0

@Rafalloxfcb ale zawodnik Rayo wskoczył przed Lamala i miał bliżej piłkę, na powtórce widać jak Lamal uderza kolanem w jego nogę, on był już przed naszym zawodnikiem

0

Gdyby działał Var cofneli by karnego....

0

@aarroo76 że co? xD to było delikatne i widac to na powtórce, obrońca Rayo wskoczył prze Yamala i to zawodnik Rayo miał bliżej do piłki...

1

@Pussy Patrol tylko że typ był już prze Yamalem i miał bliżej piłkę, bardziej Yamal kolanem go kopnał...

3

Przecież to nie był faul ;)

1

@xavi890 też tak uważam. I to jeszcze przed jego kontuzja. Jest waleczny i nadaje się do pressingiem, nic więcej. W ataku nie jest kreatywny i nic nie wnosi. W obronie popełnia dużo błędów. W mojej ocenie Fermin jest o klasę lepszy

0

@lysy1015 sąd nie wydał żadnego tymczasowego pozwolenia na grę tylko Krajowa Rada Sportu, czyli instytucja polityczna. W sądzie dwa razy Barca przegrała i nie mogła go zgłości.....

0

Decyzja może być dla nas niekorzystna. I jest na to niestety duże prawdopodobieństwo. W grudniu zeszłego roku sąd 1 i 2 instancji orzekał dla nas niekorzystnie. Tylko polityczna Rada Sportu uratowała tyłek Laporty i szwagrów.

1

@pep71 Ok to może tak. Sprzedaż loży VIP miała dać 100 mln, które wpisaliśmy do budżetu za sezon. Otrzymaliśmy około 60 mln. Audytor nie zaakceptował sprzedaży z wiadomych względów. Więc w budżecie mamy 100 mln na minusie.
Nawet jeśli zaakceptuje 60 mln które już otrzymaliśmy to budżet będzie dalej na minusie 40 mln. Z umowy sponsorskiej dostajemy 10 mln rocznie, więc nie może pokryć brakujących 40 mln lub 100....Reasumując bez sprzedaży loży VIP nasz budżet jest w bardzo złym stanie. Sytuacje może nieznacznie poprawić gra na CN przy pełnej pojemności.

1

@addept @ZwyklyKibicBarcy04 sprzedaż loży VIP nawet jak zaakceptują, to tylko wrócimy do zasady 1:1 na jeden sezon. Później problem powróci. Cały czas wydajemy na pensje za dużo i mamy za mały przychód. Sam powrót na CN przy pełnej pojemości pozwoli dodać do budżetu 50-60 mln max bo dojdzie opłacanie kredytu za stadion. Tutaj jest potrzebny stały duży przychód. Kolejna kwestia to nasz dług który się nie zmniejsza. Co do samej zasady 1:1 to wiele ona nie daje. Chcemy kupić zawodnika za 50 mln to za tyle musimy sprzedać. Podobnie w przypadku wynagrodzenia.
Sama zasada 1:1 to tylko chwyt medialny Laporty, bo wiele to w naszej sytuacji nie zmieni.

0

@kacperFCB_ jak mogą być pieniądze na transfery skoro mamy ogromny dług? Jak zamknęliśmy budżet z jakim.zyskiem za poprzedni sezon? Dalej wydajemy więcej na pensje niż Real który ma większy przychod. Nie ma kasy, a tym bardziej ponad 100 mln. Jedyna opcja sprzedaż 2-3 wartościowych zawodników.

0

@Messibestplayerintheworld po pierwsze karny był ewidentny. Nam też nie sprawdzili czerwa które powinien zarobić Raphinia?

4

Sprzedawanie zawodnika o tak dużym potencjale i młodym wieku to jakiś absurd. Nie wspomnę, że nagromadzenie meczy będzie ogromne. Niestety taki ruch świadczy o nawet nie złym, ale fatalnym stanie finansów. Taki ruch tylko może być tym spowodowany w przeciwnym razie w zarządzie pracuję debile.

0

@AxelF odpowiedzialność również ponoszą nasi zawodnicy bo widzzieli doskonale sytuację, jasne sędzia popełnił najwiekszy bład ale nasi zagrali mimo wszystko zachowali się niesportowo. Ale czekam na odpowiedź- czy jeśli sytuacja byłaby odwrotna to wszystko dla ciebie ok? Czy tylko w sytuacji dla nasz korzystniej jest ok? Zanim odpowiesz trzeba mieć na uwadze, że przez nią przegraliśmy mecz. O pozostałych sytuacjach brak kartek dla Araujo, FdJ i czerwa Raphini nie wspomnę...

0

@AxelF nie no noga jest tak samo ważna jak głowa. Głowa jest od funkcji życiowych całego organizmu, noga od biegania. Serio masz tak ograniczone pole wiedzy czy tylko udajesz? Nie odpowiedziałeś na moje zapytanie, cały czas odpowiadasz wymijająco...... "A tak na marginesie odrówć styuajcę i to my bysmy tak byli potraktowanie. Też byś napisał, że spoko piłkarze Majorki zachowali się ok? Sędzia też cacy bo nie gwizdnął?"
Nasi zawodnicy zachowali się nie Fair Play i to jest oczywiste... Czekam na twoją odpowiedź.....

2

@DONANDRESINFINITY jak byś czytał tutaj artykuły, też nasi kibice pisali o poważnych błędach sędziego, zresztą jestem też takiego zdania. Z przebiegu meczu do sytuacji kuriozalnej na 2:0 to Mallorca grała bardzo dobrze i mieliśmy z nią duże problemy. Swoją drogą spójrz obiektywnie na sędziowanie, ewidentnie sędzia gwizdał pod nas... Więc, że na forum Realu tak piszą nic dziwnego, tak to niestety wyglądało.

0

@AxelF ale tu jest potencjalnych uraz głowy!! W takich przypadkach nie powinno kontynuować się gry. To jest normalne i wyjeżdżanie, że kogoś bolała kostka? to porównanie totalnie bezsensowne. A tak na marginesie odrówć styuajcę i to my bysmy tak byli potraktowanie. Też byś napisał, że spoko piłkarze Majorki zachowali się ok? Sędzia też cacy bo nie gwizdnął?

5

@Turio błąd sędziego ewidentnie. Ale też niesportowe zachowanie naszych zawodników. Widzieli, że leży i że dostał piłka mocno w głowę więc powinni też przerwać grę. Nie zachowali się Fair Play niestety

2

@parawhore przychod to jedno, a wydatki na wynagrodzenia to drugie. Real ma wyższy przychod, a wydaje na pensje mniej niż Barca. Inna kwestia to nasze zadłużenie które się nie zmniejsza.

1

@partymaker Laporta nie wie jak zarządzać tym co ma obecnie. Gdzie obiecani przez niego inwestorzy podczas wyborów? Dlaczego przykładu Real ma zbudować na swoich gruntach centra biznesowo rozrywkowe co da im 300 mln dodatkowo przychodzu rocznie. Mają również gotowych inwestorów. To jest zarządzanie! Laporta sprzedaje przyszle przychody klubu żeby zaakontraktowac nowych graczy. Dług nie maleje. Pomysłu na poprawienie finansów brak. Zero rozwiązań długofalowych. @Nightraider ma rację w 100%. Laporta więcej szkodzi Barcy niż pomaga. Wizerunkowo zniszczył Barce po całości. Wszędzie kompromitacja. Jedynie La Masia ratuje mu skórę.

0

@PioteK tak był taki artykuł ale zawarta była tam też ważna informacja. Jesli ich zarejestrujemy a nie zwolnimy miejsca w FFP to na kolejny sezon zostanie nam to odjęte od FFP, co może spowodować jeszcze gorszą sytuację niż teraz.

1

@martool2 Szczęsny nie może być zarejestrowany jeśli ktoś z wysokim kontraktem nie odejdzie

2

@Namix Tak i większość La Rambli zachwycała się nad możliwościa transferu Nico. Teraz większość cieszy się, że nie przyszedł xD

1

@heniusss widomo, że przy transferach obecnie nie płaci się całości zwłaszcza przy tak wysokich ja Belli. Tylko widziałem sprawozdania finansowe Realu z 5-6 poprzednich lat, notabene są wystawiane szybko zaraz po zakończeniu sezonu. Nasze są przeciągane do końcówki sierpnia. Dlaczego? Co do samego stadionu masz rację jest to dług długoterminowy, przy czym my mamy zobowiązania nie wynikające z kredytu na stadion opiewające na 1,3 mld.
Laporta w żaden sposób nie poprawił naszej sytuacji finansowej. Przeliczając wszystkie transfery pod jego rządami i sprzedaż cześci aktywów to nie zrobił nic. Po za kupowaniem zawodników, z sprzedaży klubowych zysków przez kolejne 20-30 lat.
Kreowanie wizji, że Real jest tutaj kluczowy i ciągnie za sznurki jest komiczne.
Nawet jego obrona nie ma tutaj sensu. Dług jest i nic się nie zmieniło, wydajemy więcej niż Real na pensje, i tak będzie wiele lat.
W dodatku Real chce wydzierżawić cześć swoich gruntów które nie są użytkowane i zbudować tam obiekty rekreacyjno-szkoleniowe, dla których już maja inwestorów. Wartość ich klubu wzrośnie o 3 mld, co da w przyszłości 10mld. Sam przychód roczny może wrosnąć o 300 mln. To jest zarządzanie!!
U nas nie ma żadnego planu, jest tylko na teraz. Sprzedamy coś żeby kogoś zarejestrować albo kupić. Przecież jesteśmy globalną marka do cholery!!!
Co do samych inwestorów to mamy taki model zarządzania jak socios którzy są notabene właścicielami klubu. Przecież Laporta o tym wiedział czyż nie?!
A może inwestorzy to była ściema i chwyt marketingowy?
Czy w LL jest burdel? Jasne! Dlaczego UEFA nałozyła na nas karę za łamanie FFP? Przecież nie przez burdel w LL, tylko nas własny burdel.
Wybacz ale wiele czytałem, analizowałem i zwalanie winy na wszystkich innych jest bezsensu. Każde działania zarządu są i były na granicy nawet prawa.
Reasumując każdy to przejmie klub po Laporcie będzie w szoku.
Jesteśmy źle zarządzani w kolejnych latach po Barku.
Nasz dług 1,3 mld, kredyt na 500 mln żeby spłacić zadłużenie krótkoterminowe, plus kredy na stadion. Równanie naszej sytuacji z Realem, Atletico czy klubami PL jest delikatnie mówiąc niewłaściwe.

0

@heniusss Real nie ma długu....Wystarczy zagłębić się w ich sprawozdania finansowe, mają tylko kredyt na stadion na 1,2 mld euro (PS dlaczego nasze sprawozdania finansowe są tak przeciągane? Oni robią to zaraz po sezonie). Ostatni dług jaki mieli to było przed pandemią 200 mln. W dodatku w tym czasie mieli 110 mln na koncie które wydali na Bellinghama. Kolejna kwestia, że mają przychodu 1,1 mld za poprzedni sezon i wydają mniej na płace niż my. Dzięki temu łatwo wrzucają koszty amortyzacji transferów do i tak świetnego przychodu. Twoim tokiem myślenia to my jesteśmy już bankrutem bo mamy 1,3 mld długu plus kredyt na stadion 2,2mld co daje 3,5 mld ;) Co do PL nie znam aż tak ich realiów żeby się wypowiadać, natomiast przychody w PL są zdecydowanie wyższe niż w LL. Dzięki czemu mogą szastać kasą na transfery.

0

@Greenalley ale co ma Real do naszej sytuacji finansowej? Co złego zrobił Real i w jaki sposób przekręcił, że mogą rejestrować?

1

@heniusss wmawianie wszystkim, że to LL I Real są winni to kpina. Czy gramy na CN i loża ViP jest użytkowana? Czy sprzedaż loży VIP żeby zarejestrować Olmo jest normalna? Czy ściąganie zawodników bez gwarancji rejestracji jest normalne? Czy sprzedaż aktywów klubu za plus, minusie 300 mln I kupno zawodników jest normalne? Czy nie warto było za te pieniądze spłacić cześć długu? Gdzie są Ci hucznie zapowiadani inwestorzy podczas kampanii prezydenckiej? Dlaczego wybieramy firmę Limak na budowę CN? Dlaczego wszyscy pracownicy zarządzający klubem z doświadczeniem odeszli od Laporty i została rodzina? Ośmieszanie się filmikami promującymi Gampera i za chwilę klapa xD Ten zarząd to jedna wielka kompromitacja. Szukanie winnych w LL? Wyjazd do Japonii mimo, że informacje do zarządu były *nie jedziemy oszukali nas*. Tebas to debil ale obecnie wojuje z Perezem.

12

Masakra. Wstyd, że mamy takiego prezesa. To co on wygaduje to az głowa boli. Nakręca spirale w której wszyscy są przeciwko nam. Nie wspomina o tym, że LL przymykała oko na nasze dźwignie i pozwalała rejestrować. Doskonale zdawał sobie sprawę, że sprzedaż loży ViP będzie trudno wrzucić do FFP. Tym bardziej, że fizycznie tych loży nie posiadamy. Zapomniał też dodać, że Wyższa Rada Sportu pozwoliła nam zarejestrować Olmo mimo, że przegraliśmy w sądach 1 i 2 instancji. Cały czas jedzie też po Realu który się w naszej sprawie nie wypowiada. Próbuje nam wszystkim wmówić, że to Real za wszystkim stoi. Serio jak dla mnie człowieka który nie ma klasy i żeruje na naiwnych kibicach, robiąc im kaszankę z mózgu. W ten sposób próbuje przykryć swoje poważne błędy w zarządzaniu tak wielką instytucją, polityk z krwi i kości.

0

@HORUS Wojtek Szczęsny też nie może być zarejestrowany.....

1

@Greenalley ładnie Cię odkleiło xD dzięki Wyższej Radzie Sportu czyli politykom udało się zarejestrować Olmo.... tak tylko przypomnę. Transferów nie możemy normalnych robić bo mamy fatalna sytuację finansową... o taką tajemnica

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?