzie ich tak nienawidzą?
2
@Kornik7 ale się ubawiłem czytając to.
1. Wiem, że macie pamięć złotej rybki i z każdą nową narracją zapominacie co było w poprzedniej, ale po to dają wam szczepionki mRNA tylko z białkiem a nie jak wcześniej z całym wirusem, aby szczepionka działała też na przyszłe mutacje a przynajmniej taka była narracja i nie było mowy, że to na pierwotnego wirusa.
Jeżeli po szczepionce, w której nie ma konkretnej mutacji wirusa a tylko sekwencja jego mRNA nie ma ochrony to po co szczepienie?
"wariant Omikron różni się w dużym stopniu od pierwotnego wariantu. Także przeciwciała które powstają po szczepionce NIE SĄ aż tak skuteczne względem niego. " jeżeli te przeciwciala nie są tam skuteczne na ten wariant to po co kolejna dawka? Po co ci dodatkowe przeciwciała, ktore nie są skuteczne? To może weź szczepionke na ospę. wedłud Twojej teorii pzeciwciwciała będą, ale też nie tak skuteczne.
Co do hiszpanki to wytłumaczysz czemu tamten wirus był tak inteligentny, że zabijał ludzi z największą odpornością? Największa śmiertelność w wieku 16-40 a u dziadków i dzieci prawie zerowa. Nie miało to nic wspólnego ze szczepieniami?
Odnośnie pamięci komórkowej czy wiesz czemu mając katar spowodowany wirusem za chwilę znów możesz mieć katar też przez wirusa? Tu też działa pamięć komórkowa, ale wirus tak szybko mutuje, że ta pamięć się nie przydaje i taki wirus traktowany jest jako nowy, mimo że już wcześniej miałeś katar i organizm od początku zaczyna walkę z nim. Koronawirusy też bardzo szybko mutują i dlatego te szczepionki nie pomagają. Daliście sobie wstrzyknąć jakąś sekwencję mRNA, która miała chronić przed tym typem wirusów a Ty piszesz, że na nową mutacje jednak nie działa. A skąd wiesz, że na poprzednią działało?